Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 29

  • 61 008
  • 759
# 510
По отношение на необходимите документи, които се подават, за тези деца, които вече са на задължителна детска градина ( в нашия случай-5г.) ще трябва ли да се носи бележка на Социалните, която да удостоверява този факт?
...
Сигурно първо трябва да го приемат и тогава ще трябва да се носят служебни бележки от институцията,която посещава детето. Така както е сега за учениците. Отделно за да няма злоупотреби, училищата подават информация към социалните, колко редовни са им учениците.
Виж целия пост
# 511
Ако подават училищата, за кой дявол ни разкарват и нас с бележки?  Shocked Няма такава простотия просто!!!
Виж целия пост
# 512
Ми и аз се питам същото, но какво да правиш, някой трябва да им каже, че една и съща справка може да бъде полезна за повече от едно нещо и да спести много на други хора. Всъщност справките от училищата се подават заради тези 5 неизвинени отсъствия, за които, ако са направени в един месец, детските трябва да бъдат спрени.
Виж целия пост
# 513
Бележките които носим удостоверяват че детето е записано в училище в ......клас,а ежемесечните справки се подават от училището в което е записано детето и касаят отсъствията на учениците.При определен брой такива (различен бр. за извинени и не извинени) детските се спират автоматично и без предупреждение.
Виж целия пост
# 514
Точно така. Справката за ученик с нула отсъствия може да послужи за това, че детето е редовно в .... клас.
Виж целия пост
# 515
Тъй като темата е "всичко за семейните добавки...." искам да попитам следното:
Когато се подават документите за детските се дава и бележката за доход за предходните 12 месеца, обаче ако в последния месец прехождащ този, в който се подават дохода е скочил значително ? В такъв случай спират ли се или се дават ? Връзваха се по- малко от 350 лв на член от семейството ( четиричленно ), но майката вече получава заплата в размер на 1700 лв, което е видно в бележката и, но само в последния месец преди подаването newsm78....... ще се гледат ли и предходните 11 месеца или ще се вземе под внимание само последния с голямата сума ? Предварително Ви благодаря !
Виж целия пост
# 516
Тъй като темата е "всичко за семейните добавки...." искам да попитам следното:
Когато се подават документите за детските се дава и бележката за доход за предходните 12 месеца, обаче ако в последния месец прехождащ този, в който се подават дохода е скочил значително ? В такъв случай спират ли се или се дават ? Връзваха се по- малко от 350 лв на член от семейството ( четиричленно ), но майката вече получава заплата в размер на 1700 лв, което е видно в бележката и, но само в последния месец преди подаването newsm78....... ще се гледат ли и предходните 11 месеца или ще се вземе под внимание само последния с голямата сума ? Предварително Ви благодаря !

Взимат се предвид ВСИЧКИ 12 месеца преди подаване на документите. Последният месец е само 1/12 част от този период.
Виж целия пост
# 517
Тъй като темата е "всичко за семейните добавки...." искам да попитам следното:
Когато се подават документите за детските се дава и бележката за доход за предходните 12 месеца, обаче ако в последния месец прехождащ този, в който се подават дохода е скочил значително ? В такъв случай спират ли се или се дават ? Връзваха се по- малко от 350 лв на член от семейството ( четиричленно ), но майката вече получава заплата в размер на 1700 лв, което е видно в бележката и, но само в последния месец преди подаването newsm78....... ще се гледат ли и предходните 11 месеца или ще се вземе под внимание само последния с голямата сума ? Предварително Ви благодаря !

Логично е!След като искат служебна бележка за дохода 12 месеца назад,според теб,само последния месец ли ще вземат впредвид?Общият доход за 12 месеца назад го делиш на 12 и след това на брой членове в семейството.
Виж целия пост
# 518
Много благодаря за бързия отговор. Аз също така мисля, но не бях сигурна. Значи до изтичане на срока за подаване наново ще ги взимат, пък после вече не Simple Smile
Виж целия пост
# 519
по закон трябва да гледат дохода за 12 месеца назад най добре си ги сметни ако можеш за да видиш дали ще ги надвишиш
Виж целия пост
# 520
Днес детски няма да има.Инфото е от банката. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 521
Днес детски няма да има.Инфото е от банката. Rolling Eyes
Това за къде- за София или за друг град?
Виж целия пост
# 522
За Ловеч
Виж целия пост
# 523
Не знам до колко е вярно но във ФБ прочетох за Бургас че са преведени и Велико Търново!!!!
Виж целия пост
# 524
Не знам до колко е вярно но във ФБ прочетох за Бургас че са преведени и Велико Търново!!!!
Няма превод за Бургас току що проверих. Аз също не се надявам днес на детски, защото вчера четох, че една дама е звъняла в Инвестбанк Бургас и са и казали че ще има плащане в четвъртък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия