ПЕТОКЛАСНИЦИ - Тема 52

  • 48 677
  • 739
# 135
Разговорът мина..."Баща му не знае, че го е взел на училище. Да, даде му го..."  - общо-взето това. Знаят, че е буен и палав, но...мразели циганите /другото дете е ромче/. И какво от това? Нима те не са вече навсякъде...върнах бокса, не го искам повече в мен. Моля се поне детето да ме е разбрало...
Виж целия пост
# 136
Айде, да ни е честита и на нас първата 2-ка по математика.
Виж целия пост
# 137
Айде, да ни е честита и на нас първата 2-ка по математика.

Добре дошли в отбора  Hug
Скрит текст:
Нашите вече са 2, така че сте добре, някои имат и по 3
Аз вече претръпнах, май 4 за срока ще е огромен успех  Laughing
Виж целия пост
# 138
На родителската среща всички преподаватели ни предупредиха да очакваме драстичен спад на успеха и двойки дори от отличниците. Децата се окопитвали едва в края на ІІ срок.
За мен най-странното е, че двойката на сина ми е по френски език, а му преподава същата учителка.
Виж целия пост
# 139
Е, с тази математика до сега обяснявах, а не ми е силна страна.
Домашното отне около час, а кандърмите още толкова Mr. Green
"Предпочитам по цял ден на училище,но да няма домашни"!
Замислих се над думите му.
Виж целия пост
# 140
На родителската среща всички преподаватели ни предупредиха да очакваме драстичен спад на успеха и двойки дори от отличниците. Децата се окопитвали едва в края на ІІ срок.
....
Аз смятам, че ако детето има добра основа от първите четири години и е научено да учи - това няма да се случи. Ако не са забелязани пропуските навреме или оценките са били прекалено надути - тогава е неизбежно. И в стария ни клас има сериозен спад в успеха, но, разбира се, това се дължи на всеки друг, не и на учителката, която ги е учила.  Confused Да, беше добра жена, децата я обичаха, но ако не бях настоявала, че шестиците ѝ не означават непременно добро познаване на предмета - не знам какво щяхме да правим сега.

Сина ми има само една петица, вече поправена с една шестица. По повечето предмети шестиците от входните нива са дублирани, че и потретени - от участие в час.  bowuu
Виж целия пост
# 141

Домашното отне около час, а кандърмите още толкова Mr. Green
"Предпочитам по цял ден на училище,но да няма домашни"!
Замислих се над думите му.

Това е най-големия проблем на 5-ти клас.
При нас се оказа особено силен наистина - изобщо не може да се организира, все нещо е забравил да довърши или пък в краен случай го е оставил в къщи, учителите са взискателнички и ..... засега не е особено щастлив. Спряхме дори тренировките за 2 седмици, за да навакса малко, но същото и той го каза - По-добре да сме по цял ден, но да няма домашни!
Деца са си още ... или поне някои...
Виж целия пост
# 142
А според мен изискванията в начален курс като цяло са на ниво санитарен минимум. И колкото да са подготвени децата, в пети клас нещата са коренно различни. Изискванията поне при нашите са доста по-високи, ако преди за 3 грешки на тест от 25 въпроса се получаваше в бележника 6, сега си е твърда 5-ца. И да, досега никой не ги е карал да зубрят определения по математика. А сега не само от тях се изисква да ги знаят наизуст, но и да ги пишат. Може пък и това да е печеливша тактика. Кой знае ...   
Виж целия пост
# 143
Жане, съгласна съм с теб Peace.
Браво на Петьо Hug!

Калоян има 3 петици /едната по информационни технологии  Mr. Green/. Едната поправена, остава другата. По останалите предмети има по 2, а по география и ЧП - по 3 шестици Wink. Не знам само по физическо как ще е, ама там да му е проблемът Whistling...но си трябва редовно и задълбочено учене. Засега не усещам да има големи затруднения, освен с времето - не стига и почти всеки ден учи вечер.

Тази вечер измислих нещо за отвратителния учебник по български, ако сработи ще споделя.
Виж целия пост
# 144
 Това,че има отлични оценки - добре ,
но липсва желание,претупва домашните,гледа по-бързо да приключи -
наблюдавам досада и непрекъснато мрънкане.
Предстои му РД ,диалог - днес :
- Мамо,какво ще получа за РД ?
- Какво би искал ?
- Козметика,кечисти и нещо футболно !
- Каква козметика ?
- Лична !  - хихихи  Joy
Виж целия пост
# 145
jd, Мариетка, браво на Петьо и Калоян!  Heart Eyes И аз съм на мнение, че основата е важна.  Peace За съжаление при нас я няма. Като прибавим и дислексията... Положението става на моменти трагично. Но да сме живи и здрави, ще се борим, няма как.

Мариетка, дано детето да те е разбрало!  Hug
Виж целия пост
# 146
Тази вечер измислих нещо за отвратителния учебник по български, ако сработи ще споделя.

Мариетка, ха дано,че и ние се мъчим по същото чудо ooooh!

Направо се чудя дали да не прескоча до някоя книжарница с учебници и да разгледам как стои въпросът с учебник по БЕЛ на други издателства и да потърся нещо по-прилично...

Иначе и при нас няма голямо сътресение в оценки спрямо 5 клас. Но определено г-жата беше доста взискателна, не е надувала оценки, а и децата си учеха де... Laughing
Виктор имаше 5 по ИТ и по БЕЛ, но го поправи. По повечето предмети имат по 2-3 оценки.  И при нас времето почти не достига, просто обемът за учене стана доста по-голям. Ако няма домашни, не ми е ясно как ще успеят да усвоят материала обаче.

При нас разочарованието е от ФВС... Досега беше любим предмет, а сега обърнахме мача... Виктор е много подвижен и енергичен, винаги се е радвал на това да е навън, но явно г-жата им по ФВС успя за 6 седмици  да ги отврати... Жалко Crossing Arms
Виж целия пост
# 147
Споделете какво не ви харесва в учебника по БЕЛ.
Нашият е на същото издателство,но не съм го разглеждала задълбочено,а и Росен не ми е споменавал да има затруднения Rolling Eyes
Той също предпочита цял ден да е на училище,но да няма домашно.Много се изнервя от празното писане и повторенията.Вчера рева и бесня 15мин защото по Литература госпожата се ядосала на няколко деца,че шумяли и дала на всички да преписват легендата за Имир.Тръшкаше се,че и 2ка да му пишат няма да го пише,защото не бил той от тази група и тем подобни ooooh! Наложи се да му обяснявам ,че не всичко в живота е справедливо и,че има случаи в които трябва да се отстоява правото ,а има и такива в които просто трябва да се примириш Rolling Eyes
По ФВС получи първата си 4ка в живота и едвам го преглътна.Закани се да си я поправи и днес отиде със свито сърце,че щели да бягат на 200 и 600м. Обяснявам му,че не е възможно, а и не е нужно, във всичко де е добър,но пуста лъвска суета Mr. Green
Виж целия пост
# 148
Аз намирам голяма разлика в начина, по който е поднесен материалът за пети клас и учебниците досега. Освен, че няма плавен преход и уроците са много по-дълги. Като отчета и различните изисквания на учителите, и това, че почти винаги има допълнителен материал, записан в тетрадката, за мен е обясним спад в оценките /не в знанията/. Синът ми засега задържа нивото от миналата година, но все още е изпитван върху нов материал. Няма да се учудя, ако оценките му тръгнат надолу. Начинът, по който се подготвяха досега, не е много удачен за новите уроци. Например миналата година в учебника по български език имаше тук-таме по някое определение или схема. В тазгодишния има обособена теоретична част, която трябва да бъде разказана и подкрепена с примери. Планът, който са написали в час за "Видове изречения по състав" е една страница г.ф. Задачите за упражнение след урока са същите, но толкова теория досега нямаше и не им се е налагало да структурират такива големи изложения.
Скрит текст:
Помрънках си. Laughing  Не, че съм против детето да се научи да си излага мислите, но си го жаля маминия.
Виж целия пост
# 149
ФВС и нас ни тормози - сутринта е правил 40 лицеви опори .
Защо толкова стресират децата със спортни изисквания ?
И от любим предмет се превръща в нежелан ?
Мисля,че е по-подходящо да се занимават с групов спорт,раздвижвания
и могат да се включат упражнения по лечебна физкултура - повечето имат изкривявания.
По БЕЛ учебник не ползват - госпожата им диктува най-важното придружено с упражнения.
Учебника е на "Просвета", но е също  Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия