Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 165

  • 37 845
  • 746
# 150
Марта Hug
Маричка, ти ми обяснява вече как ,но пак не става да се вгради ,а само линк-а ooooh!
Сории.....
А към преговора......./че ще отмине момента Laughing/

Признанието на Керим,че я обича.......невероятно въздействащо за мен Peace
Спомням си първото гледане/хубаво,че беше със субтитри/-това "чооок" остана завинаги в главата ми.Когато го изгледах после по БТВ с дублаж, бях бясна Mr. GreenТолкова загуби цялата сцена с техния превод "обичам те безумно",че тогава си помислих-как Енгин изигра и показа всичката тази емоция,която ме разтърси, казвайки само едно простичко -чоок???Още се питам,когато я гледам отново и нямам обяснение newsm78-поредното доказателство,че при него думите са на второ място,важно е как ги произнася  Heart Eyes


А,Марианка......как го правиш....??
Виж целия пост
# 151
Момичета,
Понеже не само Марица, може да се разлива като река, а защото и аз, като всяка роза, имам бодли , скривам поста си в


Скрит текст:
marytza - Момичета, не се сърдете, че пренебрегваме "другите" герои. Все пак обстоен преговор на всяка серия направихме през лятото. Тогава надълго и нашироко обсъждахме всеки от героите, основанията им да постъпват по един или друг начин, характерите им и симпатиите или антипатиите си към всеки от тях. Сега решихме да посветим обсъжданията на определени теми, свързани най-вече с Керим и Фатмагюл.

Маричке, не се сърдя, а държа да да се отбелязва присъствието на "другите". Действията, поведението, реакциите на главните герои, е в зависимост от другите!!! Те не са сами на някакъв остров!!! Едни им помагат, други им вредят и т.н. Обстоен преговор през лятото беше за Втори сезон. На Първи сезон повечето от нас не са правили преговор. Поне от повечето, които сега пишат в темата!!! Май само Марианка е тази, която може да каже сега, как е било в при директното излъчване на първи сезон и в паузата между Първи и Втори сезон.

Та... днес, в деня на християнското семейство, нека си пожелаем да бъдем така всеотдайни един към друг, така разбиращи, прощаващи и обичащи, каквито се показаха тези двама млади... и да продължим да преглеждаме с любов филма

Момичета, може би пак ще ми се разсърдите, но аз смятам, че смесването на християнските ценности със сериала, малко не пасва. Да, това може да е повод да се направят асоциации и сравнения, но не християнските ценности да се ползват за база. Виждам как живее турската общност тук. Много неща научих и продължавам да уча. Те са много силни в религията си и в обичаите си. Може би защото ние християните сме по-слаби в това отношение. Аз може да забравя  за някой църковен празник, но за техните празници има информация дори в плод-зеленчука. Много по-силни са в това отношение. От тук си обяснявам и защо така стана с КВФГ и приемането му в Турция. Попитах моите познати - туркини, кой е любимецът им от сериалите и те веднага казаха - Кенан И ..../Езел/ Аз, не съм го гледала този сериал целия и се изперчих с нашето момче. Но не би! Забихаме направо, че такова нещо, като това жената да откаже да изпълнява съпружеските си задължения - Няма!!! Турският мъж не е като Керим!!! Той е като Мустафа Булут, дори да живее в Европа!!! Ако жената откаже, има други, които няма да му откажат.  Такива като Кристен колкото искаш.

Дива... по повод "оня" и Вурал... Аз лично бих искала във филма да беше направено малко обсъждане за това, че Вурал посегна на живота си от чувство за вина. Знам, той беше безхарактерен, дори подъл и завистлив, но той единствен от тримата насилници показа, че изпитва чувство за вина от стореното... а някак го подминаха... обсъдиха надълго и нашироко "самоубийството" на "оня", но не и на Вурал. Че с какво постъпките на Налчалъ заслужиха повече внимание? Само с факта, че е бивш годеник? Той не беше по-достоен за уважение от Вурал. Същото леке, като останалите - егоист, който мисли преди всичко и основно за себе си. Вурал поне изпитваше разкаяние, макар да не стигна до края - да си признае вината. А Налчалъ и разкаяние не изпита - докрай обвиняваше другите за нещастието си, плод на собствените му постъпки.

Маричке, нещо май си противоречиш. Нали не искаше да обсъждаме другите!? Майтапя се, не се засягай!!!
Не си ме разбрала за Оня. Аз отдавна съм го титулувала така и скоро Марта отново написа много точни думи!!! От онази сцена в болницата в началото - той приключи за мен като ... Не, той не е човек! и не заслужава моя! коментар! А за Вурал се ядосвам, защото подлъга Керим и той много разчиташе на него, че ще направи самопризнания! Всичката обърквация сега стана за заради това мекотело Вурал. Какво като има чувство за вина? На кого помогна това? На жертвите ли? На себе си ли? Ама пък всяко зло за добро!!! Аз точно от този момент, когато отиде да се предаде, започнах да харесвам Керим като мъж!!! / Оф, Милото ако знае какви ги пиша. Ама нека му, като забрави за годишнината от сватбата./

Аз, между другото, съм доволна, че са "хакнали" сценария и се е наложило да го преработят. Smile В трейлъра, в който дават Фатмагюл като булка с роклята, подарена от Керим, след това ги дават за ПБН в стаята на Ф. в дома на Кадир -

Наистина ли са го "хакнали" сценария? Ако имаш повече доказателства дай ги насам.



А, сега се омитам. Отивам да режа една кофа домати на салата!!!

ПП: Голяма излагация. Страницата си прави майтап с мен. Не приема спойлери. ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 152
Няма да го понеса, ако го изгубя. Господи, пожали живота на сина ми.



Скрит текст:







Виж целия пост
# 153
Ако ви е мъчно за Берен - добре, но за чай студен - не вярвам.
Виж целия пост
# 154

Виж целия пост
# 155
Момичета, понеже не само Марица, може да се разлива като река, а защото и аз, като всяка роза, имам бодли , скривам поста си в

Скрит текст:
marytza - Момичета, не се сърдете, че пренебрегваме "другите" герои. Все пак обстоен преговор на всяка серия направихме през лятото. Тогава надълго и нашироко обсъждахме всеки от героите, основанията им да постъпват по един или друг начин, характерите им и симпатиите или антипатиите си към всеки от тях. Сега решихме да посветим обсъжданията на определени теми, свързани най-вече с Керим и Фатмагюл.
Маричке, не се сърдя, а държа да да се отбелязва присъствието на "другите". Действията, поведението, реакциите на главните герои, е в зависимост от другите!!! Те не са сами на някакъв остров!!! Едни им помагат, други им вредят и т.н. Обстоен преговор през лятото беше за Втори сезон. На Първи сезон повечето от нас не са правили преговор. Поне от повечето, които сега пишат в темата!!! Май само Марианка е тази, която може да каже сега, как е било в при директното излъчване на първи сезон и в паузата между Първи и Втори сезон.

Та... днес, в деня на християнското семейство, нека си пожелаем да бъдем така всеотдайни един към друг, така разбиращи, прощаващи и обичащи, каквито се показаха тези двама млади... и да продължим да преглеждаме с любов филма
Момичета, може би пак ще ми се разсърдите, но аз смятам, че смесването на християнските ценности със сериала, малко не пасва. Да, това може да е повод да се направят асоциации и сравнения, но не християнските ценности да се ползват за база. Виждам как живее турската общност тук. Много неща научих и продължавам да уча. Те са много силни в религията си и в обичаите си. Може би защото ние християните сме по-слаби в това отношение. Аз може да забравя  за някой църковен празник, но за техните празници има информация дори в плод-зеленчука. Много по-силни са в това отношение. От тук си обяснявам и защо така стана с КВФГ и приемането му в Турция. Попитах моите познати - туркини, кой е любимецът им от сериалите и те веднага казаха - Кенан И ..../Езел/ Аз, не съм го гледала този сериал целия и се изперчих с нашето момче. Но не би! Забихаме направо, че такова нещо, като това жената да откаже да изпълнява съпружеските си задължения - Няма!!! Турският мъж не е като Керим!!! Той е като Мустафа Булут, дори да живее в Европа!!! Ако жената откаже, има други, които няма да му откажат.  Такива като Кристен колкото искаш.


Дива... по повод "оня" и Вурал... Аз лично бих искала във филма да беше направено малко обсъждане за това, че Вурал посегна на живота си от чувство за вина. Знам, той беше безхарактерен, дори подъл и завистлив, но той единствен от тримата насилници показа, че изпитва чувство за вина от стореното... а някак го подминаха... обсъдиха надълго и нашироко "самоубийството" на "оня", но не и на Вурал. Че с какво постъпките на Налчалъ заслужиха повече внимание? Само с факта, че е бивш годеник? Той не беше по-достоен за уважение от Вурал. Същото леке, като останалите - егоист, който мисли преди всичко и основно за себе си. Вурал поне изпитваше разкаяние, макар да не стигна до края - да си признае вината. А Налчалъ и разкаяние не изпита - докрай обвиняваше другите за нещастието си, плод на собствените му постъпки.

Маричке, нещо май си противоречиш. Нали не искаше да обсъждаме другите!? Майтапя се, не се засягай!!!
Не си ме разбрала за Оня. Аз отдавна съм го титулувала така и скоро Марта отново написа много точни думи!!! От онази сцена в болницата в началото - той приключи за мен като ... Не, той не е човек! и не заслужава моя! коментар! А за Вурал се ядосвам, защото подлъга Керим и той много разчиташе на него, че ще направи самопризнания! Всичката обърквация сега стана за заради това мекотело Вурал. Какво като има чувство за вина? На кого помогна това? На жертвите ли? На себе си ли? Ама пък всяко зло за добро!!! Аз точно от този момент, когато отиде да се предаде, започнах да харесвам Керим като мъж!!! / Оф, Милото ако знае какви ги пиша. Ама нека му, като забрави за годишнината от сватбата./

Аз, между другото, съм доволна, че са "хакнали" сценария и се е наложило да го преработят. Smile В трейлъра, в който дават Фатмагюл като булка с роклята, подарена от Керим, след това ги дават за ПБН в стаята на Ф. в дома на Кадир
Наистина ли са го "хакнали" сценария? Ако имаш повече доказателства дай ги насам.


А, сега се омитам. Отивам да режа една кофа домати на салата!!!

ПП: Голяма излагация. Страницата си прави майтап с мен.


- Не знаех, че не сте правили подробен преговор на 1-и сезон.
- Това, на което исках да обърна внимание е, че се обръщаше твърде много внимание на Налчалъ, включително и на самоубийството му, а той е най-черен за мен в сериала. Онези си бяха подлеци, ама той беше подлец с претенции, че прави всичко от любов.
- Това, че сценария бил разкрит (сложих хакнат за по-бързо изписване) от някого предварително и оповестен в интернет, го четох тук, в темата... ако някой има повече информация, може да сподели при желание.

Не ми се спори за нищо. Казвам нещата така, както ги усещам. Изобщо не ми се разтягат локуми. А за разливането - прощавай. Наистина от време навреме ме пипва логореята. Ще се опитам да не прекалявам. Simple Smile
Виж целия пост
# 156
Скрит текст:

Ако ви е мъчно за Берен - добре, но за чай студен - не вярвам.


Аз вече жомам на снимки на Берен с чай... Simple Smile)) (намигванка) Не мога да го възприема това човечлЕ и туй то...
Виж целия пост
# 157
Много се изплаших, Мустафа. Много. Натикаха ме насила в колата си, когато излизах от болницата. Не ме остави да изгния в ръцете им. Тръгна след мен. Дължа ти толкова много…Само теб си имам. Само теб... Нямам никой друг, Мустафа. Никой…Много те обичам. Много…Много те обичам.


Скрит текст:








Виж целия пост
# 158
Връщам два епизода назад... 26-и...





Скрит текст:
***
Забранените думи клокочат
и бушуват опасно в кръвта,
с шип кристален, умело наточен
замразените чувства бодат.
Нежността вулканично очаква
да изригне с невиждана мощ…
На забраната под похлупака
те целувам: Любов, лека нощ!...


Виж целия пост
# 159



Забихаме направо, че такова нещо, като това жената да откаже да изпълнява съпружеските си задължения - Няма!!! Турският мъж не е като Керим!!! Той е като Мустафа Булут, дори да живее в Европа!!! Ако жената откаже, има други, които няма да му откажат.  Такива като Кристен колкото искаш.


Има, има. Може да е един на хиляда...но има. Затова обичаме Керим. Няма нещо да го няма на този свят. И като Булута има - и него обичаме. Е, те може би затова обичат толкова много Енгин в чужбина - вероятно ролята на Керим е по-близка извън Турция - то това е и част от посланието на сериала.
Виж целия пост
# 160
Дива,то всъщност Фатмагюл не е отказала да изпълнява съпружеските си задължения,макар че нещата не се получиха много гладко в ПБН-по-скоро Керим беше човекът,който каза че няма да я насилва и ще чака,когато тя бъде готова.Както казва Марианка,именно това е една от причините толкова много да го харесваме,а интересно че тези турски жени не са го харесали,след като дори арабките са луди по него.
Виж целия пост
# 161
E,тази вечер присъствахме на сватбеното тържество където чухме заветното ''ДА'' изказано с много любов и обещанието,че до края на живота си ще бъдат много щастливи.Направихме и снимки за семейния албум,където ще събират само хубави спомени.Вкрайна сметка всеки получава това ,което заслужава-Фатмагюл и Керим-безкрайна любов и щастие,Решат Яшаран направи инсулт от който никога няма да се възстанови , дори ще отиде в затвора,а на Мустафа Налчалъ тепърва му предстои да изживее своя крах.
Виж целия пост
# 162
Дива,то всъщност Фатмагюл не е отказала да изпълнява съпружеските си задължения,макар че нещата не се получиха много гладко в ПБН-по-скоро Керим беше човекът,който каза че няма да я насилва и ще чака,когато тя бъде готова.Както казва Марианка,именно това е една от причините толкова много да го харесваме,а интересно че тези турски жени не са го харесали,след като дори арабките са луди по него.
Да, Велиана, права си!!! И аз това казах, но те не го приемат така.
Марианка, и аз така си обяснявам отношението на турските медии към Енгин и към КВФГ.
Маричке,
Виж целия пост
# 163


Да проверим АНКЕТИТЕ:

Енгин - 1 място:
http://sosyalmedya.cc/magazin/anket/2012-en-iyi-erkek-oyunculari-anket/

Енгин - 1 място:
http://eniyiyisec.com/2012-en-iyi-erkek-oyuncu-adaylari/

Енгин - 1 място:
http://www.mustilife.net/2012-En-Iyi-Erkek-Oyuncu-Adaylari/

Енгин и Берен - 1 място:
http://www.tekno-haber.net/6723/2012-ekranin-ideal-ciftleri-seciyoruz-anketi.html

Берен - 2 място:
http://eniyiyisec.com/2012-ekranin-ideal-ciftleri-anketi/

И тази с цъкането - Енгин стремглаво върви нагоре:
http://www.whopopular.com/Engin-Akyurek
Виж целия пост
# 164
Дива,на мен именно това ми е чудно-уж Турция е по-светска държава от арабските страни,пък се оказва ,че арабските жени в Мароко,Египет и още там две три,където се излъчва сериала направо са изкрейзили по Керим.А може би просто харесват Енгин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия