Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 153
  • 295
# 120
Не си достатъчно компетентен и може да бъдеш опасен на пътя.

Бре, какво заключение! Направо ме срази.

Посъвземи се малко, не го казвам за теб, казвам ти каква е логиката. Ясно, че има до голяма степен - трябва да ползваш нашия сервиз, защото ние какво ще папаме. 
Виж целия пост
# 121
Не си достатъчно компетентен и може да бъдеш опасен на пътя.

Бре, какво заключение! Направо ме срази.

Посъвземи се малко, не го казвам за теб, казвам ти каква е логиката. Ясно, че има до голяма степен - трябва да ползваш нашия сервиз, защото ние какво ще папаме.  

Да, съгласявам се с теб. И по-нагоре написах, че логиката е такава. Затова аз не се разделям с любимата ми ВАЗ 21013 и смятам да я карам, докато съм на тоя свят. Вече е на 26г., но е с оригиналната боя и лъщи отвсякъде. На 123 000 км е. Тази година имаме семеен юбилей-35г. все ВАЗ.
То не  бяха плащания, не беше чудо. Не можем да работим само за да изхранваме тях. Животът не е само във вещите. Трябва и духовност. Аз държа повече на нея.
Виж целия пост
# 122
То у нас няма човек, който да не може да си оправя колата, да си ремонтира уредите и да си прави сам инсталациите. Това да кажеш, че нищо не разбираш от коли си е направо срам, ще те изядат с парцалите. Та това по въпроса за компетентността. Не че по сервизите са компетентни.
Виж целия пост
# 123
Аз не казвам, че проблемът е в електрониката, но това е допълнителен фактор
Едно ввреме баща ми си поправяше всичко сам - по-маханични повреди. Не беше способен да поправи телевизор ЛЕД, а такъв като София81
Сега една пералня е наблъскана с толкова много електроника, платки, дисплейчета и тн, че е невъзможно да не се обърнеш към сервиз, който или да ти отсече главата, или да ти излезе по-евтино да купиш нова. На практика трайността на продукта не е трайността на матертриала, а живота на електрониката вътре.Който може да е и доста кратък Flutter. Затова на мен ми се струва безсмислено да имаш пералня напр, която се рекламира, като мотор за 25 години и ти си мислиш "Ау, каква пералня, 25 години живот", нищо подобно, след като електрониката може да е извън строя и след 3 години.
На мен ми отказа едно копче на пералнята от натискане просто материала не правеше вече контакта с платките, в момента с удар го прави този контакт, но скоро няма да го прави и от там насетне боклука. А пералнята работи не лошо
Виж целия пост
# 124
Животът не е само във вещите. Трябва и духовност. Аз държа повече на нея.
Проблемът е, че демокрацията в България превърна духовните в посмешище.
Виж целия пост
# 125
 bentybay, да, трудно е да живееш в “консуматорско” общество. Единственият вариант е да отидеш да живееш на село и да не се интересуваш от новите достижения на техниката. Уважавам подобно решение. Но приемеш ли да имаш хладилник, пералня, компютър, че и интернет( чрез който ти пишеш тук), ти трябва да се съобразяваш малко или много с тях.
 Разбирам хората, които още карат Лада или ползват хладиник Мраз. Дори и разбирам и тези, които са кулинари и като си купят фурна с 28 програми, ги използва повечето и готвят всеки ден. Както и хора които ползват последни модели телефони, защото повечето им функции са им необходими.
 Не мога да разбера хора, които си купуват фурна с много функции, само защото е модерно и ползват 2-3 или изобщо не я ползват. Както и хора които имат последен модел телефон, само за престиж, без да познават много от функциите му.
 Не мога и друго да разбера  - как искаш да направиш всички хора по-духовни,като ги извадиш от достиженията на техническия процес?
Виж целия пост
# 126
екстра-консумизма разфокусира човека и го ощетява духовно , но човек би трябвало да намери баланса, да разсъждава и да търси самоуважение и самоизява и извън това какво притежава,.

аз не мога съвсем да отрека куул- продукти, например - мога да се отдам на неща, които ме вълнуват и за гъдела да ги имам, но това не значи, че личната ми доктрина се изчерпва с тях
Виж целия пост
# 127
bentybay, да, трудно е да живееш в “консуматорско” общество.


Българското, както и останалото източно-европейско и пост-съветско общество не е консуматорско, а идиократично (виж филма Идиокрация). iPhone и премиум марки коли, не са техническия прогрес, а статус символи, мъжки вторични полови белези. Защото на жената не и гледаш телефона, а задника.

Въф форумите (английски, немски, френски) се подиграват в теми за новия iPhone5, Facebook и пр. Тези теми са лайтмотив на дегенерирали общества, като българското. Не на Запад, а в България повече от половината хора между 20 и 30 години, не са прочели нито една книга през живота си.
Виж целия пост
# 128
bentybay, да, трудно е да живееш в “консуматорско” общество.


Българското, както и останалото източно-европейско и пост-съветско общество не е консуматорско, а идиократично (виж филма Идиокрация). iPhone и премиум марки коли, не са техническия прогрес, а статус символи, мъжки вторични полови белези. Защото на жената не и гледаш телефона, а задника.

Въф форумите (английски, немски, френски) се подиграват в теми за новия iPhone5, Facebook и пр. Тези теми са лайтмотив на дегенерирали общества, като българското. Не на Запад, а в България повече от половината хора между 20 и 30 години, не са прочели нито една книга през живота си.

Това е класически седемдесетарско-осемдесетарска българско-съветска идеалистична представа за това "как е на Запад". Звучи като казано от човек, който никога не е живял достатъчно дълго извън България, за да се нагледа и начувства достатъчно на тамошните "анти-консуматорски" реалности.
Виж целия пост
# 129
 
в България няма опашки за айфони и никога не е имало хора на палатки дни наред
В Бъгария обаче е имало нощни опашки за Кинопанорамата.

за 3 дни са продали 5 милиона iPhone5. Това не са българи, или поляци, а хора от реалния таргет на този продукт. Нека му се подиграват, лошо няма, но да не се заблуждаваме цифрите сами говорят
Виж целия пост
# 130

в България няма опашки за айфони и никога не е имало хора на палатки дни наред
В Бъгария обаче е имало нощни опашки за Кинопанорамата.

Аз помня опашките за книги от детството ми. Видях и наскоро що народ имаше на базара на книгата. За телефони, компютри и подобни никъде не виждам навалица.
Виж целия пост
# 131

за 3 дни са продали 5 милиона iPhone5.
Това статистика на фирмата Apple ли е?
Виж целия пост
# 132

за 3 дни са продали 5 милиона iPhone5.
Това статистика на фирмата Apple ли е?

е да, разбира се. Но не само за Щатите. Япония, Германия и не помня кой още в първата група
тука излиза в петък, да видим в новините ще има /или не опашки
съмнявам се, защото все пак трябва да отчетем и че не е евтин продукт в Европа в  рецесия
Виж целия пост
# 133
Животът не е само във вещите. Трябва и духовност. Аз държа повече на нея.
Проблемът е, че демокрацията в България превърна духовните в посмешище.

За голямо съжаление така стана. И другите държави от ЕС имат демокрация много по-истинска от нашата, но там май не е така. Даже ни дават пари за култура. Но по този въпрос се мълчи.
Виж целия пост
# 134

за 3 дни са продали 5 милиона iPhone5.
Това статистика на фирмата Apple ли е?

е да, разбира се. Но не само за Щатите. Япония, Германия и не помня кой още в първата група
тука излиза в петък, да видим в новините ще има /или не опашки
съмнявам се, защото все пак трябва да отчетем и че не е евтин продукт в Европа в  рецесия


Според тази статия опашките са били сериозни, а Apple са прогнозирали до понеделник (вчера) да продадат 10 млн.

http://money.cnn.com/2012/09/21/technology/iphone-5-release/index.html

За цените - не знам колко са сериозни. Те обикновено се продават заключени към оператор и се изплащат със сметките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия