Боя за коса - Вlondе 30- Клуб на блондинките

  • 97 656
  • 737
# 315
Росенце и аз търся нещо такова. Виж нюансите на кастинг крем глос, според мен има ппдходящи.
Виж целия пост
# 316
Harukaze, Лореал Кастинг и Пърфект мус стават по-тъмни от показаното като резултат. Седмиците са си направо кестеняви, а 6-ците не си представям. Трябва да вземеш поне 1-2 тона по-светло от желания резултат.

Благодаря ти!
Муса ще си взема тогава.
Аз като имах коса дълга до кръста и я намазах с непрофесионална боя и от кръста стигна до раменете  ooooh! Rolling Eyes
Моят съвет е да не рискуваш с тези бои, а и една боя няма как да ти стигне за цялата коса. Две също няма да ти стигнат. 


Моята коса е до средата на гърба и е доста тънка - цялата коса боядисвам с една боя. За по-дълга коса задължително няма да стигне една боя.
Благодаря за съветите!
Моята коса е до кръста, но и гъста и май наистина няма да ми стигне една опаковка, поне до сега съм ползвала Сайъс и две опаковки не са ми достатъчни за да я намажа хубаво.
Виж целия пост
# 317
rosencity, имаш доста възможности за постигане на такъв цвят.
Аз в момента смествам 2 бои + коректор
Ако не си доволна от златисто-медния оттенък, може да си сложиш допълнително балсам оцветител или сама да си забъркаш такъв с коректор.
Всяка коса е различна и една и съща комбинация върху различни коси, ще стои различно и за това се налага да експериментираш.

Iskra_r , много е важно да си намажеш добре косата, защото в противен случай ще станеш на петна.
Трябва да се намажеш бързо равномерно и навсякъде, а това няма как да стане с две бои.
Непрофесионалните бои според мен са по-малко количество, а и поне при мен не са никак евтини и за това моят съвет е да си купиш професионална боя и по възможност повече кутийки - по-добре да ти остане от боята, отколкото да не ти стигне. Хубаво е да има някой, който да ти помогне при боядисването - най-малкото ако усетиш, че сместа няма да ти стигне, ти докато се мажеш, другият човек да ти забърка още от боята.
При толкова дълга коса е много рисковано да се правят експерименти и да се пестят пари, защото можеш да я съсипеш и да се наложи да я отрежеш
Ти защо искаш да я боядисваш цялата?
Виж целия пост
# 318
Благодаря за съветите!
Моята коса е до кръста, но и гъста и май наистина няма да ми стигне една опаковка, поне до сега съм ползвала Сайъс и две опаковки не са ми достатъчни за да я намажа хубаво.
И аз мисля, че 2 ще ти трябват, моята не стига и до средата на гърба, но е доста гъста и ползвам 2 бои, 1 ми е само за корените. Става въпрос за непрофесионалните на Гарниер, които като се смесят стават по 100 мл, не знам дали има разлика в количествата при различните марки.
Виж целия пост
# 319
Мхм благодаря ви , но аз въобще не съм наясно с тези професионалните бой и коректори .. и кое как трябва да се смесва хихихи..
Ще видя първо да експериментирам с обикновена боя и вече ако не ми хареса ефекта, ще пробвам с тези професионалните, който вие ползвате
А иначе за Лореал кастинга много бързо ми се отмиваше на мен Simple Smile)
Виж целия пост
# 320
rosencity, във всяка професионална боя има описание кое как се прави.  Simple Smile
Единствената разлика е, че трябва да си купиш отделно оксидант и точно това е едно от предимствата на професионалната боя, защото ти сама си го избереш според нуждите на твоята коса.
Няма нищо страшно и сложно при използването на професионална боя.
Единствената трудност, която може да възникне е закупуването - не във всеки град и на всеки ъгъл се продават, но и човек не се боядисва всеки ден и един път в месеца може да отиде до другия край на града или да си поръча от Интернет боя.
Виж целия пост
# 321
rosencity, във всяка професионална боя има описание кое как се прави.  Simple Smile
Единствената разлика е, че трябва да си купиш отделно оксидант и точно това е едно от предимствата на професионалната боя, защото ти сама си го избереш според нуждите на твоята коса.
Няма нищо страшно и сложно при използването на професионална боя.
Единствената трудност, която може да възникне е закупуването - не във всеки град и на всеки ъгъл се продават, но и човек не се боядисва всеки ден и един път в месеца може да отиде до другия край на града или да си поръча от Интернет боя.


 Peace Присъединявам се и то от собствен опит, към думите на  B & C Blush
Виж целия пост
# 322
rosencity, имаш доста възможности за постигане на такъв цвят.
Аз в момента смествам 2 бои + коректор
Ако не си доволна от златисто-медния оттенък, може да си сложиш допълнително балсам оцветител или сама да си забъркаш такъв с коректор.
Всяка коса е различна и една и съща комбинация върху различни коси, ще стои различно и за това се налага да експериментираш.

 

Да бе да пробва докато и изгори косата ли ? В крайна сметка какъв цвят ще се получи зависи от косата и съвети от сорта пробвай докато улучиш цвета , са меко казани неадекватни ...И пак казвам най добрия вариант е фризьор за първоначалното боядисване и след това можете да си боядисвате сами корените.
И една боя не стига до никъде ако сте с дълга коса !
Виж целия пост
# 323
А моя опит, макар и минимален, показва точно обратното: с боята се сдобих много лесно, но смесването и пропорциите, както и нанасянето ми бяха сложни и доведоха до нежелан резултат.
Виж целия пост
# 324
Еми .. там е проблема , че нямам време за фризьор да ме боядисва, а и колкото пъти отида да ме боядисват и кажа какво искам.. винаги се прибирам с коренно различен цвят от това , което съм искала.. последния път отидох за медно русо и се прибрах ярко оранжево червена.. Simple Smile)
Така , че доста съм си патила и предпочитам сама да не си докарам цвета отколкото да се нервя на някой фризьор.
Виж целия пост
# 325
Да бе да пробва докато и изгори косата ли ? В крайна сметка какъв цвят ще се получи зависи от косата и съвети от сорта пробвай докато улучиш цвета , са меко казани неадекватни ...И пак казвам най добрия вариант е фризьор за първоначалното боядисване и след това можете да си боядисвате сами корените.
И една боя не стига до никъде ако сте с дълга коса !
Да БЕ и аз точно това съм написала, че крайният резултат зависи от изходния цвят на косата и моята комбинация от боя и коректор едва ли ще даде същия резултат, аз и за това не съм написала номера, пропорции и цвят на коректора.
Една голяма част от фризьорите изобщо нямат представа какво ще се получи накрая и не стига, че си правят експерименти с чуждите коси, ами и пари взимат. Доста често изобщо не желаят да споделят с клиента, каква боя и какъв номер са използвали.  Rolling Eyes
Аз в момента знам какъв резултат бих получила при използването на боите Koleston, но това е станало с времето, като съм пробвала различни комбинации - косата ми не е изгоряла, но и аз не съм се боядисвала през ден, а и преди да реша да се боядисвам, съм обмисляла какво и как да смеся.  Wink
Виж целия пост
# 326
Еми .. там е проблема , че нямам време за фризьор да ме боядисва, а и колкото пъти отида да ме боядисват и кажа какво искам.. винаги се прибирам с коренно различен цвят от това , което съм искала.. последния път отидох за медно русо и се прибрах ярко оранжево червена.. Simple Smile)
Така , че доста съм си патила и предпочитам сама да не си докарам цвета отколкото да се нервя на някой фризьор.


За това и косата първо се изрусява и след това се боядисва с желания цвят!
Виж целия пост
# 327
Rosencity,Harukaze е права,че Кастинг имат такъв цвят 8/34.Наистина се отмива бързо,но като се насложи е трайна.Проблема е там,че май е спряна от производство.Преди време я използвах,но после не я намирах никъде .Потърси и ако не я намериш опитай същия или по-светъл номер(9/34,10/04) от други бои,Колестон знам че имат тези цветове,но не съм ги пробвала и не мога да ги препоръчам.
Виж целия пост
# 328
А моя опит, макар и минимален, показва точно обратното: с боята се сдобих много лесно, но смесването и пропорциите, както и нанасянето ми бяха сложни и доведоха до нежелан резултат.
Какво  точно ти беше сложно?
В инструкциите към боята пише с какъв оксидант какво изрусяване се получава, също пише колко оксидант трябва да се сложи. Пише и при кой номер колко коректор може да се сложи, както и колко време трябва да престои боята. Пише и как се прави потъмняване на косата....всичко си пише, само трябва да се прочете.  Wink
За пропорциите се използва купичка и мерилна чашка. Може да се използва и кухненска везна.
Важно е боята да бъде смесена добре и след това се може с четка, а не с пръсти - това не е шампоан или балсам, а боя


Troy, как така се изрусява и след това се боядисва с желания цвят? Какво имаш предвид?
Дори и rosencity да е била с тъмна коса и да е трябвало да се сложи предварително блондор, то тези неща е трябвало да ги знае фризьорката и да ги направи, а тя явно не се е справила добре с поставената и задача. И според теб тя не бива да експериментира сама, а трябва да ходи на фризьор, за да плаща и да могат други хора да си правят експерименти с косата и  ooooh! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 329
Бях с тъмна коса , за да стигна до сегашния ми цвят една фризьорка ме обезцветява два пъти ! От там.. ми нанесоха боя косата ми потъмня отново леко.. и се захванах сама.. купих си препарат който премахва наслоената боя.. стигнах до естествения си цвят и ми направиха кичури за да изсветлее още и сега последно нанесох светла боя , за да изравни цвета и да не е огромна разликата между ест. цвят и кичурите. Нямам намерение да я изсветлявам още и т.н А и аз не искам светло русо .. Просто трябва да оцеля точния цвят боя, но тъй като тук всеки е пробвал какви ли не бой , исках мнение за да знам , кой да избягвам да не потъмнее пак , или да червенее и т.н
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия