Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 81 243
  • 770
# 255
alllure чудесо ти е ТСХ,не мисля,че ще намали дозата, Начев Peace

Съншайн 2010 февруари започнах лтироксина/м.януари разбрах за моето хашимото/, м.9.2010 бях бременна с успешната ми бременност, така че,да по време на бебеправене лично аз бях постоянно на хормона, все още съм,година и кусур след раждане Peace
Виж целия пост
# 256
alllure чудесо ти е ТСХ,не мисля,че ще намали дозата, Начев Peace

Съншайн 2010 февруари започнах лтироксина/м.януари разбрах за моето хашимото/, м.9.2010 бях бременна с успешната ми бременност, така че,да по време на бебеправене лично аз бях постоянно на хормона, все още съм,година и кусур след раждане Peace

Мерси за мнението, магнитче.  Heart Eyes Аз все пак ще ида утре, че не съм го виждала от няколко месеца и рискувам да ме нахока.  Joy Дано се задържи хормонът на тези нива и не продължи да пада...
Виж целия пост
# 257

Съншайн, преди вземах по 50 мг. дневно.
За полиарттрозата разбрах след като получих отоци и болки в ставите. Ако случайно си ударех ръката в нещо болеше много. Не понасях топла и студена вода. Обиколих лекарите тук и отговора им беше - няма ви нищо госпожо. Да, но мен ме болеше. Личната се видя в чудо и накрая ме прати пак при ендокриноложката, а тя на ревматолог.
Цикъла ми е редовен и доста обилен.
И моя тази година беше обилен, но след няколко месеца обилността намаля. В момента съм без цикъл за този месец. Което никога не ми се е случвало. Дори и да закаснее, пак си идва.
Иначе и аз преди няколко дни бях с ужасни болки в ставите. Не можех да се движа. Дано на никой да не му се случва. Peace
Съншайн, и аз нямам проблеми с цикъла.
А бременните/майките от тази тема са забременели именно, когато са приемали лекарство за ЩЖ и са продължили да го пият през бременността.

Радвам се, за теб. Със сигурност зависи какъв точно е проблема с щитовидната. Но исках да попитам, за да се успокоя малко. И мисля, че съм спокойна в момента. Peace Благодаря.

Здравейте, момичета.
За пръв път пиша тук. Искам да споделя и моя проблем съвсем накратко.
ТСХ-0.15. При ехография докторът ми каза,че имам възли и ме прати на сцинтиграфия.
Резултат от сцинтиграфия - дифузна гуша. Няма възли.
Възможно ли е това?
Да.

Сцинтиграфа показва активно действащи възли. Твоите явно не са активни.
Само ТСХ ли си изследвала?

Възли има няколко вида... Горещи, студени, топли, някои са кистозни - пълни с течност и кръв, други са формирани от самата увредена жлеза, поствъзлест характер...
Абе, да не драскам фермани... какво ти каза докторът, който те лекува? Предписаха ли ти лечение? На ехограф колко мм се формира възел? Антитела изследвани ли са?

Значи да не си мисля, че ще ме режат пак!  Peace
Относно приема на л-тироксин и забременяване - аз забременях докато го приемах и сега продължавам да го пия, но дозата ми е увеличена от 0.25 на 0.75. Бременна съм в 7 месец.
 
А колко е било ТСХ като сте го открили? Peace

Съншайн 2010 февруари започнах лтироксина/м.януари разбрах за моето хашимото/, м.9.2010 бях бременна с успешната ми бременност, така че,да по време на бебеправене лично аз бях постоянно на хормона, все още съм,година и кусур след раждане Peace
А колко беше ТСХ като разбрахте, че има проблем? Peace

Благодаря, момичета за отговорите. Heart Eyes Peace
Виж целия пост
# 258

 
Съншайн, на въпроса ти колко ми е било ТСХ като са ми го открили - 6.6 беше.

Виж целия пост
# 259
Моето беше 3.63,когато открих този проблем, ТАТ и МАТ много леко завишени, имам и един възел.
Виж целия пост
# 260
Съншайн, моето заболяване го открихме януари 2010г. ТСХ беше 12. От тогава не съм спирала л-тироксина, само сме променяли дози нагоре и надолу. Забременях през май 2011г.
Нередовен цикъл имах и преди това и сега, но не мисля, че има връзка, защото дори, когато хормона си ми е в норма, пак си е нередовен  Confused.

alllure, добър резултат, Начев ще ти се зарадва  Grinning.

Виж целия пост
# 261
Съншайн, щом цикъла ти прескача месец най-добре е да се консултираш с лекар.
Виж целия пост
# 262
Моето беше 3.63,когато открих този проблем, ТАТ и МАТ много леко завишени, имам и един възел.
Сравнение с моето, твоето е ниско.  Peace
Съншайн, на въпроса ти колко ми е било ТСХ като са ми го открили - 6.6 беше.
И моето е горе долу там, за момента не виждам голяма промяна в него но аз от скоро се лекувам. Единствената промяна е в цикъла ми на тоя етап.  Peace
Имам чувството, че едно лекувам ама друго се скапва. newsm78

Съншайн, моето заболяване го открихме януари 2010г. ТСХ беше 12. От тогава не съм спирала л-тироксина, само сме променяли дози нагоре и надолу. Забременях през май 2011г.
Нередовен цикъл имах и преди това и сега, но не мисля, че има връзка, защото дори, когато хормона си ми е в норма, пак си е нередовен  Confused.
А как се повлия от лечението? Peace

Съншайн, щом цикъла ти прескача месец най-добре е да се консултираш с лекар.
Да, това ще правя за момента изчакам за да си пусна изследванията за ТСХ. Peace Че изследвам какво ли не вече. Laughing Смешно ми е, макар че не ми е много до смях. Ама не мисля, да плача. По-добре да е смешно.

Благодаря на всички за отговорите. Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 263
Здравейте момичета!
Не съм писала отдавна, но ви следя!Сега съм вече в 35г.с. и днес си пуснах ТСХ и о ужас резултата ми е 2,69.Миналият месец ми бе 1,3 и моето ендо ми намали дозата от 75мк.еутирокс на 50мк.еутирокс.Обадих му се веднага и той ме успокои, че резултата 2,69 е добър и да не променяме дозата и да си остана на 50мк.Вие как смятате нормално ли е за 35г.с. от бременността да си остана с ТСХ 2,69.Отделно, че съм рискова бременност и само лежа и немога даже да отида и на друга консултация!Много съм притеснена!
Виж целия пост
# 264
Здравейте момичета!
Не съм писала отдавна, но ви следя!Сега съм вече в 35г.с. и днес си пуснах ТСХ и о ужас резултата ми е 2,69.Миналият месец ми бе 1,3 и моето ендо ми намали дозата от 75мк.еутирокс на 50мк.еутирокс.Обадих му се веднага и той ме успокои, че резултата 2,69 е добър и да не променяме дозата и да си остана на 50мк.Вие как смятате нормално ли е за 35г.с. от бременността да си остана с ТСХ 2,69.Отделно, че съм рискова бременност и само лежа и немога даже да отида и на друга консултация!Много съм притеснена!

Без да те притеснявам, ама аз бих се допитала и до друг специалист  Peace. Това го казвам, защото аз почти цяла бременност държах ТСХ под и около 1-ца и Начев ми казваше, че е о.к., а все пак е доста под 2,69. А ФТ4 как е? То май в момента е по-важно. Имай предвид, че по време на бременност не се вземат предвид стандартните референтни граници на ТСХ. За съжаление не ги знам точно какви са в различните триместри, но имам бегъл спомен, че някое от момичетата беше писало за това в темата.

Съншайн, ако питаш за сваляне на ТСХ, започнах с 50 мг. л-тироксин. След 45 дни беше паднало на 0,03. Начев обаче ми каза да продължа да взимам по 25 мг. След 45 дни ТСХ беше 33  Shocked. Качихме на 50, после 75, 100 и по време на бременността 125.

Ако питаш за цикъла, изобщо мисля, че не се повлия  #2gunfire.
Виж целия пост
# 265
 m_mladenova  моят ендо ми казваше да си пускам само тсх и много рядко съм си пускала фт4.Та този път не си пуснах фт4.Много ми е притеснено!Ако някое от момичета си спомня референтните стойности на ТСХ по време на бременност нека да ми ги  публикува!Аз ги търсих из темата, но нещо не ги намирам!
Виж целия пост
# 266
m_mladenova  моят ендо ми казваше да си пускам само тсх и много рядко съм си пускала фт4.Та този път не си пуснах фт4.Много ми е притеснено!Ако някое от момичета си спомня референтните стойности на ТСХ по време на бременност нека да ми ги  публикува!Аз ги търсих из темата, но нещо не ги намирам!

Какъв е тоя лекар, дето не изследва ФТ4 по време на бременност  ooooh!. Ще прегледам и аз малко назад, ако мога да си спомня какво, къде четох, че то многооо. А ти не се шашкай, просто потърси ако искаш още едно мнение, за твое спокойствие  Peace.

Ето, открих го  Simple Smile

Здравейте , новия ми резултат от ТСХ е 0,466 , продължава да пада , някой може ли да ми припомни долната граница през втория триместър колко беше ?

Това намерих:

Pregnancy Stage    Normal TSH Level
During First Trimester    0.24 to 2.99
During Second Trimester    0.46 to 2.95
During Third Trimester    0.43 to 2.78
Виж целия пост
# 267
Благодаря ти за стойностите m_mladenova  !Значи все пак съм горе-долу в границите на третият триместър/все пак клоняща стойност повече към горна граница/.
Виж целия пост
# 268
Има ли момичета, които не са бременни и приемат антидиабетни лекарства? Трябва ми съвет.
Ако може на лични, да не товаря темата.  bouquet
Виж целия пост
# 269
Момичета,сигурно ще ви стори глупаво,но има ли някоя от вас,която да се е интересувала от това дали жени с Хашимото могат да слагат хиалуронова киселина за запълване на бръчки.При д-р Начев не се очертава да ходя скоро,за да питам,а не ми е удобно да му звъня за такова нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия