Защо пишете "някоЙ хора"?

  • 46 931
  • 1 116
# 195
В новото БДС го има, както и в новите уиндоуси.
Ако има желаещи, да го дръпнат от този линк. Сваляте, инсталирате, нагласяте от опцията за регионалните езици и ползвате. Удареното И се набира с shift+ь - ѝ.
Няма проблем да ползвате и двете БДС-та - старото и новото, според това, което ви е нужно в момента.  Peace

Жива да си, како   bouquet Ей сега отивам да сдъвча системните ни администратори  Twisted Evil

ѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝѝ   Wink
Виж целия пост
# 196
Поради възникнали разгорещени дебати Тук, чух че се появил и сенатора Циянкалий  Grinning
Виж целия пост
# 197
  Значи ви бодат очите ползвателите на римския стил, нещо като патрициЙ на съвременната комуникация, обаче спокойно си пазарите и отивате до мазата  Laughing

  ЦиЯнкалий е от смесен произход - потомък на древната династия Циян и римския род Калии.
 
Виж целия пост
# 198
И аз се обзаведох със Сийкино БДС. Хвала!
Виж целия пост
# 199
  Значи ви бодат очите ползвателите на римския стил, нещо като патрициЙ на съвременната комуникация, обаче спокойно си пазарите и отивате до мазата  Laughing

а след това изхвърляте манджата си в клозета. Между другото последната дума винаги ми е звучала някак си по френски едно такова  Thinking

 
Цитат
ЦиЯнкалий е от смесен произход - потомък на древната династия Циян и римския род Калии.
 

Iris, с този последния, колкото и да му е стар и смесен родът по добре да се разминаваме любезно  Grinning

Виж целия пост
# 200
Кой хора пишат така неграмотно?!  Mr. Green
Виж целия пост
# 201
Сетих се за две табелки от сеир.бг

Примоция, сфирки 2 лева

Най-лонови торбички
Виж целия пост
# 202
  Значи ви бодат очите ползвателите на римския стил, нещо като патрициЙ на съвременната комуникация, обаче спокойно си пазарите и отивате до мазата  Laughing


Не се подигравай, защото нищо чудно пазаренето да се наложи нахално и да изрита пазаруването в новата правописна реформа.
Да ви питам тогава кой ще се смее последен.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 203
  Хич нема да се учудиме.
Виж целия пост
# 204
Емииииии кът сте риекли - хууу, ма  Mr. Green аз съм от Варна и думата "пазаря" се ползва, когато се пазариш с някой за цена. Обаче съм виждала и чувала "Отивам да си напазаря"
Виж целия пост
# 205
О, и в презентации съм виждала 'оцèнят' и 'прецèнят', употребени в смисъла на оценяват и преценяват от хора с претенциЙ до небесата Mr. Green
Добре, че вече споделяме само обща сграда, а не една и съща фирма и лого, та да не се червя излишно.
Виж целия пост
# 206
Аз не я-кам, обаче кафяви ми беше много трудно да го заменя с кафеви.

Защо, какво е наложило да замениш 'кафяви' с 'кафеви'? Кафяви е правилното.  Simple Smile


А по отношение на 'крайщник' – според Нов правописен речник е 'крайШник'. Ако някой има най-новия речник, нека погледне – може да има промяна.

По темата за Й – според мен е заради шльокавицата и английския. Оказва се, че обръщаме повече внимание на английския и често го знаем по-добре, поне по отношение на правилата. Ако знаем правилото на английски, се опитваме да го прехвърлим върху българския, ако не – просто си пишем това, което ни е най-лесно. Пример за първото – дните на седмицата с главни букви, виждала съм ги написани така дори на вратата на лекарски кабинет. Някой да си спомня някога да ги е учил по този начин? Английският измества българския.
Виж целия пост
# 207
Не фърфи ли променливото 'я'? Thinking

Моля ви са, ш'са гътна, какъв крайшник?
Виж целия пост
# 208
Кафяви е правилният изговор и правопис.
Виж целия пост
# 209
Не знам дали "кафяви" е правилно, но определено не ми бърка в здравето така, както "бяли" и "голями". Тези последните две са ми страшно противни и до сега винаги ги бях чувала от възрастни хора. Наскоро една близка позната употреби "голями" и бях шокирана и погнусена едновременно. Даже сега все се сещам за това като я видя. Много неприятно. Чак пък толкова зле да ми влияят. Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия