Коледа 2012- 4 част

  • 66 498
  • 740
# 720
Здравейте Simple Smile

днес ще ви покажа АКК то ми и ще бягам да разтребвам Wink

Виж целия пост
# 721
Направих фондана, но леко хруска. Явно пудрата захар не е била съвсем пудра. Надявам се до утре да се  е оправил. По рецептата която правих пише 1 кг. пудра захар, но на мен ми отиде 1,750 . Огромно количество стана. Добре ,че синковеца има Р.Д. на 9 януари и ще влезе в употреба.Утре ще го оцветявам  и в събота ще украсявам меденките.
Виж целия пост
# 722
Vela, за съжаление няма да се оправи..
Коя рецепта използва?
Пудрата захар трябва да се пресее 2, дори 3 пъти.
Виж целия пост
# 723
Vela, за съжаление няма да се оправи..
Коя рецепта използва?
Пудрата захар трябва да се пресее 2, дори 3 пъти.

Е, стига де... все си мислех че ще се стопи пустата му захар.  Tired  и леко ми киселее.Правих по рецептата на Димитрана.
Пресявах, ама явно ситото ми е едро.
Уф, сега разглеждам сайта и се чудя какво още да поръчам за да ги направя 50 лв. А ако отида до там, дали ще ми дадат само калетите? Ще погледна и оцветителите.
Виж целия пост
# 724
Да, можеш да отидеш. Няма проблем.

Ако ти е поело 1750 пудра, значи не са добре нещата. Ще стане супер твърдо като престои. Надявам се да съм в грешка де, но..........
Виж целия пост
# 725
Да, можеш да отидеш. Няма проблем.

Ако ти е поело 1750 пудра, значи не са добре нещата. Ще стане супер твърдо като престои. Надявам се да съм в грешка де, но..........
Ами то въобще не прилчаше на тесто и аз слагах докато стане като тесто. Сега направих две топчета и ги сплесках и съм ги оставила на открито да видя какво ще стане.
 ooooh! Премерих готовия фондан-2 кг. е
Виж целия пост
# 726
lux, страхотен АКК! Като от учебник е!

Аз вероятно догодина ще се пробвам с АКК! Сега само събирам опит и кураж!

А това фондани и айсинги са ми направо висш пилотаж, не съм художник и никак не ме влече.....

Никога не съм обичала да украсявам храна, за мен е чиста загуба на време, но обичам да гледам

какво творите момичета.....
Виж целия пост
# 727
Знаех си, че сте спецове в АКК  Hug Ще ми кажете ли тогава това "пръскане" с ром може ли да е във вариант поливане с лъжица? Не ми хрумна как да го пръскам и просто сипвам по мъничко ром на няколко места върху него. Така добре ли е?   bouquet
Виж целия пост
# 728
Здравейте момичета, идвам набързо да покажа първите украсени меденки и бягам да продължа с елхичките и снежинките.

Коледни човечета  Laughing

Виж целия пост
# 729
zllate, много са хубави. Продължавай в същия дух.
Русалка, приятно ми е да чуя, че си харесала меденките.
Аз миналата година много им се каних на щолените, но така и не събрах смелост. Другата година ще видим как ще е Simple Smile
Виж целия пост
# 730
Здравейте момичета, идвам набързо да покажа първите украсени меденки и бягам да продължа с елхичките и снежинките.

Коледни човечета  Laughing



Страхотни са  Party Party Party С фондан са правени, нали? Или съм в грешка  Embarassed
Пак да попитам за тези сладки http://mka900.blogspot.com/2010/10/gingerbread-cookies.html#comment-form, още незнам как ще заменям меласата и златния сироп, а какво ще рече "солено" студено масло - някакво по-особено ли ще е, или обикновенно краве масло?!?
Виж целия пост
# 731
Пак да попитам за тези сладки http://mka900.blogspot.com/2010/10/gingerbread-cookies.html#comment-form, още незнам как ще заменям меласата и златния сироп, а какво ще рече "солено" студено масло - някакво по-особено ли ще е, или обикновенно краве масло?!?

Обикновено масло, просто не е нужно да е безсолно  Peace
Виж целия пост
# 732
Направих фондана, но леко хруска. Явно пудрата захар не е била съвсем пудра. Надявам се до утре да се  е оправил. По рецептата която правих пише 1 кг. пудра захар, но на мен ми отиде 1,750 . Огромно количество стана. Добре ,че синковеца има Р.Д. на 9 януари и ще влезе в употреба.Утре ще го оцветявам  и в събота ще украсявам меденките.
Един единствен път направих фондан и по същия начин хрускаше.Винаги изпълнявам стриктно рецептите, но и на мен не ми стигна един килограм пудра захар.Беше ми и последния опит, от тогава само купен.Нищо общо няма с домашния.Страхотен е за работа.
Виж целия пост
# 733
Снощи правих забравените сладки.
Преди това правих тесто за ванилови кравайчета и в същата купа почнах да разбивам белтъците. Пълен провал. Въобще не се разбиха на сняг. Предполагам е заради това, че в купата е останало малко масло по стените, нали?
Виж целия пост
# 734
Снощи правих забравените сладки.
Преди това правих тесто за ванилови кравайчета и в същата купа почнах да разбивам белтъците. Пълен провал. Въобще не се разбиха на сняг. Предполагам е заради това, че в купата е останало малко масло по стените, нали?
Абсолютно - да! Купата е важно да е чиста, никаква влага или други примеси!


И НОВАТА ТЕМА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия