Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 240
"Е сега ще направя нещо бързо, какво ти се яде?"  Crazy, при положение, че цял ден съм лежала. Никога не е очаквал от мен да правя нещо, нито ми се натяква, ако не съм го направила.
Абсолютно същото е и при нас. Особено често беше като родих и бях изпаднала в нещо като следродилна депресия и не ми се занимаваше с нищо освен с бебето.
Много пъти е било разхвърляно, не съм готвила, уморена съм била от нощно хранене, колики, през деня бях като парцал. Нито веднъж не е казал нещо, никога. Heart Eyes
Виж целия пост
# 241
Като се преместих в Норвегия и няколко месеца не работих, седях си вкъщи и мъжа ми ме издържаше Mr. Green, та тогава от скука, а не от задължение даже гашите и чорапите гладех Joy Joy Joy Joy Joy

И по онова време интернета беше на дайъл ъп, голям зор, и бг-мама нямаше май Sad

Сега от време на време ме бъзика и си търси изгладените гащи Sunglasses

Иначе, ако пита какво има за ядене и аз кажа "нищо", отива, маже си филийка с шунка и не чувам гък даже.

Тази седмица работи късно, задължението му беше да измие тоалетната. Той взел, че измил и душа. Mr. Green
Еее, много го похвалих, и при нас нещата стават с малко ръчкане, но е някакъв абсурд за мен, да ми повиши тон, недай си боже да ме навика за нещо домакинско.
Виж целия пост
# 242
Аз разбрах, че проблемът по-скоро е, че мжът й постоянно се държи грубо и прави забележки-намира кусури.
Моят също прави така понякога, което е изключително дразнещо. При такива забележки човек трудно може да удържи нервите си. Моят като почне му казвам: "Свекърва в къщи не ща" (скоро прекъснах отношенията си с нея). Тенджерата не била измита хубаво-ми да си я измие, яденето не било вкусно-в тоалетната го изсипвам, после да яде каквото иска и др. С времето нещата се пооправиха.
Сега като го видя, че ми се дразни нещо му викам:"не говори".
Абе кофти работа е.
Виж целия пост
# 243
"Е сега ще направя нещо бързо, какво ти се яде?"  Crazy, при положение, че цял ден съм лежала. Никога не е очаквал от мен да правя нещо, нито ми се натяква, ако не съм го направила.
Абсолютно същото е и при нас. Особено често беше като родих и бях изпаднала в нещо като следродилна депресия и не ми се занимаваше с нищо освен с бебето.
Много пъти е било разхвърляно, не съм готвила, уморена съм била от нощно хранене, колики, през деня бях като парцал. Нито веднъж не е казал нещо, никога. Heart Eyes

И така трябва да е Шанталче  Peace Всичко друго е тормоз и не го свързвам със семеен уют и спокойствие, а с напрежение - ще каже ли нещо, ще направи ли физиономия... ще се развика ли  Tired
Виж целия пост
# 244
Ми то и на мен уж не ми казваше, ама се оказва, че всичко си е
пишел на сметката и накрая излезе, че ме е гледал, а аз не съм допринасяла
с нищо. Въпреки че съм напълно убедена, че имам незаменим принос- така де,
други фертилни жени наоколо не виждах да са се засили за внуци...

Но и това е друга история. Не се хващайте на "всички раждат".
Всички, ама не е лесно. При мъжете го няма това драматично, болезнено
и прекалено бързо пренареждане на ценностите, което си е
голям шок.

Иначе аз ако имам критики към носенето на пари, първо сядам и
помагам с редакция на си ви и други работи, не мрънкам директно.
Виж целия пост
# 245
"Е сега ще направя нещо бързо, какво ти се яде?"  Crazy, при положение, че цял ден съм лежала. Никога не е очаквал от мен да правя нещо, нито ми се натяква, ако не съм го направила.
Абсолютно същото е и при нас. Особено често беше като родих и бях изпаднала в нещо като следродилна депресия и не ми се занимаваше с нищо освен с бебето.
Много пъти е било разхвърляно, не съм готвила, уморена съм била от нощно хранене, колики, през деня бях като парцал. Нито веднъж не е казал нещо, никога. Heart Eyes

Само че ако аз съм цял ден на работа, а мъжът ми е бил вкъщи и като се прибера лежи на дивана и чака аз да сготвя нещо, със сигурност ще му се отяде. Ако е гледал примерно болното дете, или той самият е болен или преуморен от работа от предните дни, това не важи разбира се. Както и аз като съм била в майчинство е знаел, че съм имала и тежки дни, както и дни, в които съм работила или учила, докато детето е спяло и никой не е очаквал от мен да съм сготвила 3-степенно меню.

Виж целия пост
# 246
И всеки мъж работи, дори и несемеен да е, нали/ Както всяка жена ражда.  Peace За това няма какво толкова да се правят на многострадалните Геновеви, за това, че ходят на работа. Да, за гледане на дете(собствено) не се получава заплата, но това не означава че не е труд и то отговорен много повече от много други професии.  Peace
Виж целия пост
# 247
Аз ли не съм си сверила часовника или мъжете, които могат
да готвят на приемливо ниво са не повече от 10 процента?
Виж целия пост
# 248
а какво сте яли целокупно? въздух? или сте карали на филии с майонеза? нали най-малкото децата трябва нещо да ядат!
Пак стигаме до същото - който работи за пари е в правото си да изисква, ако ли не - прави така, че на другия да му се отяде, вдига му скандали, мрънка му и прочие! Дали мъж на жена си или жена на мъже си е все тая - който носи пари е с предимство, а другият е длъжен.

Мамасита, много мъже могат да готвят, но се скатават. Най-печелившата стратегия е да каже някой "не мога".
Виж целия пост
# 249
Аз ли не съм си сверила часовника или мъжете, които могат
да готвят на приемливо ниво са не повече от 10 процента?
Могат те, ама не са стояли гладни.  Peace
Виж целия пост
# 250
а какво сте яли целокупно? въздух? или сте карали на филии с майонеза? нали най-малкото децата трябва нещо да ядат!
Пак стигаме до същото - който работи за пари е в правото си да изисква, ако ли не - прави така, че на другия да му се отяде, вдига му скандали, мрънка му и прочие! Дали мъж на жена си или жена на мъже си е все тая - който носи пари е с предимство, а другият е длъжен.

Мамасита, много мъже могат да готвят, но се скатават. Най-печелившата стратегия е да каже някой "не мога".
така излиза.
Виж целия пост
# 251
И всеки мъж работи, дори и несемеен да е, нали/ Както всяка жена ражда.  Peace За това няма какво толкова да се правят на многострадалните Геновеви, за това, че ходят на работа. Да, за гледане на дете(собствено) не се получава заплата, но това не означава че не е труд и то отговорен много повече от много други професии.  Peace

Кажи го на бившия ми. Ако не носиш кешовица у дома, не е работа
и не е нищо ценно. Все едно си си бъркал в носа...
Виж целия пост
# 252
Аз ли не съм си сверила часовника или мъжете, които могат
да готвят на приемливо ниво са не повече от 10 процента?

Аз не познавам човек, без значение дали е мъж или жена, който просто да може да готви. Всичко идва от практиката. Като си мисли, че ще се сецне, ако пипне тигана, няма как да достигне приемливо ниво.
Виж целия пост
# 253
И всеки мъж работи, дори и несемеен да е, нали/ Както всяка жена ражда.  Peace За това няма какво толкова да се правят на многострадалните Геновеви, за това, че ходят на работа. Да, за гледане на дете(собствено) не се получава заплата, но това не означава че не е труд и то отговорен много повече от много други професии.  Peace

Кажи го на бившия ми. Ако не носиш кешовица у дома, не е работа
и не е нищо ценно. Все едно си си бъркал в носа...
Ха, те сами го разбират, споко, но късно  Peace Моят бивш вика "всеки ден трябва да ходя да купувам за ядене". Ами да, разбрал е, че яденето не се появява с вълшебна пръчка на масата.  Grinning
Виж целия пост
# 254
Мъжете са разумни същества и могат да овладеят техниката на
готвенето. Обаче там е парадоксът, ако скатаваш, значи на практика
не можеш да готвиш. Ако не обичаш да готвиш, значи не можеш- моя
аксиома.

Термичната преработка на храната, изпълнена с неприязън, не е готвене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия