Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?
затова поставям Ема в сгъвката на ръката си и тя така изглежда като седнала, при което след леко потупване по дупето, тя се оригва в добрия случай .. в другите просто я държа така 10тина минути и слагам да легне задължително настрани .. не знам дали е правилно сега да се чувствам по-спокойна за цялото това нещо с оригването и повръщането, но е така с цокането от гърдата
Опитахме да се кърмим,но зърната са ми странни и се измъчи детето. Давам й изцедена кърма,а след това дохранвам с АМ. Засега е спокойна. 
Дали щепомогне ако преди да предложиш гърдата изцедиш малко, за да потече по-лесно млякото и бебенцето да засуче по-лесно. Прочетох по-старите ти постове и виждам, че е било в болница и там е хранено със шише. Може би просто се дразни от факта, че от гърдата млякото не потича веднага, както от биберона. Опитай с малко изцеждане, преди да предложиш гърдата, и също така повече гушкане и контакт кожа-кожа, обикновено тогава се задейства по-силно сукателния рефлекс. А ако и ти починеш повече вероятно щети се отрази добре след тези напрегнати моменти. Кърми на спокойно, полутъмно място, така и ти и мъничето може да се отпуснете повече. Опитай и друга, освен обичайните пози.Понеже споменаваш, че цедиш, не е ли вариант за теб да предлагаш гърдата и едва след това евентуално да дохранваш? Когато предложиш гърдата и видиш, че бебецето намалява сученето можеш да опиташ да направиш и компресия, за да получи по-лесно порция мляко. Ето в това видео можеш да видиш нагледно как се прави:
Надявам се да опиташ предложените неща и евентуално да пишеш отново. 

, те може би затова ми биха шута от болницата, какво ли си казват - Тая уж е дошла да ражда, пък кючеци играе тука, я да си ходи да се кълчи в тях си 
.
.Исках да е тук,докато съм в болницата,а и първите седмици след,като родя,за да може да води сина ми на градина,или да стои с бебето,докато аз го заведа ,понеже мъжът ми работи през нощта и няма тази възможност.Не,че няма да се справим и без нея,но пък защо да не си го направим по -лесно,като имаме тази възможност.
.
Отделно имам проблеми с отделителната система, които слава Богу взеха да отшумяват. Та като вляза малко в релси ще пиша пак. Лека вечер на всички
