КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 41 138
  • 758
# 195
По тази логика можеш да повтаряш на чашата си с вода името на лекарството и да си го пийнеш.
Специфичната чуствителност има нужда от специфичен отговор. Това предполага обсъждане с хомеопата. За свръхчуствителни и свръхреактивни пациенти има много варианти. Но това не са неща, които са общовалидни. Не виждам полза от обсъждане на такива варианти, още повече, че колкото хомеопати, толкова и методики .
Виж целия пост
# 196
Погледни го от добрата страна. Ходиш при кадърни хомеопати и имаш ефект Peace Не всеки може да се похвали с това Hug
Да, спор няма! При трети хомеопат съм и мога да кажа, че и тримата имат голям принос в успешната посока на лечението ми, за което съм им благодарна.
Ще ви кажа какво сънувах вчера - брат ми обяснява, че ако си някъде на затънтено място и нямаш лекарство, а имаш нужда, може някой друг да го вземе за теб, като "следва инструкциите". Звучеше доста логично насън  newsm78
Както е казал чичко Юнг - сънищата са кралският път към несъзнаваното.. Този сън го разкажи на хомеопата си.
По тази логика можеш да повтаряш на чашата си с вода името на лекарството и да си го пийнеш.
Специфичната чуствителност има нужда от специфичен отговор. Това предполага обсъждане с хомеопата. За свръхчуствителни и свръхреактивни пациенти има много варианти. Но това не са неща, които са общовалидни. Не виждам полза от обсъждане на такива варианти, още повече, че колкото хомеопати, толкова и методики .
Благодаря! Тези дни ще говоря с хомеопата и ще обсъдим как процедираме оттук насетне.
Виж целия пост
# 197
Valin,  не оспорвам никакви лечебни методи, само се придържам към темата за хомеопатията. Има хора, които могат да се самолекуват, без да приемат лекарства. Има много и различни лечебни методи.
Но тук четат и питат хора, които са приели хомеопатията за своя лечебен метод.
Виж целия пост
# 198
Хомеопатията е и моя метод за лечение. До друг метод не съм прибягвала, защото тя ми е помогнала много. В един момент просто се изморих от силните реакции, които проявявам към лекарствата...
Виж целия пост
# 199
Така решихме, след като направих хиперреакция от няколко капки ХЛ в потенция ЛМ1. Пък и на другите потенции съм реагирала доста силно.
Тук ако може да се включи и Александър, понеже имам бегъл спомен, че и той така е препоръчвал на чувствителните си пациенти.

  Включвам се, наблюдавал съм го и не спирам да се удивлявам! Сестра ми дори не е докоснала подходящото за картинта и л-во и вече блаженства!
  Няколко деца поставиха рекорд за бърза реакция - на мига с падането на капката под езика, лицето се опъва в усмивка, очите блестят, душата се радва. Как е възможно това, тази мигновена реакция?!
 Hug Това е най-голямата награда за хомеопата!
Виж целия пост
# 200
Александър, полагам огромни усилия да спазя обещанието си да не коментирам глупостите ви. Но все пак не мога да пренебрегна предимството на пациента.
Мигновена реакция има винаги, когато лекарството е симилимум. И колкото по-спешна е ситуацията, толкова по-мигновена е реакцията.
Това няма нищо общо с медитативните способности на някои хора.
Мигновено могат да спрат животозастрашаващи кръвоизливи. Мигновено може да се спаси пациент, поразен от мълния.
Хайде да информираме коректно пациентите, а не да дрънкаме.
Виж целия пост
# 201
Благодаря за включването, Александър!
(Простете ако е неуместно, но вие двамата (Само за малко и Александър), няма ли най-накрая да излезете на питие и да си стиснете ръцете  Laughing)
Виж целия пост
# 202
Simple Smile О, Valin, ако се разровите назад, ще видите, че аз съм обещала да почерпя при първо адекватно професионално изказване. Е, още нямам повод Simple Smile
А иначе....човекът да си засмуква пациенти из нет-а колкото може. Всеки си намира това, от което се нуждае:)
Виж целия пост
# 203
Simple Smile О, Valin, ако се разровите назад, ще видите, че аз съм обещала да почерпя при първо адекватно професионално изказване. Е, още нямам повод Simple Smile
А иначе....човекът да си засмуква пациенти из нет-а колкото може. Всеки си намира това, от което се нуждае:)

 И аз се поразрових назад, по съвета на само за малко и ето какво открих:

  само за малко
Цитат
Няма добре и зле подбран симилимум. Или е симилимум или е симиле, или няма нищо общо.
Да няма нищо общо е по-добре, отколкото симилимум във висока потенция.
Конституционално лекарство не се дава във висока потенция, а в правилната.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=671886.msg23125640#msg23125640

Мечка Малинарка
Цитат
Ако лекарството е симилимум, след влошаването трябва да настъпи ясно подобрение. Абсолютно на всеки хомеопат може да се случи да даде по-висока от нужната потенция и да предизвика краткотрайно влошаване, последвано от бързо и трайно подобрение. Ако потенцията е прекалено силна, пак може да има подобрение, но тогава жизнената сила ще е смачкана и просто ще спре да изявява симптомите, а често това се бърка с подобрение, като всъщност не е. Тогава имаме потискане. И там играят други схеми и така...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684143.msg23605060#msg23605060

   само за малко, не бягайте от темата, а тя е, как така вашият учител се изложи с Ivan Ivanov? Непоносимо е, нали? Но това не значи че трябва да ви избиват нервите. По добре си вземете симилимум и внимавайте с потенцията.  Laughing
Виж целия пост
# 204
само за малко, не бягайте от темата, а тя е, как така вашият учител се изложи с Ivan Ivanov? Непоносимо е, нали? Но това не значи че трябва да ви избиват нервите. По добре си вземете симилимум и внимавайте с потенцията.
Май попрекалихте...А и доколкото знам  Тя изобщо не е ученичка на Иван.И тя и той си имат достатъчно доволни пациенти ,за да им се налага да си търсят в интернет!
Предлагам все пак да запазим добрия тон в темата и да се придържаме към заглавието.Има си теми за черни и бели списъци,там спокойно може да си плюете на воля...
Виж целия пост
# 205
само за малко, не бягайте от темата, а тя е, как така вашият учител се изложи с Ivan Ivanov? Непоносимо е, нали? Но това не значи че трябва да ви избиват нервите. По добре си вземете симилимум и внимавайте с потенцията.
Май попрекалихте...А и доколкото знам  Тя изобщо не е ученичка на Иван.И тя и той си имат достатъчно доволни пациенти ,за да им се налага да си търсят в интернет!
Предлагам все пак да запазим добрия тон в темата и да се придържаме към заглавието.Има си теми за черни и бели списъци,там спокойно може да си плюете на воля...

 Че къде тогава е учила и успешно завършила хомеопатия, ако изобщо е завършила или е учила "само за малко"? Нека да си каже, не да ни се крие зад анонимното "само за малко".
Виж целия пост
# 206
Момииичете, момииичета, недейте така, слънцето грее за всички  Hug

Само за малко, сега в будно състояние съм наясно, че няма как друг да вземе лекарство вместо теб, просто насън ми беше удивително реално и логично, затова ми хрумна да споделя...

Ще пробвам с един разумен въпрос - от беглият ми прочит на Органона, по въпроса с поддържащата причина запомних "ако букета с цветя дразни болния, ще го изнесем от стаята" (не е точен цитат), т.е. както аз го разбирам, за да е ефективно лечението, трябва да бъде отстранена поддържащата причина. Добре, ама ето за пример да вземем детето - ходи на градина и се разболява, не ходи и е здрав. Ако отстраня причината - градината - ок, но като не може, какво правим? Т.е. ясно какво правим, лекуваме се, става въпрос, че едва ли мога да се надявам на спиране на боледуванията?
Или с моята сенна хрема -  има треви, има проблем, няма треви, няма проблем. Хубаво, обаче аз обичам да лежа по полянките, има ли изобщо шанс, при налична поддържаща причина да спра да кихам? Или нещо бъркам с разбирането на "поддържаща причина"?
Виж целия пост
# 207
Амаласунта, според мен е недопустимо, който и да е да се самопоставя като последна дума по хомеопатичните въпоси, най-малко анонимка, без хомеопатично образование. Или може би това я кара да избива комплекси.
Виж целия пост
# 208
Ина, мен това не ме дразни, темата си върви в този тон откакто съм я открила. За мен е важна информацията, която получавам, а само за малко има какво да каже и отделя от времето си за това, за което съм благодарна. Александър се включва доста по-рядко, но великолепни играе ролята на боксова круша и предизвиква интересни дискусии, за което също съм благодарна  Simple Smile
Виж целия пост
# 209
Във форума най харесвам Мечка Малинарка, с малки изключения, не си натрапва мнението и с разбиране говори на най различни теми, не само хомеопатични, но и за майчинството, децата което на мен много ми помага. Извинявай, но не обичам натрапването, налагането на мнения както от мъже, така и от жени.   Изминявайте, живяла съм с насилник, и съм чувствителна на нази тема.
  Интересно, че не се обърна внимание на поста Ivan Ivanov, а трябваше да се коментира, защото и аз съм била в подобно остро състояние и беше кошмар когато една седмица, хомеопатката не ми отговаряше на воплите, дори и на СМС-ите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия