Има ли радикален ислям в България?

  • 26 612
  • 672
# 375
Е, аз пък платих на едно дете билета в тролея - беше си загубило парите и контрольорката искаше да го свали. Чудо голямо!  Laughing Сега и аз ли съм англичанка?
 Темата стана махленска седянка  Whistling
Ако беше стар турчин, колко ли човека щяха да му го платят ? сравнението ти е меко казано неадекватно  Laughing

Много хора биха му платили билета. Всъщноост твоето сравнение е неадекватно.  
Виж целия пост
# 376
ами нека открием и гладиаторските борби, щото и тях ги е имало , хем малцинства има за лъвовете.
Или не е достатъчно радикално:)

 Това, че в България има олигофрени и от двата етноса, не прави страната ни изключение. Ти се шокираш, все едно никъде по света няма расизъм, нетолерантност, непримиримост. Аз пък се шокирам на твоето шокиране, честно! Не ми казвай, че живееш в идеален свят , в който всеки се усмихва на всеки и цари само мир и любов? Светът се тресе от конфликти на верска, етническа, расова и не знам още каква основа и това, че на някого не дали хляб, щоне не го поискал на българси, турски или не знам как още , си е направо като нелепа шега..., разбира се не много приятна.
 Ако искаш да си говорим за радикални неща, да поговорим за Афганистан и за това какво са направили и руснаците и американците, а не за евентуални гладиаторски турнири , макар че и двете неща нямат общо с темата.
Виж целия пост
# 377


Много хора биха му платили билета. Всъщноост твоето сравнение е неадекватно.  

Родителите ми живеят в средно голям град с смесено население и след случката с хляба дълбоко се съмнявам, че някой ще му плати билета. Те хляб не му дадоха макар че искаше да си го плати ти ми говориш да му платят билета  Mr. Green Примера ми е съвсем адекватен, никой не гледа на мен като на чужденка, а гледат като на човек който има нужда от помощ.
Виж целия пост
# 378
аз се шокирам от това, че бива обяснено  и дори оправдано , а че идиоти има навред е ясно
лошото е, като се съберат много на едно място.

радикално решавам, че темата тотално ми изстина и я напускам оставяйки ви на радикалните ви настроения.
приятна вечер:)
Виж целия пост
# 379
 Мислите ли? Почти го бяха изхвърлили. Никой не реагира, освен мен.  Сравнението е също толкова неадекватно, колкото и твоето , Трой! Именно за това го написах  Wink
 
Виж целия пост
# 380

радикално решавам, че темата тотално ми изстина и я напускам оставяйки ви на радикалните ви настроения.
приятна вечер:)

 Сега ако кажеш, че аз съм била радикална, аз пък ще се шокирам, ама наистина  Grinning
Приятна вечер!
Виж целия пост
# 381


 Това, че в България има олигофрени и от двата етноса, не прави страната ни изключение. Ти се шокираш, все едно никъде по света няма расизъм, нетолерантност, непримиримост. Аз пък се шокирам на твоето шокиране, честно! Не ми казвай, че живееш в идеален свят , в който всеки се усмихва на всеки и цари само мир и любов? Светът се тресе от конфликти на верска, етническа, расова и не знам още каква основа и това, че на някого не дали хляб, щоне не го поискал на българси, турски или не знам как още , си е направо като нелепа шега..., разбира се не много приятна.
 Ако искаш да си говорим за радикални неща, да поговорим за Афганистан и за това какво са направили и руснаците и американците, а не за евентуални гладиаторски турнири , макар че и двете неща нямат общо с темата.

Права си , олигофрения има на всякъде , но в Бг е съвсем нормално да си я развяваш по медиите и всички да ти ръкопляскат възторжено. Ако нещо ме дразни то е именно този радикализъм независимо дали е мюсюлмански или християнски.
Виж целия пост
# 382
ОК, мога и любезно. И на мен не ми е ясно как издържат тия хора на 50 градуса, но това си е техен избор. Не знам защо у нас битува усещането, че някой ги насилва да се увиват (изключвам Иран и Саудия,  но пък там най-много се бунтуват срещу това). Мюсюлманките, които познавам до една се забулват доброволно. Казват, че отношението към тях е съвсем различно, ако са с хиджаб. Така се чувстват уважавани, в безопасност. Мъжете също трябва да покриват тялото си, не само жените. А бурката наистина е нещо прекалено - Коранът не забранява да се виждат лицето и ръцете. Пак въпрос на местни обичаи.

Ето картинка - в средата е задължителното облекло, отстрани са прекаленостите.

Скрит текст:

Доколкото помня, китките и косата, шията трябва да са скрити, надолу ръката може да се вижда, както е показано на картинката. Има и жени, които не са съгласни с да кажем културно-социално-религиозните разбирания за присъствието на жената в мюсюлманските общества. Бунтът не е насочен към облеклото, а към размаха на личната свобода.
Виж целия пост
# 383
Мислите ли? Почти го бяха изхвърлили. Никой не реагира, освен мен.  Сравнението е също толкова неадекватно, колкото и твоето , Трой! Именно за това го написах  Wink
 

Ами ето , от тук можеш да си извадиш изводите, ако така се отнасяме с ''своите'' (дете!!!) как ли щяхме да се отнесем с някой който не е българин, не говори български и за капак е мюсюлманин Mr. Green
Ако все пак ти е трудно да си извадиш изводите, постовете на миленака ще ти помогнат Wink
Виж целия пост
# 384
аз се шокирам от това, че бива обяснено  и дори оправдано , а че идиоти има навред е ясно
лошото е, като се съберат много на едно място.

радикално решавам, че темата тотално ми изстина и я напускам оставяйки ви на радикалните ви настроения.
приятна вечер:)

Аз пък кардинално се оттеглям в по приятни теми  Laughing
Останалите забавлявайте си  Wink
Виж целия пост
# 385
 Oх, Трой, потретвам се сигурно, ама пак да пиша - олигофрени има от всички етноси и религии. Изводи не мога да си извадя. Мен други неща биха ме подразнили, не принадлежността, не езика.

Горкия дядо! Каква дъвка стана в нашия форум! Освен, че не му дали хляб, сега и билета няма да му платят! Стана ми симпатичен, горкия и ми стана мнооого мъчно
Виж целия пост
# 386
Записвам се да следя темата, защото ми е присърце... Няма да изказвам мнение или да коментирам, поради многобройни причини. Само едно мога да кажа - на който не му е дошло до главата няма как да го разбере...
Виж целия пост
# 387
... Ако нещо ме дразни то е именно този радикализъм независимо дали е мюсюлмански или християнски.

Мен също. Затова не приемам за нормално, а за крайно, незнанието на български от човек, роден и живял десетки години в България. За мен това е отношение.
Виж целия пост
# 388
Питайте абадонка. ако не вярвате.

няма какво да питаме , всичко е ясно , ; ))
ни в Италия , ни в Англия ще видим някой някъде на някакъв пост , който да не е от съответния произход ,
италианците специално са си големи националисти ,
англичаните нямат пари и продават на араби и руснаци , за италианците и това не важи ,
даже и в национала им по футбол само Марио Балотели не е кореняк , но все пак името му завършва на -и и носи кръстчето ...

докато ''нашият човек'' е във всяко правителство , и де факто той управлява .. '' балансьор '' му викат , кой знае защо ...

та там може и да водят преводач на мароканците , защото така е казано , но под повърхността е друго ... ; )) . само да не вземат да свършат парите за преводачи , че оня ден Италия пак взе поредния заем , за да върже бюджета ...
Виж целия пост
# 389
Права си , олигофрения има на всякъде , но в Бг е съвсем нормално да си я развяваш по медиите и всички да ти ръкопляскат възторжено.

Извинявай, че коментирам точно по твоя пост, коментара ми не е насочен само към теб.
В тая тема се правят едни изключително радикални обобщения, които рядко са правило в общуването между хората.
Ако трябва от тук споделеното да правим изводи за отношенията между двете основни религиозни общности в страната, трябва моментално да обявим военно положение. Изобщо нямам такива наблюдения. Имам претенциите личният ми свят от близки хора да е много, много шарен.
Моля, не така.
Тук четат и журналисти и за съжаление трупат материал за поредния жълтурски вестник.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия