Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо някои хомеопати насърчават пациентите да изтърпят болката, вместо да предприемат действия?
Кое е по-важно според хомеопатията - страхът или заекването?
Как да се справим с резултатите от изследванията, които показват резистентност към болестотворни микроорганизми?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо някои хомеопати насърчават пациентите да изтърпят болката, вместо да предприемат действия?
Някои хомеопати насърчават пациентите да изтърпят болката, тъй като в хомеопатията лечението трябва да бъде меко и нежно. Първата индикация за правилно лекарство е изчезването на болката. В случаи на хомеопатична криза поради неправилна потенция, не се налага ново лекарство; вместо това се използват методи за преодоляване на кризата. Важно е да се отбележи, че страданието е нежелателно в хомеопатията.
-
Кое е по-важно според хомеопатията - страхът или заекването?
В хомеопатията страхът и заекването са взаимосвързани, като заекването обикновено се свързва с потискане на мисли. Въпросът за приоритета между тях е индивидуален и зависи от конкретния случай. Важно е да се отбележи, че хомеопатът трябва да изслуша и проучи внимателно всички симптоми и индивидуални особености на пациента, за да предпише подходящото лечение.
-
Как да се справим с резултатите от изследванията, които показват резистентност към болестотворни микроорганизми?
При резултати, показващи резистентност към болестотворни микроорганизми, е важно да се консултирате с хомеопат. Освен това е препоръчително да се повторят изследванията в друга лаборатория, тъй като може да има замърсяване на пробата. Важно е да потърсите мнението на специалист и да следвате индивидуално подходящо лечение.
-
Може ли да приемам деанксит, ако последният прием на хомеопатично лекарство е бил преди месец?
-
Защо хората използват хомеопатични лекарства по свое усмотрение и имат успех, докато други не виждат подобрение при посещения на класически хомеопат?
обаче какво наричаш 'класически грип'?
и гладничка, защото последно е яла в 17.30-18ч и спи до 3-4ч. Тогава, ми препоръчаха тази Хамомила и започнах да я давам преди всяко хранене по 3 гранулки ( да не са много 5), а когато започнеше да плаче от коликите давах 5 гранулки разтворени във вода, мисля че я успокояваше. И вече трета седмица давам хамомила. Да Ви кажа по едно време и то май около началото на приема, започна да не спи по цял ден, в мен заспива, в кошарата се стряска и така й се събираше сън през деня 1 час. Но пък вечер спеше и аз продължих да я давам. От една седмица колики почти няма, а от 2-3 дена след ядене си заспива спокойно. Затова питам как да продължа с приема и въобще да продължавам ли или да давам по 5 гранулки на ден профилактично, а когато я боли пак да разтворя 5. Благодаря!