С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 600
Здравейте,
не съм писала много отдавна,че лежах в болницата за преносване,после раждането,после като се прибрахме,да се нагласим,а и определно нямам много свободно време,ама мисля,че за всички е така Simple Smile
Иначе родих на 23.02,момиченце,Александра,3900,52 см Simple Smile ходихме на консултация миналата седмица,за да види педи дали се храним добре,за 2 седмици беше качила 660г Simple Smile другата седмица ще ходим да ни бият ваксина,дадоха ни да пием вигантол,по 2 капси сутрин,преди ядене.Иначе за сега само се кърмим,за сега й стига Simple Smile
Ние ползване памперс премиум кеър,за сега са добре,пропускали са ми няколко пъти,но мисля,че не съм ги  стегнала добре,не знам,бяха на промоция преди време и си взех от тях,но мисля да ползвам пуфис.
Давам водичка,кога пие,кога не,но поне да изплаква устичката от млякото,да не се образува млечица.
Така ми се искаше днес да излезем малко на разходка,но вятърът е много силен и пак ще си останем вкъщи,нямам търпение да се стопли и да излизаме навън Simple Smile
пожелавам приятен ден на всички,ще гледам да пиша по-често Simple Smile
Виж целия пост
# 601
Здравейте и от мен, не ми остава много време да ви поша. Да ви се оплача ние спим през деня само в количката навън, в къщи няма никакъв шамс да го приспя, сложа ли го в кошарата почва да плаче Sad някои има ли подобен проблем и как се справя ?

И при нас проблема е същия хич не си иска креватчето чак ме е яд  Twisted Evil  Simple Smile Ние взехме шезлонг и съм много доволна като я сложа в него спи с часове , в нашата спалня също , а преди да взема шезлонга я слагах в кошницата за кола и там спеше , в количката навсякъде , НО не и в креватчето  Simple Smile Другото което е пускам и музика или от ТВ или от телефона и тя се унася , особено като и пусна песента от Революция Z - Аз искам  Whistling  Mr. Green така хубаво си слушка пу пу  Simple Smile Пробвай някой от тия методи дано помогне  Simple Smile


Vili_R
- Ааа далеч да си от тази мисъл че ще се обидя  Hug , глупости аз просто трябваше да поясня още тогава че това го е казал в кръга на шегата  Simple Smile Така е трябва да имаме подкрепа от мъжете си и то точно сега , то в крайна сметка ако не сега кога ?!  Rolling Eyes Дет викаш по едно малко мрънкалце за сега ни е пре достатъчно  Simple Smile  Hug
Ооо да ти доста си претоварила и храните и то за това си сигурно толкова се е отразило на бебо  Confused Аз ще взема да пробвам малко да видиме , то все пак всеки организъм си е различен , пък ако видя че не и понася и аз ще се лиша за сега и това е  Flutter


За разходка  времето при нас е много хубаво топличко , ама пак има един вятър УЖАСЕН  Rage и не смея да излизаме така .. Ходихме сутринта до стринка ми на гости , пихме кафе  morning ( тя живее тука на една улица от нас ) , и нейното дете т.е. братовчед ми е на 2г. и половина , е няма да ви казвам каква ревност  Laughing Тя взе малко моята буба да я по гушка , и той веднага мамо , мамооо , мамоооо боли ме пръстчето  Simple Smile , мамо сглоби ми пистата ( има някакви писта са му взели ) , ама деца така са те  Simple Smile
Виж целия пост
# 602
Добре дошли на новите мами - Петето28 и Катпоп!  bouquet

Пете, за да се включиш във фейса трябва първо да те опознаем малко тук във форума, защото там групата е затворена и споделяме снимки и други доста лични неща. Разбрали сме се, че ще пускаме само хора, които "познаваме". Включвай се по-честичко тук. Пиши ни за теб и бебенцето, както и по темите, които обсъждаме и т.н.

Мибе, Бъни, относно спането в кошарка обсъждахме по едно време, че имат нужда да им е тясно и закътано. Да ги заградите с одеала или възглавници отвсякъде, както и може да постелете върху чаршафа поларено одеалце, защото понякога чаршафът им държи хладно отдолу и това също им пречи. Обикновено спят в зимния кош на количката или в столче за кола именно защото са теснички и им става топло и уютно. Аз моето си го държа в хола на дивана в зимен кош от количка. Баткото изкара така 6 месеца Simple Smile
Виж целия пост
# 603
мерси за отговора Шуши вече ще се включвам по често ,ще пиша и аз за моя малак сладур,родихме се 3450,на 02,02,терминат ми беше за 22,02 но моят мъж реши да излезне доста по рано.Ще се опитвам и аз да пиша и да си помагаме взаимно тъй като ми е второ детенце,имам си една кака на 3 год..
Виж целия пост
# 604
bunny : ) пробвай с лещата наистина. И аз съм на мнение, че щом ти се хапва нещо, то трябва да си угодиш. Просто не прави като мен  Grinning! Имай едно на ум, че може да има някаква реакция върху бебка и така. От няколко лъжички едва ли ще стане нещо.
Нашият мъж днес продължава да е ужасно ревлив  Cry. Не спира просто. Не знам какво се случва, но иска да е на ръце. Като го вземем продължава да реве и както и да го държим не спира да плаче. Може би е от коликите, но и днес не е акал и си мисля, че може да го боли коремчето  Sad. Дано утре да е по-добре, че вече едвам издържам.
Виж целия пост
# 605
Момичета,да ви кажа хич не се ограничавам с храните.Хапвам си си всичко каквото ми се яде.И зеле,боб леща,кафе си пия понякога,газирано.Да чукна на дърво,имам спокойно бебе и нямаме колики.
Виж целия пост
# 606
bunny : ) пробвай с лещата наистина. И аз съм на мнение, че щом ти се хапва нещо, то трябва да си угодиш. Просто не прави като мен  Grinning! Имай едно на ум, че може да има някаква реакция върху бебка и така. От няколко лъжички едва ли ще стане нещо.
Нашият мъж днес продължава да е ужасно ревлив  Cry. Не спира просто. Не знам какво се случва, но иска да е на ръце. Като го вземем продължава да реве и както и да го държим не спира да плаче. Може би е от коликите, но и днес не е акал и си мисля, че може да го боли коремчето  Sad. Дано утре да е по-добре, че вече едвам издържам.

Даваш ли водичка ? Ако даваш и слагаш захар , вместо обикновена захар слагай кафява , на мен ми казаха че кафявата захар предпазвала от запек т.е. не позволява бебчето да се запече  Simple Smile ( колко е вярно не знам така ми казаха )
Виж целия пост
# 607
Ние от вчера сме на Саб Симплекс и ме е страх да се похваля, че да не чуе дявола. В 18ч му дадохме първите капки и цяла вечер не сме имали колики. Вечерта си лежа кротичко, изкъпахме се без да плачем и си заспа съвсем нормално. Тази сутрин поплакахме малко, но бяха слаби колики, а и ни се спеше и може би затова бяхме криви Simple Smile.

И ние от вчера сме на Саб Симплекс и да не казвам голяма дума, ама май сме по-добре. В момента, в който й ги дадем - кривенето спира до 10 минути. Естествено пак иска внимание, гушкане и т.н., но преди капките изобщо не го позволяваше, само се гъне и криви и нищо не помагаше...

Аз направих така - установих, че видовете капки са 4 на брой:
- на основата на лактаза - Колийф
- хомеопатични - Ентерокинд, Камомила и т.н.
- на основата на симетикон - Инфакол, Еспумизан, Саб Симплекс, като последните са най-силни, т.е. с най-много от активните вещества
- гръцките НОПАР - силни са, не са хомеопатични и в състава им пише, че имат парабени (не че знам какво значи това, но лекарката беше негативно впечатлена от този факт)

Та закупих от всичките и ги пробвах в горния ред - т.е. сега съм стигнала до Саб Симплекс, гръцките ги държа за краен случай на големи болки... Изводът ми е, че колийф един път помага, друг не... Хомеопатичните - въпреки че се надявах те да помогнат основно, не стана работата. Саб Симплекс засега уж помагат.

ААаа, пробвахме и сушоара - не насочен към нея - а просто пуснат в стаята... Два пъти го пробвахме и двата пъти заспа като къпана...

Ще ви държа в течение Simple Smile Пишете и вие, ако откриете още варианти за колики и кривене...

Виж целия пост
# 608
Хайде и аз да се цопна при вас Simple Smile Бебе Ния се роди на 04.02. със секцио. Исках да родя нормално и да кърмя и двете неща не се получиха, за съжаление Sad Коликите вече понамаляха и е доста по-спокойна. Чета, че има бебета, които не искат да спят вътре, а пък ние не искаме да спим на вън. Мен това ме устройва, защото успявам да си посвърша нещо или да дремна, докато тя спи. Спокоен ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 609
Толкова ли няма кой да премести темата в родени 2013?
Виж целия пост
# 610
Здравейте и от мен! Отдавна не съм писала, но не ми остава време. И ние имаме колики и ги лекуваме с еспумизан и биогая, а много се чудя за този Нопар, гледам добри отзиви има. Тази нощ пробвахме сешоара и доста добре подейства - заспа, но като го спрях пак почна и така цяла нощ... Вече не знам какво да го правя, разнасяме се постоянно и се гушим, а той пищи и се гърчи Sad Иначе друго няма, във вторник сме на лекар и ще дам отчет. Лек ден от мен!
Виж целия пост
# 611
bunny : ) пробвай с лещата наистина. И аз съм на мнение, че щом ти се хапва нещо, то трябва да си угодиш. Просто не прави като мен  Grinning! Имай едно на ум, че може да има някаква реакция върху бебка и така. От няколко лъжички едва ли ще стане нещо.
Нашият мъж днес продължава да е ужасно ревлив  Cry. Не спира просто. Не знам какво се случва, но иска да е на ръце. Като го вземем продължава да реве и както и да го държим не спира да плаче. Може би е от коликите, но и днес не е акал и си мисля, че може да го боли коремчето  Sad. Дано утре да е по-добре, че вече едвам издържам.

Даваш ли водичка ? Ако даваш и слагаш захар , вместо обикновена захар слагай кафява , на мен ми казаха че кафявата захар предпазвала от запек т.е. не позволява бебчето да се запече  Simple Smile ( колко е вярно не знам така ми казаха )

Бъни, давам повече чайче от копър и анасон. На водата не се впечатлява много  Simple Smile. Тъй като чайчето си го правя аз, слагам съвсем малко захар на върха на лъжичката. Може да взема и кафява щом казваш, че е по-добре Wink.
Иначе вече сме доста по-добре. Вчера се изака и доста беше напълнил памперса. Явно наистина го е боляло коремчето и затова е бил толкова крив. Днес вече е акъл два пъти и сега заспа. Малко се криви като заспива и иска да го гушкам докато заспи  Simple Smile. Бебешка му работа  Laughing!
Иначе за Саб Симплекса - продължавам да го давам и май той помага най-много за сега. Давам и от хомеопатичните Ентерокинд, но тях по-рядко - когато стане наистина доста крив.
Виж целия пост
# 612
Здравейте и от мен! Отдавна не съм писала, но не ми остава време. И ние имаме колики и ги лекуваме с еспумизан и биогая, а много се чудя за този Нопар, гледам добри отзиви има. Тази нощ пробвахме сешоара и доста добре подейства - заспа, но като го спрях пак почна и така цяла нощ... Вече не знам какво да го правя, разнасяме се постоянно и се гушим, а той пищи и се гърчи Sad Иначе друго няма, във вторник сме на лекар и ще дам отчет. Лек ден от мен!
troti, защо не пробвате Саб Симплекс? Ние преди да преминем към него бяхме на Еспумизан и в един момент просто спря да ни действа. Саб симплекса е по-силен и за сега ни е ОК.
Виж целия пост
# 613
Здравейте и от мен! Отдавна не съм писала, но не ми остава време. И ние имаме колики и ги лекуваме с еспумизан и биогая, а много се чудя за този Нопар, гледам добри отзиви има. Тази нощ пробвахме сешоара и доста добре подейства - заспа, но като го спрях пак почна и така цяла нощ... Вече не знам какво да го правя, разнасяме се постоянно и се гушим, а той пищи и се гърчи Sad Иначе друго няма, във вторник сме на лекар и ще дам отчет. Лек ден от мен!
troti, защо не пробвате Саб Симплекс? Ние преди да преминем към него бяхме на Еспумизан и в един момент просто спря да ни действа. Саб симплекса е по-силен и за сега ни е ОК.
Еми, защото всички са симетикон, не мисля, че има значение. Лошото е, че не помагат...
Виж целия пост
# 614
Vili_R - От тоя на ХИП ли даваш  newsm78 Аз съм взела от него , обаче пише че е от 2 месеца , но в аптеката ми казаха че може да и давам но на половин доза , и като стане на 2 месеца мога да си и давам както си трябва . И аз честно казано дадох и веднъж малко и повече не посмях  Simple Smile Чудя се да давам ли , да не давам ли  Thinking , или да се обадя на педиатърката да я питам пфф   Crazy  Simple Smile .........
Радвам се че бебо вече се чувства по добре  Hug


Капките Нопар - Аз съм безкрайно доволна от тях !! Ако не бяха те не знам какво щяхме да правим  Wink Аз + тях давам и Инфакол но от него не виждам голям ефект  Tired

Mama Alya
welcome
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия