Първата половина мина, ще сме в пълен състав през МАРТ догодина!

  • 31 058
  • 745
# 570
И аз съм решила другата седмиса да попитам доки за плацентата, надявам се, че щом досега не я е споменавал значи всичко е наред и не се притеснявам..
Виж целия пост
# 571
Здравейте  Simple Smile Днес бях на ЖК и АГ за първи път ми каза за плацентата- задна. Каза още- лошото е, че е ниско разположена.Като я питах защо е лошо,не знам каква уплашена физиономия съм направила, но тя почна да ме успокоява, че можело да се вдигне, ако ли не после сме щели да го мислим. Какво означава плацентата да е ниско разположена ??

И аз съм с плацента на задна стена и ниско разположена. На мен док. ми обясни че когото е ниско разположена вариантите може да са три най общо- изцяло да запушва родовия канал, да го е запушила частично или да е на ръба на родовия канал. Питай при теб как е. Ако така остане до края се ражда само секцио няма друго страшно, освен пазенеточпрез бремеността. При мен специално е третия вариант който е най малко опасен и с най голяма вероятност да се вдигне нагоре с течение на бремеността защото матката се увеличавала и дърпала нагоре плацентата с напредването на бремеността. Но няма гаранция че ще се вдигне. Точно по тази причина заради плацентата на ръба и риска й от отлепване при контракции ми е казала да се стремя да избягвам контракции на матката доколкото зависи от мен - в смисъл повечко почивка, да не вдигам тежки неща, и да огранича секса, в смисъл оргазмите защото те водят до контракции на матката. Че гледам обсъждахте секса- предвид горе написаното за тази плацента , секса стана имагинерно понятие в нашето сем. Така се беше изразил един док. като забременях "Simple Smile)) и за съжаление така се и случи.
Виж целия пост
# 572
Добро утро,

имам въпросче  Crazy Можете ли да споделите какви магнезиеви препарати пиете и каква доза?

Благодаря много  Hug
Виж целия пост
# 573
Добро утро!

VAVA, аз пия Магнерич - 3 х 1 на ден. Лекарката ми каза, според това как си усещам корема може да увелича дозата, максимума е 3 х 2 на ден. Трябват няколко дни да се натрупа в организма, за да действа добре.

Някой спомена фолиева киселина. Моята лекарка ми каза да я пия през цялата бременност + в периода на кърмене. И предишната бременност така я взимах. Нищо друго не пия освен магнезия и фолиева киселина.

Приятен ден коремчета  Hug аз отивам да работя.
Виж целия пост
# 574
Добро утро,

имам въпросче  Crazy Можете ли да споделите какви магнезиеви препарати пиете и каква доза?

Благодаря много  Hug
Аз пия Магнерот 3 по 1
Виж целия пост
# 575
Добро утро и от мен! Аз пия Нутри маг и фолиева к-на 2*1, макар че предписанието на лекарката е 3*1 Нутри маг. Но предвид че не ми е твърд корема и не усещам контракции го пия 2*1. А и това че на 2 часа преди и след приема не може млечни продукти а аз много ги обичам съм си настроила хапчетата така че да има време и за магнезий и за сиренце и кашкавалче Simple Smile)
Виж целия пост
# 576
Аз пия Биолектра Форте Магнезий по едно на ден. Разтворимо е и приятно на вкус а и съдържа и други компоненти. Фолиева не вземам.
Виж целия пост
# 577
Аз пия Диаспорал магнезий на сашета, растваря се във вода. И с първата си бременност пих и съм доволна, бързо действа, когато се стегне коремчето. Simple Smile Може ли някой да ме добави в групата във фейсбуук? И да попитам има ли друг форум или подфорум на Софийските майки? Simple Smile Хубав ден.  Peace
Виж целия пост
# 578
Здравейте момичета, аз малко да ви се оплача -
онзи ден получих малко по-силни болки в ляво и дясно като прорязващи и леко стягане на корема, подобно на контракции и се обадих на доки, той каза, че трябва да ме прегледа и аз отидох. Прегледа ме за разкритие и огледа цервикалния канал, каза, че всичко ми е наред и ми изписа лекарства. Докато се прибера вкъщи ми беше процапало малко кафеникаво и веднага пак се обадих на доки и ме взеха в болница, сега съм на системи и пълен покой на легло. Притеснява ме това кървене е било от прегледа най-вероятно, но с тази ниска плацента много ме е страх да не стане проблем. Сега съм по-добре и беба е добре.
Вие се пазете и се надявам всички да сте добре.
Виж целия пост
# 579
darlitos и аз бях така миналата седмица.Не мисли лоши неща,само позитивизъм,знам че е трудно,но помага.Сега ще те стабилизират и ще си лежиш после у дома. Изпращам ти позитивни вибрацийки и чакам хубави новини.  Hug
Виж целия пост
# 580
darlitos Дано да не е нещо сериозно!  Hug
Аз пия профилактично по 1 магнерод на ден от самото начало. След това имаше период в който пиех по 3 на ден, понеже имах болки и сега пак по 1.
Фолиевата киселина не съм я спирала също.
Виж целия пост
# 581
Здравейте момичета, аз малко да ви се оплача -
онзи ден получих малко по-силни болки в ляво и дясно като прорязващи и леко стягане на корема, подобно на контракции и се обадих на доки, той каза, че трябва да ме прегледа и аз отидох. Прегледа ме за разкритие и огледа цервикалния канал, каза, че всичко ми е наред и ми изписа лекарства. Докато се прибера вкъщи ми беше процапало малко кафеникаво и веднага пак се обадих на доки и ме взеха в болница, сега съм на системи и пълен покой на легло. Притеснява ме това кървене е било от прегледа най-вероятно, но с тази ниска плацента много ме е страх да не стане проблем. Сега съм по-добре и беба е добре.
Вие се пазете и се надявам всички да сте добре.

Бързо възстановяване и от мен. По принцип да знаете момичета, че в тези месеци не са препоръчителни интравагиналните прегледи. Ако трябва да видят дали имате контракции, на ехограф да ви гледат. Не разрешавайте да ви правят стандартни прегледи, освен при крайна нужда. И двата ми спонтанни аборта са след такива прегледи. То бива съвпадение, ама чак пък... Но сега щом си на системи, всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 582
ЗДРАВЕЙТЕ! Много се колебая за тази упойка на зъба,някой питал ли е гинеколога си, дали няма да навредя на бебчето,немога да взема решение
Виж целия пост
# 583
ЗДРАВЕЙТЕ! Много се колебая за тази упойка на зъба,някой питал ли е гинеколога си, дали няма да навредя на бебчето,немога да взема решение
  Аз,бях на зъболекар скоро,в четвъртия,3 зъба ми оправяха.В предвид браменността има по-леки упойки,зъболекарят знае,спокойно,мисля че не е проблем.На мен ми вадиха и нерв,без упойка,болеше но се издържа.Зъболекарката ми каза,че успокойтелната доза в упойката за бременни била в минимални количества,но аз реших да пробвам без.Успех и дано минава по-бързо.Аз съм добре засега със зъбите,дано да е така и за напред.

Ние излизаме на вън да събираме слънцеее Hug
Виж целия пост
# 584
Здравейте момичета,

благодаря за отговорите относно магнезия. На мен ми е изписан Магнецит 2х1, но гледам че една таблетка съдържа 150  мг магнезий, докато Магнерот и Магнерич са с по 500 мг. Та затова питам, просто се чудя дали да не го сменя с Магнерот 2х1...

darlitos, бързо възстановяване  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия