Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 255
Аз ли не съм си сверила часовника или мъжете, които могат
да готвят на приемливо ниво са не повече от 10 процента?

За мъжете не знам, никога не съм попадала на мъж с умение да готви, да се правя - да, но не и да го прави, както на мен ми харесва. Убедена съм, че и повечето жени изобщо не могат да готвят - масово се яде помия, наричана здравословна или пълноценна, или хранителна. Ако съм мъж и някоя жена ми предложи храна, разварена в тенджера и сгъстена с брашно, с тричав хляб за гарнитура и кекс за десерт, сигурно ще реагирам грубо и аз.
Виж целия пост
# 256
...Термичната преработка на храната, изпълнена с неприязън, не е готвене.

Аз не обичах да готвя. Не обичах даже е меко казано, точно неприязън си беше. Благодарение на мъжа ми, вече не е така в повечето случаи. Много е заразен, така го прави, че да ти е кеф да хванеш и ти. Дори баща ми започна, нещо, което никога не съм си представяла, той беше от онзи тип, който в кухня не можеш да го вкараш  Laughing
Та... хората се променят, но няма универсален модел, по който да ги побутнеш  Simple Smile

Виж целия пост
# 257
Човеченце, не помня да съм писала нещо за умиление Simple Smile
Виж целия пост
# 258
 Joy
Аз съм заплес, редактирам  Embarassed
Виж целия пост
# 259
На мен вече ми е писнало да готвя. Всеки ден! Когато го правя набързо, колкото да има какво да се яде, защото са ми се натрупали много други задачи, манджите хич не ми се получават, или  поне аз не си ги харесвам. Обаче няма избор - населението иска да яде.
Виж целия пост
# 260
С деца в пубертета количеството е преди всичко! Представям си как всмукват храната.
Виж целия пост
# 261
Ба, не им е само количество! Търсят и качество, и разнообразие! Да си кажа, срамота е да не броя стотинките за хляба и сиренето, и да не ги храня добре! разбирам да нямахме възможност да купя кило месо или яйца и други продукти от първа необходимост, и да ги оставя да карат само на филии или на боб и ориз. Съвестно ми е някак да купувам боклуците от топлите витрини и полуфабрикатите, вместо да сготвя домашна мусака, пилешка супа или тутманик.
Виж целия пост
# 262
И всеки мъж работи, дори и несемеен да е, нали/ Както всяка жена ражда.  Peace За това няма какво толкова да се правят на многострадалните Геновеви, за това, че ходят на работа. Да, за гледане на дете(собствено) не се получава заплата, но това не означава че не е труд и то отговорен много повече от много други професии.  Peace

Кажи го на бившия ми. Ако не носиш кешовица у дома, не е работа
и не е нищо ценно. Все едно си си бъркал в носа...


И моят беше същият. Приносът ми в семейството бил "нищожен"- това беше написал в отговора си по исковата ми молба за развода. Ревала съм като магарица за тези му думи. Толкова ми беше обидно. Нищо, че толкова години гледах децата си сама, освен домакинските задължения. Проблемът обаче остана и като носех пари, като започнах с бизнеса си. Що поне тогава не каза,че вече съм ценна, щом нося дори повече пари от него, а? Тогава просто обърна плочата и изведнъж станах "мърла и лоша майка", щом насочих усилията си в това и да изкарвам и пари. За не знам кой път казвам, че ПАК беше недоволен. И накрая станах най-голямата к....ва, като потърсих уважение и любов другаде. Ей това те не можа да го преглътне и до ден днешен, особено като разбра, че чакам бебета в момента.....
Виж целия пост
# 263
Просто от горчивия си опит разбрах, че жената никога не бива да позволява да се отнасят грубо с нея, да я обиждат, подценяват и унижават. И това е далеч от феминизма и крайната форма на женската еманципация.  Не била измила тенджерата както трябва.....егати дразнителя! Ами измий я ти, бе пич! Ето, жената дори и се опитва и да поработва от в къщи, кво виеш толкова.
Много ми се иска авторката да се появи най-накрая, за да разкаже има ли ефект от всичките наши писания тук, че нещо загубихме обратната връзка.
Виж целия пост
# 264
Andariel казваш ,че се чувстваш отговорна ,ами това имам предвид под длъжна .
Когато човека отсреща те зачита и ти ще правиш всичко за да се чувства той приятно .
Всеки има право но своите мързеливи дни .
molen как сте ги избрали тези образи ,бе .Вярно любовта е сляпа ,ама ....
Виж целия пост
# 265
Andariel казваш ,че се чувстваш отговорна ,ами това имам предвид под длъжна .
Когато човека отсреща те зачита и ти ще правиш всичко за да се чувства той приятно .
Всеки има право но своите мързеливи дни .
molen как сте ги избрали тези образи ,бе .Вярно любовта е сляпа ,ама ....

Ама съм си била за бой, права си! Чак сега от леката дистанция на времето разбрах, че аз и само аз съм си виновна, за това което ми се случи, защото го позволих, а го позволих, защото ми беше набито в съзнанието и подсъзнанието, че за нищо не ставам и че по цял ден си живея живота. Абе дълга е мойта....ама то човек от акъла си пати.
Виж целия пост
# 266
Стига с тези самообвинения! Какво си можела да направиш при тези обстоятелства? Насилниците, включително психическите такива, успяват, защото имат доверието на жертвата, и оттам я манипулират. Какво означава "аз съм го позволила"? Все едно да кажем на жертвите на изнасилване, че те са позволили да ги изнасилят. Е, същото е! Ако все още мислиш "аз съм си виновна, че съм го позолила", все още си жертва. Не, просто си попаднала на кофти мъж, и понеже си го обичала и си била наивна, без опит, и в желанието си да направиш живота на всички ви по-добър, си станала негова плячка! Не ти си виновна!
Виж целия пост
# 267
Молен, не се набива нещо току така, ако си уверен в правотата си. Но да кажем младост, любов,
Не всички жени обаче имат твоят горчив опит, нито твоите постижения. Ти си се стегнала и започнала бизнес, но немалко жени смятат, че щом са отгледали дете, и повече в този живот могат да не си мръднат пръста.
А малко ли са онези жени, които постоянно мърморят: Това не си боядисал както трябва, ръцете ти са в г...а, един пирон не можеш да забиеш.
Виж целия пост
# 268
Стига с тези самообвинения! Какво си можела да направиш при тези обстоятелства? Насилниците, включително психическите такива, успяват, защото имат доверието на жертвата, и оттам я манипулират. Какво означава "аз съм го позволила"? Все едно да кажем на жертвите на изнасилване, че те са позволили да ги изнасилят. Е, същото е! Ако все още мислиш "аз съм си виновна, че съм го позолила", все още си жертва. Не, просто си попаднала на кофти мъж, и понеже си го обичала и си била наивна, без опит, и в желанието си да направиш живота на всички ви по-добър, си станала негова плячка! Не ти си виновна!

Подкрепям това. Peace
Виж целия пост
# 269
Не е жертва molen вече има си нова любов и бебета на път /ако правилно съм разбрала /.
Самообвиненията и предполагам са ,че е търпяла ,а не че е заслужава подобно отношение .
Подобни типове явно добре се прикриват до момента в който решат ,че те колят и бесят .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия