Хляб и обувки на масата

  • 22 118
  • 589
# 480
33 страници. Серьозно?!
Виж целия пост
# 481
Ето тази тема онагледява абсолютно точно родната бг действителност , заради която никога и не бих си помисляла да се прибера в БГ. Такава липса на толерантност не съм виждала никога ! И аз се дразня от деца които бягат из супера и се блъскат в хората и за това смятам , че по добрия вариант е да са в  количките и хайде стига с тази хигиена ... големи чистници се извъдихте всичките и като почнете да съдите другите край няма... До сега не съм видяла нито една друга  нация, така живо да се вълнува от хигиенните навици на другите ...
Виж целия пост
# 482
Понеже все чувалите  с картофи се споменават, вие по колко картофи ядете, че ги купувате с чувалите?    newsm78
Моят мъж купува по 5 кг, в найлонова торба, и ми стигат поне за месец.
Май месец, при една обиколка из Родопите, купихме от един дядо до Смолян чувалче-20 кг, до преди месец имахме от тях.
Само картофи ли ядете?


Не, ние си слагаме децата в количките, те калят.... калните чували с картофите ги купуват разни безобразни пенсионери. Можеш да им почетеш и на тях малко морал.... Щото до ужасните картофи в пенсионерските колички съм виждала и кренвирши.... не ги е срам! Никва култура на хранене  Tired
Виж целия пост
# 483
Мен не ме вълнуват хигиенните навици на другите.
А моите собствени.
И след като аз оставям използваната количка чиста, без боклуци вътре, искам и такава да намеря.
Но, уви!


Troy , децата ми са големи.Но и да бяха малки, не бих ги сложила в количка , предназначена за храни!    Peace
Виж целия пост
# 484
.Но и да бяха малки, не бих ги сложила в количка , предназначена за храни!    Peace[/b]
В тази количка НЕ се слагат само храни - в тази магазини се  продават и перилни препарати, почистващи такива , автомобилни гуми (вярно нови, но не стерилни, а търкаляни из разни складове), течност за чистачки, антифриз и .... да изброявам ли още?
Виж целия пост
# 485
хайде стига превземки с тази чистота Simple Smile я излезте малко навън и вижте как на хората не им пука кой къде му седят децата или че някой седнал на земята или пък си поставил чантата на земята Simple Smile Цялата тази дискусия е толкова смешна и жалка и направо се чудя как ви се вързах на акъла и се обяснявам....
Да ви имам проблемите и гледайте по малко в чуждото канче и ще живеете по добре  Mr. Green
Виж целия пост
# 486
Аз нямам проблем.     Grinning
Писах назад, че съм избрала магазини  с минимум деца и клиенти, с чисти колички и любезен персонал.

Чарита , когато ходя на пазар за храна, не купувам нищо друго.Най-много да взема веро, и винаги го слагам в найлонова торбичка, от зеленчуковия щанд.
Обикновено съпругът ми пазарува изброените от теб неща.
От специализирани магазини, особено аксесоари и оборудване за кола.


Виж целия пост
# 487
Чарита , когато ходя на пазар за храна, не купувам нищо друго.Най-много да взема веро, и винаги го слагам в найлонова торбичка, от зеленчуковия щанд.
Обикновено съпругът ми пазарува изброените от теб неща.
От специализирани магазини, особено аксесоари и оборудване за кола.
[/b]



Ти може би не, но приеми, че щом в супер и хипер маркетите са листвани и тези продукти явно хората ги купуват и от там... съответно не можеш да си сигурна дали в тази така свещена количка, която ти ползваш за хранителни продукти някой не е товарил антифриз и белина.... мани ги калните обувки на сополивите му деца, за които се пристисквате тука.
Виж целия пост
# 488
Предлагам и големите хора да започнат да сядат в количките. Разбира се, които могат да се поберат в тях. След работа си вкиснат, болят те крачетата и мрънкаш.
Какво толкова мъжът ти, приятелката, колежката ти да те побутат малко, докато спокойно отпочиваш в количката, редом до олио, оцет и буца сирене.
Виж целия пост
# 489
Ами след като 9-годишно дете може да се вози в пазарска количка и майките го намират за нормално, защо да не се повози и някое лелче кинта и петдесет да речем? Или някое бабче?
Какво по нормално от това, моля ви се! Усети ли умора и немощ, пъхаме я в количката, хем няма много много да гледа цените и да цъка с език или да вземе да се сбие за чепка намалени банани с някоя друга баба? Да си кротува в количката и да си играе с кофички кисело мляко.
Виж целия пост
# 490
Добре де, "мърлявите" майки, дето возят хляб и кал едно до друго, обвиняват "чистниците" в нетолерантност.
Ами и обратното е вярно:Защо майките -"мърли" не са малко по-толерантни към "чистниците" и да не мятат децата всеки път в количката?Или при възможност да не пазарува цялата рода накуп?    Laughing

Хубаво е , когато призоваваш за толерантност, ти самият да я проявяваш.
Но да заявяваш :"Не ми пука на кого му харесва и на кого-не.Нали на мен ми е удобно!" , и в същото време да апелираш за толерантност, е ....меко казано, НАГЛО.   

Да му се не види - съгласна съм.
П.С. Внимавай какво пишеш за родата и пазаруването накуп, че ще дойде Касита и ще ти се скара.
Виж целия пост
# 491
Ще пиша сериозно сега. Най-ефективният начин да накараш нарушителя да спазва нормите в обществото, е като му правиш непрестанно забележки и му напомняш всеки път колко зле се държи. Така както хвърлящият боклуци по улиците ще се смути ако всеки път получава забележка и пушещият на площадката ще го досрамее ако за 20 минути 5 човека му напомнят, че мястото за пушене е другаде, така и мърлявата майка с калните обувки ще спре да си слага детето в количката ако непрестанно й се показва неодобрение от обществото. Така че, ако чистата пазарска количка е ценност, това трябва да бъде показано от обществото с критично отношение, а не само с виртуални вопли. Забележките да са нестихващ рефрен, а не спорадични цъкания с език.
Виж целия пост
# 492
Ами аз лично не съм виждала при нас на село майките да си возят децата вътре в количките.
Но чета, че явно в София и на други места е практика. Затова се възмущавам тук в темата.
Виж целия пост
# 493
Начини за справяне с откровените простащина и наглост няма, защото те винаги си мислят, че са прави и в правото си.
Виж целия пост
# 494
И как точно ще стане тая? То тук ако си кажеш мнението ще те направят на изкуфял и заядлив боклук. Ми в магазина директно ако си го изкажа, както казах може и бой да изям. Това, че на някоя родителите й са се занимавали с нещо друго когато е трябвало да я възпитават, не може да  да се поправи със забележки от някакви си други хора. Как така аз ще казвам кой какво да прави, откъде накъде....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия