С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 615
Vili_R - От тоя на ХИП ли даваш  newsm78 Аз съм взела от него , обаче пише че е от 2 месеца , но в аптеката ми казаха че може да и давам но на половин доза , и като стане на 2 месеца мога да си и давам както си трябва . И аз честно казано дадох и веднъж малко и повече не посмях  Simple Smile Чудя се да давам ли , да не давам ли  Thinking , или да се обадя на педиатърката да я питам пфф   Crazy  Simple Smile .........
Радвам се че бебо вече се чувства по добре  Hug


Капките Нопар - Аз съм безкрайно доволна от тях !! Ако не бяха те не знам какво щяхме да правим  Wink Аз + тях давам и Инфакол но от него не виждам голям ефект  Tired

Mama Alya
welcome
Бъни, има чай на хип против колики за деца над 1 седмица, този за 2 месеца е за после, според мен.
Виж целия пост
# 616
Vili_R - От тоя на ХИП ли даваш  newsm78 Аз съм взела от него , обаче пише че е от 2 месеца , но в аптеката ми казаха че може да и давам но на половин доза , и като стане на 2 месеца мога да си и давам както си трябва . И аз честно казано дадох и веднъж малко и повече не посмях  Simple Smile Чудя се да давам ли , да не давам ли  Thinking , или да се обадя на педиатърката да я питам пфф   Crazy  Simple Smile .........
Радвам се че бебо вече се чувства по добре  Hug


Капките Нопар - Аз съм безкрайно доволна от тях !! Ако не бяха те не знам какво щяхме да правим  Wink Аз + тях давам и Инфакол но от него не виждам голям ефект  Tired

Mama Alya
welcome
Бъни, има чай на хип против колики за деца над 1 седмица, този за 2 месеца е за после, според мен.

Така ли  newsm78 не знаех ... В аптеката това ми дадоха , специално казах на колко точно дни е бебето ... Ох , писна ми от задръстени хора  ooooh! как па може след като има такъв чай да не ми дадат от него , а да ми дават този за 2 месеца , и да ми казват че мога да давам от него  Tired
Благодаря за пояснението !!
Виж целия пост
# 617
bunny, аз слагам една чаена лъжичка в 100мл. вода от чая на Хип и го давам бая време вече- не съм забелязала да и вреди, но не виждам и да помага  Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Здравейте на всички и аз не съм писала доста дълго време  знаете защо Simple Smile
При мен нещата с кърменето не се получиха, опитах всичко което ми препоръчаха ЛЛЛ, бабите, приятелки обаче 5-10гр и това е . Педито настояваше много да кърмя донесе ми книжка за кърменето с много полезна информация и съвети . Е не бъде, а така ми се искаше да кърмя , аз и баткото не успях да кърмя, но при него си имаше проблеми / беше в микрото доста време, а аз бях толко стресирана като го взеха, че кърмата прехвръкна/. Сега нещата бяха нормални нооо нямам вашия късмет, само дето се заредих с подплънки, пликчета за замразяване на кърма и т.н. май не трябваше предварително да ги купувам Sad
Здравейте мами!
Гледам пак около коликите се въртят нещата...
Вчера взех Хумана Антиколик и на първо четене мога да кажа, че още след първото хранене спряхме да охкаме и пъшкаме Simple Smile ...

Исках да попитам, дали има някое друго бебче на такава храна, защото в нета няма много информация за конкретното адаптирано, диетично мляко...


Butterfly_Lovehunter не е само твоето бебче така. Ние започнахме с НАН, но когато се появиха коликите и нашият педиатър ме видя колко капки кърма се изцеждат с мъка ми препоръча НАН Сензитив той бил с Еспумизан. Да ти кажа доволна съм от него само акото стана тъмно зелено, но доктора каза, че няма нищо страшно. Моето синче ака по веднъж на ден и за това питах доки и отговора беше отново "няма нищо страшно" Отделно чух за някакво мляко от ДМ- БейбиЛов, било много добро.
Момичета кога ви правиха първата имунизация. Много ме е страх да не объркаме дните , аз с баткото много се напатих първата имунизация му я сложиха когато навърши 3 месеца и сега много ме е страх.
Лека и спокойна вечер на всички.
Виж целия пост
# 619
Петето, и моето момче е родено на 2.02. с тези килца. Simple Smile В колко часа се роди твоето бебче?
Момичета, не слагайте захар във водата без причина - разваля млечните зъби, а от там и постоянните! Захар само при висок билирубин.
Аз вече подлудях - от неделя е доста ревлив. Явно коремче го тормози. Пробвам разни методи, но явно трябва да си мине периода ...
Виж целия пост
# 620
Vili_R - От тоя на ХИП ли даваш  newsm78 Аз съм взела от него , обаче пише че е от 2 месеца , но в аптеката ми казаха че може да и давам но на половин доза , и като стане на 2 месеца мога да си и давам както си трябва . И аз честно казано дадох и веднъж малко и повече не посмях  Simple Smile Чудя се да давам ли , да не давам ли  Thinking , или да се обадя на педиатърката да я питам пфф   Crazy  Simple Smile .........
Радвам се че бебо вече се чувства по добре  Hug


Бъни, чая го правя от истински семена копър и анасон. Купих ги от щанд за подправки. Малко съм скептично настроена срещу тези на ХИП - първо, че са доста прехвалени, струват неоправдано скъпо, а и съм на мнение, че от истинските продукти по-добро няма. Пробвай да намерих истински и мисля, че е най-добрият вариант. Аз правя съвсем малко количество и слагам по няколко семенца копър и анасон. Захарта е съвсем на върха на лъжичката и дори не е е сладък чая. Има много приятен вкус  Peace. Нашето педи не ни е казала нищо за този чай. Напълно безопасно е, дори е добре да се пие. Успокоява коремчето и дори го дават и за колики Wink.
Виж целия пост
# 621
Вили ние сме на Саб симплекс. Помагат му горе долу на мъничето. Имай предвид обаче, че Лефакс/лефаксин, Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол и още някои сигурно са абсолютно едно и също - симетикон.
Ние взимаме и Биогая, която ако не помага за колики, то си има други добри страни.

Аз на твое място бих пробвала нещо различно от симетикон, след като не му действа в един вид капки.
Погледни Колийф и/или Биогая

rendence благодаря за съвета  Wink! Ние от вчера сме на Саб Симплекс и ме е страх да се похваля, че да не чуе дявола. В 18ч му дадохме първите капки и цяла вечер не сме имали колики. Вечерта си лежа кротичко, изкъпахме се без да плачем и си заспа съвсем нормално. Тази сутрин поплакахме малко, но бяха слаби колики, а и ни се спеше и може би затова бяхме криви Simple Smile.
И аз забелязах, че Еспумизан, Лефакс и Саб симплекс са на основата на симетикон и ми беше притеснено дали последните ще ни помогнат. Това, което ги отличава обаче е, че симетикона е в по-голямо количество (при Лефакса е 40 мг, а при Саб симплекс - 69 мг). Може би това, че са по-силни ни действат по-добре. И все пак още не съм сигурна дали ще ни помогнат. Давам ги едва от вчера и може коремчето просто да е било по-спокойно. Ще видим как ще сме тези дни и ще пиша.


СПЕШЕН ВЪПРОС към Villi_R & rendence и всички останали мамчета, които са заложили на Саб Симплекс:

Момичета, случайно да имате впечатление, че от Саб Симплекс детето се запича?... Нашето не е акало от вчера вечерта и се чудя дали не е от капките - от тогава сме на тях. От друга страна и аз нещо съм позапечена и не съм сигурна, че е от капките. Не ми се иска да сменям капките, защото ми се струва, че са единствените, които действат - сега й дадох от хомеопатичните Ентерокинд, но няма файда. Много ми е важно да знам вашите впечатления по този въпрос. Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 622
СПЕШЕН ВЪПРОС към Villi_R & rendence и всички останали мамчета, които са заложили на Саб Симплекс:

Момичета, случайно да имате впечатление, че от Саб Симплекс детето се запича?... Нашето не е акало от вчера вечерта и се чудя дали не е от капките - от тогава сме на тях. От друга страна и аз нещо съм позапечена и не съм сигурна, че е от капките. Не ми се иска да сменям капките, защото ми се струва, че са единствените, които действат - сега й дадох от хомеопатичните Ентерокинд, но няма файда. Много ми е важно да знам вашите впечатления по този въпрос. Благодаря предварително за отговорите!

Леда, ние тези дни имахме проблеми с коремчето, но те бяха, защото бях яла неподходяща храна. Това се отрази на бебчо и 1 ден не беше акъл. Това обаче беше, заради храната, която бях яла (леща и гъби). Щом и ти си имаш проблеми със стомаха по-скоро е заради храната. Помисли дали не си направила моята грешка и без да искаш да си претоварила коремчето на бебчо. Бих те посъветвала да хапнеш нещо по-разхлабващо като круши например. Направи си супичка и пий повече течности. Мисля, че ще се справите с проблема.
Пиши какво е станало и как е бебчо  Hug!
Виж целия пост
# 623
Ние нямаме проблеми с акането, но ползваме саб симплекса в комбинация с Биогая, която може би помага да не се запичаме.
Чела съм, че има доста оплаквания, че продуктите против колили със симетикон предизвикват запек, но не мога да твърдя от собствен опит.
Виж целия пост
# 624
И аз четах различна информация за симетикона. Ако предозираш мошеш да докараш запек на бебо. Леда, ти по колко капки и колко често даваш?
Виж целия пост
# 625
Вили и rendence благодаря за бързия отговор!

Успокоих се малко, че точно мисля че намерихме нашите капки, пък ако се запича от тях, ще е малшанс. Сега ме е яд, че дадох Ентерокинд, защото съм между две яденета и искам да изчакам сега следващото ядене, за да й дам Саб Симплекс и сега точно е голямо дондуркане. Тя баба й повече я друска, ама като я слушам как плаче, направо ми се къса сърцето...

Биогая... още сега ще звънна на тати да й вземе. Ще изчакаме някак си до следващото хранене... и тогава къпане, хранене, капки и ... живот и здраве 4-5 часа сън Simple Smile

Между другото аз си взех от тоя чай на ХИП за колики - всъщност чай от копър, за кърмачета от 1 седмица нататък... Обаче Биляна каква физиономия прави като го пие - не мога да ви опиша... Явно й е много гаден...
Виж целия пост
# 626
Леда, моето заспива на спокойна музика - блус, джаз, а също се препоръчва класическа, но аз не слушам такава. Да не е рок или друга по-агресивна само. Може чил аут или друга нежно лирична. Не е нужно да пускаш сешоари и прахосмукачки, но ако това се харесва на бебето по-добре си свали MP3-ки с такъв шум, вместо да хабиш ток. Peace Определено мога да кажа, че спи по-дълго докато свири музиката и не пъшка, нито се напъва. Така беше и с баткото.

Биогаята - като звъннеш на тати да вземе му кажи, че се държи в хладилник и да купи непосредствено преди да се прибере. Да не купи сутринта и да донесе вечерта, че ще е развалена вече!!!

Да се отчета от прегледа вчера Simple Smile
За първата седмица беше качил 370гр като ни казаха, че е редно към 250. ММ каза да внимавам да не стане пак така и втората седмица, защото ще ми се сърди един вид. И какво да ви кажа - отивам и се оказва, че втората седмица е качил допълнително 500гр  Rolling Eyes направо го застрелях ММ  Whistling (само на кърма сме)
Та сега за 2 седмици е качил общо 850гр. и е станал 3750гр. Аз пиех витамини за бременни и кърмачки и от няколко дена ги спрях, та ще видим какво ще излезе на другия преглед.
Да е жив и здрав, за мен по-важното е, че бъбреците му не се увеличават допълнително и има надежда да се оправи с времето. Praynig

Въпрос - вие пиете ли витамини за кърмачки и мислите ли, че наддават повече от тях?
Виж целия пост
# 627
Леда не се притеснявай, че си дала сега Ентерокинд. И аз го давам, когато го хванат пак коликите, а не е време за Саб симплекса. мисля, че действат добре.
Днес май имаме повечко колики  Confused. Иска да се гушкаме и да спи в мен.
А защо не пробваш наистина да направиш ти чайчето, а не този на ХИП. Калоян го харесва и си пийва от него  Peace.
Виж целия пост
# 628
И аз четах различна информация за симетикона. Ако предозираш мошеш да докараш запек на бебо. Леда, ти по колко капки и колко често даваш?

Ами в листовката специално никъде не видях дозировка. Пише да се дават по 15 капки след всяко кърмене. Аз й давам след всяко хранене - ние се храним на минимум 3 часа. Ако имам междинни хранения, за тях не й давам. Само на тези, които съм решила, че са основните. Те са не повече от 7-8 на ден.

Много ли е?
Виж целия пост
# 629
Имам въпрос към ЛЛЛ :
  Значи дадох на Габи 120мл. кърма от шишето , изяде си я и след 20мин. един рев и търсеше отново да яде , сложих я на гърда посука малко и след това започна ту засуква , ту пуска и се ядосва , започна да рита с крачета и да плаче , до сега не го е правила  Confused Нормално ли е това и на какво може да се дължи ? Стиснах се да видя да не би пък да няма мляко имаше си  Thinking .....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия