КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 41 136
  • 758
# 435
Шайн, сънят също лекува Simple Smile обаче какво наричаш 'класически грип'?
Виж целия пост
# 436
Болки в цялото тяло, висока т и ставаш като парцал.
Класически, в смисъл, че от 100 км е видно, че е грип, а не фарингит, ангина или нещо друго Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 438
Ако има динамика след прием на лекарство, значи сме по първично действие на лекарството. Ако непрекъснато даваме лекарство, все ще сме по първично действие, и не даваме възможност да се задейства вторично действие.

Първично действие е (най-достъпно ще опитам да го кажа) - даваме ХЛ; то засилва съществуващите симптоми, за да влезем в подобие. Не се появяват нови симптоми! За да има излекуване, нали трябва да дадем една идея по-силна изкуствена подобна болест на естествената. За да може с изчезването на изкуствената, да изчезне и естествената. Така действа хомеопатията. Когато сме дали повече доза или потенция, прекалено засилваме изкуствената болест, прекалено влошаваме. Засилването на съществуващите симптоми, тоест внасянето на изкуствената болест, се нарича първично действие на лекарството. Когато изкуствената, а понеже тя е изкуствена, започне да изчезва, бързо, защото е нереална(в смисъл няма вируси привнесени и прочие материални неща), тогава настъпва вторичното действие. Вторичното действие е вече изчезването така да го кажа. Тоест изчезването на изкуствената заедно с естествената и подобряване на здравето.

Та ако непрекъснато даваме изкуствена болест под формата на хом.л-во, то няма как да настъпи вторичното действие, което е реално лечебния процес. Тоест - разболяваме още и още.
Затова - има ли динамика, развитие, спираме и изчакваме ( с някои изключения).

По-рядко при остра картина, НЕЗАВИСИМО дали е грип, се дава конституция. Доста хомеопати мислят, че като заболяването е вирусно, конституцията ще се справи най-добре. Да, ама не. Защото фактът, че човекът в нормално и в грипозно състояние е РАЗЛИЧЕН, това значи, че има нужда от друго, остро лекарство. И ако в този случай конституцията не е в подобие, може и даже да влоши. Заставам зад всяка написана дума. Понякога острата картина съвпада с предписаното конституционално лекарство, но...понякога.

Има и друго, ако при първи симптоми е назначено конституционалното, това не значи, че още на другия ден човекът няма да смени картината и да има нужда от друго лекарство. Децата и по-възрастните обикновено сменят по-често картината при остри заболявания.

Сънят е оръжието на тялото да влезе в сейф мод. Пести. Разбира се следим състоянието и при сън.
Виж целия пост
# 439
Мече , благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 440
Здравейте, аз давам Хамомила 15 на моето бебе по 3 гранулки преди ядене за колики, имахме страшни колики и едни приятели ми предложиха да опитам. Наистина има подобрение, но колко време мога да продължа да го давам и въобще правилно ли го давам.

Мечка Малинарка, може ли да ми отговорите на въпроса?
Виж целия пост
# 441
Здравейте, аз давам Хамомила 15 на моето бебе по 3 гранулки преди ядене за колики, имахме страшни колики и едни приятели ми предложиха да опитам. Наистина има подобрение, но колко време мога да продължа да го давам и въобще правилно ли го давам.

Мечка Малинарка, може ли да ми отговорите на въпроса?

Давате лекарство в една и съща доза, тоест на боаронски принцип. Има риск детето да докаже лекарството, тоест да започне да изявява симптомите в картината на самото лекарство. Тоест да покаже гореописаната от мен изкуствена болест. Хамомила е доста гневно лекарство и свръхчувствително - понякога при кърмачета се появява картина на лекарството Хамомила, когато им е давано прекалено много чай от лайка (хамомила е лайка). И се влиза в порочен кръг, ние даваме лайка да успокоим коремчето, то става още по-зле.
Освен това лекарство се дава ПО ВРЕМЕ на криза, защото в хомеопатията превенция няма. Трето - ако лекарството е правилното и в правилната потенция и доза, няма да имате временно, а мигновено подобрение. Хамомила е едно от най-често даваните лекарства за колики, но в интерес на истината има и няколко други, не по-малко показани при тези състояния. Трябва да се види цялостната картина, кога, как, каква е болката, какво прави детето при болка - вика, присвива се, плаче тихо, плаче силно, крещи, посинява, почервенява, извива се напред или назад, как се успокоява, дали се успокоява....куп неща, това не са всички. И тогава върху тази тоталност се предписва едно-единствено лекарство, в динамизирана форма - тоест разтворено. И т.н.

Предлагам ви да прочетете първия пост и по-специално отворете линка в него към тема "Информативно за хомеопатията", за да видите разликата между боаронски тип предписание и класическо предписание.

И нещо не по-малко важно. Ако майката е уморена и изнервена, ефектът от лекарството при бебето ще е временен. Ще успокои СЕГА....до следващия път. Знам, че отстрани е лесно да се каже на изнервените майки да се успокоят, но реално... Hug
Виж целия пост
# 442
Здравейте, аз давам Хамомила 15 на моето бебе по 3 гранулки преди ядене за колики, имахме страшни колики и едни приятели ми предложиха да опитам. Наистина има подобрение, но колко време мога да продължа да го давам и въобще правилно ли го давам.

Мечка Малинарка, може ли да ми отговорите на въпроса?

Давате лекарство в една и съща доза, тоест на боаронски принцип. Има риск детето да докаже лекарството, тоест да започне да изявява симптомите в картината на самото лекарство. Тоест да покаже гореописаната от мен изкуствена болест. Хамомила е доста гневно лекарство и свръхчувствително - понякога при кърмачета се появява картина на лекарството Хамомила, когато им е давано прекалено много чай от лайка (хамомила е лайка). И се влиза в порочен кръг, ние даваме лайка да успокоим коремчето, то става още по-зле.
Освен това лекарство се дава ПО ВРЕМЕ на криза, защото в хомеопатията превенция няма. Трето - ако лекарството е правилното и в правилната потенция и доза, няма да имате временно, а мигновено подобрение. Хамомила е едно от най-често даваните лекарства за колики, но в интерес на истината има и няколко други, не по-малко показани при тези състояния. Трябва да се види цялостната картина, кога, как, каква е болката, какво прави детето при болка - вика, присвива се, плаче тихо, плаче силно, крещи, посинява, почервенява, извива се напред или назад, как се успокоява, дали се успокоява....куп неща, това не са всички. И тогава върху тази тоталност се предписва едно-единствено лекарство, в динамизирана форма - тоест разтворено. И т.н.

Предлагам ви да прочетете първия пост и по-специално отворете линка в него към тема "Информативно за хомеопатията", за да видите разликата между боаронски тип предписание и класическо предписание.

И нещо не по-малко важно. Ако майката е уморена и изнервена, ефектът от лекарството при бебето ще е временен. Ще успокои СЕГА....до следващия път. Знам, че отстрани е лесно да се каже на изнервените майки да се успокоят, но реално... Hug

Здравейте отново, коликите започват по едно и също време от 18ч и продължаваха до 21ч като в това време реве силно, явно много я боли, почервенява, посинява на моменти, свива крачета,  свива се напред при болката. Аз я държа на ръце и я гушкам, като коремчето й е обърнато към мен, друскам, пея, ходя от стая в стая, тя се успокоява и унася, после пак се събужда от болката, пак свива крачета, реве .... и така докато не отминат към 21ч и тя заспива изтощена Sad и гладничка, защото последно е яла в 17.30-18ч и спи до 3-4ч. Тогава, ми препоръчаха тази Хамомила и започнах да я давам преди всяко хранене по 3 гранулки ( да не са много 5), а когато започнеше да плаче от коликите давах 5 гранулки разтворени във вода, мисля че я успокояваше. И вече трета седмица давам хамомила. Да Ви кажа по едно време и то май около началото на приема, започна да не спи по цял ден, в мен заспива, в кошарата се стряска и така й се събираше сън през деня 1 час. Но пък вечер спеше и аз продължих да я давам. От една седмица колики почти няма, а от 2-3 дена след ядене си заспива спокойно. Затова питам как да продължа с приема и въобще да продължавам ли или да давам по 5 гранулки на ден профилактично, а когато я боли пак да разтворя 5. Благодаря!
Виж целия пост
# 443
Моля.
Получихте отговор.
Виж целия пост
# 444
Здравейте,
може ли някой да ми разясни каква е разликата между ХЛ и Шуслеровите соли?
Може ли да се приемат по няколко ШС  както масово ги предлагат или не?
От както знам ,че ХЛ не се приемат така както масово се предлагат от всеки не вярвам ,че и при ШС няма някаква особеност . Има ли и там броени специалисти които знаят как да ги предписват? Д-р Папазова в понеделник отново препоръчваше комбинации от 3 или 5 соли,но тя и ХЛ е предписвала ,а не е хомеопат затова не мога да и се доверя и за ШС,макар да ценя някой нейни съвети относно други неща.
Виж целия пост
# 445
Не ,и те са като хом.препрати,само че в материални дози до колкото си спомням.И нито могат да се приемат в комбинации,нито без да си сигурен ,че имаш недостиг на точно тази сол в организма. Дано се включи някой по-запознат ,а и назад в темата беше писано някъде за тях !
Виж целия пост
# 446
Мече, извинявай, но ще преведа на nadinkapl твоят отговор. Оставам с впечатление, че не е разбрала нищо.

nadinkapl, нямате хомеопатично предписание на хомеопатично лекарство. И докато не получите такова от класически хомеопат, по-добре да не давате на детето си никакви гранули по никакъв начин. А защо - Мечка Малинарка ви е обяснила изключително подробно. Допълнително може да прочетет в темата Информативно за хомеопатията, както да прегледате тази и предишните й теми.

Моето проучване за ШС е същото - хомеопатичен препарат в материални дози. Оставила съм ги в шкафа, щото май и те като ХЛ са вечни и ако някой ден е необходимо със сигурност ще бъде след съответното предписание на хомеопата. Нямам идея дали може да се комбинират.
Виж целия пост
# 447
Мармухче ,DarinaK колко назад в темата мога да прочета ? В 25 тема ли някъде?
Благодаря за отговорите,оценявам ги.  Simple Smile
Моля и за малко по подробно разяснение ако някой се включи.

  bouquet
Виж целия пост
# 448
Моника, не помня в последните 3 теми да сме коментирами ШС. Има друга тема тук във форума, но там просто си споделят коя какъв коктейл си е забъркала. Не мисля да е добър вариант. А имаха и сайт самите соли, но и там - просто коктейли. Обаче големият въпрос е - да бъде ясно коя от тях и защо липсва. Същото и с еценциите на д-р Бах ....
Виж целия пост
# 449
DarinaK ,мисля, че при есенциите на Бах няма подтискане на друго ниво ако не вземеш подходящата есенция.
Зная ,че и те трябва да се предписват от класически хомеопат. В тая връзка моля кл.хомеопат да внесе яснота дали наистина при тях няма подтискане или нещо друго ? Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия