Прагматично за обичта

  • 10 914
  • 157
# 75
Дами - влюбването си е диагноза. Тогава няма начин да имаш напълно трезва преценка.
Влюбването е хормони. Аз съм го заменила благозвучно със страст Simple Smile Любовта е нещо по-сложно. Според мен.

Да - по-сложно.

И ако се върнем на темата: прагматичното аз го виждам там, където усещането ти за равновесие си казва думата.
Виждаш, че се натрупват негативи, пробваш да промениш, да се промениш, да нагодиш, да призовеш към внимание... Ако не стане - любовта изчезва (при мен). Остават хубавите спомени, а раздялата е незабавна.

Всичко останало е самобичуване.

П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич!  Grinning
Виж целия пост
# 76
Цитат
П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич! 

Избамкваш го за последно и му махаш с бродирана кърпичка за сбогом.
Виж целия пост
# 77

Дона, едно раждане или болест, да не говорим за смърт могат да променят човек тотално. А и по- дребни неща като промяна в кариерата, оставане без работа, забогатяване и тн. Не можеш да знаеш какво ще извади от себе си човек при една по- сериозна промяна в обстоятелствата или попаднал в друга роля.
Това да, имах предвид друго - че градинарят Пешо трудно би се превърнал в ландшафтния архитект Пешо (образно казано). Не че няма и такива случаи, но не знам дали си струва усилията.
Виж целия пост
# 78
Цитат
П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич!  

Избамкваш го за последно и му махаш с бродирана кърпичка за сбогом.

Ха, че той няма да ми е апетитен вече...
Виж целия пост
# 79
Цитат
П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич!  

Избамкваш го за последно и му махаш с бродирана кърпичка за сбогом.

Ха, че той няма да ми е апетитен вече...
Тогава пропускаш бамкането.
Виж целия пост
# 80
Влюбването е секксуално привличане, страст. То те заслепява.
За да има любов и да живееш с даден човек, трябва да резонирате емоционално, умствено, психологически на една вълна.
Затова и понякога може да сме привлечени сексуално от хора, с които не бихме градили връзки.
Друг път пък човек, който първоначално не ви е привлякъл сексуално (нямам предвид да ви отблъсне или да ви е станал противен), но на ви се подкосили краката, образно казано, като сте го видели, в последствие сте привлечени сексуално, след като го опознаете и разберете, че си допадате и имате доста сходни интереси, виждания, ценности.
Виж целия пост
# 81
Конкретно при мен това с неподхосяването, пък после съм се привлякла сексуално, не важи. Твърде емоционална съм, дори вярвам в любовта от пръв поглед. Ако имам връзка с мъж, от когото не ми се подкосяват краката сексуално, значи хич няма да я бъде, защото вероятно ще започна да изневерявам, и в крайна сметка ще отида при мъж, който предизвиква подкосяване. Колкото до ценностите, единствено важно е да имаме общи виждания за семейството и децата.
Виж целия пост
# 82
Ох, Андариел, аз ако знаеш какви случки мога да разкажа.
Омъжена млада, съвсем както си трябва, после щастливо разведена, щастливо обезпечена, отгледала децата си и къмто 40 ела да видиш какво става.
Тресва я някаква любов необяснима към някакъв да го кажем неподходящ, омъжва се, ражда още едно дете и пак толкова щастливо изхарчва до стотинка цялото си обезпечение, когато остава без пари остава с децата отново щастливо разведена, скъсала лентата, на антидепресанти и обратно в двустайната панелка на майка си в крайния квартал на милостта на съдбата, понеже не може и да работи вече.

В горния случай, обаче неподходящият, много умело се възползва от страстта и я принуди да сключат брак и да забременее докато още не е изтрезняла.
Било любов от пръв поглед и все в този дух.
Виж целия пост
# 83
Същото често се случва и при мъжете - зарязват стария живот, хлътнали по някоя жена, натворят всички възможни глупости, и накрая се чудят кой ще ги гледа на стари години, защото вече и бившата не ще.
Виж целия пост
# 84
Никога не е късно да станеш за резил  Joy Joy. И другото - каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи.  От това най-много се страда, ако имаш акъл в главата си, разбира се.
Виж целия пост
# 85
Мисълта ми беше, че съвсем възможно е човек със здрав разум, който е живял воден от здравия си разум цял живот, да затъне в блатото до шия, макар на двайсет да постъпвал съвсем разумно.

Точно- никога не е късно да станеш за резил.
Виж целия пост
# 86
Цитат
П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич! 

Избамкваш го за последно и му махаш с бродирана кърпичка за сбогом.

И тъй лесно ще се лишиш от невероятното и здраво клатене?  Laughing
Виж целия пост
# 87
Цитат
П.П. Какво да правя с градинаря Пешо като вече не споделя моите вкусове и цели, а аз неговите пък хич! 

Избамкваш го за последно и му махаш с бродирана кърпичка за сбогом.

И тъй лесно ще се лишиш от невероятното и здраво клатене?  Laughing
Е, да не е Пешо един-единствен на света пък. Айде сега. Все ще се намери някой друг невероятен Mr. Green
Виж целия пост
# 88
Къде ги намирате тия пък невероятните?! Като се замисля - масово боклук до боклука ти, мила моя майно льо... Едни грозни, криви, коси, ограничени откъм интелигентност и дух, бедни (най-вече  Laughing ), даже като ги гледам изобщо пък не мога да си представя да са нещо особено и в "бамкането" (хареса ми това). Айде, наредих ги!  Embarassed  Laughing
Виж целия пост
# 89
Хубавото бамкане е въпрос на интелект. Поне за мен. Най-хубавото е с умен мъж. Градинарят Пешо много често те бърка с градинската количка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия