Хематолози ВМА, доц. Юлиян Райнов, второ мнение по назначено лечение

  • 21 545
  • 3
     Накратко искам да разкажа за мъката и болката на нашето  семейство за починалия ми син във ВМА в клиниката по хематология, ръководена от доц. Юлиян Райнов.
   На 1.Х.2012 год.сина ми постъпи в клиниката с лимфом на стомаха.
   След първата химиотерапия получи  перфорация  на стомаха.След тежка операция беше върнат отново в клиниката по хематология
   Ние виждахме тежкото му здравословно състояние, нещата се влошаваха и потърсихме второ мнение от хематолог от друга клиника. Доцент Райнов пряко разбра за това, тъй като  шефовете на  хематологичните клиники в София се познават.
   Веднага разбрахме, че  сме стъпили  на неизбухнала  мина. Със  сетивата си усетихме, че той е обиден, с накърнена гордост и честолюбие и разбира се  веднага му се извинихме, че не сме искали да засегнем неговото достойнство на най-добър  специалист в областта на хематологията. При проведения разговор обясни, че нова  химиотерапия би означавало да си сложи юридически главата на дръвника.
   Но на другия ден „човеколюбието”и „милосърдието” на доц.Райнов не закъсняха да се проявят. Нещата се завъртяха на 360 градуса. По фелдфебелски ни беше  поставено  условие в рамките на два часа  семейството да реши да се продължи химиотерапията на сина ми срещу подпис или в противен случай ще бъде  изписан след три дни със сонда в стомаха, с течаща оперативна рана и венозно хранене с централен източник.
   Бяхме шокирани, изненадани, в безизходица и не знаехме какво да предприемем, ако го изпишат. Синът ми видя нашата тревога и обърканост и разреши нещата като се подписа  за нова  химиотерапия. Спазихме срока  от два часа великодушно дадени от доц. Райнов.
    На това се казва  хуманно отношение към пациентите и техните близки.
   Отново подчертавам, че семейството ни знаеше за тежкото  състояние  на  сина  ми и че е  четвърта  последна степен на заболяването.
   Но се питаме ако доц. Райнов имаше тежко болен син сигурно щеше да поиска не само второ мнение, а десет  такива от други негови колеги-световни специалисти, защото той има тези възможности.
   Като майка бях много тревожна  от създалата се ситуация и дали това няма  да се отрази върху по-нататъшното лечение на сина ми.
   И наистина престоя от 5 седмици в клиниката на доц.Райнов се оказа не диагноза, а смъртна присъда –почина на 4.ХІ. 2012 год., а беше само на 33 години.
   Не споменавам името на сина ми заради неговата светла памет.
   Ако случайно доц.Юлиян Райнов прочете тези редове ще махне с лека ръка и ще си каже това са глупави бръщолевения на майката на поредния починал пациент в моята клиника.
   Но надявам се и други да го прочетат и да си направят съответните преценки и извлекат поуки.

                  Димитрова
                  Гр.София
Виж целия пост
# 1
поклон  съболезнования за детето ви , разплаках се докато четох и съм съпричастна към мъката ви .
не се упреквайте , че сте потърсили второ мнение
всеки човек милеещ за здравето си би потърсил няколко мнения преди да вземе важно решение .
лошото знаете ли кое е ??? това , че в България  останаха многооооо малко истински лекари - хуманни и всеотдайни .
принципно здравеопазването се превърна в търговско дружество . много от лекарите търгуват с човешките съдби . боншеството не знаят що е Хипократова клетва и хуманност !
Виж целия пост
# 2
Лекарите могат да "лекуват" здрави хора! Ако си се потрошил, изгорил, отровил - може би ще могат да предотвратят усложнения и да те направят годен за работа. Но рак те НЕ могат да лекуват!! За мен те са бизнесмени, получаващи си заплатата, която не е никак малка за днешните стандарти, а за пациентите не ги боли особено. Свикнали са те да умират, но предпочитат това да става у дома на пациента, а не при тях в клиниката!  И аз загубих мои близки болни от рак - та Токуда ли не беше, та Пирогов и ВМА ли при доц. Райнов, та МА и Окръжна болница - с Алайков и Спасова, и накрая Хрисчев и Лилова в НЦХТ на практика направиха така, че хората да си умрат в къщи. След 80-годишна възраст техните "терапии" били трудно поносими от пациентите. Дори от една "лекарка" чух изказване, че човек на 85 години вече си е поживял, та можело и да умре, и това било нормално, та близките да знаят и да не се безпокоят! Нямам думи!! Ти лекар ли си?!? Положил ли си Хипократова клетва да лекуваш болния докрай? Или си Господ и ще решаваш кой кога да умре?!? За какви специалисти става дума?!? Знаят само да правят изследвания! Да вземат кръв, костен мозък, и си до тук!  То и в учебниците им пише, че причините за левкемията и рака не са изяснени! Можело да се дължи на вируси, бактерии, йонизиращи лъчения, токсични химикали и т.н. Чакай бе! Ами ти като не знаеш причината и механизма на възникване на заболяването как ще лекуваш болестта?!? Лъчетерапия и химиотерапия, или пък антибиотици ако си с висока температура, В12 ако ти е нисък хемоглобина - дрън, дрън! Нали с това ще отровиш организма още повече и ще свалиш имунитета!! То здрав човек да го подложиш на такова "лечение" (по-точно мъчение), не се знае дали ще оцелее! Повреждат ти бъбреци, черен дроб, стомах и черва, окапва ти косата! За мен това са убийци!! Но за тях съд няма! Няма да се учудя ако някой ден побеснял роднина влезе в кабинетите им с калашник и  най-хладнокръвно ги разстреля! Така че има ли рак - тичай при хомеопата и билкаря! Не при доктора! Питах докторите за прилагане на алтернативно лечение с билкови екстракти, казаха, че рак се бил лекувал само с официална медицина, а не с билки. Дори билколечението в болниците било забранено.  На ул. Лайош Кошут 24 в София фирма д-р Биомастер пък предлага билколечение точно за рак, но ми обясниха, че билките сами по себе си не лекували рак, а само вдигали имунитета. Организмът после сам се справял с болестта. Имаха и статистика за над 60% успеваемост в лечението...
Скъпо е, но който иска може да опита! Аз лично си реших доста зравословни проблеми, повишавайки имунитета си с техните продукти - парадонтоза, възпаление на ухото, предпазване от усложнения при грип. Продуктите взех за моите близки, болни от рак, но те за съжаление много късно решиха да ползват билколечението, защото според тях това било шарлатания. Ако се почне малко по-навреме с билки сигурно има шанс за оцеляване но на тях им оставаха само 2 до 4 дни живот и през последните дни от живота си всичко повръщаха, вероятно от "лечението" в болницата!...., та продуктите останаха за мен... Жал ми беше да ги изхвърлям след толкова пари дадени за тях...
Виж целия пост
# 3
За най-голямо съжаление докторите се превърнаха в машини за пари.
Имах лошият късмет да ми препоръчат д-р Цветан Алайков в Софиямед..... бил много добър и т.н. Може би е старата слава от УМБАЛ „Св. Анна“ София.
Мога да кажа, че подходът му изобщо не е правилен и гледа на пациентите като касички. Неорганизацията и чакането пред кабинета са част от всичко. Докторът вярва, че: "за специалист се чака колкото трябва, дори ако трябва месеци и трябва да сме благодарни". Дали човек разполага с такова време е лично негов проблем (в моя случай аз нямах, но имаше хора, които имаха проблем). Разбира се прави препоръка за скъпоструващи витамини, които се продават само от един дистрибутор - и то сестра му.
Мед. сестрата, която работи с него доста си е повярвала и сама си позволява да взима важни решения, които не се в нейната компетенция. Лично тя ме заведе на регистратурата да си платя изследванията кеш и това при положение, че имам както здравно, така и допълнително здравно осигуряване... За коментарите й какво се налага да си изследвам няма да коментирам...
Лично аз не препоръчвам д-р Алайков, но всеки сам решава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия