С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 120
Здравейте момичета...

да поздравя всички родили мами...с пожелание за много здрави и хубави бебенца..спокойни нощи и безгрижно детство!


Искам и аз да се похваля...на 06.02.2013 година се роди моят син Християн ... малкото ни злато се роди с тегло 4,030 кг и 52 см (планово секцио)
Всичко мина много добре и от вчера сме си в нас!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 121
Честито, Деси!!! Бъдете живи и здрави всички вкъщи и бати много да помага!

ЛЛЛ, благодаря много. Бебка заспива веднага след сученето от едната гърда в повечето случаи. Трудномога да дам и втората. Между храненията изцеждам по малко. А вечер когато е много неспокойна, тогава сученето става доста на често и реално само тогава мога да предлагам и двете гърди.
Когато е много неспокойна от колики също предлагам гърда. Това правилно ли е, или може да натовари само допълнително стомахчето? Защото действа добре като успокояване.

Има ли други майки, които при колики дават да суче?
Виж целия пост
# 122
Много новини днес. Честити да са бебетата на новите мами. Само радост да ив носят.

Имам въпрос към ЛЛЛ - прави ми впечатление, че сякаш бебето суче по-охотно от лявата ми гърда. Ето днес сложих на дясната (беше на ред тя), посука и заспя. Вдигнах я да я сложа на другата и тя си засука хубаво, докато сама не се отказа. Определено имама кърма и в двете гърди, каналите са разработени, не знам защо е така. Другото, което ме притеснява, е, че много спи и много бързо заспива на гърдата и сякаш ефективното сукане е твърде кратко (между 10-20 мин.). Реално като се събуди винаги търси да суче и кога суче повече, кога по-малко, прави различни паузи, но е на около 2 до 3 часа, най-често на 3 ч. (аз и не давам да е по-голяма паузата и я будя Rolling Eyes).
Притеснявам се, че твърде малко качва, от изписването (15 дена), 2450 гр., вчера беше 2820 гр. Ох, много притеснения, много нещо. Май все се филмирам з анещо, но ми се ще да чуя едно мнение за успокоение.
Виж целия пост
# 123
Здравейте маминки, много ми домъчня за вас  Grinning

Викам да прочета всичко и тогава да пиша, ама май няма да смогна, още чета старата тема и реших първо да ви пиша някой ред.
Честито на всички мами и нови бебчета, да са живи и здрави и много много щастливи  Hug
Ние сме добре, обаче поседяхме 7 дни в болницата, първо защото ми остана малко плацента и се наложи да ми правят кюретаж, а пък после и жълтеницата ни хвана и седяхме 2 дни на лампи, но важното е че сме добре. Спрях баткото от градина, за да не ми донесе някой вирус, той пък взе че цъфна вчера с варицела, но поне аз съм карала и бебчо е защитен. Голям сме филм, само малко да влезем в ритъм и ще имам повече време за писане.
Имам много неща да пиша, ама малчо се събуди и търси цицата на мама  Mr. Green

Много целувки на всички и пак ще се включа  Hug
Виж целия пост
# 124
Виждам че сте ме записали на първата страничка , но не са написани размерите на бебка - 3,200гр. и 50см.  Heart Eyes

Тия дни ще се включа с разказ от раждането , само да имам малко повече време за   typeuu   Simple Smile

На всички неродили мами УСПЕХ   bouquet , а на родилите ЧЕСТИТО да са ви живи и здрави бебоците и да ви правят много щастливи   bouquet
Виж целия пост
# 125
...
ЛЛЛ, благодаря много. Бебка заспива веднага след сученето от едната гърда в повечето случаи. Трудномога да дам и втората. Между храненията изцеждам по малко. А вечер когато е много неспокойна, тогава сученето става доста на често и реално само тогава мога да предлагам и двете гърди.
Когато е много неспокойна от колики също предлагам гърда. Това правилно ли е, или може да натовари само допълнително стомахчето? Защото действа добре като успокояване.

Има ли други майки, които при колики дават да суче?

hopeful_sunshine,

Mного майки споделят твоите наблюдения, че по-честото сучене успокоява коликите, а не претоварва стомахчето. Кърмата е точната храна за човешките бебета, с идеално съотношение на хранителни стойности, храносмилателни ензими, минерали, витамини, имунофактори и т.н. Съответно не би могло бебешкото стомахче да се претовари от много кърма - тя се преработва бързо, а и бебетата имат механизъм да не преяждат, тъй като мозъкът им своевременно получава сигнал, че са се заситили.

Всяко бебе е различно и съм сигурна, че като следваш инстинктите си и наблюдаваш сигналите на Филипа, ще се справите чудесно!   bouquet

...
Имам въпрос към ЛЛЛ - прави ми впечатление, че сякаш бебето суче по-охотно от лявата ми гърда. Ето днес сложих на дясната (беше на ред тя), посука и заспя. Вдигнах я да я сложа на другата и тя си засука хубаво, докато сама не се отказа. Определено имама кърма и в двете гърди, каналите са разработени, не знам защо е така. Другото, което ме притеснява, е, че много спи и много бързо заспива на гърдата и сякаш ефективното сукане е твърде кратко (между 10-20 мин.). Реално като се събуди винаги търси да суче и кога суче повече, кога по-малко, прави различни паузи, но е на около 2 до 3 часа, най-често на 3 ч. (аз и не давам да е по-голяма паузата и я будя Rolling Eyes).
Притеснявам се, че твърде малко качва, от изписването (15 дена), 2450 гр., вчера беше 2820 гр. Ох, много притеснения, много нещо. Май все се филмирам з анещо, но ми се ще да чуя едно мнение за успокоение.

Здравей, catty_m!

Не е рядкост бебетата да предпочитат повече едната гърда. Това може да се дължи на различен аромат от жлезите по ареолата, вкус на млякото и т.н. - неща, които са недоловими за нас. Може да предлагаш на Лора от по-малко предпочитаната гърда, когато е сънена или полуспяща, или когато се кърмите нощем. Когато не е толкова гладна, също може да е по-склонна да суче от непредпочитаната гърда.

Друг трик, който използват някои майки, е да сложат бебето в поза класическа люлка на предпочитаната гърда, то да изпразни гърдата и след това да преместят бебето, без да променят положението на тялото му, на другата гърда. В така описаната ситуация, когато бебето е било в класическа люлка на едната гърда, в другата ще се озове в поза "футболна топка".
Кърмене в тиха и притъмнена стая също може да помогне на Лора да приеме по-малко предпочитаната гърда.

Относно притесненията, че не суче активно, може да опиташ компресия на гърдата. Ето и видео. Идеята на компресията е, притискайки леко гърдата, по механичен начин да помогнеш на млякото да слезе надолу по каналчетата към устичката на бебето и така да задействаш отново сукателния и гълтателен рефлекс.
Чудесно е, че се водиш по инстинкта си и не оставяш Лора да прави твърде големи паузи между кърменията. Последните изследвания показват, че кърмата се разгражда от бебешкото стомахче за период от 60-90 мин, така че е нормално кърмените бебета да огладняват по-често от тези, хранени с адаптирано мляко и съответно да бъдат хранени по-често.
Разбирам, че се притесняваш и от наддаването. Всъщност 370 г за 2 седмици е съвсем в нормата. Кърмените бебета качват между 170 и 330 г на седмица, като за момиченце е по-скоро около 170 г, така че Лора е напълно в нормите. Ако си е възвърнала вече рожденото тегло, ако е жизнена, има добър цвят и тургор на кожата, ако има поне 4-5 напишкани и 2-3 наакани еднократни пелени за 24 часа, най-вероятно си хапва съвсем задоволително.

Пожелавам ти спокойни и удовлетворителни кърмачески седмици и месеци!  bouquet
Виж целия пост
# 126
Евридик@ , благодаря ти за изключително подробния отговор. Аз компресията я прилагам от известно време. За пълните памперси си имаме и наакани поне 3-4 и редовно напишкани (тя не пие почти вода, не я кефи хич  Simple Smile). Ще гледам да не се филмирам и да се водя по детето най-вече (така правих и със синът ми и определено беше нещо много правилно за нас.).
Виж целия пост
# 127
Имам въпрос към ЛЛЛ - Чета тука по една таблица че като изцедя кърма може да преседи на стайна температура до 10 часа , а педиатърката ми каза че не могло . Каза ми да я държа не повече от 12 часа в хладилника , и ако не я дам да я замразя . Не знам как да процедирам вече , ако може малко по подробно как точно да съхранявам кърмата  newsm78 ( малко ми е мъгла всичко още докато свикна и се притеснявам пък да не направя някоя беля ) ..


А да и друго , кой храни ще ми подпомогнат да имам повече кърма ?  newsm78 И кой не се препоръчителни ?  newsm78
Виж целия пост
# 128
Останаха ли още не родили или само аз се търкалям.  Почти всички родиха по -рано та и на мен ми се ще ама на няма симптоми. Усещам само силно пробождане отдолу и то когато бебето се движи, явно от напрежението върху шийката и тежестта на бебето.  Ще видим прегледа тази седмица. Още никакви симптоми нямам, а някой от вас имаха с месеци. Има време , но като ще ми е второ и не съм на 20  поне да има някакви индикации , че наближава момента.  Само да не го докарам до март Joy
На кой са му изчислили термина +7 дни от ПМ.  На мен ми е така изчислен и имам 4 дни разлика ако се изчисляват точно 40 седмици, ел калколаторите ми го изчисляват 4 дни по рано. Мойто аг каза че се смятало така + 7 дни и тва си е .  Ще видим дано е по раничко малко да ми е по спокоино.
Виж целия пост
# 129
Честито на родилите мами!Не споменавам имена,че им изгубих началото и края. Simple Smile
И аз съм от малко останалите,утре ми е термина по мои изчисления понеже си знам точната дата на овулацията.АГ ме водят на 14 февруари точно като на petq*.
Виж целия пост
# 130
kerina  успех дано нещата почнат навреме. То знам, че термините са относителни , но и аз знам кога е станало ама ходи им обяснявай. Притесняват ме тия 4 дни повече, а и всеки лекар с мнение. Ще изчакам до 20 , ще видим положението на видеозона и ще се реши какво да се прави.
А да питам някой да го има това  пробождане отдолу все едно бебето напъва да излиза ама няма от къде.  Понякога болката е много силна а не са контракции.
Виж целия пост
# 131
petq*
А да питам някой да го има това  пробождане отдолу все едно бебето напъва да излиза ама няма от къде.  Понякога болката е много силна а не са контракции.


Аз преди да родя имах няколко седмици такива пробождания. Все едно нещо остро те боде ниско долу. Случваше се, когато се претоварех, защото чистих като бясна. Също и след по - дълга разходка. В деня на раждането имах също - преди да почнат болките, ок. 2 часа по -рано.
Виж целия пост
# 132
Петя и керина - и моят термин го изчисляваха така - за 14 февр. А реално беше за 10ти. Това е заради краткия месец февруари, който лекарите не калкулират при тяхната схема. А аз с термин 14ти родих преди 2 седмици Simple Smile))

Петя, пробождания имах и аз, наистина е все едно напъва бебето, но не винаги е това. Просто му е тясно...
Виж целия пост
# 133
Петя и керина - и моят термин го изчисляваха така - за 14 февр. А реално беше за 10ти. Това е заради краткия месец февруари, който лекарите не калкулират при тяхната схема. А аз с термин 14ти родих преди 2 седмици Simple Smile))

Петя, пробождания имах и аз, наистина е все едно напъва бебето, но не винаги е това. Просто му е тясно...

И аз така си мислех за пробожданията , но сега ми е по спокойно. То двете ми бременности са много различни, и ще раждам при който се падна та знам ли кой как си смята термините.  Синът ми го родих ден след термин , но лекаря ми каза преносен без преглед без нищо, после се оказа че не е преносен. То тогава ми беше нередовен цикъла.  Сега ми е по притеснено , защото ми е редовен цикълът и знам кога е станало и реално термина трябва да ми е 4 дни по- рано ама кой те слуша.  Както и да е ще видим как ще се развият нещата.
Виж целия пост
# 134
Има, има още не родили мами  Grinning petq* и аз съм за второ и не съм на 20, но пък и термина ми е на 27-и февруари. Първото ми синче се появи на бял свят 13 дни по- рано и се надявах и второто да се появи по-рано . Сега обаче имам други планове, имам изпит в неделя от 13ч и то при много строг преподавател та искам да ми мине изпита и след него може да излиза вече бебчо. Дори с доктора съм го коментирала и тя ми изписа Магнерод да го задържим до 17-и / а през цялата бременност съм пила само фолиева киселина/ но не ми се ще да протакам и да го търся после с бебе ще ми е по-трудно. Отплеснах се  Grinning С една дума не си сама има още 2в1 като теб  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия