Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебетата?
Какви са симптомите на отток по време на бременност и как да се справим с тях?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на коликите при бебетата?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебетата?
-
Какви са симптомите на отток по време на бременност и как да се справим с тях?
Отокът по време на бременност, известен също като оток, е често срещан симптом, който включва подуване на краката, натрупване на течности и усещане за тежест или болка в краката. Може да бъде особено забележимо в края на деня и може да се облекчи с почивка и повдигане на краката. Други симптоми на бременност включват болки, гадене, контракции и проблеми с храненето. Предложенията за справяне със симптомите включват посещение при лекар, използване на епидурална упойка по време на раждане, контролиране на лакомството на бебето чрез здравословна диета и упражнения, справяне с газовете и коликите чрез промяна в диетата или приемане на лекарства без рецепта и подготовка за раждането и грипни симптоми.
-
Какви са някои методи за облекчаване на отока по време на бременност?
-
Какви са симптомите на бебе, което повръща след всяко хранене?


А за болката по време на кърмене да не говорим,рева с глас ....
Реших да си правя компреси с тетра, но през това време само да се цедя, да не се кърмим...Защото каквото и да правя,след всяко сукане става още по-зле...
. Утре ще бъде хубаво времето. На някой да му се пие мляко с какао в градинката на НДК, Южния парк, Народния театър?


??? 
В началото на кърменето организмът не е наясно с конкретните нужди на бебето и за това произвежда повече кърма отколкото е необходимо. До шестата седмица след раждането това би следвало да се регулира и препълването да спре. Най-добрият начин да предотвратим запълването на гърдите с мляко е да се кърми бебето колкото се може по-често през първите няколко дни - поне 8 до 12 пъти за 24 часа като е добре да се остави бебето на гърдата колкото дълго иска да суче. Хубаво би било да се предлагат и двете гърди на всяко хранене и следващото кърмене да започва с гърдата, от която е яло по-малко при предишното кърмене.