Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 25

  • 78 676
  • 833
# 75
Sweethoney сигурна съм, че няма да имаш проблем със забременяването. Аз също пиех преди време и щом ги спрях веднага забременях Peace И въпреки всичко внимавай с тези хапчета, защото имат странични ефекти, които чак сега ми се стовариха въпреки, че не е сигурно, че е от тях, но какво да се прави. Успех с другите неща! Peace

Благодаря ти Simple Smile)) Днес като се върна от горенето ще пиша какво е казала и как е минало Simple Smile))
Надявам се да не ме боли като миналият път... Tired
Виж целия пост
# 76
besty, много благодаря за бързия отговор  Hug
Виж целия пост
# 77
ехоооо,привет на всички,чета ви ,нищо че не пиша ,касмет на всички Hug
Виж целия пост
# 78
ехоооо,привет на всички,чета ви ,нищо че не пиша ,касмет на всички Hug

Здрасти, мерси за пожеланието, да ти се връща и на теб с много здраве! Peace Hug
Виж целия пост
# 79
Боби, мерси, подобно, да ти се връща тъпкано  Laughing
Така, вчера пак бях на преглед...не ми се говори как протече самия преглед ooooh!
Като цяло конците са започнали да ми падат, изписа ми едни глобули със съдържание на повидон-йод и нещо със сребро, но го нямаше никъде, та фармацевта в аптеката каза, че съвсем спокойно може да ги заместя с Бетадин. Пак нищо не ми каза, пак бързаше, поне си взех епикризата.
Та сега вас да питам, кога мога да започна да спортувам, говоря за правене на упражнения вкъщи? Той ми каза след следващия цикъл, ама беше бая отвеян. ooooh!
За секс нищо не каза, та продължаваме да си траем. От неделя вечерта взе да ми позацапва по малко и си мислех, че ще ми дойде, но не. Кръвта е тъмна и съвсем малко. Питах го, нищо не каза. ooooh!
И последно, моля, препоръчайте ми лекар, където да отида с някакво сериозно отношение. ooooh! Отчаях се вече. ooooh!
Виж целия пост
# 80
Боби, мерси, подобно, да ти се връща тъпкано  Laughing
Така, вчера пак бях на преглед...не ми се говори как протече самия преглед ooooh!
Като цяло конците са започнали да ми падат, изписа ми едни глобули със съдържание на повидон-йод и нещо със сребро, но го нямаше никъде, та фармацевта в аптеката каза, че съвсем спокойно може да ги заместя с Бетадин. Пак нищо не ми каза, пак бързаше, поне си взех епикризата.
Та сега вас да питам, кога мога да започна да спортувам, говоря за правене на упражнения вкъщи? Той ми каза след следващия цикъл, ама беше бая отвеян. ooooh!
За секс нищо не каза, та продължаваме да си траем. От неделя вечерта взе да ми позацапва по малко и си мислех, че ще ми дойде, но не. Кръвта е тъмна и съвсем малко. Питах го, нищо не каза. ooooh!
И последно, моля, препоръчайте ми лекар, където да отида с някакво сериозно отношение. ooooh! Отчаях се вече. ooooh!

Здравей миличка, аз от личен опит мога да ти препоръчам доктор Карамишева в медицинския център на Майчин дом, Септември месец ме оперира по спешност от много голяма киста на левия яйчник и направи всичко възможно да запази яйчника. Много мила и грижовна е отговаря на всеки мой въпрос колкото и глупав да е примерно. Преглежда и по здравната каса и частно пак там. Аз лично ходя в момента при нея в частния и кабинет. Не мога да се оплача от нищо при нея Simple Smile))
Виж целия пост
# 81
Това са насоките след лазерна конизация. За скалпелна според мен повече време е нужно.
трябва да обърнете внимание на следните указания:
 •ограничаване на физическата дейност през първите 24 часа и избягвайте всякакво силно натоварване в продължение на няколко дни;
•без спорт в продължение на 15 дни;
•без сексуални контакти в продължение на 1 месец;
•без вани и басейни в продължение на 3 седмици. Душовете са позволени;
•без употреба на тампони в продължение на 1 месец (само за защита) за да се избегне всякакъв риск от инфекция;
•леко кървене е възможно за 3 до 4 седмици като слаба менструация. Ако обилността на кървенето изглежда необичайна (наличие на съсиреци, …) е необходимо да посетите лекаря, извършил процедурата;

Аз започнах да водя нормален живот след около 35-40 дни - йога, море, секс и т.н. Тампон не съм сложила и мисля да не слагам засега.
Виж целия пост
# 82
sss197, при мен мина повече от месец, кървене отдавна нямам, мисля да започна с леки упражнения и да видя как се чувствам. Да не говорим, че си разхождам кучето от 2 седмици, което е 30 кг и си дърпа, общо взето според мен от седмица вече си водя нормален живот, без секса и къпането в басейни де, тампони отдавна не ползвам. Peace
Виж целия пост
# 83
Коко, потърси друг гинеколог-онколог. Пак в същата болница преглеждат и други. Коментират се и в темата. Моят знаеш кой е, не е многословен, но не съм се чувствала напъдена и претупана. Продължавам да се учудвам на практиката на Ангелов... какви са тези прегледи толкова скоро след интервенцията ...  newsm78. Аз ще отида след 3тия цикъл.
Виж целия пост
# 84
здравейте, и аз тук за съжаление... Онзи ден ми връчиха изненадващ резултат от цитонамазка : "Изразени възпалителни промени на плосък епител, (не се разчита), бактерит ? (с голяма въпросителна, което  Shocked) Клетки и групи клетки с плосък епител с морфологични белези на HPV вирус. pap III d ( по-скоро, макар че ченгелчето му е "теглено нагоре - личи си- може да е било първо "а" Rolling Eyes). Д-рката почти нищо не ми обясни, освен изписване на Изопринозин и Полижинакс, след което - пак цитонамазка и колпоскопия (след 10 дни почивка от лечението де). Почнах да ги пия, макар че грам не ми е минало през ума, че имам някакъв проблем - от 2-3 г. никакви течения не съм имала, ако не се брои едно гъбично, което овладяхме бързо само с глобули, защото кърмех. Сега се чудя дали не трябваше да се обърна и към гинеколог-онколог, защото моята е само гинеколог. Моля който има желание да се включи със съвет/коментар.
Виж целия пост
# 85
здравейте, и аз тук за съжаление... Онзи ден ми връчиха изненадващ резултат от цитонамазка : "Изразени възпалителни промени на плосък епител, (не се разчита), бактерит ? (с голяма въпросителна, което  Shocked) Клетки и групи клетки с плосък епител с морфологични белези на HPV вирус. pap III d ( по-скоро, макар че ченгелчето му е "теглено нагоре - личи си- може да е било първо "а" Rolling Eyes). Д-рката почти нищо не ми обясни, освен изписване на Изопринозин и Полижинакс, след което - пак цитонамазка и колпоскопия (след 10 дни почивка от лечението де). Почнах да ги пия, макар че грам не ми е минало през ума, че имам някакъв проблем - от 2-3 г. никакви течения не съм имала, ако не се брои едно гъбично, което овладяхме бързо само с глобули, защото кърмех. Сега се чудя дали не трябваше да се обърна и към гинеколог-онколог, защото моята е само гинеколог. Моля който има желание да се включи със съвет/коментар.

Здравей,
на първо място искам да кажа да не се шашкаш. Peace
На първа страница на темата има координати на лекари. Потърси мнение и от онко-гинеколог. Peace
Мен също искаха да ме лекуват само с Изопринозин, ама... Tired
Редът е следния (поне според мен и моят опит), прави се колпоскопия, после биопсия и евентуално ДНК тест за вируса. И оттам нататък вече зависи от резултатите.
Аз лично настоявах за биопсия, която все отлагаха. ooooh!
Пак повтарям, не се шашкай, просто потърси някой от тези лекари. Peace
Иска ми се да те успокоя, защото всички тук сме минали по този трънлив път. Стягаш се, избираш си лекар и започваш изследванията. Hug
Виж целия пост
# 86
благодаря, но не разбрах защо са искали само с това да те лекуват, не е помогнало ли? А какви повече изследвания да правя, аз почнах Изопринозина и сега трябва да го свърша (10 дни), след това почивка 10 дни и така. На моя приятелка приятелката й се е оправила с това. Плюс някакви водорасли... Аз изследванията ще си ги проведа, че и на мъжа ми, но реших първо с Изопринозина... А след него ще почна да правя прочистване с жабурене на зехтин/шарлан, на някой ако му е интересно, ще пусна линк с описание как става.
А дали ще загубя много време (20 дни) с този Изопринозин??? Сега още съм в цикъл (края) и затова реших да почна лекарството, а като го свърша и почивка от него - тогава пак цитонамазка и колпоскопия.
А на теб защо ти отлагаха биопсията???

А за мъжа ми освен ДНК тест може ли някакъв аналогичен на нашия цитонамазка, колкото да се установи има ли го няма ли?

Ех добре, че е форумът, иначе - информационно затъмнение при докторите...
Аз даже си мисля, че може да са ми объркали резултата, колко такива има... Ако не бях неразположена, сигурно щях дас си направя втора цитонамазка за сравнение преди да почна Изопринозина...
А от него може ли да станат гъбички примерно (нещо ми се струва...)
Виж целия пост
# 87
Не е възможно да имаш такова течение и нищо да не излиза в изследванията. Peace

И аз така си мислех, но една приятелка обиколи няколко гинеколога, пуска си неведнъж изследвания ... и нищо.
Скоро не съм я питала.


да не е нещо, което изисква специално изследване? Примерно микоплазма ...
Виж целия пост
# 88
благодаря, но не разбрах защо са искали само с това да те лекуват, не е помогнало ли? А какви повече изследвания да правя, аз почнах Изопринозина и сега трябва да го свърша (10 дни), след това почивка 10 дни и така. На моя приятелка приятелката й се е оправила с това. Плюс някакви водорасли... Аз изследванията ще си ги проведа, че и на мъжа ми, но реших първо с Изопринозина... А след него ще почна да правя прочистване с жабурене на зехтин/шарлан, на някой ако му е интересно, ще пусна линк с описание как става.
А дали ще загубя много време (20 дни) с този Изопринозин??? Сега още съм в цикъл (края) и затова реших да почна лекарството, а като го свърша и почивка от него - тогава пак цитонамазка и колпоскопия.
А на теб защо ти отлагаха биопсията???

А за мъжа ми освен ДНК тест може ли някакъв аналогичен на нашия цитонамазка, колкото да се установи има ли го няма ли?

Ех добре, че е форумът, иначе - информационно затъмнение при докторите...
Аз даже си мисля, че може да са ми объркали резултата, колко такива има... Ако не бях неразположена, сигурно щях дас си направя втора цитонамазка за сравнение преди да почна Изопринозина...
А от него може ли да станат гъбички примерно (нещо ми се струва...)
Биопсията се взима, за да се види колко тежка е дисплазията и да се реши какво ще се предприеме. Изопринозина е за подсилване на имунната система и поне според мен не може да излекува това. Може да го пиеш, но моят съвет е след като ти свърши, да потърсиш онко-гинеколог. Едното не пречи на другото.
Мъжът ти трябва да си направи само ДНК, чрез него ще се види дали и той е носителна вируса и кой тип точно. Peace
Виж целия пост
# 89
Какви са отзивите за д-р Кърлев? Струва ми се по-добре да те прегледат в болница, отколкото в частен кабинет ? Нещо съм загубила доверие, откакто преди 3-4 години имах упорити и менящи се по вид течения, поради които доктори ме размотаваха доста дълго...
И друго да питам - имате ли представа дали излизащи периодично, в моменти на стрес най-вече, и зарастващи от само себе си болезнени издутини (не са пъпки) по лигавицата на носа - за няколко дни минаващи - може да имат връзка с папилома вирус?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия