Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 875
  • 748
# 435
Днес на лекцията казаха, че всички продукти на Авент ще са -20% до края на месеца  Peace Представиха си и най-новата помпа, модел 2012, с която можело да се цедиш облегнат.
Виж целия пост
# 436
MaрTa я кажи ти къде се беше скрила днес? Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Mime-to започнах да чета форума за многократните пелени,защото искам такива да ползвам и понеже видях,че ти си коментирала преди няколко години,исках да те питам дали имаш изградено мнение за марка,тип и т.н.Много ми е трудно да избера и да се ориентирам от какво колко трябва.Може ли съвет?Simple Smile Hug Харесват ми на wonderoos и на blueberry Simple Smile Много са сладки Heart Eyes А непромокаемите може ли в началото да се ползват?Мерси предварително за отговора:)
Виж целия пост
# 438
Ваня , коя от двете бе момиче? Те ми изглеждат еднакви. Едната нещо уникален дизайн, и т.н... и нещо по софт ли? Я кажи моля те като мама с повече опит.

http://www.amazon.co.uk/Philips-SCF310-12-Manual-Storage/dp/B004 … 612322&sr=1-3

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF330-20-Comfort/dp/B007Z … 612322&sr=1-1

Може би тази втората е модел 2012г. и може да се цедиш в полулегнало положение, както е описала МарТа?
Виж целия пост
# 439
Втората е новата да,няма го дългото гърло като на старата и както казаха днес,няма нужда да се навеждаш за да отива кърмата в шишето ,а си спокойно разположена и цедиш. Peace
Виж целия пост
# 440
винаги се крия по първите редове  bowuu
Скрит текст:
даже съм станала фотомодел  Joy , от лекцията във вторник са публикували снимки на фейсстраницата на списанието
ти къде беше  Simple Smile

mimsat, дали ти е попадал материал по въпроса за състава на кърмата? Лекторката ни каза, че кърмата в началото на гърдата е по-въглехидратна, колкото по-малко кърма остава, тя става по-наситена с мазнини.  Thinking И в тази връзка да не сменяме гърдата докато не се източи напълно. Спомням си като кърмих сина ми и го слагам на гърда и то в първите няколко секунди почти самичко излиза млякото и като усетя, че започва по-трудно да става, го премествах на другата гърда, а явно е било грешка.
Търся аргументи  за различния състав на кърмата. Някак не мога да си го обясня логично. И колко въглехидратно може да бъде млякото?  newsm78
Виж целия пост
# 441
 clean
Виж целия пост
# 442
Аз съм с почти -3 диоптъра. С първата бременност се наканих да отида на очен чак средата на 9м. и се оказа, че имам проблем с ретината, който дава пълното основание за секцио по мед.причини. Да, ама аз исках да си родя нормално. Оказа се, че има вариант за корекция с лазер. Насочиха ме към д-р Холевич от МЦ "Светлина". Отидох уж за преглед и мнение, а след час и половина си тръгнах с готова лазерна корекция и бележка, че мога да родя нормално след 14 дни. Беше голямо стискане на крака и палци, но устисках и 16 дни по-късно родих съвсем нормално 4 килограмовата ни дъщеря.
Тогава всъщност ми разясниха, че не диоптъра има значение, а самото налягане на очните дъна и състоянието на ретината.

Аз нямам диоптер, обаче при рутинен преглед за раждане ми откриха отлепване на ретината. Не съм имала никакви симптоми. Доцентката веднага ми записа час при себе си за залепване с лазер (в клиниката на Мазнейкови). Понеже нямах никакви оплаквания реших, че едва ли не си търси пациенти и не отидох. Имам документ за препоръчано секцио, но тя изрично обясни на мъжа ми, че с лепене, без лепене, все ще си раждам с операции от тук нататък. Смятам сега да се пазя, а след раждането да се проверя пак в клиника Пешев. Би ли споделила подробности за залепването, май бараж се казваше, колко време трае, разширяват ли зеници, колко струва, такива работи?

За същият проблем и процедура става въпрос. Нямам спомен за цена, понеже беше преди 4г. Разшириха ми зениците, капе се и местна упойка и след това извършиха процедурата. Всичко трая както казах около час и половина. Аз уж отидох на преглед само, но понеже си бях мераклийка за нормално раждане и докторката каза "или сега или секцио, нямаш време". Преди раждането на малкия ходих пак на преглед, притеснявах се дали няма някакви последствия от първото раждане, но всичко беше тип-топ. Може би има значение колко голямо е отлепването, не знам. На мен ми позволиха да си родя нормално. Потърси и второ мнение, ако има начин да се коригират нещата, имаш време. Използвай го пълноценно! 
Виж целия пост
# 443
Добро Утро  Simple Smile Аз се запътвам след малко към Хиполенд за възглавница - дано да имам късмет и да не са свършили.
Относно помпите - защо бързате да се запасявате с неща, които може и никога да не ви потрябват (което ви пожелавам). Знам че ви сърбят ръчичките за всякакви неща свързани с бебчо, но моят съвет е, ако имате от кого да вземете, нека бъде с вас от самото раждане, но на мен например не ми се наложи да я използвам, кърмих си го детето и всичко по естествен начин се регулира. Веднъж реших да отида на концерт и да му изцедя кърма и вярвайте ми никак не е лесно това цедене, а той пък отказа въобще да лапне биберон. Други приятелки направо се бяха вманиачили да доизцеждат всичко и живота ти става само кърмене - цедене - кърмене- цедене. Но всеки е достатъчно зрял да си прецени  - аз съм за МЕДЕЛА пред АВЕН, но пък може да има промяна от преди 3 години.
Виж целия пост
# 444
Тогава показаха как безименият пръст на ръката при мъже,които са получавали в по-голямо количество в утробата на майка си адреналин и тестостерон е по-дълъг от показалеца на същата ръка и съответно те са с една идея физически по-добре развити и координирани,от мъже с равни безименен и показалец или с по-малък безименен пръст от показалеца.

Аууу, я ми разтълкувай сега, при положение, че безименните са ми по-дълги, а според както за всички е видно съм жена, какво следва?  Laughing

 Mr. Green ааа,тази сутрин не гледам на пръсти...само на чай с препечени филийки  Laughing мммммм значи,значи ,че си супер гърл  Wink


Тогава показаха как безименият пръст на ръката при мъже,които са получавали в по-голямо количество в утробата на майка си адреналин и тестостерон е по-дълъг от показалеца на същата ръка и съответно те са с една идея физически по-добре развити и координирани,от мъже с равни безименен и показалец или с по-малък безименен пръст от показалеца.
Аууу, я ми разтълкувай сега, при положение, че безименните са ми по-дълги, а според както за всички е видно съм жена, какво следва?  Laughing

Това за съотношението на безименните пръсти към показалеца показва съотношението между тестостерон и естроген. Нормално е при мъж да е по-дълъг безименният, а при жена - показалеца, но има и доста изключения. И при мен, като при Нощната птица безименният е по-дълъг.

 Да  Flutter съгласна !

Виж целия пост
# 445
Добро утро, момичета!

Имам едно важно питане до софийските мами. Защо пловдивските и варненските мами успяват да се организират и да се събират да хапнат, да пийнат, да си поговорят, а ние не?

Петък еееееееееее!
Виж целия пост
# 446
Добро утро, момичета!

Имам едно важно питане до софийските мами. Защо пловдивските и варненските мами успяват да се организират и да се събират да хапнат, да пийнат, да си поговорят, а ние не?

Петък еееееееееее!
  Mr. Green това е сигурно,защото аз още не съм излязла в болничен,а не ми се пропуска да ви видя  Laughing 
Виж целия пост
# 447
Добро утро!  Wink

Обсъждате помпите,а и аз напоследък за тях си мисля.Мен ме посъветваха да си взема електрическа помпа за кърма,но тези,които видях в сайта на Хиполенд,защото там разглеждах,бяха само 3 модела.Едната беше към 300 лв.,другата 160лв.Малко ми е скъпичко и може би ще ровя да търся на друго място.Какво мислите за електрическите помпи,има ли такива,които са ползвали и могат да дадат някакво мнение?Дали изцеждането с тях е по-малко болезнено,по-удобно може би?
Виж целия пост
# 448
...
mimsat, дали ти е попадал материал по въпроса за състава на кърмата? Лекторката ни каза, че кърмата в началото на гърдата е по-въглехидратна, колкото по-малко кърма остава, тя става по-наситена с мазнини.  Thinking И в тази връзка да не сменяме гърдата докато не се източи напълно. Спомням си като кърмих сина ми и го слагам на гърда и то в първите няколко секунди почти самичко излиза млякото и като усетя, че започва по-трудно да става, го премествах на другата гърда, а явно е било грешка.
Търся аргументи  за различния състав на кърмата. Някак не мога да си го обясня логично. И колко въглехидратно може да бъде млякото?  newsm78

MaрTa, има нещо такова. Преди се говореше за предно и задно мляко - предното по-воднисто, по-богато на лактоза (въглехидрати) и по-бедно на мазнини, а задното по-мазно, по-калорично. Сега вече има тенденция да не се използват толкова тези термини, защото внасят объркване сред майките - подведени от термините, някои от тях започват да мислят, че гърдата прави два различни вида мляко, което не е вярно.

Обяснението е много логично - мастните клетки имат свойството да се отлагат по стените на каналите и на алвеолите (частта от гърдата, която произвежда кърмата) и поради това, когато кърмата се стича и престоява в гърдата (между кърменията), фактически тя става по-водниста и по-богата на лактоза (въглехидрати). Затова в началото, когато бебето засуче или пък се изцежда, кърмата е по-водниста. Но пък тя също си има предназначение - да утолява жаждата. Често в горещите месеци, бебетата сучат за кратко, именно за да утолят жаждатата си.

Когато бебето суче (може да отнеме известно време - няколко минути), се задействат хормоните на предвижването на кърмата (окситоцин) и за производството (пролактин). Под действието на окситоцина, алвеолите започват да изстискват кърмата надолу по каналите и по този начин полепналите мазнини също се изстискват в кърмата. Постепенно кърмата, която се стича по каналите, се смесва с тази, която е в тях и така постепенно порцията, която бебето получава, започва да става все по-калорична. Така погледнато може да се каже, че "задната" порция кърма е с повече мазнини от "предната" и е по-калорична. За това е важно бебето да суче достатъчно дълго от едната гърда, както се казва - да я изпразни максимално. Обикновено те сами пускат гърдата, когато са готови.

Важно е да се отбележи, че преходът е плавен и няма рязко преминаване от "предно" към "задно". Гърдата прави една и съща кърма. Имаме много интересна снимка, която показва плавния преход на кърмата по вереме на едно кърмене - в случая изцеждане и слагане на малки количества в епруветки. Скоро ще излезе  нова статия по този въпрос и вероятно ще я сложим там.

Има няколко статии в безплатното списание на Ла Лече Лига "Кърменето от А до Я". Ако ти е интересно, можеш да ги погледнеш.
- Анатомия на работещата гърда - 34 стр.
- Наука за майчиното мляко - 39 стр.
- Разликата между предно и задно мляко - 50 стр.


А ето и една статия на английски от сайта на Ла Лече Лига Интернешънъл - Какво прави човешкото мляко специално?
Виж целия пост
# 449
Добро утро и от мен Simple Smile
мимсат,как хубаво си го обяснила Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия