Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 143
  • 726
# 180
Barbera, понеже твоята госпожица реве като моята, да ти споделя какво ми помага най-много:
едното е методът на този д-р Карп http://www.youtube.com/watch?v=aivfKI6Vjdg , макар чр ми се завива свят от шшшш-ткане, но работи.
а другото са едни таблетки против колики (Colic tablets на Hyland's) които като и разтворя 2 таблетчици и след 10 мин се успокоява поне за 15 мин, дори ако имам късмет може да заспи.
Пробвай, може и при теб да проработи  Praynig
Виж целия пост
# 181
Whisper_1 Честит рожден ден.
От 4 дни се опитвам да ви изчета и все не успявам. Понякога малката става нетърпима, а има дни и нощи в които спи като пън по 8-9 часа.
Опппп огладняхме пак. До като успея да се запиша и тя ревна  Blush
Виж целия пост
# 182
Whisper_1,  newsm59
Виж целия пост
# 183
Като диша все едно и ма нещо заседнало и нослето му свири  Mr. Green и това само понякога. Ето сега задрема и звук не издава като диша Whistling Няма сополчета, не кашла ... за това според мен е някаква храчка, но не може да я изхрачи милия. Предполагам, че с сиропче може да се оправят нещата

Фейт, не е храчка това, от нослето е  Peace сигурно има някой засъхнал сопол навътре и ние бяхме така. Пръсни от физиологичния разтвор на няколко пъти и ще го изкиха Heart Eyes
Виж целия пост
# 184
whisper__1 , честит рожден ден!



Фейт и на Мила така й хърка нослето от доста време, не е храчка, просто са им тесни нослетата.

nub55 , айде честито ви ако  hahaha Аз още съм в очакване...
Виж целия пост
# 185
Whisper , честит рожден ден, много здраве щастие и късмет ти пожелавам   bouquet
Фейт и на нас нослето ни издава странни звуци. Понякога е сополче, понякога е хрАчка. Когато е сополче го изкихва, а ако е храчка я повръща  Crazy Аз много пръсках физиологичен разтвор, но откакто Зайчето ме посъветва да не го правя, нещата се подобриха. Но както Лъки ти е казала, нослетата са им много теснички и затова хъркат май  Grinning
Виж целия пост
# 186
Whisper честит рожден ден и от мен.
Ние от вчера сме със зверски колики, гърчи се, реве, почти не е спал от вчера на обед. Тази сутрин рано-рано изпроводих таткото за Колийф \досега бяхме на Саб симплекс\ Дано имат ефект та да си почине милото.
Нашето носле също хърка, пръскам Стери мар, казаха ми че това било стафилококи и ако не му пречи да яде и да диша през ноща, да чакам да минат сами. Щял да го израсте след няколко месеца newsm78 newsm78 Някоя друга мама с повече опит да се е сблъсквала с това.
Вчера бяхме на кардиолог - имаме увеличен тимус и едната камера е по-голяма от другата ooooh! ooooh! Изобщо нз какво означава това, не искам да чета и нета какво пише, че ще се вкарам във филма #Crazy #Crazy Викат ни пак на контролен преглед след 6 месеца.
Виж целия пост
# 187
Зорница, правилно мила недей да четеш много-много, мисли позитивно  Hug ще се оправи детенцето Peace За капките дано да ти помогнат  Praynig ние ги пихме, ама не видях много разлика от другите, само дето не реве ама пак си се напъва и не спи   Whistling Аз от днес ще му давам Лефакс та да видя дали ще има някаква разлика Heart Eyes не че се надявам много, ама да пробвам поне от всичко та да знам  Mr. Green
Виж целия пост
# 188
Фейт,обади си на педи и я питай за хъркането на Пламката.Нали виждаш ние от едно нищо докаде стигнахме.Днеска ходихме на контролен и всичко е ОК.Сега по малко контакти и пазене на Дени.Стеримара ще пръскаме 2-3 пъти на ден,няма да е преди всяко хранене.
Виж целия пост
# 189
Честит рожден ден, Уиспър!  
Бъди жива и здрава и много обичана и щастлива!  
Пожелавам ти днес деня ти да е много хубав, весел и смного усмивки и приятни изненади!

Направо сте за ожалване тези с ревливите бебета.  Whistling Дано по-скоро се обърнат нещата и да се кротнат малките душички. Нашия е много спокоен. През деня не му се чува гласа. Реве само в промеждутъка от 22-24.00 часа и това без промяна от 20-тия ден. После заспива и се буди към 3-4 или 5 часа, но не реве, ами просто мърка и веднага му давам гърдата. След няма и 15-20 минути пак е отнесъл плувката и така до 7-8, като пак му дам ядене отново заспива до 11. След това вече може и да спи пак или си будува, но без да пречи на никого. Само иска да има някой около него, та да му говори.  Wink Иначе доста си отревава вечерта, чак въздух не му стига. Понякога се притеснявам да не скъса някоя гласова струна.  Shocked От седмица му давам Лефакс преди храненията в 6, но файда не виждам. Ние също сме само на кърма и първия месец наддадохме с 1620кг. Не виждам нищо притеснително в това. Другата седмица сме пак на консултация и съм сигурна, че сме качили поне още 1500кг. Доста си натежава малкия. Вкъщи не го тегля, защото обичам момента на изненадата, а и то видимо пораства пред очите ми с всеки изминал ден.
После ще дописвам, че малкия така звучно напълни памперса, а не търпи да стои наакан.  Whistling
Виж целия пост
# 190
Момичета, моята мишка от 2 часа спи и през 10 минути наддава адски писък с високо вдигнати ръце и отворени очи, но пищи, не реве. След това затваря очички и пак заспива  #Crazy Тръпки ме побиват направо... Не знам, нормално ли е това ???  newsm78
Виж целия пост
# 191
Искам да ви питам дали има други като нас- кърмим се по час и 30, час и 40 минути  #Crazy Най-интересното е, че яде, яде и заспива, ама толкова дълбоко заспива направо се отпуска напълно... и като го сложа в леглото поспива 5-10 мин и се ококорва и започва да реве, че е гладен... Нали имаме кантар и честичко го меря, за да се ориентирам колко е изял, ами той заспива дълбоко и на 50 мл. Като го видя, че се унася започвам да го пощипвам, да му говоря, но няма голяма полза...сън в лятна нощ. И така никога не знам дали като го сложа в леглото ще спи дълго или пак трябва да го слагам на гърда

Поразсъблечи го малко. Бебета бързо се унасят като им е топло.
Виж целия пост
# 192
Здравейте!   bouquet Аз докато се включа и тя предната тема отишла, че и тази сте преполовили почти. Кога ви остава време за писане, направо ви се възхищавам!  Hug Аз ли не съм организирана или ме примързява повечко...  Whistling Иначе, ние с Лора не се спираме от разходки всеки ден, дори и като е кофти времето сега. Само 2та дни като валя си бяхме вкъщи, но то единият го прекарах в приготовления за "сладката питка" и самото тържество. Много весело се получи и детето се държа толкова примерно при все всичките подлудели да го мачкат жени.  Joy За пръв път месих погача, при това сладка, но ми се получи перфектна - късмета на новобранеца явно сработил. Жалко, че в лудницата така и не успях да си я снимам - беше като за корица на кулинарно списание!  Laughing
Не знам, вие успявате ли да вкарате в някакъв график храненията?  newsm78 Аз горе-долу съм я вкарала в някакъв ритъм, но има периоди, когато заспива непробудно, пропуска хранене и после, за да навакса явно, яде като побесняла на през час, без значение кое време е.
И още нещо, преди да зачезна пак...  Embarassed Детенце пръцка като за световно и от 2 дни даже започна и да мирише. Нормално ли е? Тя само кърма яде, а такива миризми!  ooooh! Това дали значи, че й се нормализира вече микрофлората в стомахчето?!  Tired Че така се измъчи милото с тия газове - откакто я изписаха, не са спирали.
Виж целия пост
# 193
Миленита, казваш в аптеката, че ти трябват глицеринови свещички за бебета - доскоро ги е нямало в БГ, но вече ги има. Много лесно се слага, много малко пари струват (6 броя ми излязоха под 2 лв) и спасяват положението. Днес отново се изака, но сам този път, без помощ - толкова по-спокоен е така!  Party  Heart Eyes
Нуб55, аз позлвам на маример аспиратор от тези, при които сополите ги теглиш с всмукване с уста - от баткото имам голям опит с него, така че сега съм професионалист просто - слагам физ. разтвор, изчаквам малко и после дърпам от ноздрите една по една - поревава, но не е страшно, за сметка на това после диша спокойно човечето  Party
Скай, Явор яко ни опикава тези дни - баща му вчера вечерта 2 пъти трябваше да се преоблича. Аз днес също 2 пъти, заради повръщане пък  Mr. Green
Миленка, пак не му трябва вода щом не иска, нищо че е на АМ - все пак АМ с какво се приготвя - с вода  Hug
Бейсис, то случки всякакви (визирам майката със слинга, която се спънала и паднала) - аз пък така се спънах и паднах и баткото го захлупих с количката в/у асфалта - беше на 4 месеца!!! Та - гаранция никаква  Hug
Данаека, извеждай смело детето, даже и в планината го води - особено след като е имал бронхиолит свежият въздух е 3 пъти по-важен за него сега!!! Въздухът в стаята е сух и тесните бронхиоли се запушват и от най-лекия секрет, а ако имат склонност бронхите му да се възпаляват и да набъбват - лоша работа. Така че - детето навън. И ако се повтори това нещо - не се колебай - купувай инхалатор задължително. Има деца, на които това им е слабото място и все боледуват от бронхити, бронхиолити и пневмонии - не е толкова страшно, когато е контролирана цялата работа и се хваща навреме. В днешно време след 2-3 такива боледувания е модерно лекарите да лепват на детето диагноза "астма", което също не бива да ошашква родителите. Защо говоря всичко това - защото съм го преживяла с баткото - 2 пъти сме лежали в болницата - единият път с пневмония, другия - с бронхиолит. А колко пъти сме си спестявали болницата с инхалации вкъщи, не мога да ги преброя вече!!! На тази възраст обаче започна видимо да го израства  Hug А един път при първи симптоми го заведох за цял ден горе на Витоша и изобщо не се разболя - затова казвам - чистият въздух е ключов при тези деца !!!  Hug
Продължавам да чета темата и ще дописвам в друг пост ,че този станааа... Августа-пост  hahaha
Виж целия пост
# 194
Зорница, правилно мила недей да четеш много-много, мисли позитивно  Hug ще се оправи детенцето Peace За капките дано да ти помогнат  Praynig ние ги пихме, ама не видях много разлика от другите, само дето не реве ама пак си се напъва и не спи   Whistling Аз от днес ще му давам Лефакс та да видя дали ще има някаква разлика Heart Eyes не че се надявам много, ама да пробвам поне от всичко та да знам  Mr. Green

И аз давах "Лефакс", но без разлика със "САБ Симплекс", даже симатикона в първите е в по-ниска концентрация.

Fate, и на Лора нослето свисти понякога в определени пози на главицата, но ме успокоиха, че е нормално за бебетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия