Това ли е семейният живот...

  • 33 405
  • 349
# 165
И ся кво - като сме купили големите неща от т.нар. моя карта - те мои ли са си и аз ли съм ги купила?!


Ако не сте женени са си твои като стой та гледай Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 166
И ся кво - като сме купили големите неща от т.нар. моя карта - те мои ли са си и аз ли съм ги купила?!


Ако не сте женени са си твои като стой та гледай Laughing Laughing Laughing

Ами половината са преди, другата след.... тю, обаче мога да се величая как АЗ купих едната колата и платих, това и онова...  Crazy Да е давал половината и щеше да е обща  hahaha
Виж целия пост
# 167
ааа, няма такива - обща. Моята кола си е моя. Неговата е обща Mr. Green
Виж целия пост
# 168
ааа, няма такива - обща. Моята кола си е моя. Неговата е обща Mr. Green

Да бе, верно  ooooh! Имам нужда малко от тренировка...  Crazy, ще свикна  bowuu
Виж целия пост
# 169
ааа, няма такива - обща. Моята кола си е моя. Неговата е обща Mr. Green

Да бе, верно  ooooh! Имам нужда малко от тренировка...  Crazy, ще свикна  bowuu
Абе, това е нож с две остриета по колата има и разходи .
Виж целия пост
# 170
Милата, стана ми мъчно за теб....Това определено не са нормални семейни отношения. Ако разприте ви са за пари - този брак и въобще тази връзка нямат бъдеще. Ми какво ще стане като имате деца? Всеки си пазарува сам за себе си - мъжа ти ще прати бебето в магазина да си купи пюрета с 35лв. детски или що? Спасявай се, зарежи го и си търси нормален съпруг. Това е моето мнение, сама си решаваш.
Виж целия пост
# 171
Боже... това мъж ли е? ooooh!
В нашето семейство мъжът ми покрива всички разходи - храна, ипотека, ток, вода, телефон.... Ако евентуално е затруднен аз му давам назаем. Mr. Green При това имаме две деца и голямата дъщеря е само моя, т.е. за него е доведена. Не прави разлика от материална гледна точка и за двете по равно.
Виж целия пост
# 172
   Като хора с разделни финанси, да потвърдя, че да, единия като свърши парите, другия му дава да си има. Не се връщат, защото няма смисъл.
 
И като ти свършат парите веднъж на 5 месеца например, и ти кажеш "Мило, моята заплата вече е в небитието....ще дадеш ли малко джобни?", той никога не те пита как 4 месеца са ти стигали, а сега какво толкова си купила, че 2 седмици преди заплата си на червено?    Simple Smile


 Никога.
 колкото до това, как определяме кой какво ще плати - по удобство и съответствие - аз водя детето до градината, аз я плащам, той кара колата и плаща нафтата и т.н..
 Съвсем лесно е, не сме имали никога проблеми или неразбирателство.

 
[/quote]

Знаем само колко имаме горе-долу в момента и това е. От кой и откъде са останали е загадка, чийто отговор изобщо не искаме и да знаем.


 Точно това не ме устройва с общата карти или каса, искам да знам всеки момент с колко пари разполагам и да не съгласувам всички дребни и средни харчове, за да знае и другия с какво разполага в своята, кога ще има постъпления и т. н.. Според мен това е неудобно, тоест другото ми е по-удобно..
Виж целия пост
# 173
Никак не ми е неудобно, а и не се затормозявам с мисли кой дава повече и за какво. Наемът, сметките, телефоните се плащат всеки месец и те са наши-общи. Грозно ми звучи да седна и да смятам като сме платили наема от моята заплата, а сметките с негови пари, кой е на далавера и кой се е "минал" с 10-20 или 50лв. Колата е негова много преди да се съберем и я кара предимно той. Но в студа като звъна да ме прибере - идва. И не се случва рядко. Сега да седна и да му обясня как той трябва да си я поддържа и зарежда, защото е негова  ooooh! Не си го представям. Всичко е наше и това ме кара да се чувствам добре, а не като свърши заплатата да му искам "назаем"...
Виж целия пост
# 174
   Е, не знам вече, аз ли не обяснявам ясно, вие нарочно ли не разбирате.
 Никой не се затормозява с мисли, нито с разчети кой е дал повече, нито следи да гледа наравно ли е, кой на какво е собственик, кой какво ползва.

 Като сте рекли, грозно, грозно да е.
 Явно не можете да вденете, че не е нужно всички доходи да се слагат в обща сметка, за да вървят нещата добре, окей.
Виж целия пост
# 175
Ирис, защо скачаш така? Аз не визирам, че във вашето семейство финансовото разпределение е грозно. Дала съм пример и то реален на моя позната, която ми е разказвала как се делят парите и която ми се е оплаквала, че въпреки, че си разпределили харчовете е дала с 80лв повече. При все, че заплатите в семейството не са еднакви.
Виж целия пост
# 176
  Не скачам, просто обяснявам как може да има сравнително удобно уреждане на финансовия въпрос и без двата дохода да отиват в една обща сметка. Случайно ако някой попадне на партньор, който смята, че този начин е добър, да не мисли, че това не е семейство, гледа се някой да не се мине, стават скандали, ако някой си е изпразнил картата и прочие. Предлагам система, нали девойката се чуди, дали има семеен живот с разделни финанси.

  Иначе на който както му е удобно, стига и двамата да са окей, естествено.
Виж целия пост
# 177
Ами семеен живот си е. Това, че аз, ти или тя сме имали късмета да попаднем на мъж, който от самото начало ни е носил на ръце, бил е щедър, щадящ и отстъпчив  Wink, не означава, че на голямата част от жените не им коства големи усилия да се преборят за това или онова в семейната общност.

А защо е необходимо да си вземеш "нечитав", пък после да се чудиш как да го преработиш, а не си търсиш и омъжиш за такъв, който си е "фабрично" готин? За мен семейството не е арена, където да влизаш в единоборство с партньора. Такива отношения много бързо биха изпарили всякаква любов от сърцето ми. Съпрузите не се раздават срещу лотарийни билети, нали, та каквото ти се падне по късмет, това да си длъжен да търпиш? Първо опознаваш, тестваш и чак тогава се обвързваш. А и да сбъркаш, нито е срамно, нито е подсъдно да развалиш договора и да си потърсиш щастието другаде. Какъв е смисълът да влагаш толкова усилия да превъзпитаваш някого?
  bouquet
Виж целия пост
# 178
  Като хора с разделни финанси, да потвърдя, че да, единия като свърши парите, другия му дава да си има. Не се връщат, защото няма смисъл.
 Колкото до сметките предположението че всяка сметка се дели на две е много неефективно и затрудняващо, просто се разбирате кой какво ще плати тоя месец - ти тока, аз водата и така.
 На нас ни е много удобно и не намирам нещо смущаващо, а всеки си следи и знае какво му остава в картата.
Ти сигурна ли си, че не живееш у нас  Laughing ? Все едно за нашата къща говориш. Всеки си има приходи и сам разполага с тях. Сметките плащаме по същия начин, кой когато каквото има. И двамата си имаме вноски по кредити и лизинги. Не се бъркам в хобитата му, нито пък той в мойто интернет пазаруване. Има едно негово дете, там също не се меся. Моята заплата е по-малка, но все си мисля, че повече сметки плащам, и той мисли същото за себе си  Mr. Green Големи суми, за почивки или подобни, поемаме на половина, но без уговорки, става си от самосебе си. От както съм шофьор разбирам колко много разходи има по една кола. То не са данък, винетки, застраховки, а горивото и ремонти  ooooh! Това са стотици, да не кажа хиляди левове, но до скоро не ги "виждах". Изобщо не мога си представя, че ако в сметката имам 400 лв останали след сметките, да му поискам от заплатата, защото той взима повече  newsm78. Ще поискам само като са свършили моите, но пък рядко се оставям на "червено".
По темата, не го виждам това семейство. Там проблемите не са в мойто и твойто, а в отношението и лицемерие пред близки. Бих се прибрала в къщи.
Виж целия пост
# 179
При нас аз взимах повече пари. Как ли пък не ще ги сложа в "обща" сметка.  Laughing По-изгодно ми беше да делим. Сега той плаща всичко понеже аз съм в майчинство. А и гледам да е справедливо всичко. В смисъл не той да работи и за двамата, а аз само за мен си. Когато и двамата работим, редно е и двамата да даваме по равно. Аз така ги разбирам нещата. Може би, ако изкарвах по-малко, щях да мисля по друг начин.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия