Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 143
  • 726
# 315
          Здравейте, мамчета, аз съм от юлските мами. Да ви кажа, че имам три флакончета капки за колики инфаколик, гръцки са, на външен вид са същите като нашите инфакол. На нас много ни помогнаха, но то е до организъм, предполагам че вече сте се обидили, че едни действат при някой бебета, други капки при други. Ние вече нямаме колки и тези ми останаха. Някой ако иска продавам по 15лв флакончето, да ми пише на лични.
        Лек и успешен ден, радвайте се на малките бебешори.
Виж целия пост
# 316
Запис в новата тема.
Виж целия пост
# 317
Инак мен навсякъде ми се ходи, сигурна съм, че и на 50 км да мръднем от самото разнообразие ще разпуснем...

И на мен така... едвам се удържам... Та по тоя повод миналата събота отскочихме на разходка до Правец, да се видим със "съквартирантката" ми от МД и нейните близначета. Е времето беше гадно, духаше студен вятър, не се разходихме кой знае колко и се видяхме за кратко... Но толкова добре се чувствах... самото усещане да се натоварим в колата и да попътуваме... А то едно красиво с тия есенни цветове.... Живот и здраве и нашето време наближава Wink

Скай ние пък сме фенове на Велинград, макар че все за уикените сме ходили, т.е. нямам мнение за дълга почивка. Още от ученици ми е много сантиментално, че редовно ходихме там на екскурзии, а после и романтични спомени имам там. И както го описваш си спомням с умиление за един февруари в "Двореца" наоколо сняг, а ние навън по бански в един топила.... приказка. Иначе напоследък все в Гранд хотела ходим и сме доволни, но пак казвам за уикенд - цената не ми е като да изкарам там цяла почивка. Иначе приятели са много доволни и все ще ни водят и нас в бившата станция на МС, сега е на НС. Доколкото знам скоро направиха ремонт. Само дето нямало външен басейн. Ако те интересува ще попитам за координати, а ти ще се доосведомиш. А самият град, последния път като ходихме (края на юни) ми направи много добро впечатление - оправили са паркчето, и покрай Клептуза да поосвежили - имаше период дето беше беше доста позападнало... Та така де. Според мен на Хисаря е по-скъпо, ако не е някаква оферта...

Хайде пак ще пиша, че Бобата иска да се гушиме, а имах и въпросчета...
Виж целия пост
# 318
В по-предната тема бях ви споделила че съм преуморена от бебето и ми дадохте съвет да си взема почивен ден. Помогна сега съм много по спокойна явно е била някаква депресия. На 7 правим 40 дена. Една приятелка ми даде нейната количка, която е останала от дъщеря и. http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8291&cat=66 Всъщност си я бяха купили но им подариха по-хубава и тази остана за Божидарка.
Един въпрос имам:
Божидара се научи да спи по корем и когато я обърна започва да се черви и плаче. Само във мен заспива по гръб и после ако не я оставя по корем почва едно гърчене и рев. Притеснява ме, защото прочетох някъде че не било хубаво да се спи по корем и ако е така как да я отуча? Сега я сложих да спи в кошарката и пак е по корем. Tired
Виж целия пост
# 319
Аз да ви кажа бебето едва ли ще го къпя в басейна. Детски басейн не ми е нужен, защото Нико плува в голям.Ще следя офертите. Всички ми бяхте много полезни Hug
Flowers не е станало толкова студено че да мажа, но като застуди яко ще..
Виж целия пост
# 320
Мамита, как почиствате ушичките на бебчетата?
Виж целия пост
# 321
Flowers aз мажа с Хипп крема за студено време, понеже се оказа, че Маре има суха кожа като майка си и след една по-хладна разходка и стана челцето и нослето на люспички, мазах два дни с този хидратиращ крем и се изчисти, та педиатърката каза да си ги мажа, той нали уж е с био съставки...
Днес направих такава люта разходка, имам болки в крака, ръце, гъз, всичко! Simple SmileАма беше страхотно, утре пак :Simple Smile И след разходката Йойо е с хъркащ нос, пръснах спрей Низит (морска сол разтвор) и чакам резултат, не вярвам да съм я простудила, понеже беше доста топличко, пък те си бяха добре облечени... Rolling Eyes
Evvaa, нашите ушета педиатърката каза, че се самопочиствали, да не ги пипам..Да, ама онзи ден гледам като гушам дечица, че нещо не са се самопочистили и си имат едни гадни топчета ушна кал...Та ги махнах след баня с клечка за уши с ограничител, бяха се размекнали от топлото и излязоха доста лесно... Peace
Виж целия пост
# 322
Evvaa аз в ушите не му бъркам, само с памуче почиствам ушната мида и ако има ушна кал излязла от каналчето я обирам...Аз знам че по принцип и на възрастните не е хубаво твърде често да се чистят ушите, защото ушната кал по принцип има защитна функция...А бебчо се върти като шило и ако тръгна да му бъркам в ушенцето дори и с клечка с ограничител ми се струва че ще го нараня нещо особено ако мръдне рязко Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Мамита, как почиствате ушичките на бебчетата?

Всяка вечер след баня почисвам с клеки за уши с ограничител  Crazy

dimalaflora не съм запозната дали наистина не е хубаво това спане по корем  Rolling Eyes но е хубаво наистина да я връткаш поне ... малко да лежи и по гръбче  Hug
Виж целия пост
# 324
Благодаря на ЛЛЛ , за бързия отговор,на вас момичета също,сега искам да попитам някоя мама дали се е сблъсклава с моя проблем,немога да изцедя и капка от проблемната ми гърда, нито на ръка нито с помпа, имам тази ръчната на бертони, какво ли не пробвах вече и топли компреси направо горещи даже,то масажи ли не бяха със сапун със мас и пак нищо,малката като я сложа на тази гърда ме ползва само за биберон явно и е трудно да суче от нея,и я разбирам защото аз също не мога да я изцедя,вече се виждам в чудо ,не зная как да се справя,кораво със малки бучици усещам само от горна страна на гърдата,а от долу си е мека без никакво напрежение,моля дайте ми съвет какво да правя или ми предложете хубав модел помпа или нещо корто може да ми помогне ,защото ми намирисва май ,че ще играе ножа накрая,ако вече не е късно за оправяне ,Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 325
Мамита, как почиствате ушичките на бебчетата?

Всяка вечер след баня почисвам с клеки за уши с ограничител  Crazy

dimalaflora не съм запозната дали наистина не е хубаво това спане по корем  Rolling Eyes но е хубаво наистина да я връткаш поне ... малко да лежи и по гръбче  Hug
Обръщам я, но почва един рев и ме е страх да не и направя нещо.  Rolling Eyes Ушичките ги почиствам с анатомични клечки за уши на чико http://kasida.bg/chicco-anatomichni-klechki-za-ushi-215-823.html
Виж целия пост
# 326
Gala8104 тая помпа на бертони и аз я имам ама не разчитай на нея за тоя проблем...няма смисъл да си губиш времето с нея само на ръка и с бебка ще се получи...За жалост за да я отпушиш трябва упоритост и то много, нищо че нищо не излиза продължаваи да масажираш и да цедиш и гледай палеца ти да е там където е запушеното...На мен лично горещите компреси не ми помогнаха много най добър резултат даде както ти казах по рано горещият душ и докато не тръгне да пуска не спираш колкото и да боли...Дано да се оправят нещата че това на мен ми е най-големия страх от това кърмене да не стане мастит.
Виж целия пост
# 327
Гала, можеш да пробваш с лецитин или някоя хомеопатия за отпушване на проблемната гърда, но или трябва да се консултираш с хомеопат, или с ЛЛЛ. Знам, че на 2 мои приятелки с този проблем вълшебно им беше подействало някакво хомеопатично лекарство, но дори не му знам името, а и си трябва все пак хомеопат да се изкаже... Във всеки случай трябва да действаш бързо  Confused
Скай, за Хисаря и аз съм за Аугуста, но не знам там за зимна приказка как ще е (зависи от зимата  Mr. Green). В Огняново много ми е препоръчван Петрелийски. Там ми харесва самото място, наоколо има какво да се види (Лещен, Ковачевица), много приятно, а имам и хубави спомени от едно пътуване... За Девин - хотелите не ги познавам, не съм спала там, но е на много красиво място, а и тези ждрела и пещери малко по на юг  Heart Eyes  Party Красоти, красоти!!! Иначе Велинград не го харесвам като курорт, защото е претъпкан, голям, изглежда като град, а не като курортно място - има ужасно много коли и ми е някак мръсен и неподдържан. Изобщо там не добивам усещане за Родопите... Но пък със сигурност има много хубави хотели и ако си седиш само в хотела, можеш чудесно да си изкараш... Зависи какво търси човек  Peace
Димафлора, при нас е същото положение и аз съм в същата чуденка дали не му вредя ортопедично на бебока с това спане само по корем. От друга страна пък точно това е биологичната поза за кърмене - бебе по коремче върху гърдите на майка си и е напълно естествено така да си спиш заедно с бебето - каква е разликата дали ти си под него или си е в леглото в крайна сметка  newsm78 А и не мога много да го мисля, защото така или иначе в друга поза не желае да заспи - нищо не мога да направя...   33uu
Виж целия пост
# 328
една от нас Ако го кърмиш, да. Но аз не кърмя и Божидара не е свикнала да заспива така.  Simple Smile
Виж целия пост
# 329
Да ви се похваля от две нощи насам като се изкъпем и напапкаме към 8-9 вечерта се будим чак към 5 на сутринта.Дано задържим така. Praynig Но през деня е мисия невъзможна,спим по 10 мин или подремва повече само върху мен.Един ден спа 2 часа така.Сложа ли я в креватчето...ококорва веднага очите.Много ми е хубаво да си я гушкам и да спи върху мен ама и мама има да прави разни неща.
Акото ни е все още зелено-жълто,явно е от АМ защото не е настинала.Акаме си всеки ден,понякога и по два пъти но пък винаги второто ако си е нормално жълто. newsm78
antonia79 и ние като вас,обикаляме цялата къща през деня,кротва се или заспива и реша ли да поседна за да си почина...и край,започваме от начало   Laughing
За водата,защо не пробвате да давате чай.Аз се пробвах да давам вода но не се получи затова и давам чай на Milupa.Цока си по 100мл на ден.
Памперси ползваме само на Памперс New Baby Dry Max (незнам дали ги има в България).Много съм доволна,дупето ни е винаги сухо независимо колко е пишкала.Не са ароматизирани.
За юмручетата и ние в началото бях ме така,особенно когато я хранех винаги ги стискаше дори се притеснявах дали всичко е наред но вече забелязвам че се отпуска и по рядко ги стиска така силно както преди.
За  меда През бременноста четох че е алерген и спрях да ям,сега не бих си и помислила да дам. А това с биберона топнат в мед мисля,че е доста вредно в по-големи месеци за зъбките.Спомням си като малка,едно комшииче беше с много почерняли и развалени млечни зъби точно от топена в мед и сладко биберон  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия