Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

Аз си мисля,че суче доста бързо, понеже кърмя не повече от 10тина минути, дърпа много лакомо, а в началото беше по бавна и спокойна, като че ли.
. При нас нещата мисля, че са нормални - случват се от време на време такива блок-кърмения през деня, но има и поне 3-4 паузи по 2,5-3 часа, а нощем обикновено има и 4-часова пауза - това си е чудесно
Мисля, че е О.К. за възрастта на Бубка (11 дни)? По голяма нужда ходи или 2 пъти, а понякога и само веднъж на денонощие, но пък количеството е впечатляващо - това сякаш също е О.К.?. Беба има вече леки колики - недоволства, които след изпускане на газове се облекчават, и ми се струва, че в част от случаите търси гърдата по-скоро за успокоение. В тази връзка искам да попитам - 
да нямаме повече проблеми....
А милото като оздравее (не знам дали се оплаках, че е болен и кел файда от бащинството като не може да седи при мен да ми помага) почваме с ваничка да се къпем, имаме вече зелена светлина от подиатърката 
,че с по-силно кихане щяло да излезе.Пак ме предупреди при първите контаркции да тръгвам веднага без да чакам грам,нещата щели да се развият главоломно и мен това ме плаши,аз каквато съм си туткава нищо чудно да родя в банята докато се къпя...