Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 142
  • 726
# 510
Mince мислех, че с тур. фирма ще е най-лесно, сега моят помощник от Министерството на външните....ми отговори, че за украинските граждани до 18години са безплатни визите за БГ  Laughing
аз просто няма как да отида до консулството - Одеса ми е на 900км, а посолството в Киев на 600км, затова мисля да ползвам като кореспондент тур.фирма....днес ще ходя да питам...

ох, аз като Септемврийка с термин 1ви септември....толкова е носталгично...на 26ти ноември ми беше последен цикъл....а чертичките бяха възможни чааак към Коледа  Heart Eyes  Sunglasses
Виж целия пост
# 511
Добро утро от мен, аз имам въпрос, как да накарам малката да яде от биберон, не иска и не иска и това си е? Снощи отпиах и като започна един истеричен рев, и не иска, а през деня си мисля че на моменти не й стига иска да яде на час два, но като не мога да я дам АМ с шишето и не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 512
F.a.t.e., не е ли много рано за темата? Аз направих теста на Иванов ден...

Рано е ... затова казах, че ще се подготвям  Mr. Green
Иначе аз си направих теста на 24-ти декември и вече беше положителен  Crazy значи скоро започваразмножителния период за септемврийчетата  Joy

Фейт, много мило това с предаването на щафетата. Heart Eyes

Нали  Heart Eyes


Миленка
... не мисли за такива работи  Naughty Hug

psmama И ние понякога сме така, не знам като ми свърши кърмата какво ще става ooooh! Лъжа го когато е много гладен и е в транс Crazy,  ... давам пръсче, той отваря остата да яде и бухам бибата с млякото  Mr. Green
Виж целия пост
# 513
Скай, аз бих потопила бебето в минерален басейн, като предварително се поинтересувам от Т на водата (да не е много топла или студена), а също и дали не е с много силен и/или специфичен минерален състав, тоест да не е препоръчителна в някои случаи.  Peace
Ейнджъл_ббб, Мобси, честит рожден ден!!! Бъдете много усмихнати!   bouquet
Ева_82, да оздравявате. Не се шашкай излишно - бебетата са по-жилави и оправни, отколкото изглеждат, ще се оправи малката Емма  Hug
Мартичка, 900гр. е чудесно наддаване  Heart Eyes  Hug Ти сега недей като майка-първескиня да сравняваш така с другите деца, знаеш много добре колко са си индивидуални всички  Naughty
За Т след ваксина - аз не бих сваляла Т, освен ако не я задържи дълго време, или ако не е твърде висока или ако детето не се чувства много зле от нея. А профилактично да давам лекарство, никога не бих  Naughty Всеки прием на такова обърква допълнително незрялата имунна система на бебето, в първите години е особено важно тя да бъде оставена да се развива естествено, иначе рискът от алергии се качва много. Същото е и с ползването на много козметика - ползвам рядко само при нужда. По същата логика през първите години не бива да се дават и никакви имуностомулатори и/или модулатори, витамини и т.н. Достатъчно зло са ваксините, не е нужно да добавяме още гадости - това е мое мнение  Peace
Мен ме е налегнал жесток мързел, трябва да измисля какво да готвя за вечеря, ама...  newsm78
Виж целия пост
# 514
Хорааа, не мога да се докопам да пиша покрай мойте малки ревлички, само чета и чак сега се дореждам Grinning При нас всичко е наред, гледаме се тричките денем, гушкаме се и така:) Аз обаче имам един сериозен проблем, имам адски болки в гърба, в средата на гръбнака, точно от претоварване...Моля, споделете, ако имате идея как и с какво мога да мажа, съвместимо с кърменето, защото откачам. Като си вдигам и децата се засилват, та искам да взема мерки, да не става по-зле, че не ми се мисли, ако трябва да се лежи, нямам такъв вариант просто...
Скай, ако температурата е подходяща и хигиената е на ниво защо не? Аз поне бих ги топнала в басейнчето, мойте каквито са и жаби ще има да се радват Wink
Milena_87, споко, всичко ще е наред, не се разстройвай, сигурна съм, че нещата ще се развият по- най-добрия възможен начин!
Ще се опитам да се включвам по-редовно, целувки Heart Eyes
п.с. ЧРД със закъснение на рожденнничките, много обичани и здрави бъдете! nbirthday
Виж целия пост
# 515
ОО да, подсети ме една от нас, че щях да пиша по някой въпроси. Между другото в "Кой какво сервира вчера, кой какво ще готви днес?" винаги има идеи. Защото най-трудното е да измислим какво ще готвим.
Марти Владко наддаде 700гр и смятам, че е идеално! Нико ми наддаваше по 650 до 6-я месец, а след това по 450 до 12-я. Смятам че е добре. Здраво и енергично дете растеше. Това е по важното, а не таблици и грамове.
Ева, най-вероятно не иска млякото защото си взима течности от чая. Помисли си кое и е по-нужно.
псмама ако погледнеш нещата от друг ъгъл ще видиш, че това че иска да чде по начесто е решението а не проблема. Така ще си увеличи сама кърмата и няма да е нужно да даваш шише. Просто и давай гърдата колкото често пожелае.
Божеее хора ако щете ми вярвайте, роди се Владко с това спане по корем. Ако ви кажа как хубаво си поспива. Сега като спрем и да повръщаме, може да ни снимат за реклама, дето бебета са все наспани и щастливи.
Виж целия пост
# 516
Скай, аз давам токова често колкото поиска, но проблемът е че не се увеличава кърмата, особено през деня няма увеличение, ако се стимулира някаква кърма, то тя е нощната, но забелязвам че тя вече започна да се регулира и не се препълвам така, както преди. Не знам много ми се иска да може да се регулира кърмата почасово, но имам чувството, че ако намалее нощната, намалява цялото количество, не знам дали е така, би трябвало вече да се е регулирала кърмата, нали?
Виж целия пост
# 517
Скай, аз давам токова често колкото поиска, но проблемът е че не се увеличава кърмата, особено през деня няма увеличение, ако се стимулира някаква кърма, то тя е нощната, но забелязвам че тя вече започна да се регулира и не се препълвам така, както преди.

Аз съм по същия начит от около две седмици вече ... давам постоянно, но ефект няма и започнах да се уморявам защото вече няма никакъв режим и си прави каквото поиска. А по този начин имам чувството, че му разбивам храненето, както и съня, защото като цокно дремне 30 минути ... забавляваме се още толкова и айде пака на цицата. Искам като хапне стабилно - както г прави вечер да спи после поне час ... два. Та така де  Crazy
Сега яде към 7-30 8,00 часа и съм решила да го храня към 11-12 часа.  Whistling
В момента цока биби и се приспива на шезлонга, защото през деня само там спим и лежим  ooooh! Mr. Green
Виж целия пост
# 518
Аз съм по същия начит от около две седмици вече ... давам постоянно, но ефект няма и започнах да се уморявам защото вече няма никакъв режим и си прави каквото поиска. А по този начин имам чувството, че му разбивам храненето, както и съня, защото като цокно дремне 30 минути ... забавляваме се още толкова и айде пака на цицата. Искам като хапне стабилно - както г прави вечер да спи после поне час ... два. Та така де  Crazy
Сега яде към 7-30 8,00 часа и съм решила да го храня към 11-12 часа.  Whistling
В момента цока биби и се приспива на шезлонга, защото през деня само там спим и лежим  ooooh! Mr. Green
Ние през деня ядем максимум на два часа, даже са ни много, ако излезем навън откарваме три часа в сън, но в къщи не, иначе нощем правим 7-8 часов сън непрекъснат, затова се притеснявам че през деня не яде по много, може би само първото ни хранене в 4 и после към 7-8 яде около 120-130 гр., но няма как да знам, защото и да изцедя, няма да е толкова, колкото ако тя яде, а и ако се изцедя, псле тя не иска да яде от шише и какво да я правя гладна  #Cussing out
Абе идилия  Mr. Green
Виж целия пост
# 519
Фейт, отсега нататък няма да спят вече толкова много, колкото в началото. Имай предвид 2 неща:
1/ Това, че не иска да заспи, не значи непременно, че е гладен
2/ Колкото и често да му предлагаш гърда, той все ще си я иска, защото му харесва все повече и повече (не искам да кажа да не му даваш да суче често, а че това също не означава че гладува).
Дали млякото му стига ще съдиш по наддаването и напишканите памперси.
Още нещо - щом суче начесто, е нормално да си мислиш, че не ти се увеличава лактацията, но тя всъщност се увеличава. Просто при сучене начесто няма кога гърдите да се препълнят, това далеч не значи, че са празни. Ще видиш, че един път ще ти направи по-голяма пауза и ще гръмнеш направо  Peace
Виж целия пост
# 520
Първият въпрос който ми изниква на първо четене е  - как разбирате че кърмата ви е намаляла? Освен факта, че иска да суче по-начесто, което може и да не е само израз на глад, а и нужда от близост и удовлетворяване на сукателен рефлекс (при Фейт определено последното не е за подценяване, поради факта на непрестанното лапане на ръцете, за което бе споделила по-рано).
Пс мама няма такова нещо, като стимулиране само на нощната кърма. Просто тогава усещаш препълване, явно защото прави по-голяма пауза. И понеже през деня е сукал на често гърдите са стимулирани да произвеждат на често. Имай предвид, че е нормално гърдите все по рядко да се препълват, освен ако изпуснете кърмене. При кърменето в един по-напреднал стадий кърма се произвежда и в момента на сукане. Въобще природата го е измислила съвършено и без да и се месим. Реката си тече и без да я буташ. Сега прочетох последният ти пост. Очевидно всичко е както казвам. Проблем нямате определено, освен липсата на почивка за мама.
Фейт за ръцете, по принципна 3м си ги откриват и започват да ги изледват като ги лапат. По нататък правят същото и с други неща и други части от тялото си. Ако обаче си суче палец, ръка и т.н. потърси из старите ми постове за сукането на палеца. Сократце обаче решението ти е много често поставяне на гърда. Въртим сучем все до там стигаме. Но ако искаме да си почиваме и да имаме организиран и ясен ден (убедена съм че имаш луна или асцедент в дева) щяхме да ходим на работа от 8 до 5 а не да гледаме деца. Другото решение е да минете на АМ. Забелязала съм че там нещата с режима по им се получават, за сметка на други. Въпрос на приоритети.

П.С. Моля да не бъда четена с мисълта "ти на мен ли ще ми кажеш". Давам мнение само по въпорси по които мисля, че мога да помогна ако насреща искат да си помогнат. Който чувства че може да ползва нещо да го направи. Който не намира нищо полезно, винаги може да благодари за отделеното внимание и да си прави каквото си реши.Това по принцип за всичките ми постове, не конкретно за този.
Виж целия пост
# 521
А, да, Скай ме подсети за лапането на ръцете - защо се притеснявате от него? Да си смуче палеца е друго нещо, но лапането на ръцете е напълно нормално и опознават света и себе си така, развиват си и сетивата, защо се опитвате да им попречите? То е все едно да смятате за ненормално да точат лиги. Ами бебетата правят точно такива неща, защо очаквате да не ги правят и създавате проблем от нещо естествено?  newsm78
Виж целия пост
# 522
Августа Благодаря  Hug Спадна ни крачето но седи малко като бучка там дето е боцната.Педиатърката ми каза да и правя компресче и лек масаж.След две седмици ще и бият още две ваксини. Cry Августа при вас голям студ.Не е за мен Канада.Единственото което харесвам в Кипър е хубавото време защото съм зиморничева.С мъжа ми мислим да се местим в Англия догодина и незнам как ще отцелея там с лято от една седмица  Laughing
За акото Нащо си е все зелено-жълто.Правих всякакви експерименти да я затоплям и разсъбличам ама ефект няма.Вече не ме притеснява защото според мен е от АМ
F.a.t.e. Аз винаги подпирам Анабел с едно меченце ама за да не се обръща като я сложа на една страна.И ние си хапем ръцете дори и след като се е наяла.
anghella Аз немога да ти помогна защото Кипър е в ЕС и няма да ни трябва виза а само паспорт.Питай в форума на Бг мамите в чужбина. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668284.0;topicseen
А при нас със гражданството е много сложно защото аз съм българка а таткото ни англичанин а бебето родено в Кипър.Когато ходихме да и вадим акт за раждане искахме да я запишем че е British-Bulgarian но те ни казаха че неможе и я записаха British-Cypriot.Въпреки това аз съм изпратила на майка ми акта и за раждане в България и ще и извадим ЕГН.
eva_82 Оправяйте се бързо  Hug
Виж целия пост
# 523
Една от нас, точно това щях да пиша и аз...по спомен от предния път към 3м започват да лапат първо ръчички и след това всичко, което докопат...и текват едни лиги smile3502
Не винаги лапането на ръцете означава глад, но ако ви притеснява това...слагайте по-често на гърда. И при нас сукането е максимум на 2ч, а вечер и по-често...паузи от по 4 и повече часа не са се случвали...гърдите ми не се препълват, освен в редните случаи на малко повече от 3часово спане...и е нормално да не се препълват..време си им е да се урегулират...
А когато имат скок в растежа и нужда от повече храна...тогава сукането е без спиране денонощно... поне за няколко дни...докато се увеличи....а дали се е увеличило се разбира по успокояването на бебето и по-големите паузи между храненията (в моя случай цели 2ч)
И аз предния път много се притеснявах, но след като напишква достатъчно памперси в края на месеца няма да се изненадате неприятно от килограмите...
Моят мишок е качил цели 900 и аз съм ужасно доволна newsm53

Аз също температуросвалящо не ползвам профилактично....даже и да вдигне ниска Т ще си чакам сам да я свали... Peace
Виж целия пост
# 524
Първият въпрос който ми изниква на първо четене е  - как разбирате че кърмата ви е намаляла? Освен факта, че иска да суче по-начесто, което може и да не е само израз на глад, а и нужда от близост и удовлетворяване на сукателен рефлекс (при Фейт определено последното не е за подценяване, поради факта на непрестанното лапане на ръцете, за което бе споделила по-рано).

Скайче ... сигурна съм, че намалява, понеже от цалото цокане освен, че гърдите са ми ужасно меки вече ... той започва да се ядосва. лапа я, цока малко и пуска и рев, и така няколко пъти го мъча и  се повтаря едно и също до момента в койта започва истински рев. Когато го прехвърля на другата пълна цица всичко е мир и любов и цока с колям кеф, докто не започне същата ситуация и тогава вече съм принудена да дам АМ, което в повече случаи и зяжда, но понякога не ще ... понеже ми се струва, че му е странна бибата и с триста зора го мъча да захапе, но стане ли цока.
Ръцете през деня ги хапе точно когато огладнее, а както казах напоследък е през час на гърдите ми  ooooh! За това си мисля, че определено не се нахранва добре.
Снощи например цока каквото имах и се унесе да спи. Да обаче след 20 минути отново ревна да яде. Напривх 60 мл АМ ... изяжда 15-20 и пак спира и заспива. След 1 час пак се сеща, че трябва да яде  Crazy Общо взето си мисля, че с това разбито хранене ще е така, за това искам да започна някакъв режим. Да огладнее хубаво да се нахрани и после поне 2-3 часа да не яде.

Да добавя, че онзи ден не го бях гърмила близо 6 часа и като се изцедих вечерта в 2 часа събрах само 120 мл  Rolling Eyes Тогава си хо гапна цялото наведнъж и спа до 7 сутринта Mr. Green

Една от нас ... знам, че вече не спят толкова много  Hug Както описах по-горе мен ме притеснява това непрестанно хранене  ooooh!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия