Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 143
  • 726
# 120
Здравейте!
Ние сме в комбинация от запек и колики, затова и смених Фризолак с Аптамил Комфорт, но ефекта е доста слаб.
Вчера ходихме на консултация, пораснал е с 7 см и 1300 г от раждането насам. За Коликите ни предписаха Инфаколик, за запека казаха да сменим млякото на Фризолак Комфорт (Фризовом).
Другият вторник имаме час за втори ехограф, тъй като бъбречетата са леко увеличени и поради това му давам да пие антибиотик всеки ден. Надявам се вече всичко да се е нормализирало.  Praynig    
Шезлонга и на нас ни върши работа, особенно на половинката, когато ме сменя.Иначе аз предпочитам да си го прегръщам.
За слинга съм в резерви, тъй като преди 1-2 години пред очите ми се подхлъзна и падна една майка с малко бебче и доста се уплаших от гледката.
Вчера беше пика на коликите при нас от 6-13, поспа малко и от 22 чак до 3 рев, като след това до 6 само съм му слагала биберона на всеки 15-20 мин. Виждам обаче, че не съм единствената с такъв бебок, което ми дава кураж.  Hug  
След малко ще опеча питката за 40-те дни, а в края на седмицата ще го занесем в църквата.
Памперса ни е от ЛИДЛ и съм много доволна от качеството и цената.
Виж целия пост
# 121
Аз съм виждала няколко пъти да се обръщат колички, но нека не мислим за гадни неща;)

Фейт, трябва да намалиш доста размера на снимката за да стане -  160х200 пиксела. Peace
Виж целия пост
# 122


Фейт, трябва да намалиш доста размера на снимката за да стане -  160х200 пиксела. Peace

Ами намалих я, но нещо не знам как да я кача  Blush ще се помъча после, че дребен стана преди малко и сега започва великото разнасяне из стаите  ooooh! Mr. Green

Канела ми се губи от доста време  Thinking
Виж целия пост
# 123
Ди аз утре ще ходя. Към какво се насочи?
Владко днес успя да ме опикае, оака и оповръща едновременно. Кой като мен.

ами на този етап само английски ми трябва..иначе има доста итересни курсове..
ама няма да успея да съчетая два,иначе е разрешено Wink
аз днес се изтарикатих и ми записаха номер предварително и аз отидох по-късно..чаках точно два часа Mr. Green Laughing

Миленка, безплатно е и е само за работещи по програмата АЗ мога повече.
има доста езици и професии..срока е до края на седмицата,опашките са безумни.пускам линк Peace
http://www.az.government.bg/OPHR/news.asp?id=77
Виж целия пост
# 124
Здравейте!
Аз се чудя защо никой не пише,а то имало нова тема!
Момичета,до колко градуса навън са ви казали,че може да извеждате бебоците?
Виж целия пост
# 125
Здравейте!
Аз се чудя защо никой не пише,а то имало нова тема!
Момичета,до колко градуса навън са ви казали,че може да извеждате бебоците?
За градуси незнам , но стига да няма вятър и да вали малчо е навън Simple Smile
Естествено че ако е многоооо студено няма да го изведа.
Виж целия пост
# 126
Здравейте!
Аз се чудя защо никой не пише,а то имало нова тема!
Момичета,до колко градуса навън са ви казали,че може да извеждате бебоците?
по принцип има правило,че бебето се изкарва при Т над 0-та,да няма мъгла, вятър и дъжд или сняг ...аз съм извеждала баткото и при по-студено време ,на завет и слънце през зимата Wink
Виж целия пост
# 127

С риск да стана малко заядлива-момичета-форума се чете ...в него се пише...Аз лично гледам да не пропускам за да не товаря никого с въпроси,които вече са коментирани.А конкретно тук си чета едно и също нон стоп...Не пречи ама...никой не е изтрил темите назад-вземете се разровете.Научих наизуст неща,които дори не ми трябва да знам...


Еее Миленка ... недей така мила. Кой ще изчете повече от 30 теми ... при условие, че не се знае кое къде сме писали. На мен не ми пречи да се повтарям  Mr. Green все пак не всеки може да чете постоянно и да е в час със форума и това което обсъждаме в него. Нека който има въпросиси пита пък който иска да отговаря /нали темата трябва да върви  Laughing/ Лично аз също съм питала за неща, които са се коментирали, но мога ли да помня всичко  Crazy А и виждам, че доста се коментира и във ФБ, пък не всеки е в групата. Аз лично си признавам, че влизам много рядко там, че ми е доста объркващ от както го промениха  Blush тук си ми е хубаво  Hug

Иначе за питането ти ... на мен педи ми каза, че бебчо трябва да пие поне по 120 мл вода/чай на ден ... но всеки педиатър процедира различно. Ние много пиехме в началото, сега поразреди - на ден около 40-50 мл си ги изцоцква  Mr. Green Ако не иска според мен не го насилвай  Heart Eyes
Виж целия пост
# 128
Ди, като подадеш документи със сигурност ли си одобрен?
И какви документи искат?
Виж целия пост
# 129
Записче и от нас Simple Smile Благодарим за новата тема  Hug и аз се загледах в 1ва страница и освен,че сме най-финното момиченце,сме и сред най-високите 54см  Mr. Green,ако можеш и ако имаш време да ни впишеш,Фейт  Mr. GreenБлагодарим!
Виж целия пост
# 130

future-maman предно мляко е Simple Smile И аз изцеждам малко предно мляко ама имам бая лактогонен чай да пия докато докарам 55мл от раз Simple Smile Ти от кой чай пиеш ?


Рошли,чая се купува от билкова аптека.Лактогонен чай.Всяка аптека го приготвя различно.На мен valliav ми даде от нейния като начало да видя дали има ефект.След това си купих цяла опаковка.И в двата има основните-копър,резене,кориандър,мащерка,жаблек.Но в единия и допълнителни.Пия го 30 мин преди кърмене..и  bombs
Като се има пред вид,че мин.седмица от двете със зор цедях 60-70 мл.
Пробвай,дано има ефект и при теб.Този на ХИП е гола вода,поне при мен не действа.
Виж целия пост
# 131
След маратона нощес и спане само 2часа (между 4 и 6 сутринта) мрънкахме до 13:30.
Но си спахме до преди малко и двамата.Готова съм за следващата нощ Laughing Laughing Laughing
Сега пратих малко при баба му и дядо му,аз да посвърша нещо из къщата Wink
За излизането в студа,когато детето е облечено и завито с дъждобран(т.е не диша студен въздух)мисля,че няма проблем за разходки.Мама да му мисли Mr. Green
Днес се чухме с Juliya_r,изпраща поздрави на всички и обеща до края на седмицата да се включи Hug
Виж целия пост
# 132
Ди, като подадеш документи със сигурност ли си одобрен?
И какви документи искат?
то в линка в заявлението,което се подава пише,ама не е много ясно де Laughing
искат копие от лична карта и копия на всички дипломи,дори и средно,въпреки висшУ-то,като на всички да пише вярно с оригинала. Има и една декларация и едно заявление в сайта,които попълваш и това е коплетка от документи,които подаваш ако искаш да караш един курс..ако искаш два(толкова са позволени) съответно пускаш два такива комплекта Hug

аа за одобрение да ти дадат ваучер за курса,чакаш няколко ммесеца..сега при подаването ми обясниха,че февруари месец някъде ще има резултат..дават ти ваучер и ти решаваш къде да отидеш да учиш,като избираш от няколко фирми,които работят с БТ по тази програма..
дано съм обяснила правилно..ако ще ходите се въоръжете с мноого търпение и мляко за бебоците Mr. Green
Виж целия пост
# 133
За курсовете по "Аз мога" само да отбележа, че:

1. Курсовете по езици и компютърна грамотност повечето са 300 часа това са м/у 6 и 9 месеца, 2-3пъти в седмицата от 18 до 21.30ч. Еквивалента в пари е 700лв

2. Курсовете за професионална квалификация са м/у 600 и 960 часа, това е около година два пъти в седмицата от 18 до 21.30ч и събота цял ден. Еквивалента в пари е 1800лв

3. Има проверки от бюрото, позволените отсъствия бяха мисля 20% от общият брой часове. При натрупани над 20% отсъствия се заплаща сумата на курса от вас самите !!!

Аз съм карала и от двата вида, без дете на главата и други ангажименти и е ужасно трудно и ангажиращо. Така, че ви съветвам да помислите добре преди да започнете Simple Smile Има доста домашни и тестове, за които е нужно да се подготвя човек и в къщи.

Извинявам се за отклонението от темата, но някак си не можах да си представя как бих карала някой от курсовете, на които бях с дете, особено бебе Simple Smile
Виж целия пост
# 134
 а как ще ме накарат да платя? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия