Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 95 874
  • 1 812
# 1 575
преди години доста съм мислила по този въпрос. Точно по времето, когато децата бяха започнали да се занимават с доста неща и ги хвалеха и т.н. Люшках се между родителското си самолюбие, способностите на децата и евентуалното бъдеще, към което всеки път води. Накрая постигнах някакво собствено равновесие и мир, макар понякога да се обажда дяволчето на амбицията, че трябва много да внимавам, защото всеки гони своите интереси, а моята роля е да следя за интересите на децата си, и всъщност не искам да съм майка на шампиони, макар да е много примамливо. Не че съм оставила децата на самотек, но не искам да ги вкарвам в матрицата. В края на краищата те имат своя път в живота, а аз мога да им дам широка основа, върху която да могат да градят. Не харесвам тясната специализация, особено от ранна детска възраст, дори през пубертета не я долюбвам, защото затваря много врати. А да имаш и отглеждаш бъдещ шампион означава да го вкараш в един тесен коловоз, от който в един момент може да не може да излезе. Така или иначе в един момент ще трябва да се определят.
Виж целия пост
# 1 576
На какво основание и отнемат състезателните права?


пп Оттук http://www.blitz.bg/article/32871 ми прави впечатление един конкретен момент от отговора и

Цитат
- „Вашата” федерация (БФХГ) ви отнема състезателните права два пъти - първият веднага след шампионата в Сараево - през 1989 г., вторият - през май 1992 г. преди Олимпиадата в Барселона. Толкова ли бяхте „неудобна и опасно силна” и с какво по-конкретно?
- С едно-единствено нещо! Застраших „статуквото”. Сринах мита, че само Нешка може да прави шампиони. Доказах, че може да се подготвиш и сам! С научни методи, с правилно подвеждане към тренировъчните натоварвания, с необходимото медицинско възстановяване... И най-вече – с добро отношение...

С други думи допинг, разрешен, забранен или на границата е без значение

 По скоро друго има предвид, не толкова и за Нинов. В книгата на доста места става въпрос за неглижирането на сериозни травмии това, че тежки възпаления са били третирани само с болкоуспокоителни. Има една неприятна история как трябва през два часа цяла нощ сама да става и да си слага лед по нареждане на треньорите, при което е обвинена в саботаж, понеже ледът не  и помага. Има и други случаи.
 Не знам колко е вярно, но това е една от критиките и към методите на Нешка - наистина в много спортове се налага и случва на хората да илизат на състезание с всякакви повреди, в екстремни моменти притъпени с болкоуспокояващи, но според нея става въпрос за системно неправилно третиране  и обвинения в лигавост, саботажи и прочие, а не само в такива екстремни случаи.
 Естествено, не мога да кажа така ли е било. Но съм сигурна, че с горното визира неправилно лечение и неоставяне на достатъчно време да се излекуват травмите, а не допинг - последното откъде всъщност дойде, подозирана ли е някога за допинг?

 

 
Виж целия пост
# 1 577
Цитат
- „Вашата” федерация (БФХГ) ви отнема състезателните права два пъти - първият веднага след шампионата в Сараево - през 1989 г., вторият - през май 1992 г. преди Олимпиадата в Барселона. Толкова ли бяхте „неудобна и опасно силна” и с какво по-конкретно?
- С едно-единствено нещо! Застраших „статуквото”. Сринах мита, че само Нешка може да прави шампиони. Доказах, че може да се подготвиш и сам! С научни методи, с правилно подвеждане към тренировъчните натоварвания, с необходимото медицинско възстановяване... И най-вече – с добро отношение...

С други думи допинг, разрешен, забранен или на границата е без значение
Според мен пък тя реферира към помощта на Нинов с подчертаното Thinking

Естествено, че реферира към него, видите ли колко той е напредничав, пък садистката която ги подлага на нечовешки натоварвания е ретроградна.

Това, че Чашчина и Кабаева са хванати, а на нея и се е разминало е чист късмет, ако беше отишла в Барселона щеше така да изгърми, че повече гък нямаше да издума, ама на виновни са БФХГ, че не са я пуснали.


И ти имаш доказателства за това предполагам?  newsm78 В противен случай думите ти се наричат клевета.

Аз от всичко дотук научих, че и в този красив спорт е имало и има интриги, договорки и лагери между клубове, треньори и състезателки. Че българите обичаме да имаме авторитети, легенди и митове и не даваме да пада сянка на съмнение върху тях,  защото и без това имаме малко поводи за гордост.
И че в тази тема пишат най- големите психолози и профайлъри у нас.  Laughing
Виж целия пост
# 1 578
Отдел Куонтико към бгмама също като Нешка, няма грешка! Wink
Виж целия пост
# 1 579
Аз от всичко дотук научих, че и в този красив спорт е имало и има интриги, договорки и лагери между клубове, треньори и състезателки. Че българите обичаме да имаме авторитети, легенди и митове и не даваме да пада сянка на съмнение върху тях,  защото и без това имаме малко поводи за гордост.
И че в тази тема пишат най- големите психолози и профайлъри у нас.  Laughing
Really  Laughing Laughing Гимнастиката от години се раздира от скандали, интриги, договорки и т.н. Аз искрено се учудвам, че някой вярва в кристалната чистота на големия спорт, още повече толкова субективен като гимнастиката. Че то в бягането, където има един вездесъщ хронометър има интриги, пък какво остава за дисциплина, където всичко се определя от съдийските оценки, а съдийките се избират по сложна политическа схема.
Това за авторитетите не знам как да го коментирам, очевидно тук има някаква фактология, която всички си тълкуваме според собствените предразсъдъци и способности, но нещо не ме кефи като обяснение линията българи-повод за гордост и т.н. За мен лично тя не е валидна изобщо.
Виж целия пост
# 1 580
Аз от всичко дотук научих, че и в този красив спорт е имало и има интриги, договорки и лагери между клубове, треньори и състезателки. Че българите обичаме да имаме авторитети, легенди и митове и не даваме да пада сянка на съмнение върху тях,  защото и без това имаме малко поводи за гордост.
И че в тази тема пишат най- големите психолози и профайлъри у нас.  Laughing
Really  Laughing Laughing Гимнастиката от години се раздира от скандали, интриги, договорки и т.н. Аз искрено се учудвам, че някой вярва в кристалната чистота на големия спорт, още повече толкова субективен като гимнастиката. Че то в бягането, където има един вездесъщ хронометър има интриги, пък какво остава за дисциплина, където всичко се определя от съдийските оценки, а съдийките се избират по сложна политическа схема.
Това за авторитетите не знам как да го коментирам, очевидно тук има някаква фактология, която всички си тълкуваме според собствените предразсъдъци и способности, но нещо не ме кефи като обяснение линията българи-повод за гордост и т.н. За мен лично тя не е валидна изобщо.

Да, рили, не всички сме светнати като теб, просветената.  Laughing

Не пиша мнения, за да кефя когото и да било, нито пък някой е длъжен да ги коментира.  newsm78
Виж целия пост
# 1 581
Абе какво ви става? Първо пишете нещо, после сакън някой да не го коментира, форум е все пак, не лекция. Нито съм казала нещо обидно, не съм иронична дори,.
Аз наистина се учудвам как може да не ви е правило впечатление, аз гледам гимнастика само по телевизията, нито съм вътре в спорта, нито съм суперфен, но това се коментира на всеки шампионат, на всяка олимпиада откак се помня.
Виж целия пост
# 1 582
Не знам аз като българка дали имам някаква заслуга за това, че други българки печелят световни медали и оттам да дойде и гордостта ми от този факт, но за последните две седмици разбрах със сигурност нещо, което и преди бях чувала, но сега се убедих. Нашата гимнастика през 80-те и началото на 90-те години е на много високо ниво. Нашите гимнастички творят на терена истински чудеса, с мисъл, с въображение, с енергия, с високо технологично майсторство. Това не е легенда, а истинска история. За разлика от много други истории, които излязоха истинско фалшименто.
Виж целия пост
# 1 583
И аз научих доста работи!На "отлетелите" големи бели птици приятен полет, а на оставащите весело и приятно бъбрене в темата -ами то си е Клюкарник,де! В петък да не се учудите ,ако напълнят един цял жълтурник с вашите писания и разследвания! PeaceЩе им изкарате хляба  на хората! Laughing
Само да имат късмет!Ще ги съдя Mr. Green

 Ще искаме да ни платят.
Виж целия пост
# 1 584
Много е хубаво как някак си използвахме тази книга и цялата долна клюка около нея за някаква полезна цел - аз научих толкова неща за историята на този спорт, изгледах и изчетох сума ти материали, неща които не знаех .... Категорично според мен не може да се тегли черта, която да не минава през средата, както каза назад didiela.

Тези дни доста мислих и дали мога да съм майка на спортист и то шампион. Като онази реклама около Олимпиадата за майките. И май мога. Според мен си заслужава.

10'c, изчакай малко и тогава помисли пак. Mr. Green едно е на теория, съвсем друго на практика. И аз на теория мога да бъда майка на шампиони. Сигурно съм си го и мислела някога, но на практика е друго - имам достатъчно знания, хъс, амбиция, обаче не желая децата ми да стават шампиони. Жал ми е. Само споделям.
Виж целия пост
# 1 585
Ми не знам. Аз съм много строга, а  и много мога да мотивирам, та мислих си че ставам ей така хипотетично разсъждение. Обаче, не ми е ясно например как от селския отбор децата вървят напред. Ей при Бианка е 'случайност" попадането й при Нешка ( нарочно слагам кавичките, защото изобщо не вярвам на тази случайност) , но при други сигурно е преследване на момента, мястото ... което не знам дали го умея, по-скоро не, иска се амбиция да буташ детето докато го наместиш на правилните релси, дано се разбира какво казвам, че малко объркано си обяснявам мислите днес.
Виж целия пост
# 1 586
Обаче, не ми е ясно например как от селския отбор децата вървят напред. Ей при Бианка е 'случайност" попадането й при Нешка ( нарочно слагам кавичките, защото изобщо не вярвам на тази случайност) , ама при други сигурно е преследване на момента, мястото ... което не знам дали го умея, по-скоро не
  Треньорите си селекционират деца от малките школи и ги привличат в спортните училища в големите градове от 5 клас още.
Виж целия пост
# 1 587
Абе какво ви става? Първо пишете нещо, после сакън някой да не го коментира, форум е все пак, не лекция. Нито съм казала нещо обидно, не съм иронична дори,.
Аз наистина се учудвам как може да не ви е правило впечатление, аз гледам гимнастика само по телевизията, нито съм вътре в спорта, нито съм суперфен, но това се коментира на всеки шампионат, на всяка олимпиада откак се помня.

Коментират се интригите в световната гимнастика, никога не съм чула да са се коментирали интриги между клуб Левски и клуб Славия или че има договорка на европейското да участва Мара, а не Пена, в замяна на...Искренно съм учудена, че всички освен мен сте били запознати с тези особености на националната худ. гимнастика. И ми е много ми е интересно ти кога и от кого си ги чула по тивито.  newsm78

Нямам нищо против да коментираш мои думи и даваш своето мнение, просто предният ти пост ми прозвуча заядливо и съм подчертала защо. Едно е да напишеш "Ми не съм съгласна, защото...", "Мисля еди какви си, защото..." съвсем друго да се вмъкват едни такива заядливи коментарчета " това не знам как да го коментирам", сякаш си длъжна да го направиш. Ами като не знаеш недей да го коментираш, напиши си твоето мнението ясно и точно.

Виж целия пост
# 1 588
По ТВ не се коментирало, но по вестниците от време на време имаше Peace. След този скандал и оттеглянето на Нешка се започна едно жалене от клуб Илиана. Едни и същи обвинения циркулират от години само, че с различни адресати.
Симона Пейчева си имаше доста ядове. Интересна от тази гледна точка е и историята на Силвия Митева, която така или иначе в момента, ни е единствена гимнастичка в 10-ката на големи състезания.

Сега сигналите са, че всичко ще се промени, като се вземе най-доброто от старото и се използват по-младите. Дано да стане, четейки интервюта, стигам до извода, че близкото бъдеще е момента да се пробие хегемонията на рускините.
Виж целия пост
# 1 589
Ооо, интриги и договорки в спортове оценявани от съдии винаги е имало.
В спортната гимнастика у нас са, както се казва, една шепа хора и пак не могат да се наместят. Има скандални отсъждания дори и при най- малките 6-9 годишни. Разпределят се медалите на уредите според това, кой треньор е по- напорист и с повече влияние. А милите душици, ронят крокодилски сълзи, защото са се убили от тренировки, изиграли са си всичко перфектно, а златото отива при друга, по неясни съображения. Там какво делят идея си нямам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия