Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 31 054
  • 739
# 270
"Моливко в страната математика" - Разпознаване на знаците, Числови отношения (>,<,=). И решени задачи.
Виж целия пост
# 271

не съм съвсем сигурна в детската учат < => но не и в единият край със задача....
В  градина учиха със 7 ? 8 или 5 ? 5 .

да, именно, тях добре ги е и разбрал и няма проблем с тях, но в момента в който види 2-1 ? 2 и се шашка, казах му да си смята и да си записва отговора леко отгоре и така да сравнява...

и също като види 2=1 + ? или 1= 2-? и изпада в някакъв потрес, не може да го вазприеме в този ред, не знам там  учителката нещо обяснява ли им, но си обясняваме в къщи сега нагледно с  пръчици....може би се опитват да ги научат на изуст...но смисъла и  логиката не  я е схванал в час поне никак..
Виж целия пост
# 272
и също като види 2=1 + ? или 1= 2-? и изпада в някакъв потрес, не може да го вазприеме в този ред,

Да, за някои деца това е сложно, но с повечко упражнения го научават.
Две е равно на Едно Плюс Колко?
Виж целия пост
# 273
ами за мен това си е задача с неизвестно, утре ще е  90= 75 + колко...но явно не им го обясняват като задача с неизвестно а трябва да се сещат  че просто е същото като 1+1=2 но обратно... т.е. трябва да го знае просто на изуст.... защото той не може да каже и защо 1 +1 е 2 Simple Smile
Виж целия пост
# 274
Благодаря на единствената мама, която ми отговори!  Grinning Grinning Grinning
Хлапето се справя добре, но му е скучно. Мърмори, че не учат нищо ново, а от детската градина през предучилищната та до първи клас все бастунчета и чертички...
Виж целия пост
# 275
Nansen да поздравиш Луси от Ния Simple Smile (Обещах на Ботева да и се обадим)

Малката днес ми звъня 3 пъти и ми обясняваше: в момента сме в междучасие, много ми липсваш. Като цяло се чувства добре, има си приятелчета. Обаче всяка сутрин плаче, като трябва да се разделим. Дано премине бързо този период.
Виж целия пост
# 276
Добър вечер мами! Simple Smile От февруари 2011 ви чета и чак сега се реших да се регистрирам и да пиша при вас.Записвам синчето Марти. Mr. Green На него всичко му е интересно понеже не е бил в подготвителна група, бяхме решили да не го записваме.Ние сме в село има едно училище и няма стол, на занималня не го водя, защото чух от една позната че нищо не правели учителката не се занимавала и те си играели.Единственото което не ни харесва е че имат много турчета в класа 17 деца са 8 са българчетата и то момиченца само моя и едно друго детенце са българчетата момченца и двамата са си приятелчета. Simple Smile Марти каза че не искали да играят с него и приятелчето му, защото били българчета и не знаели турски. Shocked Shocked Нямам нищо против тези деца но все пак сме в България. Shocked Ние живеем на около 40-50 метра от училището и от понеделник си ходи сам а аз го наблюдавам през терасата.Спокойно е в селото и го пускам от 5 годишен сам да играе с другите деца.
Закуска Той не пази много и затова в голямото междучасие му нося сандвич и прясно мляко и после се връщам да взема чашката и чинийката и му нося плод ако му се прииска сладко.
Домашни По математика им дават една страничка с приятни задачки и за оцветяване а по писане буквички генгели и понякога правим диктовка. Вчера имаха да нарисуват своята къща.
Папки Купихме папка джоб по математика вътре са линийките моливчетата тетрадката и т.н.
Подвързии Ние сме с прозрачни подвързии, за да се вижда корицата в книжарницата бяха донесли много красиви и цветни тетрадки и госпожата уважи желанието ни да се виждат. Grinning
Следобед пишем заедно домашните но днес и сам се справи.А надвечер щурее на улицата с приятелчето си от неговия клас. Party

Телефон не му трябва понеже както споменах живеем на 40-50 метра от училище и просто не му нужен ще му купим чак след 4-ти клас.
Виж целия пост
# 277
Относно телефоните - не носи в училище.Има си телефон от 4 годишна и знае да го използва,но не е ставало на въпрос да го носи в себе си.Стой си вкъщи.
Джобни давам,но не всеки ден - едно левче и като го изхарчи давам друго.Засега още не го е харчила от началото на годината.
От вчера има усмихната шестичка по писане,като все си мислех че математиката ще й е по силна,но там е с "Браво!"
Вчера не беше на занималня и писахме домашните вкъщи - не беше особено приятно и за двете ни.Шумно й било,разсейвала се,притеснявам я,на всяка чертичка пита "така ли,хубава ли е?"..........
Снощи беше и родителската среща,но я пропуснах.Учителката каза че ставало въпрос за правилници и т.н. нищо особено интересно или важно.
Виж целия пост
# 278
И аз в 2 клас учех в едно село  Peace Беше най страхотното училище, с най хубавите мекици за закуска !
За операторите =<> сигурно са го учили, защото няма начин детето ми да сбърка по малко число с по голямо. Но никой не им е обяснил кое е по голямо, кое е по малко. Никой не е обяснил че винаги се захожда от първото число и то е или по малко или по голямо от следващото число, съответно > е винаги по голямо, а < е винаги по малко. Никой не е обяснил че от едната страна има задача и тя трябва да се реши и тогав да се сравнява.
Вчера имах ново домашно. Иван има 3 ябълки, а Петкан с 2 ябълки повече/по малко от него. Колко ябълки има Петкан ? Колко имат общо заедно? Отново доста се затрудни и...........незнам какво да мисля. В учебника са до числото 3, а в помагалото им дават такива задачи за домашно. Защо такова разминаване има, незнам в час обясняват ли им ги, въс всеки случей в тетрадката не са решавали такива задачи и няма нищо подобно писано в час !!!
Виж целия пост
# 279
това разминаване и за мен е странно, при нас  който урок са  учили, по същият после работят в сборника в къщи....
Иначе явно ще имаш задача, да дообясняваш на детето...пък може и да им обясняват бегло, но да не  е съвсем разбрало...поговори за това разминаване, за мен не е нормално, това значи едвали не ти да преподаваш в къщи на детето си предварително материал,вместо да преговаряте и затвърждавате, което ми се вижда безумно...
Виж целия пост
# 280
Декларации за пазене на учебниците и ние не сме подписвали. Част от учебниците си стоят в училище - музика, ДБТ и рисуване.

Разминаване засега между уроци и домашно не сме имали newsm78
Виж целия пост
# 281
Ние сме още на чертички и знаци, текстови задачи още не решават, не че детето има проблем с тях Mr. Green
Виж целия пост
# 282
Благодаря на единствената мама, която ми отговори!  Grinning Grinning Grinning
Хлапето се справя добре, но му е скучно. Мърмори, че не учат нищо ново, а от детската градина през предучилищната та до първи клас все бастунчета и чертички...
привет
И аз ще отговоря на твоя въпрос  Grinning
Нашите учителки , и двете, се занимават и с възпитание, не само с образователният процес. С това впечатление останах от няколкото родителски срещи, на които те говориха доста и някакси пролича техния мироглед и отношение към децата и това, че не са само там за да си претупат работата /искрено се надявам, че моето впечатление не е погрешно  Wink/
Обаче добавям, че и двете учителки са доста възрастни, макар и да изглеждат енергични и подържани, имам предвид че са от старата школа и може би затова имат и друг подход, това е моето обяснение Hug
Виж целия пост
# 283
При нас сега пък започна истинската драма с ходенето на у-ще. Справя се с материала, г-жа го хвали, има и шестичка почти всеки ден, но сутрин е рев и иска при мен. Предпочита да учи с мен в къщи и да се явява на изпити с мен в университета, но не и да ходи на у-ще. Има приятелче от детската градина, заедно са в у-ще, което беше болно началото на тази седмица и оттогава се почна. Явно се осъзна за какво иде рече, мина еуфорията от първата седмица; сега приятелчето му е на у-ще вече, но той продължава да реве за мен.

За възпитанието, доволна съм от нашата г-жа. Ест. не може да замени възпитанието в къщи (и никой не го очаква), но ги учи на обноски от първия учебен ден. Тогава имаха 1 час сами с г-жата и тогава влязохме ние, родителите, тя им обясни, че ние сме гости сега на класа и ги накара да станат и заедно да ни поздравят с 'добър ден'. Когато плачеше много единия ден, след това ме потърси специално да поговорим, което ми направи много добро впечатление. Също от друга майка разбрах, че едно от момчетата е дразнело другите (май и до бой се е стигнало), г-жата е извикала детето и майка му на разговор.
Виж целия пост
# 284
Декларации за учебниците би трябвало да се подписват от 2-ри клас нагоре, защото се връщат и се използват и от следващите ученици - по 3 години. За първи клас няма логика, защото учебниците остават за децата, но може по инерция да дават и на вас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия