ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 465
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/29239
Да и това е така само където има и хамаче отгоре ! Но е по-малко ,може би това ме притесни , че ще го ползваме малко време  newsm78 Живи и здрави да сме ,като порасне ще му купим друго Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Колкото и малко да е ,със сигурност поне до годинката ще го ползвате,а после едно обикновено за 10лв.да има да шляпа детето вътре PeaceА и много родители след годинката се отказват от корито,направо набързо с душчето,ама мен ми е кеф на него да му е кеф Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 467
Кати ти толкова се зарадва на тъжното време, че си забрави думите  Joy Joy Joy шегувам се
мибе08 не знам как ти се чете никът  Thinking . Нема да се пУашиш и аз съм от тези дето са качили повечко кг. За сега съм +6. Не се храня по много, не ям тестено и сладко (не ми се яде от тях), обикновено хапвам някоя салата с айсберг и малко сьомга за вечеря и ми е ОК, ама килограмите растът  Rolling Eyes . Просто всички сме различни, с различен метаболизъм и няма как да се сравняваме една друга и 100 % да ни съвпадат резултатите.
Бамба честит рожденник да ти е жив и здрав   bouquet
Годайва ама да си говорят каквото искат. Аз откакто съм бременна прекратих контакта с няколко човека (много близки) просто защото ме натоварват, а нямам нужда от това. Така че може и ти да я пратиш в 9-та глуха да си говори каквото иска, но далеч от теб
За имената аз имам измислено 1 женско и 1 мъжко - мъжът ги е одобрил, сега само чакаме бебчо да дойде за да му дадем именце  Heart Eyes

Пропускам много неща но ми е трудно да помня  Crazy  Laughing
Виж целия пост
# 468
rendence - Правилно си написала ника Simple Smile Относно килограмите и аз съм така уж се ограничавам, а кантара не спира да отчита + Simple Smile Но живот и здраве ще ги свалям Simple Smile

Момичета дайте парола за албума.
Виж целия пост
# 469
Стели, имам коритото на ФП, което си показала в онлайн магазина. То е подобно на твоето от продавалника. Хамачето е красиво но никога не се ползва, защото е мокър плат, който прави студено на бебето... а докато е съвсем малко го къпеш на мивката без корито. Преградката, която държи дупето да не се пързаля я ползвахме чак до 6-7 месец и после я махнахме и стана нормално НЕанатомично корито, но СИ Е МАЛКО. Над 1г. не става. За по-буйно дете дори над 10м няма да става. Ние го взехме поради липса на място и поради наличие на нашата вана, в която го къпем сега.
Виж целия пост
# 470
Rendence,какви айсберги,какви сьомги бе мило...направо ти завиждам,4е ти се ядат такива здравословни неща.На мен само баници,мекици,тутманици и мноооооого сладко.Направо отка4ам.Не съм била така първия път,апетита ми сега е зверски,отвратително е.Притеснявам се най-ве4е,защото с първата си бременност напълнях след като родих,тоест като запо4нах да кърмя и сега си мисля,4е ако отсега запо4на да наддавам много не ми се мисли какво ще стане след раждането Tired
Виж целия пост
# 471
Аз лично днес закусвах 2 пъти - в 7 с 2 парчета тиквеник и в 10 с баничка... Sad След това ще ви спестя какво още ометох...Витамините ги приемам с фрешове ,а риба не мога да понасям...Не съм знаела ,че ще ми се отвори такъв апетит ,свекър ми му е неудобно да влезе в кухнята ,защото винаги ме сварва там да мляскам нещо - преди 10 минути с буркан кисели краставички под ръка ! Crazy От кърменето не се ли отслабва ? newsm78 Да не се заричам ,ама след раждането си давам 2 седмици за възстановяване и минавам на спартанска диета..то скоро няма да се побираме в леглото заедно с мъжа ми... Tired
Виж целия пост
# 472
Точно когато съм родила, Хиполенд са празнували 5 години и е имало 25% намаление на абсолютно всяка стока  Mr. Green
Тая промоция я правят всяка година.  Twisted Evil Мисля, че края на ноември е. Но миналата година съвсем случайно им засякох цените. Увеличават ги с 25% и същевременно ги намаляват с толкова. Няколко дни след промоцията ходих пак и така ги засякох на няколко неща.  #Cussing out

Ходихме на преглед, бебо е добре, голям върви, но за пола най-сигурно на 1ви. Тогава съм на ФМ. Моят мъж ме бъзика, че щяло да бъде бебе рекордьор на Южна България.  Crossing Arms  Ама тогава него ще го пращам да го ражда.  Twisted Evil

Една приятелка роди в събота.  Simple Smile Много се радвам. Второ детенце й е и роди нормално, след първо секцио. Доктора я навиваше пак да е секцио, но тя му казала, че ще поизчака. Ходили на разходка и след разходката родила за 1 час.  Crazy Пожелавам на всички ви и на себе си такова раждане!  Hug

Само незнам как трябва да прецениш дали ти трябва помпа за кърмене.След като родиш или преди това е хубаво да си я купиш.
Една приятелка ми беше дала нейната. Аз почнах да я ползвам още в болницата, защото едната ми гърда беше препълнена. Сестрите ми я стерилизираха на място.  Peace

За мен въпросът със столчетата за кола е безкомпромисен - синът ми винаги се е возил в кошница, след това в столче на Чико, сега в стол на Cybex, винаги вързан с колан. Няма не искал да сяда, не искал да се връзва. Сега безпроблем си сяда в стола и се връзва, дори не го прави на въпрос.
Подкрепям с две ръце.  Naughty Първоначално имахме една кошница, после столче Brevi. Няма не искам.
Виж целия пост
# 473
Здравейте!
Първото нещо, което искам да напиша тук е: кърмата е като кръвта! Не се препоръчва да се използва чужда помпа! Все пак, колкото и да е близка тази позната, не знаете какви болести е боледувала! Бях споделила преди тук - харесайте си ръчна, механична помпа и, когато видите, че се налага употребата й, кажете на вашите близки да ви я купят. Така е най-удобно. И аз процедирах така. Не си заслужава според мен да се затварят 50-60-90 лв за нещо, което е напълно възможно да не ползвате!  Peace
Честит рожденнник на Бамба! Да е жив и здрав, много радости да носи!
Днес много се уморих. Много силни емоции за мен. Бебечо само да се държи здраво!
За половете  - и аз бях изненадана. Но изненадата се дължеше единствено на факта, че се доверих на сънища. Това беше глупаво. Сега с всеки изминал ден все повече се радвам, че ще имаме различни дечица!  Heart Eyes Глупаво е да се съжалява, че е едно, а не друго.
Много здраве ви желая, бъдете щастливи!
Виж целия пост
# 474
Я да ви питам вас - пишка ли ви се често? Аз съм станала голяма пикла! Много неприятно.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 475
какво точно се случва, когато  изпушиш една цигара – кръвоносните  съдове се свиват, а това води до намаляване на притока на кръв към плацентата. Въглеродният окис намалява притока на кислород към зародиша, а никотинът ускорява пулса на зародиша. Всичко това води до ужасяващи увреждания за цял живот.
Последствията, които пушенето може да нанесе върху плода, са сърдечни проблени, забавяне в умственото и физическото развитие, както и други опасни аномалии. Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty
Виж целия пост
# 476
Я да ви питам вас - пишка ли ви се често? Аз съм станала голяма пикла! Много неприятно.  Rolling Eyes

много често през половин час,като почувствам ,че ми се пишка и веднага отивам не било хубаво да се стискаш.
Виж целия пост
# 477
Я да ви питам вас - пишка ли ви се често? Аз съм станала голяма пикла! Много неприятно.  Rolling Eyes

много често през половин час,като почувствам ,че ми се пишка и веднага отивам не било хубаво да се стискаш.

На мен като ми се наложи да по стискам и после ме болят бъбреците  Tired
Виж целия пост
# 478
Здравейте момичета,
Не ми остава много време да пиша, но пък ви чета редовно:) Много полезна информация са дали раждалите мамите относно бебешките аксесоари и обзавеждане!   bouquet

Аз исках само да споделя с вас, че си бях запазила час за ФМ при доктор Марков на 25.09, но в последствие  реших, че ще отида при Янкова във МЦ Св. Петка (там бях на първата фетална и останах много доволна). Та.. смятам тия дни да си отменя часа при Марков. Ако някой все още не си е запазил или има нужда от спешен час може да отиде на мое място. Просто да ми пише на лични, за да се разберем чие име да запиша на мястото на моето когато се обадя.

А някой знае ли от къде може да се купи ДВД-то на Светла Иванова с йога за бременни? Нещо не мога да си намеря къде да ходя и съм решила в къщи...

хайде да сънувате пухкави облачета  ...и пандички. примерно Simple Smile)) хахах   



Виж целия пост
# 479
Първото нещо, което искам да напиша тук е: кърмата е като кръвта! Не се препоръчва да се използва чужда помпа! Все пак, колкото и да е близка тази позната, не знаете какви болести е боледувала! Бях споделила преди тук - харесайте си ръчна, механична помпа и, когато видите, че се налага употребата й, кажете на вашите близки да ви я купят. Така е най-удобно. И аз процедирах така. Не си заслужава според мен да се затварят 50-60-90 лв за нещо, което е напълно възможно да не ползвате!  Peace
Да, не си заслужава да се затварят толкова пари за нещо, което не се ползва. Но, имам примери пред мен няколко. За това исках първо да пробвам и тогава да реша дали да купувам. В болницата нямаше и как да се съхранява коластра/кърма. Изхвърлях я, но трябваше да знам дали ми е удобна помпата. Сега вече си имам моя.  Peace  Защото има и едни ръчни, като спринцовки, е, няма такъв ужас. Но пък други майки ги хвалят. Много е относително.  Peace

За пишкането - голяма пикла съм, от доста време насам.

Шампоан се позагуби нещо. Как ли е?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия