Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 31 **

  • 61 701
  • 956
# 390
Endira Hug Мерси! И аз се надявам да мине леко преместването  Crazy

krasidika Hug

Ето още снимки на количката:



Виж целия пост
# 391
Отдавна не съм писала тук, но минавам да се похваля и да дам кураж  Mr. Green

Малкото прехвърли първата годинка, голямото стана на 3. Както писаха мамите с по-дълъг опит, доста се улесниха нещата.
Играят заедно, оставям ги в една стая сами, наглеждам тайничко, надавам ухо и като чуя нещо подозрително, тичам.

Голямото от само себе си се отказа от пелената след няколко следобеда без нея и след няколко опикавания. Практично е с дългите панталони, не се налага бърсане на локви.

Малкото вече има мнение  Mr. Green, храни се “само“ (с ръце бърка в чинията с ... манджа  Crazy), спи по цяла нощ (пу пу).

Мн. се обичат, търсят се, грейват като се видят след градината или сутрин след събуждане.

Единствен проблем - голямото е мн. твърдоглаво. На моменти направо незнам  Sick #Crazy newsm78 Дано е фаза и отмине скоро Tired Praynig

Мамо зайке, на къде ви отвява вятърът? Попътен вятър, гладко преместване и успешно установяване! Аха, вече си и лелка  Mr. Green Честито братовчедче! Големи игри ще падат, с тази малка разлика във възрастта  Flutter

Бръмче, честито мъниче! Да мине бързо този етап, да сте здрави, да се напаснете и да ви е весело заедно Heart Eyes

Леко бременеене на новите мами тук  Grinning
Виж целия пост
# 392
Ида Към нова заландия, живи здрави до края на годината ако всичко е наред ще сме там  Praynig Praynig Praynig И даа брат ми стана татко, изживях кефа да съм леляяя  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 393
 gydi smile3534
Виж целия пост
# 394
Точно това се опита да направи днес моят дзвер на сестра си Wink. И беше силно недоволен, че не му позволих.
Виж целия пост
# 395
Искам да попитам има ли семейство , което целокупно, заедно с бебоците спи в една стая, как става номера със заспиването и пречат ли си децата? Ние имаме друга стая, но не мисля, че т.нар "кака" е готова да спи самостоятелно, особено след появата на бебето мисля че няма да е никак въодушевена, а не ми се иска да си разделяме децата с мъжа ми. В моята идеална представа, бебето не плаче много и не буди каката, а в момента, в който бебето откаже нощното хранене двамата заедно се изместват в другата стая. Смятате ли,че е възможно?
Виж целия пост
# 396
Искам да попитам има ли семейство , което целокупно, заедно с бебоците спи в една стая, как става номера със заспиването и пречат ли си децата? Ние имаме друга стая, но не мисля, че т.нар "кака" е готова да спи самостоятелно, особено след появата на бебето мисля че няма да е никак въодушевена, а не ми се иска да си разделяме децата с мъжа ми. В моята идеална представа, бебето не плаче много и не буди каката, а в момента, в който бебето откаже нощното хранене двамата заедно се изместват в другата стая. Смятате ли,че е възможно?

Ние сме от тази група. Баткото от 6-тия му месец досега спи при нас в леглото, защото отказа изрично да спи в отделно легло, а и сънува много и много плаче насън. Бебето засега си е в кошарата, да се надяваме, че ще си остане там, защото място за още едно дете при нас няма. През ноща няма проблеми- мъжа ми приспива големия на спалнята, а аз малката в другата стая и после я пренасям. Бебето засега спи по цяла нощ с 1 прекъсване ядене като я кърмя седнала в леглото. Бебето реве по-малко от баткото и засега през ноща няма проблем. Обаче следобедния сън още не съм го овладяла- тогава съм сама с двете деца и не мога да ги приспя дори един след друг- ако първо приспя големия малкия вилнее из къщи и я буди. Ако оставя нея, за да приспя него тя се съдира от рев в другата стая. Сама съм с тях за втори ден, че досега таткото беше в отпуска с нас и помагаше, дано в следващите няколко дни му хвана цаката и на следобедния сън, че не се издържа така.
Виж целия пост
# 397
Искам да попитам има ли семейство , което целокупно, заедно с бебоците спи в една стая, как става номера със заспиването и пречат ли си децата? Ние имаме друга стая, но не мисля, че т.нар "кака" е готова да спи самостоятелно, особено след появата на бебето мисля че няма да е никак въодушевена, а не ми се иска да си разделяме децата с мъжа ми. В моята идеална представа, бебето не плаче много и не буди каката, а в момента, в който бебето откаже нощното хранене двамата заедно се изместват в другата стая. Смятате ли,че е възможно?

Ми ние сме така. Аз с децата спя в една стая, мъжа ми в другата. малката в началото се будеше по два пъти на нощ в 2и 5 часа. Поплакваше малко докато се събудя и аз, но аз имам късмет че бати спи дълбоко. Него и дрелка не може да го събуди.  
Е понякога се събуждат един друг, когато на бати не му се спи на обед и крещи като изтърван и събужда и бебето. Идеалния следобеден сън е когато бати заспи пръв, и бебто след него.
моя сега е на 2 год. и 4 месеца и според мен може когато стане на около 5-6 години да спят отделно.
Виж целия пост
# 398
Ние пък сме в другия вариант. Около месец  - два преди да се роди малкия преместиме каката в нейната стая. Свикна супер лесно. Това е голямо облекчение и за следобедния сън и за нощите, когато някой е болен, растат зъби и т.н. Сега понякога искат в една стая да спят, но само си пречат и каката се връща в нейната си стая.
Виж целия пост
# 399
Спим заедно в една стая, че и на едно легло. В началото голямото дете се будеше като заплаче бебето, но после само изсумтяваше и се завърташе на другатра страна. Сега изобщо не си пречат.
Виж целия пост
# 400
И ние по него време спяхме всички заедно. Баткото отпреди раждането на бебето заспиваше сам - без приспиване и 'дундуркане', като се роди малкия май ги слагахме едновременно, докато кърмя малкия таткото оправяше за сън големия. И двамата имат дълбок сън, въпреки че малкия си имаше колики, не го е будел. Отделихме ги, когато малкият беше почти на 2г.
Виж целия пост
# 401
Ние ще сме в отделни стаи, поне в началото. Тати си остава в спалнята със каката, ние с бебето ще сме в другата стая. Мен не ме притеснява, че бебето ще буди каката, а обратното. Ето, предната нощ рева от зъби без да спре от 23 до 04.  Confused Отделно тя се буди от най-малкият шум така че.......
А за приспиването през деня и аз не съм го измислила....
Виж целия пост
# 402
Здравейте ,
за приспиването при нас беше голям помощник люлката  Peace/ от модела за градината ,който са със сенник ,когато не я ползвам стои сгъната в коридора  Mr. Green/
баткото го слагах в нея и го люшках ,а беба си сучеше и се приспиваше на гърдата  Grinning,вечер когато имам помощ Peace баткото заспива с татко си на спалнята, после го слагаме  в леглото му ,бебето заспиваше в другата стая докато се кърмим и се местим ,като настане тишина  Laughing  нощем си спяхме всички в една стая ,всеки в кревата и двамата са се будели ,но не са си пречели
Виж целия пост
# 403
Спим заедно в една стая, че и на едно легло. В началото голямото дете се будеше като заплаче бебето, но после само изсумтяваше и се завърташе на другатра страна. Сега изобщо не си пречат.
+1  Mr. Green Само каката си спи в собственото легло и стая. Това лято сме обещали големи легла в тяхната стая на момчетата и те обещаха да си спят там. Да видим до колко ще спазаят обещанието си. Tired Crazy
Виж целия пост
# 404
Благодаря ви. Ясно ми е че няма как да го измисля преди да сме всички в комплект у нас, но ми се иска да съм поне малко подготвена
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия