Защо хладилникът от времето на социализма още работи.

  • 28 151
  • 295
# 255
Купони помня след 1989 г. У нас и липсите започнаха тогава. Преди това си живеехме добре. Хладилник все пълен, по екскурзии се находих, на море също и на планина. Не ми е липсвала кока колата, защото няма как да ти липсва нещо, което не знаеш, че съществува. Да не говорим, че и вратите не се заключваха и как играехме навъм до среднощ. След мизерията, която видях в зората на демокрацията с безработни родители и бягство от града на село да оцеляваме в една съборетина, никой не може да ме убеди, че първо съм била зле а после добре.
Виж целия пост
# 256
Купони помня след 1989 г. У нас и липсите започнаха тогава. Преди това си живеехме добре. Хладилник все пълен, по екскурзии се находих, на море също и на планина. Не ми е липсвала кока колата, защото няма как да ти липсва нещо, което не знаеш, че съществува. Да не говорим, че и вратите не се заключваха и как играехме навъм до среднощ. След мизерията, която видях в зората на демокрацията с безработни родители и бягство от града на село да оцеляваме в една съборетина, никой не може да ме убеди, че първо съм била зле а после добре.

С какво пък толкова ви е бил пълен хладилникът?  Crazy А това, че сте бягали от града в селото си не говори зле за демокрацията, а за нещо друго. Макар че не мога да се сетя как по-лесно се оцелява в съборетина на село, отколкото в голям град.  
Виж целия пост
# 257

Kолкото повече "зрееше" социализма, толково по беден ставаше.
По-бедно ставаше населението, не комунистическата номенклатура. Но по същото време (след 1980) и на Запад по-бедно ставаше населението. И на Запад силният срив на жизнения стандарт започна 1990. От тогава няма практическо увеличение на заплатите, само на цените.
Виж целия пост
# 258
И на Запад силният срив на жизнения стандарт започна 1990. От тогава няма практическо увеличение на заплатите, само на цените.

Навсякъде богатите стават по-богати и бедните по-бедни, но при нас пирамидата поначало е обърната.
Виж целия пост
# 259
Купони помня след 1989 г. У нас и липсите започнаха тогава. Преди това си живеехме добре. Хладилник все пълен, по екскурзии се находих, на море също и на планина. Не ми е липсвала кока колата, защото няма как да ти липсва нещо, което не знаеш, че съществува. Да не говорим, че и вратите не се заключваха и как играехме навъм до среднощ. След мизерията, която видях в зората на демокрацията с безработни родители и бягство от града на село да оцеляваме в една съборетина, никой не може да ме убеди, че първо съм била зле а после добре.

С какво пък толкова ви е бил пълен хладилникът?  Crazy А това, че сте бягали от града в селото си не говори зле за демокрацията, а за нещо друго. Макар че не мога да се сетя как по-лесно се оцелява в съборетина на село, отколкото в голям град.  
Градът беше малък и предприятията ги затвориха. Всички останаха без работа. Всеки се спаси както може.
Виж целия пост
# 260
Всички останаха без работа. Всеки се спаси както може.

"Проблемът на социализма е, че в един момент чуждите пари (на които разчита) свършват!"

Разнообразието днес е по голямо,

"Маркс и Спенсър" победиха Маркс и Енгелс.“


И двата цитата са от един и същи човек.  Grinning
Виж целия пост
# 261
Да, купоните дойдоха по времето на Лукановото правителство. Първата му работа беше да обяви мораториум върху плащанията по външния дълг и да предложи на НС да закрие комитета за държавен и народен контрол. Тоест тогава държавата е фалирала. Точно тогава пуснаха първите петдесетолевки. Някои казваха, че върху тях трябва да стои образа на Луканов.

След 1979г. започнаха да слагат соя в колбасите и шоколадовите бонбони. И ни обясняваха колко била полезна! Няма да забравя салам "Камчия". Колко сланина и жили имаше в него! Но и в останалите видове салами имаше доста, може би малко по-малко.

Как да не е имало кока кола тогава? Имаше я, но предимно по заведенията наливна. А как я разреждаха!

Рядко имахме късмет да си я купим от магазин или от сладкарница. Докато швепсове и лимонада имаше. Доколкото зная в Кореком е имало кока кола. Тя е внесена в Бг в началото на 60-те. Забележете преди да я внесат в ГДР и май в Чехия!
Обаче се случваше и тя да изчезне заедно със шоколадите за година-две. Така се получи около 1988г. Нямало валута за тези неща....Около 1977г. шоколадите пак бяха изчезнали за доста време. За други години не си спомням.  
А преди 2г. в тема за 10.11.1989г. авторката ни показа старо шише от кока кола от онези години и се побърка да ни обяснява, че я имало навсякъде по магазините! Но в кои магазини? В специалните, за които писах снощи.
Виж целия пост
# 262
Да не говорим, че и храната бързо се разваляше.

В "Мраз"-а.
Виж целия пост
# 263
Сетих се и за заместителите на кока-колата-клуб-кола, кооп-кола и алтай.
Виж целия пост
# 264

"Проблемът на социализма е, че в един момент чуждите пари (на които разчита) свършват!"


Значи рано или късно същото го очаква и капитализмът. Овладяването на финансовата криза в "класическите" капиталистически страни, считана за най-голяма след Голямата депресия, разчита(ше) точно на чужди пари, които правителствата щедро раздаваха.

Добре, че Татчер не е жива днес.  Grinning
Виж целия пост
# 265
Как да не е жива Тачър? Shocked Защо уби жената?
Виж целия пост
# 266

"Проблемът на социализма е, че в един момент чуждите пари (на които разчита) свършват!"


Значи рано или късно същото го очаква и капитализмът. Овладяването на финансовата криза в "класическите" капиталистически страни, считана за най-голяма след Голямата депресия, разчита(ше) точно на чужди пари, които правителствата щедро раздаваха.

Добре, че Татчер не е жива днес.  Grinning


Да, "капитализмът" в сегашния му вид е деградирал до социална държава и несъмнено го чака същата съдба. Мечтата на bentybay хората да са еднакво бедни и еднакво сиви ще се сбъдне с огромна вероятност.

А Тачър е жива и понякога дава автографи, аз лично имам два от нея. Несъмнено личност от миналото, но нали хората тук са се отдали на носталгия към добрите стари времена....
Виж целия пост
# 267
Много ми е смешно, като се заговори за  цени при социализма. Та имаше ли нещо с реална цена. Перлата струваше към 500 лв, при заплата около 100 лв. Ладата струваше колкото 3стаен апартамент и се чакаше 20 г.
Виж целия пост
# 268
Как да не е жива Тачър? Shocked Защо уби жената?

Желязната лейди, вече на 86, но все още жизнена и с ума си:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2116927/The-Iron-Lady-Ma … ublic-outing.html
Виж целия пост
# 269

Желязната лейди, вече на 86, но все още жизнена и с ума си:


За жалост никак даже не е с ума си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия