Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 210
Извинявай , но тук става дума за дете на годинка .
Като порастне , много ясно , че няма майка му да му ходи по петите и да оправя .
Виж целия пост
# 211
Mamacita Bandida има хора с по-сериозни постижения от теб, на които им се налага да "въртят" доста по-големи проекти и пак не опрадвават мърлящината си с това.

Познавам ги, ама има още едно условие: да са и здрави физически и психически.

Писането не е проект, то е творчество и изисква глезотия. Вярно, има писатели,
дето се вдъхновяват от чистене, но не и от натякване как трябва да се чисти.

Иначе аргументът е същият- ти за какво се мислиш, има ехей- какви жени!

Ми да се беше оженил за такава, дето да е шеф на Майкрософт и да прави мусака!
Виж целия пост
# 212
Да, де, точно нещо подобно имах предвид, като писах за изкарването на пари от мъжа. Все едно жената да му каже "ехей, какви мъже има, изкарват десет пъти повече от теб, а аз се чудя този месец на детето обувки ли да купя или да платя тока"!

И на мен ми направи впечатление то "да СИ поддържа къщата". Все едно само тя живее в тази къща, само тя ака в тоалетната, ползва посуда, оставя косми в банята, ръси излющени кожни клетки и коса, нанася кучешки лайна с обувките, поти се в чаршафите, яде и др.! А аз да питам, ако мъжът утре спре да работи, тогава какво се случва? Спира да сере и да яде ли? Тогава  жената в правото си ли ще бъде да не пипва нищо вкъщи, щом той не носи пари?
Виж целия пост
# 213
Дайте да определим в какво съотношение да вършат домашната работа майката и бащата?
Аз предлагам 70:30 или 75:25.
Мрънкането и заяждането не се приема от никоя страна.
Виж целия пост
# 214
Най-голямо густо ми достави да се върна в общото жилище
след месеци отсъствие- няма ме мен да цапам, няма дете,
само маниакът чистофайник там си живее. Ха познайте дали
беше почистено и подредено- беше ужасяващо направо.
Дори за мърла като мен:)

Все едно да ти кажат- ма виж Анджелина Джоли колко деца има,
пък ти само с едно.

Ма на нея мъжът й е Брад Пит. Ако мъжът ми беше Брад Пит,
и аз щях да си навъдя малък катун чавета...

Колкото до "къщата е на жената", аз го разбирам като право
да се избира декор и дизайн, щото вкарването на мъжки вкусове
понякога прави жилището трудно за обитаване. Гледам къщата
дотолкова, доколкото подбирам общата атмосфера. Това е
домакинстване- другото е слугинаж. Има разлика дали ще
избираш перденца или ще се гъзиш да триеш пода малко по-маниакално.
Виж целия пост
# 215
Andariel работещия излиза в 8ч. примерно и се прибира към 18-19ч.
Някак си да сготвя примерно и да го чакам той като се прибере да мине с прахосмукачка и да избърше праха ,защото трябвало в свободното си извън работа време да поема половината от къщната работа ми се струва смешно.
Я кажи де как е вас ,какво го чака милото като се прибере от работа?
Виж целия пост
# 216
Хайде да се разберем, готвенето е качествено различно
от чистенето.

Изисква креативност, планиране, усет и вкус,
познания от години назад, опит, техника. Пазаруване, организация.
Чистенето и прането са рутинни и са може би с 10 пъти по-малка
тежест от готвенето. Дори да отнемат повече време- щото
аз за да мога да готвя бързо, зад това стоят доста часове работа,
плюс концентрацията, която иначе ползвам за други неща.
Вниманието е ценна стока. Няма наранени от прахосмукачка, но
готвенето включва горещи и остри предмети, плюс опасността
да не готвиш каквото трябва и да умориш цялата фамилия от
метаболитен синдром.

Това, че на мъжа му е трудно да пусне една пералня- пък
дори и с две висши, плюс Гугъл да помага, не значи, че е трудна
работа.

Ама никой не отчита, че това, което в кухнята правя за 10 мин,
на друг ще му отнеме час, щото е непохватен.
Виж целия пост
# 217
Тук става въпрос за жените, които си стоят у дома.
И аз бидейки такава в момента, някак си не приемам, че ще стоя на компютъра по цял ден в мръсната къща и няма да я оправя, щото и мъжът ми живее в същата тази къща. Е, верно, прибира се в 8-9 вечерта, ама аз пък ще го изчакам да почистим заедно, кво толкова...

Ами аз съм по-склонна да оправя заради собствения си комфорт, не щото мъжа ми работи през това време, а защото аз прекарвам деня си в това място и искам да ми е комфортно и уютно докато си пия кафето и преглеждам форума. Не да натикам лаптопа между мръсните чинии от закуска, щото видиш ли не съм слугиня.
Ако мъжът носи парите, а жената се грижи за дома без да се изпада в крайности, разбира се, това също е разделение на задълженията.

И ако мъжът ми работи, за да мога аз да си позволя да ходя на козметик, фризьор, спорт и езиков курс, кво ми коства за Бога да обърша праха??? Допускам, че и на него не му се работи по 14 часа на ден, но го прави, за да имаме достатъчно средства. НИЕ, аз, той и децата ни.

Междувпрочем, тук в Холандия голяма част от жените с деца в основното училище не работят или работят почасово. Имам приятелки, виждаме се, пием кафе, никоя не се възприема като слугиня.
Виж целия пост
# 218
Авторката каза, че се опитва да работи от дома, освен детето, манджата и чистенето.

Преди да развивате теории, прочетете казуса.
Виж целия пост
# 219
Освен това става въпрос за жените, които си стоят
у дома, докато около тях щъка дете в най-опасно
активна възраст.

Знаеш ли как се залагат капии за бъдещето, докато
жонглираш с трите неща? Пропуска се по-маловажното.
Готвех, но праха го позабравях понякога- и точно за това
ми натякваха.

А когато всичко беше перфектно, тогава пък бях дебела.
Или не уважавах майка му. Или бях с каскет- или без каскет.
Ако не ходя на работа- що не ходя, ако тръгна- що не си гледам детето.

Проблемът не е само битов, а и екзистенциален.
Виж целия пост
# 220
Авторката каза, че се опитва да работи от дома, освен детето, манджата и чистенето.
Преди да развивате теории, прочетете казуса.

Прочетохме.... зависи какво планира да изкара от тази работа.

Аз си признавам, че не винаги, но ме мързи да чистя, а и-нет и форумът хич не помагат да преодолея мързела си. Кото не ми пречи да споря понякога, че когато съм в платен отпуск, т.е. не губя пари от седенето вкъщи, имам право ако искам да си чопля носа.
Виж целия пост
# 221
Е , хванахте се буквално за думата къщата си . Wink Wink
Ами аз си живея в моята къща , но дори да беше обща или негова , не бих стояла цял ден да ми е мръсно и разхвърляно , да го чакам да се върне и да свърши неговите 50% , сакън да не се мина . Sunglasses

Виж целия пост
# 222
Mamacita Bandida с твоя бившия нормални взаимоотношения едва ли може да има ,ако не едно ще е друго .
Виж целия пост
# 223
Аз го давам за пример, защото има цял клас такива хора.
Нормално е да си недоволен, но и да правиш нещо, за да
постигнеш доволство в крайна сметка.

Един приятел поставяше неофициална диагноза
Homo Balkanicus. Нещо такова става въпрос...
Виж целия пост
# 224
Mamacita Bandida, такова огромно удоволствие ми доставя да те чета, че мога да препрочитам постовете ти по няколко пъти   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия