През март бяхме две чертички засмени, а през НОЕМВРИ 2012 ще сме вече в Родени

  • 30 024
  • 729
# 405
Честито бебче на Хетера!   bouquet

Тили, добре дошла и на теб мила! Нямам търпение да видя фотосесия на малката  Blush

Дмк, и аз се насълзих от радост! Стискам палци вече никога да не се разделяте с бебка!

Ние май вече трябва да броим неродилите, вместо родилите  Hug . На пръсти се броим тумбаците.

Скрит текст:
Аз снощи сънувах, че раждам изненадващо вкъщи - ей така както си седя и бебето се оказва в ръцете ми ама със пъпната си връв и всички екстри. веднага се сетих, че то не плаче и трябва да го обърна с главата надолу и да го плесна по дупето, за да поеме въздух, но то така и не проплака. Събудих се с много кофти чувство. сигурно е от афект от новините, в които съобщиха за Бургаското бебе родено в домашни условия.

Иве, при кой педиатър се записахте?

Пупхи, да се оправяш бързо- какви са тия настинки в последния момент?  Naughty

Искам да попитам нещо относно смяната на памперси- по лекциите казват, че е добре памперса да се сменя преди хранене. Но те пък бебетата акат по време или след хранене, което означава едни 2-3 часа стоене с мръсен памперс. Нещо не ме кефи тази идея, та си мислех има ли някаква друга опция и бебко да не стои наакан с часове.  newsm78
Шушулче, какво казва ЕБХ по въпроса?

Виж целия пост
# 406
Гери, на М. Маринова от курортна се спрях.
Отреагира веднага на обаждане и това, което говорихме ми вдъхна доверие в тази жена.
Виж целия пост
# 407
Здравейте!Честито на всички новообебени мами! HugАз много рядко имам време за включване,защото и аз като Мари съм с бебето на гърда през целия ден почти.Мари-дано бебчето започне по-интензивно да наддава Praynig.

Ето и моят въпрос към ЛЛЛ:Кърмата ми още не е слязла добре,а вече е 7-ми ден от раждането.Давам на бебо да суче на поискване от двете гърди,редувам ги по няколко пъти,но след хранене най-често той започва пак да плаче и да си смуче пръстчетата,което ме навява на мисълта,че не му е стигнало и тогава давам добавка Frisolac HA.Какво мислите за млякото,което давам-добро ли е или да мина на друго/първи въпрос/,и втори-да продължавам ли да упорствам с кърменето и докога ще има смисъл,възможно ли е въобще да не слезе и да са ми напразни усилията?
Виж целия пост
# 408
Здравейте, мамчета!
Влизам през телефона само да се похваля, че тази сутрин в 5:35ч. се роди нашата прекрасна Точица- Луиза! 3.550гр., 51см. Опитахме се нормално раждане, чакахме я 12 часа да излезе по естествен път, но тя като типична Скорпионка реши друго. В 5ч: сутринта влязох в операционната и я извадиха. Нищо, важното е, че дме живи и здрави и! Аз днес съм в реанимация и се възстановявам. Ще пиша повече като имам възможност.
Честити рожбички на Хетера и known! Целувки! :-*
Виж целия пост
# 409
Здравейте момичета и ви благодаря за подкрепата.   bouquet Днес ни изписаха и да ви кажа честно не разбрах какво му е било, защото всяка лекарка ми казваше различни неща. Уж много запушен нос, вирусно заболяване и т.н., днес пък ми казаха, че на малчо нищо му е нямало и че сигурно в нас въздухът бил по-сух. Реално кое е истина не знам, но го изписват със същия хъркащ нос. Важното, е че вече се гушкаме.  Heart Eyes
Имам и един въпрос към ЛЛЛ. В болницата малчо са го хранели с хипоалергенно мляко без да занм защо. Като се прибрахме го накърмих, но той започна да се привива от болка и да се пъне. Дали стомахчето му след това мляко просто не реагира добре на кърмата?
Виж целия пост
# 410
Здравейте мили мои  Hug, влизам буквално за секунда да кажа, че с Ники сме вече у дома. Не съм ви чела от 2-3 дена, а сте изписали толкова много! Като малко ни се урегулира режима ще напиша по-подробно за раждането. На тези, които още са в очакване - стискам ви палци всичко да е наред и колкото се може по-скоро да се възстановите след раждането. На родилите мами - честити бебоци, пожелавам ви много търпение когато това е наобходимо. Много ми липсвате,но просто не смогвам в момента да ви чета даже, камо ли да пиша.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 411
puphi,на Томи типи шишетата наподобяват майчина гърда като форма, чико също пуснаха такива.

честити бебенца на   known и Juleto -да са ви живи и здрави!

Мари
,какво те посъветваха в болницата за беба.

Герито,аз сменям след хранене,но изчаквам да се оригне и тогава.

Aera ,браво - много се радвам,че се гушите вече с малчо,дано не се разделяте вече! HugА за АМ - те в Токуда на всички новородени мисля дават НА на Хип.

Понеже не всички имат фейсбук,да напиша тук - Аделайда е мама на бебе Камен -3,455 кг., 49см.- 07.11.12 г.Да им е жив и здрав!

плежърче
,добре дошли с бебе Ники -голям е сладур!
Виж целия пост
# 412
Честити сладуранки на Juleto и  Known ! да са ви живи и здрави!
дмк, браво за добрите новини, сигурни Мари вече си е вкъщи, много да ви радва и да не се разделяте вече!

Аз ще помоля за стиснатите ви палчета за утре, дойде време да се запознаем с нашия бебурко...
Сега отивам да се къпя и татито да се гушкаме за последно само двамката  Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Здравейте момичета и ви благодаря за подкрепата.   bouquet Днес ни изписаха и да ви кажа честно не разбрах какво му е било, защото всяка лекарка ми казваше различни неща. Уж много запушен нос, вирусно заболяване и т.н., днес пък ми казаха, че на малчо нищо му е нямало и че сигурно в нас въздухът бил по-сух. Реално кое е истина не знам, но го изписват със същия хъркащ нос. Важното, е че вече се гушкаме.  Heart Eyes
Имам и един въпрос към ЛЛЛ. В болницата малчо са го хранели с хипоалергенно мляко без да занм защо. Като се прибрахме го накърмих, но той започна да се привива от болка и да се пъне. Дали стомахчето му след това мляко просто не реагира добре на кърмата?
Aera, нека лошото остане зад вас и отсега нататък да имате само прекрасни емоции! Майчината кърма е естествен лаксатив/т.е. действа отпускащо/ възможно е като е посукал просто да се е активирал чревно-отделителният тракт (пардон, ако звучи прекалено технически) Embarassed Дайте си време да свикнете един с друг, наваксайте времето, през което сте били разделени; наслади му се, нагушкай го, времето лети толкова бързо и няма да усетиш кога ще се изправи и ще закрачи сам напред. Сега има нужда от твоята топлина, сигурността, която му даваш и майчината ласка.  Peace
Виж целия пост
# 414
Здравейте!Честито на всички новообебени мами! HugАз много рядко имам време за включване,защото и аз като Мари съм с бебето на гърда през целия ден почти.Мари-дано бебчето започне по-интензивно да наддава Praynig.

Ето и моят въпрос към ЛЛЛ:Кърмата ми още не е слязла добре,а вече е 7-ми ден от раждането.Давам на бебо да суче на поискване от двете гърди,редувам ги по няколко пъти,но след хранене най-често той започва пак да плаче и да си смуче пръстчетата,което ме навява на мисълта,че не му е стигнало и тогава давам добавка Frisolac HA.Какво мислите за млякото,което давам-добро ли е или да мина на друго/първи въпрос/,и втори-да продължавам ли да упорствам с кърменето и докога ще има смисъл,възможно ли е въобще да не слезе и да са ми напразни усилията?
Луничке, честит бебок!
Чудесно е, че откликваш на нуждите му и даваш да суче когато и колкото поиска. Обърни внимание, сукането да е ефективно- това ще рече, че чуваш как преглъща, че не се залъгва само на зърното а "работи" за да си изкара кърмата от гърдата. Когато бебето се е заситило, то обикновено самичко пуска гърдата и някои направо си заспиват. Ако имаш усещането, че не е изсукал достатъчно /макар че едно едноседмично бебешко коремче е колкото средноголямо кокошо яйце, представи си колко лесно се пълни с кърма и усвоява от организма– можеш да опиташ с помощта на компресията на гърдата да помогнеш на сукането. Познато ли ти е как се прави?.
Плаченето може да се дължи на какво ли не. Ти като майка виждаща и гушкаща рожбата си 24 часа в денонощието го познаваш най-добре и с времето свикваш да разпознаваш кога за какво са протестите. Възможно е точно след хранене да се е напишкал например, или му е прекалено топло, или прекалено светло, или шумно или просто иска да те усеща близо до себе си. Все пак мама е целият свят за него  Wink
Кога най-често е неспокоен? Как се държи по време на кърмене?
Виж целия пост
# 415
Ivy, сърдечни благодарности за отговорите   bouquet  И се извинявам, ако съм прозвучала припиращо, но наистина не знаех дали не трябва някак си "официално" да стартираме комуникацията си (нали бях от първите с въпроси)..   Embarassed
Бубка не е теглена още, останалите показатели, които си описала са наред (единствено изхожданията са по 1 или 2 , на долна граница). От вчера следобед отново се завърна стремежът и към много често сукане (напр. сукане 40 мин, пауза 20 мин и после пак сукане - така няколко часа поред). Може би се повишават нуждите? Фактът, че явно масово бебчетата ни в темата се държат по подобен начин доста ме успокоява.
Още веднъж - благодарности!
Облаче не е необходимо да се извиняваш, не си прозвучала припиращо. Написах го, за да имате предвид, че се случва понякога да не успеем да реагираме веднага. Hug
Дали изхожданията се поувеличиха междувременно? Бебето скоро след раждането израства относително бурно и е нормално нуждите му да се променят. Казваш, че пак е започнало да суче по 40 мин, пауза 20 мин и отново суче. Вероятно в тези 40 минути бебето не суче активно през цялото време. Най-често те изсукват порция мляко и си взимат кратка почивка с подремване до следващата порция мляко. Дали успя да опиташ с компресия на гърдата, когато забави темпа на преглъщане и как се повлияхте от нея? Можеш ли да опишеш по какъв начин я прилагаш? В повечето случаи с компресията се помага на бебето да изсуче повече мляко за по-кратко време преди да се унесе и да заспи. Като цяло децата в утробата получават всичко, от което се нуждаят, когато им е необходимо. След раждането детето не се променя изведнъж и често нуждите му повтарят вече познатия живот от утробата. Първите 6 седмици, както детето привиква към новостите в живота му, така и майката има нужда от време, за да се регулира лактацията, да намести новия си ритъм на живот, да свикнат заедно с бебето, да се напаснат един с друг.
bouquet

......
Ако го погледнеш от положителната за теб страна- с всяко кърмене топиш калории, спомага се за възстановяването след раждането; всяко кърмене е удобен повод за почивка  Wink и ако бебето спи до теб в собствено легълце или в твоето легло, просто  би могла да го кърмиш легнала, без да се налагаш да ставаш и да се разсънвате и двамата. Така хем бебето е заситено, хем мама е наспана /повечето татковци така или иначе спят/  Mr. Green Как ти се струва тази идея?  Peace
Благодаря за отговорът Ви! Варианта с кърмене с мен в леглото, този път ще се постарая да не го практикувам. Да много е удобно, но каката така я свикнахме и нощното кърмене си остана до последно. Днес го притеглехме и показа че е качил от 05.11 до днес 400 гр. Нещо много ми се струва.   И другото което леко ме притеснява че на два пъти такива големи фонтани направи, и се притеснявам да не остане гладен.
Привет mimka,
Действително за много жени кърменето легнало е удобен вариант, в други случаи може да се предпочете друга удачна за майката и бебето поза. До голяма степен начина, по който ще се кърмите зависи от вас с детето. Относно отпадането на нощното хранене, това е много индивидуално. При някои деца отпада рано, при други остава едно от последните преди отбиването, както е било с каката. При естественото отбиване, децата плавно намаляват кърменията си, като в повечето случаи остават именно тези кърмения, които са най-важни за тях самите. Толкова малките деца, рядко са обременени за представите, които света около тях има и най-често следват вродените си инстинкти, тези които водят и нас като майки след раждането. Всяко дете е различно, дори братчета и сестрички гледани по един и същи начин, от едни и същи родители много често се различават. Различни са често дори еднояйчните близнаци. Това, че дадено нещо се е случило по един начин с първото дете, не означава непременно, че ще се повтори и с второто. Възможно е бебето да има съвсем друг темперамент и други потребности спрямо каката да речем Wink

Дали е удобно да попитам тези 400 гр на един и същи кантар ли са изтеглени? Случва се доста често различните кантари да дават отклонения от по 500 грама дори. Когато детето се тегли би било подходящо да се сравняват стойности от един и същи кантар и условията, при които бебето е изтеглено да са приблизително същите.

Ако наддаването е реално, по-скоро фонтаните биха могли да са вследствие на по-голям прием на мляко. Бебетата имат една клапичка, която стои отворена и позволява връщането на излишното количество мляко. Това повръщане повтаряло ли се е от тогава?
Виж целия пост
# 416
Нощни очи, не кг от раждането а същите кг. Сега се връщаме отболницата - наддала е само 50 гр от изписването до днес Cry
Честити да са малките съкровища на known,хетера и Добрева!  bouquet
dmk8889, щастливи бъдете всички заедно
Марито, звучиш притеснена за наддаването на бебката. Има наддаване от 50 грама, не разбрах за колко дни е то, но важното е, че го има. Някои бебета качват по-бавно, и все пак, можеш да поемеш инициативата и дано твоята малка принцеса е кооперативна и суче редовно и ефективно всеки път. Надявам се да имаш помощници у дома, които да поемат домакинстване, покупки, всичко останало а ти да си направиш с малката един "кърмачески уикенд" насред седмицата. Това ще рече, по възможност да я слагаш да суче още при първите признаци на глад; оставете си време, нека да суче колкото поиска, щом забави ефективното сукане, можеш да подпомогнеш приема на кърма с компресия на гърдата. Знаеш ли как се прави?
Като допълнително към компресията можеш да опиташ т.нар. "пинг-понг-кърмене" на лява, на дясна и после пак на лява гърда (това само като пример) и в денонощието да стигнете поне 9-10 кърмения. Звучи натоварващо, вероятно ...трудно постижимо, но все пак са 2-3 дни. Щом имаш везна у дома, би могла например всяка сутрин да претегляш бебката, по възможност при едни и същи обстоятелства, напр. след сън или след кърмене и сменена пеленка. Или когато ти е удобно през деня, но да е що годе по същото време. Ако не е наложително, спести и даването на вода или чай, те само заемат мястото на кърмата в коремчето и не носят калории. А точно калориите са нужни сега за наддаването и развитието. Залъгалката поне през първите седмици също би могла да се спести (ако даваш такава) . Понякога нещата в началото са предизвикателни, но успехът след това си заслужава усилията.  Дори да се наложи даване на "допълнително", това понякога може да помогне на кърменето. Едно успокоено бебе би било склонно да засуче отново и да си доизсуче на гърдата нужното, отколкото да плаче и да настане омагьосан кръг. Ти познаваш най-добре рожбата си и майчиното сърце ще ти подскаже как да постъпиш. Ако имаш въпроси, които не търпят отлагане или дълго чакане, винаги можеш да позвъниш на националният телефон на ЛЛЛ 0888 555 385.  Peace
Виж целия пост
# 417
333Привет отново lilitu,
Радвам се, че въпреки предизвикателното начало, което сте имали и двете сте се справили толкова добре! Споменаваш, че тя изсуква значително по-малко кърма, отколкото ти имаш. Дали би могла да споделиш колко са напишканите и нааканите пелени за последните 24 часа, какъв цвят и консистенция са те? Детето приема ли нещо друго освен майчино мляко - даваш ли вода, глюкоза, чай, залъгалка, АМ или нещо друго?
 

Malin4e, ivy, сърдечно ви благодаря за отговорите.  Hug Ние сме все по-добре. Аз преустанових ужасяващото цедене. Понякога усещам напрежение, но гледам веднага да я сложа на гърда. Поведението на малката се променя с всеки изминал ден. Отначало спеше постоянно и ми беше изключително трудно да я събудя за кърмене. Наакани памперси имаше по повече от 10 пъти на ден, но в малко количество. Постепенно започна да бодърствува все повече, предимно нощно време, когато я кърмя на поискване. Честно казано, не мога да опиша точно какво прави, защото няма ден с ден еднакви.  newsm78 Започна да ака по-рядко, по 2-3 пъти дневно, но мнооого обилно, жълто-кафяво на цвят.Напишкани памперси също има често, с бистра урина, без мирис. Не съм притеснена, защото тя наддава (като я мерихме), а дори и видимо - направила е бузки, ръчичките са й станали по пухкави. Не давам нищо друго освен кърма. Не знам само дали да не й давам по лъжичка вода след хранене.  newsm78 

Привет lilitu,
Много се радвам да разбера, че вече си преодоляла нуждата от цедене. Виждам, че памперсите и теглото също изглеждат ок, а от всичко най-хубавото е, че сте спокойни.  Heart Eyes
При кърмените бебета, ако всички споменати показатели са добре, ако бебето и майката са спокойни, детето суче, когато покаже нужда от това и не е ограничавано на гърдата, е малко вероятно да има нужда от допълнително вода. Кърмата е около 90% вода и за това дали детето си набавя достатъчно течности съдим именно по пелените, тургора, влажността в устичката и т.н. След хранене се изплаква по-скоро устичката на децата, които са на изкуствено хранене, а при бебетата на изключително кърмене се смята, че по-скоро не е необходимо.
   bouquet
Виж целия пост
# 418
Честити ни нови бебета!!!  bouquet Hug Много се радвам за всички ви, дано бъдете здрави и много щастливи!!!  bouquet

Аз вече едва мърдам, всичко ми тежи и почти не сядам да пиша, защото........ знаете как е. Беба си рита силно, като че ли коремът ми е слезнал малко надолу, но ми казаха че и това не е гаранция- при някои слизал още в началото на 9-тия месец, а раждат на края...  newsm78

Е, ще видим де!!! Да сме живи и здрави.... Аз и не бързам. Трябва и днес да стискам, че от утре таткото излиза в отпуск и ще ми е по-спокойно!!! Praynig
На всички, които вече гушкат малките си бебчета, желая само хубави мигови у дома с тези прекрасни съкровища!!!
А на тези като мен... Ще си почакаме още малко  Wink Дано при всички ни мине лесно и възможно най-бързо. След това ще го забравим...  Hug

dmk8889  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug Hug Късмет, мила!!!

Луничке Браво за упоритостта!!! Hug Повечето майки се отказват рано рано от това да кърмят своите деца. Стискам палци!!! Praynig Hug  bouquet

На всички желая един прекрасен ден!!!  Peace
Аз може да се включа вече и след раждането..., не се знае.  Mr. Green
Виж целия пост
# 419
Утро.
Благодаря отново на всички ви.

Ние от вчера сме си у  дома. Взехме си я точно след храненето в 12 и докато се приберем в нашия град си спа и се държа спокойно.  Heart Eyes Опитахме да се кърмим,но зърната са ми странни и се измъчи детето. Давам й изцедена кърма,а след това дохранвам с АМ. Засега е спокойна.  Heart Eyes

Вашите бебенца по колко изяждат на хранене?
Въпрос съм ЛЛЛ:Бебето ми е на 17 дни и от вчера сме си вкъщи.В болница са й давали по 70 мл мляко,като докторката там каза,че могло вече и по повече.Колко е необходимото количество като се храним на три часа и пропуснах едно хранене в три през ноща.Спазвам й режима от болницата.В 6 сутринта изяде 55мл кърма и 30 мл АМ и не заспа,а плака.Личеше си,че е гладна,а сега изяде 100мл и като я сложа в креватчето настрани,й потича от устичката по мъничко мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия