Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 300
Той я критикува, че не го оставя да си яде/мези, а започва набързо да раздига масата.

Прав е човекът.Що го притеснява да бърза?Сякаш мръсните чинии ще избягат.Да си сипе едно вино,да седна на масата с него и да си лафят.
Дори мръсните чаши и празните,мръсни чинии да останат за сутринта не виждам трагедия

А,това да почна да мия чинии пред гостите,е неуважително към тях.Първо си тръгват и после раздигаме.
Виж целия пост
# 301
Хепи, ама едно е да чистиш само след себе си. Друго е да ринеш кочината на мъжа си, а после и на детето newsm78 Тамън изчистя и мъжо о*ере пейзажа. Ми идва момент, в който почва да ми писва Peace

Пак уточнявам , че правя сравнение със себе си , когато детето ми беше на годинка .
Не съм била сама , точно 5 човека бяхме , ние тримата + моите родители .
Чистех всичко , за всички . Peace
Виж целия пост
# 302
Хепи, ама едно е да чистиш само след себе си. Друго е да ринеш кочината на мъжа си, а после и на детето newsm78 Тамън изчистя и мъжо о*ере пейзажа. Ми идва момент, в който почва да ми писва Peace

Пак уточнявам , че правя сравнение със себе си , когато детето ми беше на годинка .
Не съм била сама , точно 5 човека бяхме , ние тримата + моите родители .
Чистех всичко , за всички . Peace

Браво на теб!
Аз не мога. Като се хвана съм като булдозер, многоо работа мога да изнеса, не мога и да спра преди всичко да лъсне. Условието да започна е всички да излязат Simple Smile. Останало ми е от детството. Моята майка и днес да ме види, че мия пода, ще ми каже "дай да ти покажа как се прави" и после ще мрънка, че "всичко върши тя".
От друга страна, свекървата ми, която е супер чистница, къщата и блести, а е с бели мокети Simple Smile, все ми казва "следващият път, ще почистим по-добре, не се престаравай". Жената има 6 деца Simple Smile) и разбира какво е да тичаш след всички.
С една дума, до човек си е Simple Smile).
Виж целия пост
# 303
Хепи, ама едно е да чистиш само след себе си. Друго е да ринеш кочината на мъжа си, а после и на детето newsm78 Тамън изчистя и мъжо о*ере пейзажа. Ми идва момент, в който почва да ми писва Peace

Пак уточнявам , че правя сравнение със себе си , когато детето ми беше на годинка .
Не съм била сама , точно 5 човека бяхме , ние тримата + моите родители .
Чистех всичко , за всички . Peace

Това, че детето е на годинка какво значение има?

Аз определено не се виждам да ходя да мия и подреждам след 4-ма  Thinking Въобще ли не ти е дотежавало newsm78
Виж целия пост
# 304
Да , до човек си е . Peace

Моята майка никак не е по чистенето . Когато бях бременна и в болница , се наложи веднъж да чисти тя , ами хич не й се отдава на жената ...

И не , не ми дотежава . Grinning

Бухте , ами на авторката детето е на годинка , моето вече е голямо .
Затова казвам , че не е невъзможно да се поддържа домът чист и подреден с малко дете .
Виж целия пост
# 305
Имам познати, които карат детето си да събира играчните след като приключи с тях, например преди да седнат на масата да обядват. Детето е на 2 години. Аз съжалявам, че не научих моите на това, въппреки че са на тази възраст горе-долу.
Смятам, че и това е вариант, да учиш децата да помагат.

Виж целия пост
# 306
  Аз това. От две да не са, но от три-четиригодишна си прибира всички играчки в нарочен шкаф, иначе не преминава към следващия етап на там каквото ще се прави.
 Няма как, в нас има играчки за една детска градина.
Виж целия пост
# 307
Добре че на моя мъж не му пука дали е чисто или мръсно, дали съм сготвила или не. Не бих понесла някой да ми мрънка, че къщата не свети. Мразя дребнавостите.
Аз съм по-голяма чистница и му се ядосвам. И на майка му, че тя се има за най-голямата чистница, а не го е научила на елементарни неща. Да си прибере дрехите в гардероба, например.
И аз имам приоритети обаче, и чистя когато намеря за добе. Но унас е подредено поне, ако не излизано и  излъскано.
Виж целия пост
# 308
Имам познати, които карат детето си да събира играчните след като приключи с тях, например преди да седнат на масата да обядват. Детето е на 2 години. Аз съжалявам, че не научих моите на това, въппреки че са на тази възраст горе-долу.
Смятам, че и това е вариант, да учиш децата да помагат.



Не късно да ги научиш.Не са толкова големи.При нас начален тласък за това прибиране даде яслата,после в ДГ се поддържа същия лайт мотив.Вкъщи също се опитваме да го поддържаме.
Виж целия пост
# 309
И аз имам приоритети обаче, и чистя когато намеря за добе. Но унас е подредено поне, ако не излизано и  излъскано.

И у нас е така. Е, няма да стоя с прахосмукачката и парцала всеки ден, та ако ще света наистина да свършва в петък  Mr. Green
Предпочитам да намеря нещо интересно за малкия и като се прибере да го правим, отколкото да лъскам пода денонощно.
Виж целия пост
# 310
Вкъщи сме с бели  Mr. Green теракотени плочки - наследени от предишната собственичка, а още не сме се наканили да ги изкъртим и сложим нещо по наш вкус.
Е, през зимата да стоя на пост с бърсалката ли? Вечер като се приберат всички, минавам веднъж и толкова. Не ме дразни, тъй като не стоя постоянно в коридора.
М/у другото, свекърва ми още през 92 година сложиха абсолютно същите и търчи непрекъснато с парцала, когато изобщо у тях влезе човек, де. Аз се чудех как може човек сам да си избере точно такива, а то Господ и мен ме наказа Grinning
Виж целия пост
# 311
Да, детето никога няма да ни упрекне, че не сме изчистили, а по-скоро, че не сме му отделили внимание. Но в последно време жените все повече си къткаме и угаждаме на мъжете, отколкото на децата. Sad
Виж целия пост
# 312
Вкъщи сме с бели  Mr. Green теракотени плочки - наследени от предишната собственичка, а още не сме се наканили да ги изкъртим и сложим нещо по наш вкус.
Е, през зимата да стоя на пост с бърсалката ли? Вечер та като се приберат всички минавам веднъж и толкова. Не ме дразни, тъй като не стоя постоянно в коридора.
М/у другото, свекърва ми още през 92 година сложиха абсолютно същите. Аз се чудех как човек сам си избира точно тези, а то Господ и мен ме наказа Grinning
Хи-хи Simple Smile нашите имат навсякъде в апартамента само бели плочки Simple Smile)))) хол, кухня Simple Smile))). За капак и черно куче Simple Smile)). Точно си е на пост и проверка - колко крачки направи с тези обувки?!
Виж целия пост
# 313
За децата това е много относително - това, че някое си подрежда играчките като малко, не значи, че ще го прави и като голямо. И обратното. Моето с нищо не успях да го накарам да си ги подрежда, наказания, награди, дори отнемане и изхвърляне, грам, ама грам не ѝ пукаше. Сега е на 8 г. и стаята ѝ е по конец. И аз не мога да повярвам още, че го пиша, като знам колко съм ревала тук във форума през последните години  Laughing

От друга страна, ако случаят е като с авторката, първо да хване да научи възрастния, та да даде пример, пък после децата  Wink иначе е доста нахално да убеждаваме децата си в нещо, което самите родители отказват да правят.

Виж целия пост
# 314
е трудно е да научиш възрастен да си смени навиците,да не кажа невъзможно.Не харесвам слугинстването и ми е крайно неприятно когато някой ми прави забележки как да чистя или да си поддържам уюта.Когато аз реша тогава чистя,когато реша готвя.Гледам да не е разхвърляно и така.Нямам деца и единственото на което бих ги научила от битовизмите е да гледат да си прибират нещата,но не и да робуват на някви схеми за почистване и шетане.Живота не е за това да чистиш и подреждаш на всички за да е уютно вкъщи.Самия уют не се състои в това.Крайно ми е неприятно особено като видя такива мъже които натякват на жените си какво да правят и какво да не правят.Това си е живо издевателство над личността.Абсолютно игнорирам подобни нападки,ако ми се отправят и казвам "ами направи го ти по добре" и до там.Другия вариант е да се направиш на нечула и толкова.Обикновено си ги пускам покрай ушите,щото в миналото доста се ядосвах за подобни глупости.
А иначе в отговор на проблема на авторката бих дала съвет да игнорира приказките на мъжа си за известно време за да й е спокойно на нея.Ако той в един момент не си вземе някаква поука от държанието си,тогава тя да си преосмисли избора.Много трудно се живее с човек който постоянно те яде за нещо,а това в последствие ше стане и по зле,ако той не се усети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия