Да преправим старите мебели с любов - 18 тема

  • 80 833
  • 743
# 600
.. Голямо няма да има, но пък сега мечтая за такива столове там:
Скрит текст:


http://www.tradelink.bg/data/products/2010/01/Stol-za-teatri-i-k … saloni_p31397.jpg продавали  newsm78 и на мен ми хареса идеята. Трябва да видим старите какво ги правят и къде са  newsm78
Виж целия пост
# 601

Например тия стълби - . Много са дизайнерски, много яко изглеждат... и ужасно неудобни.

хаха, по-страшни са на вид, отколкото в действителност Simple Smile Живяла съм в мансарда с такъв тип стълба, е, не чак такава дизайнерска, а от дъски, казва се пачи крак (не знам защо Laughing), използва се за да пести място - защото ако трябва да направиш нормална стълба на същата височина, ще стане два пъти по-дълга. Трудно е само на пръв поглед, като се качиш и слезеш пет-шест пъти нямаш грижи, единствената особеност е винаги да тръгваш с десния (съответно левия, зависи от конкретния случай) крак  Joy
PS: Eто такава, но без гръб
Виж целия пост
# 602
Значи си представи един едногодишен самостоятелен, който тъкмо гордо се е научил да слиза по стълби.... Има да се търкаля....
Виж целия пост
# 603
Здравейте момичета!
От месеци ви чета,  думите биха били постни от това което правите, възхищавам ви се!
Боядисах чамов шкаф в кухнята с латекс след това минах с лак на водна основа, та въпроса ми е колко ръце лак да мина?
Извенете за глупавия въпрос.
Виж целия пост
# 604
Значи си представи един едногодишен самостоятелен, който тъкмо гордо се е научил да слиза по стълби.... Има да се търкаля....
А аз си представям една тъща, с яка застраховка живот на мое име (вие, ако искате, си представяйте свекърва, свекър, ...... Twisted Evil). И както са с този фладер, който пречи да се вижда ясно къде свършва стъпалото, и без парапет...
Сигурно ги продават с лепенка: "Забранява се ползването на стълбата от лица под 10 и над 30 години!" и "Да не се ползва от лица в сънено състояние!"  Joy
А точно този модел, с триъгълни стъпала (има стъпала, за такива стълби, с много по-удобни форми, но са малко по-скъпи за производство Wink ), е проблемен ако носиш обувки над 42-ри номер. Аз виждам, поредната добре снимана дизайнерска глупост (защото освен непрактична, е и опасна).  #2gunfire
Виж целия пост
# 605
http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.29225232
Ето го и шкафа
Виж целия пост
# 606

Мен ме впечатли това, че "стълбата" няма парапет, качването - що годе става на четири крака, но слизането....

Виж целия пост
# 607
И на мен тия стълби ми се струват ужасно опасни. Като правихме ремонта и пред нас застана проблемът с приобщаването на таванската стая, посетихме един архитект, който ни предложи вариант с такава стълба. Проблемът беше, че нямаше достатъчно пространство, където да се разположи стълбището, а и един трегер спъваше работата. Само като си представих моя мъж с 46ти номер краче как цели тези малки стъпалца и ми призля. За децата не съм се притеснявала, защото тази таванска стая е нашата спалня и деца там нямат работа, ама знае ли човек. Възмутена отхвърлих идеята за този тип "моряшка стълба" и сама си разчертах стъпалата. Е, вярно че са малко по-тесни от обикновено стълбище и малко по-високи/стръмни, ама са по-добре, отколкото да целиш всеки път кой беше правилният крак за първата крачка.
Хриси9092, колкото искаш ръце си нанеси. Няма правило. Дори и една ръка е достатъчна, но ако ти се струва, че не е, мини още една. Хубаво е лакът да е по-разреден - така прониква по-навътре в латекса и го импрегнира по-добре.
Виж целия пост
# 608
Гледайки тази стълба, веднага се сещам за падащия от дървото Мечо Пух

от 2 мин 48 сек  Laughing
http://filmin.ru/5269-vinni-puh.html
Виж целия пост
# 609
Въжена би била по-безопасна от тази Laughing
Виж целия пост
# 610
Някой търсеше вариант за ретро бюро http://www.planetfil.net/mamma/il-mio-angolo.html
Не съм обръщала внимание дали има такива по антиквари и магазини, но предполагам, че и някаква стара маса може да се приспособи, като й се добавят чекмеджета..
Виж целия пост
# 611
mioki, интересна е идеята за кухнята  Hug. Гърбът на моята ми е болния въпрос.

Мерси Simple Smile
Стъклото е много лесно за поддръжка и стои красиво, за това съм се ориентирала към този вариант - естествено трябваше да вложа нещо и от себе си  Mr. Green
Задължително обаче трябва да е закалено и на подложка, защото иначе има вероятност да се сцепи .

ЕТО ГО И МОЯТ "ГРЪБ" не е стъкло.. плексиглас е- вече цяла година го ползвам. Лесно се поддържа. Чистя с обезмаслител. Принта ние си го избирахме , щото кухничката е много малка и ни трябваше оптическо пространство
http://media.snimka.bg/8423/023102052.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8423/023102050.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8423/023102055.jpg?r=0
Виж целия пост
# 612
Няма да ви убеждавам за стълбите. Само споделям опит. Живяхме с тази стълба 7 години, до последния месец преди да се роди дъщеря ни, и слизах по нея няколко пъти на нощ за да посещавам the wc. Сънена и много бременна Joy не съм паднала нито веднъж. Стъпалата са с нормална ширина за употреба в широката си част, но за току-що проходили едногодишни вероятно не са най-безопасното нещо. Както и всяка друга стълба, според мен.  Simple Smile
Виж целия пост
# 613
За гърба на кухня, каквото и да сложите плексиглас или фолио трябва да има ламинат отгоре, предпазва от надраскване. Стъкло ако слагате и ако няма там котлон или фурна може и да не е закалено. Работя в такава фирма доста стъкла сме напечатали, ако имате въпроси питайте
Виж целия пост
# 614

JuliS, не се ли драска плексито?

За гърба на кухня, каквото и да сложите плексиглас или фолио трябва да има ламинат отгоре, предпазва от надраскване. Стъкло ако слагате и ако няма там котлон или фурна може и да не е закалено. Работя в такава фирма доста стъкла сме напечатали, ако имате въпроси питайте
Аз съм виждала спукано стъкло на кухня точно там където няма котлони. Друг е въпросът, че цялата кухня беше нескопосано направета - майсторите си бяха оставили ръцете  Twisted Evil

Обясни, моля те, какво имаш предвид, с това за фолиото и ламината отгоре, защото аз не схванах какво точно искаш да кажеш.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия