На мама празнично е вече, а в корема шава АПРИЛското човече Тема 14

  • 27 288
  • 744
# 420
Ама че ме комплексирахте с тези килограми Shocked!Я да се включат и близнашките мами twin_neutral,да видим там как е положението.Аз тръгнах от 53-54,а сега съм 70-в 6-ти месец. Embarassed

и аз се депресирам като чета за тези килограми....вече съм +12,а едва започвам 6ти месец...надявам се да е вярно че качването не е равномерно ,защото последните 2 месеца е направо страшно...вярно,че не изглеждам като тюлен все още,но ако продължавам така и това ще стане.... newsm78
аз съм плюс 9кг,като се има впредвид,че е само на корем.дупето ми не е мръднало,краката също.всичко е в коремчето.а има още 2 месеца  newsm78
Виж целия пост
# 421
Ето ме и мен момичета Wink
Преди половин час се прибрахме,направо ми се скапа всичко,кръст,крака,много се изморих нещо ooooh!
Купихме малко подаръци,а и аз трябваше да си купя витаминки,желязо и майнезия.
Сега опъната на легълцето ми е добре Mr. GreenРазгледахме количката,която сме харесали и сега още повече ни харесва Laughinghttp://www.moebebe.com/.Много е готина на живо и е доста маневрена,лека и удобна за бебо Winkмалко е скъпичка,но май тя ще бъде  Simple Smile
Виж целия пост
# 422
Здравейте момичета! Някоя от вас пила ли е Уринал? Знам, че може да се пие по време на бременност и е добре десетина дена в месеца да се приема профилактично. Нещо започвам да се филмирам да не цъфна с някоя бактерия.  newsm17
Хубава и топла съботна вечер!
Виж целия пост
# 423
Аз пиех преди години уринал. Сигурна ли си,че може да го пиеш сега? Пита ли доктора си?
Виж целия пост
# 424
не е лесно сега с покупки за празниците, ние сме готови с всичко с изключение на едно половерче, което искам да взема за едно детенце, но магазинът ще е отворен утре.
днес правихме с малката коледни сладки, голям смях беше, остана ми да си напиша менюто за Бъдни вечер и Коледа, иначе с продукти се подготвих предварително, пък и пекарната да си призная ми е голямо удобство  Heart Eyes

утре сме на погача/ при едно бебе, трябва да си припомня ритуалите, че разчитат на мен за това  Party и малката ще си поиграе там с дечицата, че са на една възраст с малката там Wink надявам се и други дечица да има, а сутринта мислим да сме на Витоша. та малко сгъстихме програмата.
чета ви витамини пиете, аз не пия, ама питах док, каза, че няма нужда (както с миналата бременност), той не е и техен привърженик, де. та ще минавам без тях... макар че зимата е добре да се пият сигурно  Rolling Eyes

...е Уринал? Знам, че може да се пие по време на бременност и е добре десетина дена в месеца да се приема профилактично. Нещо започвам да се филмирам да не цъфна с някоя бактерия.  newsm17
...
за пръв път чувам за подобна профилактика, но ако се съмнявате за бактерия - изследване ще покаже, бързо излиза резултата. дано всичко е наред при Вас.

и от мен приятна вечер на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 425
Аз пия Неоренал сега по препоръка на нефролог.  Но не е гаранция против бактерии. Иначе имам доста чести позиви за уриниране нощем, струва ми се, че тогава отделям всичката вода, която съм приела през деня. В комбинация с контракции е просто  #Crazy
Виж целия пост
# 426
Аз пих Цистостоп (пак е от тая серия), след първите резултати от урината и докато се изясни имам ли, нямам ли бактерии... е после ми излезе чиста урината, след като го бях почнала. Но, да, може да се прави профилактика и при бременни. Говори все пак с твоя АГ. Peace
Виж целия пост
# 427
момичета желая ви весело изкарване на празниците ,понеже не знам дали ще седна на лаптопа следващите 2 дни ....дано Дядо Коледа донесе мн усмивки на всички ни !! santa2  madnoel People Santa Close-mas: Nature Snowman Nature Snowman
Виж целия пост
# 428
момичета желая ви весело изкарване на празниците ,понеже не знам дали ще седна на лаптопа следващите 2 дни ....дано Дядо Коледа донесе мн усмивки на всички ни !! santa2  madnoel People Santa Close-mas: Nature Snowman Nature Snowman
Благодаря ти!Аз съм с пенсионерския клуб в къщи и от сега взех да се нервя,незнам как ще издържа.
Виж целия пост
# 429
Хайде и аз да се разпиша в темичката, в последно време не се застоявам пред монитора, но и не се оплаквам.  Sunglasses

Благодаря на мамите, които откликнаха на запитването ми относно потребителската такса в лаборатория "Рамус". Платих си самото изследване (влагалищен секрет) + още 1лв. А и днес ми излязоха резултатите, мисля, че всичко е ок. След празниците ще ги коментираме с АГ.
Важното е, че нямам кандида, НО в последно време ми се появи бяло течение (както си стоя и имам чувството, че се напишквам).  Embarassed
Бях убедена, че имам някаква инфекция, но се радвам, че не е така.
Казаха ми, че по време на бременността - наличието на течение - не винаги е признак за инфекция.  Wink

В четвъртък бях на ЖК:
* 51 кг.
* кръвно - 100/50
* гледаха ме с вагинален и коремен ехограф (не платих нищо, макар да ми бяха свършили ехографите по ЗК)
* в 25 г.с. съм (както трябва да си бъде)
* бебка е вече над 700 гр. (точно колкото трябва да бъде в 25 г.с.)
* измериха дължината на маточната шийка - в норма е!
* взеха ми вагинален секрет (междинно, извън ЗК - само вземането ми излезе 20лв.)

Безкрайно съм щастлива, че АГ ме погледна на ехограф, видях мъничето си преди празниците!!!  Heart Eyes Ама какво мъниче?! То тя вече си е голяма девойка - има голяяяма разлика от 20 г.с. до 25 г.с.  Laughing Да ми е жива и здрава, и да продължава така стремително да расте.  Mr. Green Видях й дупенцето, убедихме се за пореден път, че е момиче.  Joy
АГ каза, че е доста активно бебе, като я гледахме на коремния ехограф.... това бебе не спираше да шава, крачетата й бяха върху личицето, оставаше само да си лапне пръстчетата на крачетата.. и щях да падна от смях.  hahaha Много е гъвкава, със сестра ми се шегуваме, че тренира за гимнастичка.  Sunglasses
АГ вика: сигурно доста често я усещаш. А аз отговарям: усещам я по цял ден и цяла нощ, не се спира!. АГ ме гледа ето така:  Shocked Grinning


Виж целия пост
# 430
И аз пожелавам на всички приятно изкарване на празниците!


ася20, и ние сме си в къщи, ама така да ме подлудяват тези празници, че няма на къде. Всяка година става все по-зле положението и искам ако е възможно някак си да ги пропускам. )

maminka23, то и течението не е безобидно и е хубаво да се вземат мерки, за да не се превърне в нещо по-сериозно.
Виж целия пост
# 431
maminka23, то и течението не е безобидно и е хубаво да се вземат мерки, за да не се превърне в нещо по-сериозно.
Ооо, има ли течение... веднага се пуска изследване, за да се разбере каква е причината, но при мен резултатите от влагалищния секрет са добри, но със сигурност ще стане ясно дали е така, когато ги обсъдя с АГ. ((: Поне се успокоих, че може да не е нещо много много сериозно.
Кой знае.... може да ми предпише нещо за бялото течение, защото си е доста некомфортно.  Confused

Забравих да споделя, че АГ ми каза, че не е изключено да родя секцио!  Rolling Eyes
Тъй като съм била много дребна, а и с тесен таз, макар до този момент да не ми го е мерила.
Все пак съм в 25 г.с., има доста време до раждането, всичко може да се промени, чак в 34 г.с. ще може да се разбере с по-голяма вероятност дали ще е секцио или естествено раждане.
Аз се моля за раждане по естествен път!!!  Praynig
В крайна сметка... най-важното е бебка и аз да сме добре, и секцио да е... здраве да е.  Heart Eyes

П.С. Майка ми има три деца, и трите пъти са й казали, че задължително ще роди секцио, защото е с много тесен таз, НО така се случило, че родила и трите пъти по естествен път - резултите са... леко раждане, живи и здрави бебчетата.
Виж целия пост
# 432
И ние във вторник и сряда сме с пенсионерския клуб както каза Ани tooth Направо от сега ме хващат нервите как ще ги издържа!  Crossing Arms Пак ще съм частната готвачка и другите само ще си клатят краката. Особенно баща му и неговата приятелка,на която казвам "кърлежът" не искам да ги виждам!  #Cussing out Ох, искам при мама и тати .....Един път аз да седна и мама да ми сготви каквото искам.  Cry
Тея празници нещо напоследък не мога да ги понасям, особенно тая година.Сигурно щото миналата година за Коледа си бях у нас и отделно сега с тоя корем не ми се тича покрай някой да сервирвам и отсервирвам.  Rolling Eyes Отделно,че като кажи няква:"Да ти помогна нещо?" като я знам каква е мърла и свекъра ми я учи на дърти години как да чисти и още не е ял у тях щото го е гнус, а вече са година заедно  и предпочитам да не ми пипа храната.... #2gunfire
Айде, яхнах метлата ....  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 433


Моята е ниско разположена. Така е от началото и за съжаление към момента не се повдига. Това ми създава дискомфорт, дори се консултирах и с двата АГ. Казаха, че ще чакаме, дано да се повдигне  Praynig
При теб как е, създава ли ти неудобство?
Засега не усещам нищо, но малко си се притесних, като цяло ми казаха, че ако не се вдигне, ще се наложи секцио, но при мен така или иначе се налага секцио, заради локсация, когато съм била бебе.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 434
Весело изкарване момичета, дано имате чудесни подаръци под елхата, много здраве и усмивки!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия