Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 165

  • 37 838
  • 746
# 510
Дейзи, опитвам се да се сетя за любовна сцена от друг филм, която дълбоко да ме е развълнувала... кой знае защо, се сещам само за две такива - от "Да срещнеш Джо Блек" и "Терминатор 1". Simple Smile)) Но сцената от утрото в РД на Фатмагюл и узнаването за бременността направо ме кефи безкрайно. Това е заснетият вариант на прелюдията към тази любовна песен от 69-и еп., според мен. Simple Smile)) Вале, Дилеми.
Виж целия пост
# 511
Dilemi, аз го помня текста на песента. Като гледам как Керим свободно, радостно, без задръжки, пее за любовните копнежи и желания, се питам защо сценаристките ни го показаха такъв с песента, а в интимните моменти с ФГ или срив, или смутени погледи, или прегръдка с разстояние между двамата, или още нещо...Защо не ни го показаха такъв с ФГ, неговата любима?

Толкова освободен и закачлив го видях само в колата на път за Ава! Поне да бяха ни загатнали нещо подобно на песента...а то - силни драматични моменти, и никакви интимни моменти. Не бих протестирала, ако не беше логично и напълно задължително, след като почти две години следяхме развитието на техните отношения и се вълнувахме от всеки поглед и докосване, да видим и постигнатата свобода и "нормалност" в любовта!

Вале, абсолютно съм съгласна. Пълно несъответствие. Трябваше д аима градация в падането на задръжките, трябвашпе да има паралел между сцената на изнасилването и В.Б.Д. например, абсолютно съм убедена, че това е правилния подход и всеки психолог би го потвърдил.
Виж целия пост
# 512
Дейзи, опитвам се да се сетя за любовна сцена от друг филм, която дълбоко да ме е развълнувала... кой знае защо, се сещам само за две такива - от "Да срещнеш Джо Блек" и "Терминатор 1". Simple Smile)) Но сцената от утрото в РД на Фатмагюл и узнаването за бременността направо ме кефи безкрайно. Това е заснетият вариант на прелюдията към тази любовна песен от 69-и еп., според мен. Simple Smile)) Вале, Дилеми.

Маричке и на мен гъделичкането ми харесва, то може да остане. Но В.Б.Д. беше преди това, и там трябваше да има съвсем друга сцена. Повече близост , нежност и романтика на никого нямаше да навредят, а щяха да покажат преодоляването на последната бариера в пъти по-добре.
Виж целия пост
# 513
Ше ви задам един въпрос- една изнсилена жена се страхува най-много от физическия контакт, дори напълно невинни докосвания. Е как ни показаха предоляването на тази бариера?   newsm78 newsm78 Докосванията бяха изключително малко в сериала, основно на прегръдки се залагаше, а това не е достатъчно, за да се покаже цялостно преодоляването на проблема.
Виж целия пост
# 514

Дилеми , ако постнвш и бг преводът на тази песен , съвсем ще стане горещо.   Embarassed Embarassed Rolling Eyes

Дейзи, веднага!!!



Скрит текст:
1-ви вариант

Аз не съм спал миналата нощ
не можах да се наспя
Бях завладян от тежест
Любимата ми,дойде аз не чух
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
Двата свята са в игра
Копнеят за една ябълка в пазвата
Какъв хубав танц изпълнява
тя има циганска кръв
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти


2-ри вариант.
Снощи не можах да заспя…
Не можах да се наспя…
Беше ме налегнала тъга…
Не чух кога половинката ми е дошла…
Леле, леле тези твои ръце…
Тънката талия си разкърши…
Да целуна това сладко езиче…
Леле, леле, тези твои ръце…
На този свят играта е да двама…
Жадувам за ябълка от твоята гръд…
Колко красиво танцуваш само…
Сякаш в тебе тече циганска кръв…
Леле, леле тези твои ръце…
Тънката талия си разкърши…
Да целуна това сладко езиче…
Леле, леле, тези твои ръце…




Дилеми, много мерси.  Hug Hug За мен текста разкрива сексуалното желание на Керим, което изпитва към Фатма.
Виж целия пост
# 515
Така е, Дейзи, в началото имаше градация бавна, задържаща вниманието, вълнуваща. В еп. 53 стигнахме първата целувка, в еп. 62 - втората. Оттам нататък екшън, връщане назад в лечението, и после с бързи скокове към Енисе.
Не искам и да си помисля какви са проблемите на изнасилените жени, но от худ. гледна точка, ритъмът и логиката на развитие бяха нарушени.
Аз пак си харесвам филма, любим ми е, но си оставам на това мнение, не приемам всичко с възторг, тук-таме имам претенции.  Simple Smile

Но пък се сещам защо са песните - те всъщност илюстрират интимните моменти.  Grinning
Ето, разбрах най-после! Фатмагюл показа на света, че обича Керим, а Керим взе ябълка от нейната гръд!
Виж целия пост
# 516
Виж целия пост
# 517
Виж целия пост
# 518
Така е, Дейзи, в началото имаше градация бавна, задържаща вниманието, вълнуваща. В еп. 53 стигнахме първата целувка, в еп. 62 - втората. Оттам нататък екшън, връщане назад в лечението, и после с бързи скокове към Енисе.
Не искам и да си помисля какви са проблемите на изнасилените жени, но от худ. гледна точка, ритъмът и логиката на развитие бяха нарушени.
Аз пак си харесвам филма, любим ми е, но си оставам на това мнение, не приемам всичко с възторг, тук-таме имам претенции.  Simple Smile

Но пък се сещам защо са песните - те всъщност илюстрират интимните моменти.  Grinning
Ето, разбрах най-после! Фатмагюл показа на света, че обича Керим, а Керим взе ябълка от нейната гръд!



Абсолютно съм съгласна. До 76 епизод Керим и Фатма имаха проблем, в 77 епизод го разрешиха и в 79 вече нямаха никакъв проблем и се наслаждаваха на близостта си. Ето на това му с еказва скорострелно развитие. Ами не ми харесва. Нарушава се ритъма и логиката. А и нали този сериал се използва за терапия на жени със същия проблем. Как те ще осъзнаят процеса на излекуване и падането на физическите бариери? newsm78 newsm78 Това винаги ми е било чудно, просто посланието се загубва.
Виж целия пост
# 519
Скрит текст:
"...На този свят, когато ни сполети нещо лошо, когато се случи непоправимото, винаги има причини. Но пред човека остават само фактите и обясняването им с нищо не може да допринесе за подобряване на положението. ... За всеки се съди по действията и последствията от тях. Всичко останало е само евтино чувство за морално превъзходство. ... Затова всички оценки оставям на небесата. Аз не съм квалифициран. ..."
Виж целия пост
# 520
Знате ли какво осъзнах. Енгин трябва да го интервюират винаги жени. С тях той е по-внимателен, просто възпитанието не му позволява да се държи грубо и съответно ще се получи по-добре комуникацията. Особено , ако е и красива журналистката , никакви проблеми няма да има.  Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 521
Лека,  Марианка. Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Скрит текст:
"...На този свят, когато ни сполети нещо лошо, когато се случи непоправимото, винаги има причини. Но пред човека остават само фактите и обясняването им с нищо не може да допринесе за подобряване на положението. ... За всеки се съди по действията и последствията от тях. Всичко останало е само евтино чувство за морално превъзходство. ... Затова всички оценки оставям на небесата. Аз не съм квалифициран. ..."

Маричке,
добре казано, но не разбрах каква е връзката със сцените, които обсъждаме? Или може би няма връзка, прости ми, но нещо мисловния процес днес много не ми се удава.
Виж целия пост
# 523
Казах на света, че те обичам



Скрит текст:
На целия свят казах че те обичам /2
Смръщи си веждите
Баща ти, баща ти ли убих
Смръщи си веждите/2
Баща ти, баща ти ли убих
Слез в реката, реката, че вземи камъни от реката
Любовта си отиде от нас, вземи косите от джоба ми.
Любовта мина от нас/2
Вземи косите от джоба ми/2
Момиче пред дома ти ще постеля килима/2
От доста време, не видях, не видях любимия си
От доста време/2
не видях, не видях любимия си/2
Дойде лято, дойде пролет, дърветата се раззелениха/2
Аз не ти се наситих, да ти се насити черната земя
Аз не ти се наситих/2
да ти се насити черната земя/4

Виж целия пост
# 524
Така е, Дейзи, в началото имаше градация бавна, задържаща вниманието, вълнуваща. В еп. 53 стигнахме първата целувка, в еп. 62 - втората. Оттам нататък екшън, връщане назад в лечението, и после с бързи скокове към Енисе.
Не искам и да си помисля какви са проблемите на изнасилените жени, но от худ. гледна точка, ритъмът и логиката на развитие бяха нарушени.
Аз пак си харесвам филма, любим ми е, но си оставам на това мнение, не приемам всичко с възторг, тук-таме имам претенции.  Simple Smile

Но пък се сещам защо са песните - те всъщност илюстрират интимните моменти.  Grinning
Ето, разбрах най-после! Фатмагюл показа на света, че обича Керим, а Керим взе ябълка от нейната гръд!



Абсолютно съм съгласна. До 76 епизод Керим и Фатма имаха проблем, в 77 епизод го разрешиха и в 79 вече нямаха никакъв проблем и се наслаждаваха на близостта си. Ето на това му с еказва скорострелно развитие. Ами не ми харесва. Нарушава се ритъма и логиката. А и нали този сериал се използва за терапия на жени със същия проблем. Как те ще осъзнаят процеса на излекуване и падането на физическите бариери? newsm78 newsm78 Това винаги ми е било чудно, просто посланието се загубва.

Аз пък имам догадка: филмът е приключен малко преждевременно. Може би са планирали все пак 100 серии, да речем, от осъществените 80 и заради това се получава този скок, вместо постепенна градация на излекуването. Това "4 месеца по-рано...", дето всички ни втрещи, може да е било именно компромисния вариант за бърз преход от степента на изживяване на интимност, до която бяха стигнали Фатмагюл и Керим до състоянието, валидно 4 месеца по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия