Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 836
  • 725
# 465

"Тя е много чаровно и прелестно създание .. Но има само един недостатък, за който знам. Така стоят нещата, за нещастие, че ? липсва само едно: липсва ? добър вкус. Тя не ме харесва... "

Чарлз Дикенс

От коя книга е това?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 466
Честно казано,не знам. Случайно попаднах на него и много ми хареса. Simple Smile

Ето едно хубаво стихотворение:

Стари ракли не отварям,
писма повторно не чета.
Дрехи скъсани не кърпя,
изхабените неща горя.

Увехнали цветя в дома си нямам.
Не вкусвам вчeрашна храна.
Веднъж изстине ли кафето, зная,
ще изгуби своя аромат.

В указателя си нямам номера на бивши,
не пазя спомени от тях.
Не ми тежат носталгии излишни,
в миналото не събирам прах.

Не страдам за отминали приятелства.
Радвам се на тези тук, сега!
Не прощавам изневери и предателства.
Не избирам спомени пред любовта.

Мариян Димитров
Виж целия пост
# 467
"Силните хора са преди всичко търпеливи. Търпението означава да сдържаш склонността си към седем чувства: омраза, обожание, радост, тревога, яд, мъка и страх. Ако не се поддаваш на седемте, тогава си търпелив, ще постигнеш същността на нещата и хармония с вечността."
Шогун, Джеймс Клавел
Виж целия пост
# 468
Честно казано,не знам. Случайно попаднах на него и много ми хареса. Simple Smile

Ето едно хубаво стихотворение:

Стари ракли не отварям,
писма повторно не чета.
Дрехи скъсани не кърпя,
изхабените неща горя.

Увехнали цветя в дома си нямам.
Не вкусвам вчeрашна храна.
Веднъж изстине ли кафето, зная,
ще изгуби своя аромат.

В указателя си нямам номера на бивши,
не пазя спомени от тях.
Не ми тежат носталгии излишни,
в миналото не събирам прах.

Не страдам за отминали приятелства.
Радвам се на тези тук, сега!
Не прощавам изневери и предателства.
Не избирам спомени пред любовта.

Мариян Димитров

Страхотно е !!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 469
"Силните хора са преди всичко търпеливи. Търпението означава да сдържаш склонността си към седем чувства: омраза, обожание, радост, тревога, яд, мъка и страх. Ако не се поддаваш на седемте, тогава си търпелив, ще постигнеш същността на нещата и хармония с вечността."
Шогун, Джеймс Клавел


Страхотно! Обожавам "Шогун".

sparks,благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 470
Друго няма какво да ти дам...

Само обич самотна и дива .
Само обич , много малко е знам ,
Но затова пък не е ли красива ?
Не е ли шеметен всеки наш миг,
Всяка истина, всяко докосване
И всеки път този, силният вик
На звездите прогонващ въпросите …
И ако някога всичко умре
За това аз няма да имам вина ,
Щом така трябва да бъде, добре .
Свети болка в очите ми вместо тъга .
Само обич самотна и дива.
Само обич , много малко е знам,
Но затова пък не е ли красива?
Нямам друго какво да ти дам .
Дамян Дамянов
Виж целия пост
# 471
Този, когото трябва да срещнем. Този, който ще промени живота ни - ще го разпознаем от първия момент!Защото ще можем да усещаме душата му, дори и без да знаем нищо за него...
"Рай" Радослав Гизгинджиев
Виж целия пост
# 472
" С някои хора мълчанието е комфортно. Не се чувстваш длъжен да запълваш тишината с гласа си. С нищо не се чувстваш длъжен. Просто си стоиш, заслушан в себе си и света наоколо, усещайки присъствието на човека до теб. И това е хубаво."

"Един след полунощ", Керана Ангелова

"Ние мъжете сме жалки роби на предразсъдъците - беше й казал той веднъж. - В замяна на това, реши ли една жена да спи с някой мъж, няма непреодолима бариера за нея, няма непревземаема крепост, нито каквато и да било морална задръжка, която да не е готова да премахне от корен - няма бог за нея."

"Любов по време на холера", Габриел Гарсия Маркес

"Свободата съществува само тогава, когато има любов. Този, който се отдава изцяло, който се чувства свободен, обича най-силно. А който обича най-силно, се чувства свободен."

"Ето в какво се състои истинската свобода: да имаш най-важното нещо на света, без да го притежаваш...."

"Единайсет минути", П.Коелю

Виж целия пост
# 473
"Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти... Не е важно какво имаш в живота си,
важно е кого имаш в него... Не е важно какво си получил в живота, важно е какво и на кого си дал... Не всичко се плаща с пари. За най-важните неща, плащаме с късчета от душата си!"

Арт Бъкуолд
Виж целия пост
# 474
"Миналото си е минало. Никога не се връщай назад. Под никакъв предлог. Не търси справедливост там, не търси щастие. Ти си това, което си, светът е такъв, какъвто е."

"Последният дон" - Марио Пузо

"Не е странно да видиш двама млади, които се обичат, но да видиш двама възрастни, които продължават да се обичат, е най-чудната гледка на света."

„Панаир на суетата“, Уилям Мейкпийс Текери


"Всички умеят да обичат, тъй като са се родили с тази дарба. Някои умеят да се възползват по рождение от нея, но на повечето им се налага да се научат отново, да си спомнят как се обича и всички — без изключение — трябва да изгорят на кладата на отминалите си чувства, да изживеят отново някои радости и болки, падения и възходи, докато съзрат водещата нишка, криеща се зад всяка нова среща; да, съществува една нишка."
"Единайсет минути", Паулу Коелю
Виж целия пост
# 475
"От стратегическа гледна точка няма непревземаема крепост и необладаема жена. Трябват само добро разузнаване, добро материално осигуряване и истински мъже."

Полк. Петко Йотов /лека му пръст/.
Виж целия пост
# 476
 Ето един от последната книга , която прочетох "Любовта трае три години" :

“Всички мои любовни признания идват или прекалено рано, или прекалено късно. Това е, защото казвам “обичам те” само за да прелъстя или за да утеша.”
Виж целия пост
# 477

"Привързаността на една жена заслужава само онзи, който умее да я цени!"
- Антоан дьо Сент-Екзюпери

"Веднъж ме попитаха, как успявам да държа главата си изправена, след всичко, което съм преживяла. Отговорих, че въпреки всичко аз съм оцеляващ вид, а не жертва! "

Патриша Бъкли

"Двата най-важни дни в живота ти са денят, в който си се родил и денят, в който си разбрал защо."
Марк Твен
Виж целия пост
# 478
"Запомнете, господин управител, че всичко се продава, щом човек може да даде цената." - Александър Дюма "Граф Монте Кристо"
Виж целия пост
# 479
*Allegra*, мъдростите, които споделяш са чудесни!
Благодаря ти!  bouquet


"Веднъж щом избереш надеждата, всичко е възможно."
Кристофър Рийв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия