Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 142
  • 726
# 540
Благодаря!  Hug Това е моята дъщеричка.  Heart Eyes Калинка, ни направи страхотна фотосесия  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 541
Здравейте момичета,
Ние се позатрихме няколко дена - бяхме в болница с Влади. Не успяхме да овладеем вируса сами и слезе надолу към дробчетата и направи бронхеолит:( Бяхме в детската клиника по пулмонология (зад МД). Лекувахме се само с инхалации и адреналинов разтвор в нослето. Сега продължаваме със същата схема вкъщи. Дано се справим и да не се връщаме повече никога там! Praynig
Сега се връщам да ви чета назад Hug
Виж целия пост
# 542
Ужас Mii, как се докарахте така? Милото бебе! Бързо да се възстановявате и кракът ви да не стъпва в болница вече. Hug
Виж целия пост
# 543
леле Миии ... имали сте ужасни дни  ooooh! Дано бързо се оправя човечето  Praynig Hug
Виж целия пост
# 544
Здравейте и от нас мами  Hug
Зарибена от вас и вашите чувства породени от прегледа на старите ви първи теми и аз реших да ги попрехвърля  Simple SmileЧувството е много хубаво наистина, с всички тези трепети около 2-те чертички  Heart EyesНо аз се включих впо-късничко при вас.,несъм от самото начало,но за сметка на това съм много благодарна,че ви срещнах всички вас, макар и само виртуално Simple Smile
Искам да ви попитам за този 1-ви преглед при ортопед.Той се прави в рамките на 1-те два месеца ли?Поне аз така поразучих в нета.Защото ние вече сме към края на 2-я и незнам дали не го изпуснахме въпросният преглед.Вие какво мислите?
На пъпчето на Алекс на последната консултация педиатърката ни залепи една лепенка с идеята ако можем да го приберем (как звучи само Sad ),но така и не разбрах дали трябва да я махна.По-скоро си мисля,че ще остане там до следващата консултация.Поне не обясни как и кога да я махнем,затова така си мисля аз. Вие смятате ли,че трябва да се махне по-рано, т.е. да не седи цял месец или няма проблем ???
Благодаря предварително на отзовалите се  Hug
Има и още нещо което ме притеснява,но май ще се наложи утре да посетим педиатъра.Става въпрос за една синина появила се на бебчо.намира се отсрани на дупето от външната страна на тазобедрената става.Нямам си и на идея от  какво е .Но ми се струва,че се появява и изчезва,колкото и странно да звучи.
Времето е ужасно вече,ние седим вкъщи и се чувстваме много подтиснати.Какво ще правим цяла зима незнам  Confused
Хубав и спокоен ден с малките  baby_neutral
Виж целия пост
# 545
Ауууу Miii, колко лошо, милия Влади ... точно си мислех за вас, че зачезнахте... щях и на ЛС да ти пиша. Дано всичко лошо вече да е зад гърба ви и да не се повтаря това с болницата, че си представям какво ти е.... Hug

И у нас е пълно с болни. Таткото се влачи с хрема и обща отпадналост. Какичката ни си имаше сополи от миналатата седмица и от днес вече е на антибиотик  Confused... Но снощи така ни изплаши, че днес сутринта рано-рано ги командировах с татето при докторката... Направи нещо като спазъм - не можеше да си поеме въздух и се чуваше едно хриптене и започна да кашля... като магарешка кашлица.... Оказа се, че гърдите са чисти, но е със силно зачервено гърло, много секрети и възпаление на трахеята... Та сега се гледаме с Боби и Биби вкъщи и така ще е до края на седмицата - дано бързо да се оправи и да не ни предаде някой бацил.... оплаках се и аз.....

Момичета, като пишете за ваксината ДТК, нали имате предвид Пентаксим-а? Не ми се вярва някой да слага само ДТК - имаше го преди като възможност - по времето на нашата кака (2009 г) Пентаксима си беше платен и който искаше по каса слагаше само ДТК. Та мисълта ми беше, че за Пентаксима знам, че е много по-пречистен и леко се понася от бебчовците. Нашата Билянка беше доста недоносена и неонатолозите изрично настояха да слагаме Пентаксим (макар и със съответното забавяне). Не сме имали проблеми, но мисля, че нямаме и фамилна обремененост. Това не толкова за успокоение на Зайчето (вие ще си проверите и ще си решите) но като цяло за тази ваксина. Иначе според нашия педиатър най-старите и "тежки" ваксини, от задължителните, са БЦЖ-то и морбили-паротит-рубеола (слага се на 13 месечна възраст)  Peace

Скай спря ли се вече някъде за почивката??? Ще се радвам да споделиш. А за минералните басейни и бебоците... и аз съм малко по-скептична. Но ако Т и минералното съдържание на водата, както и хигиената и хората, които са в басейна, позволяват и аз може би щях да топна за мъничко бебко...

Щях и за кърменето да пиша... Имам чувството, че нашият Боян сучи много по-зле, отколкото в началото.... Кажете ми дали е нормално.... Сега вече ми се е регулирала кърмата, мисля, че имам достатъчно и тече по-лесно и той хич не си дава зор и захапва зле и пак започват да ме болят зърната... Отделно не е от тия бебета дето се успокояват на гърда, а напротив - нерви се, особено ако започне да пуска млекце... а то винаги се случва... Та и при нас е една борба... И все си мисля, че не се храни добре - за кратко и така с борба... Може и такъв да ни е периода. Има ли и други, при които да е така и има ли какво да правя или просто да изчакам да отмине...

Иначе и аз съм с болки в гърба - то при нас е доста сериозно разнасяне из къщи, а си ни е тежичък юнакът... Май само аз не успявам да се справя със слинга. Такова пищене му удря като го сложа вътре... ooooh! Странно ми е детенцето - не обича нищо на главата да има - шапки.. качулка след баня... и да е притиснат или ограничен по някакъв начин... Аз периодично се пробвам, но като не стане - не настоявам. Чудя се дали пък не вързвам много стегнато слинга....Ако някой има идеи...

Еееее. личи се, че ми спят дечицата, разлях се от писане... макар че мисля че имаше и още....

Аааа Миленка стискам палци, мила, всичко бързо да се оправи и да се успокоиш  Praynig

ЧРД и на прекрасните ни мами-скорпиончета (много ги харесвам аз)   bouquet Бъдете живи и здрави и мноооого щастливи!!!
Виж целия пост
# 546
Фейт и Рошли, явно са идентични нещата при нас, аз не смея да увеличавам кърмата с чайове, защото тъкмо ми олекна през нощта, въпросът е че имаме две седмици го консултация и не знам как сме наддали до момента от както почна да отказва нощните хранения, а и да си кажа, мен за сега не ме бърка да кърмя и на половин час, но проблемът е вечер, когато сме яли през един час /даже и час нямаме май понякога/, и сме определено гладни, вчера вечерта примерно като нямаше вече какво да яде и лежи на възглавницата пред мен, а устенцата й цокат ама на празен ход въздуха, и да и дам - то се вижда, че има колко - 10 тина грама? А определено разбрах че е била гладна и е легнала ненахранена, защото се събуди в 2.30, а не го е правила от поне три седмици, буди се обикновено към 4. Отделно от това няма и голям смисъл да изцедя кърма, защото не иска да яде от шише и реве изтерично само като го доближа. А и не знам при Фейт в другата гърда има повечко кърма предполагам ама при Рошличка знам че е като при мене - и в другата обикновено имам съвсем малко, така че там не оставаме доволни за дълго. Относно режима, не съм спазвала, нито в болницата, където беше при мен и ми беше много интересно като идваше детската сестра през три часа да ни казва да си накърмим бебетата, все едно аз ако ревне по рано няма да й дам да яде  Mr. Green. Ама те са така там. Иначе нямам нищо против да яде на два часа, в смисъл да не е регулярно, макар че не бих я кърмила по улиците, все ще намерим начин да се наядем, но определено иам моменти, в които спира да яде, защото няма. Иначе да ви питам - вашите бебета обръщат ли се от корем на гръб, защото ние започнахме да се обръщаме, още на около два месеца и малко започнахме
Виж целия пост
# 547
Fate готов си е чая в един хартиен пакет само го вадят и ти го дават Simple Smile 400 гр за 7 лв и някакви стотинки, никак не е скъп като имаш предвид че аз си купих един на пакетчета за 3лв и нещо Simple Smile
А на мен честно казано никак не ми липсва бременноста(само съня ми липсва) такъв страх брах 9 месеца ама това важи само за мен Simple Smile
Аз отново съм в търсене на марка памперси, сега взех от тези на ДМ да видим..Иначе пуфис като цена са ми супер и пишкано не ми е протичало от тях, но нашия дрисльо ака веднъж ама пълни до горе и пуфиса не смогва да попие акото и изтича...Ако някой знае бързо попиващи памперси на сносни цени да вика Simple Smile
псмама аз в болницата нямах кърма и затова манджата идваше на 3 часа и той ще неще свикна...А на мен кърмата ми се увеличи когато спрях да кърмя от двете гърди, противно на всяка логика ама факт
Виж целия пост
# 548
Аз си харесах тези на ДМ, нямаме пробиви за сега, а и не ни подсичат.
А и..да добавя, ние също си пъхаме ръцете в устата, и ръкавите на блузите, а преди малко 30 мин след като я бях кърмила ме гледа от леглото и устата и пак почна да цока - викам, аааа, не, така не може, вече ми идва множко  Mr. Green
Виж целия пост
# 549
Fate готов си е чая в един хартиен пакет само го вадят и ти го дават Simple Smile 400 гр за 7 лв и някакви стотинки, никак не е скъп като имаш предвид че аз си купих един на пакетчета за 3лв и нещо Simple Smile
А на мен честно казано никак не ми липсва бременноста(само съня ми липсва) такъв страх брах 9 месеца ама това важи само за мен Simple Smile


Мерси  Heart Eyes Иначе и аз бях на тръни цяла бременност ... знаеш защо  Hug но въпреки всичко ми липсва  Mr. Green

За памперсите - праверихте ли на търговиите, чувала съм, че има на сносни ценитам. Иначе ако не се лъжа май Фючър мама беше дала линк към Продавалника за някакъв господин, който също продаваше памперси  Heart Eyes
Виж целия пост
# 550
Фейт тук в квартала има едно магазинче в което ги има тея турските памперси (мисля че за тях ставаше въпрос в продавалника) и аз ги пробвах ама освен че са ми силно ароматизирани и доста често ми пропускат пишкано отстрани на ластиците...Сега ще пробвам тези на ДМ как ще се справят с акито, че на Пуфиса само това им е кусура иначе много ми допадат и като цена и как му стоят ама пустото му аки Simple Smile
Виж целия пост
# 551
Памперсите на ДМ на каква цена ги взимате?
Виж целия пост
# 552
Момичета, какво имате предвид под ниска температура или дълго задържане на температурата? 38.8 за период от няколко часа изискваше ли даване на панадол, според вас или трябваше да го оставя да се справи сам?
Мии, Данаека, ЕВа, Таня, бързо оздравяване на дечицата и повече такива неща да не ви се случват  Praynig
Мобси, и ние още не сме ходили на ортопед. Директора на ортопедията в Горна баня, който се занимава с такива прегледи, ми каза да му се обадя като стане Гошето на два месеца, защото преди това не се виждало добре на ехографа.
Аз да питам по колко време мога да слагам Гошко по корем да стои, защото го виждам, че той полага доста усилия с вдигането на главата и да не взема да го повредя нещо? В смисъл, той не си лежи като го сложа по корем, а все се надига.
Виж целия пост
# 553
Памперсите на ДМ на каква цена ги взимате?
0.32 на бройка мисля че идват, днес взех пакет 4-9, 50 бр. за 16 лв.
Рошли, и аз нямах кърма, едва имаше малко коластра, единия ден ми обясняваха, че трябвало да изжда по 25-30 мл на ядене, а тя изяждаше 10 и заспиваше, ама аз я тормозих да я будя едната вечер и ги докарахме до 25, та мирясаха, но след това така си и отиде през час два да яде.
Виж целия пост
# 554
Фейт тук в квартала има едно магазинче в което ги има тея турските памперси (мисля че за тях ставаше въпрос в продавалника) и аз ги пробвах ама освен че са ми силно ароматизирани и доста често ми пропускат пишкано отстрани на ластиците.

Същите  Mr. Green
Аз пък съм доволна от на Памперс памперсите, даже им махам ластиците отстрани и до сега не ми е пропускал  Crazy Вие явно ще търсите "вашия" памперс  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия