С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 540
Здравейте момичета!

...

....

Сегааа... да започвам с въпросите.

Към ЛЛЛ:
1. Само на кърма сме със шушулката - купиха ни кантарче да я мерим, но все пак ми е трудно да преценя колко изяжда... Така най-повтарящия се резултат е 70мл на хранене. Може ли да пуснете някаква статия или таблица на каква възраст колко грама трябва да яде.
2. Също относно количеството кърма - ако тръгна да цедя не мога да изцедя дори нужното количество за капките за колики, а пък бебка се наяжда. Не мога да разбера защо. Аз затова се бях притеснила, че бебето не яде достатъчно, че нямам кърма, тъй като нищо не мога да изцедя, но пък тя си яде лакомо, преглъща, стои по 10-15 минути на гърда и след това спи по 3-4 часа, дори се налага да я будя... (3. по този въпрос - да я будя ли или да я оставя на поискване, ако не се събуди до 5тия час?? - веднъж дневно се случва да спи по толкова)...
4. Акото - ака си по 3-4 пъти на ден, а пишкано има на всеки 3 часа. Но акото ми се струва рядко и по-оранжаво отколкото в болницата... Сега, в болницата я дохранваха с АМ, а вкъщи сме изключително на кърма. Предупредиха ме, че ще е по-рядко като сме само на кърма. Доколкото знам и цветово е добре да сме жълто-оранжави, само да не сме зелени.

Коликите също ни почнаха... На колийф сме и на едно хомеопатично... Засега има файда, но намаляват, но не изчезват.

Трябва да тръгвам - успех на всички мамчета. Пишете, ще се радвам на всеки отговор Simple Smile

Здравей, Leda,
Споделяли сме, че количеството изцедена кърма не е показател, колко за количеството кърма, което може да произведат гърдите. Сучейки, бебето стимурила притока на кърма, както и нейното образуване. Тегленето на бебето дава някакъв ориентир за това, какво количество бива изсукано, но на тази възраст основно може да се водиш от количеството наакани и напишкани пелени - 5-6 добре напишкани пелени за еднократна употреба и поне 2-3-4 изхождания с нормална консистенция. Видът на изпражненията, който описваш, е нормален. Важното е да няма слуз в тях.
На тази възраст е важно бебето да е върнало рожденото си тегло. Средно наддаването на седмица до 3-тия месец следва да е минимум 110-200 гр. Добре е да кърмиш 8-12 пъти на денонощие по възможност на поискване. Би било добре да не правиш големи интервали между кърменията като например 4-5 часа, тъй като тази поспаливост би могла да се дължи на физиологична жълтеница и е бебето да е по- поспаливо. Като вариант може да пробваш да кърмиш бебето, когато то е в полусънно състояние.
Виж целия пост
# 541
здравейте  момичета,
искам да питам тези, които дават капки ентрокинд по колко дават?
и към ЛЛЛ не мога да я накарам да пие и грам вода, да си изплаква устата и се притеснявам да не получи млечица? и какви са симптомите, езичето и е бяло Rolling Eyes
другото, което искам да питам е, дали може от коликите акото да е по-рядко? нещо ми се струва като разтройство последните няколко дни.
И още нещо, напоследък се кърмим само от едната гърда и заспива и нищо не може да я накара да яде и от другата, дори като я разбудя. Дали ще ми намалее кърмата и как да процедирам?
Здравей,
Има майки, които никога не са изплаквали устичката с вода след кърмене и не са имали симптомите на млечница. Най- честите признаци за млечница при майката са  сърбежи по зърната на гърдите, изсветляване на кожата по ареолите и зърната, по-различно от обичайния цвят, лющене или лъщене на кожата по ареолите, влагалищен секрет. Добре е да се лекуват и майката и бебето. Ето една хубава стания за млечницата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0

Относно кърменето от едната гърда- повечето майки редуват гърдите при кърмене. Наблюдавай броя на изхожданията. Количеството кърма ще се регулира според индивидуалните й нужди. Възможно е след няколко дни/седмици да има нужда от повече кърма и отново да започне да суче интензивно.
Виж целия пост
# 542
Има ли някакви трикове с храненето с шишета на Медела - нещо не можем добре да хапваме с тях,а  уж не отучвали от гърдата ала-бала, май пълни глупости... малката дупчица е надолу в течността, нали?
Виж целия пост
# 543
Здравейте   Hug !

Момичета да ви питам вие излизате ли вече на разходки  1stroller  Flutter ?

.................
Утре пък ще водя бебка на първата консултация да видиме колко сме пораснали  Heart Eyes

Имам въпрос към ЛЛЛ : Зърната ми се страшно разранени направо до кръв  Confused , мазах какви ли не кремчета нищо не помага , а от болка не мога да дам на бебка да сука като хората , нито пък мога да се изцедя като хората много е неприятно  ooooh! Слагам силиконово зърно че ми е по леко но тя пък му се мръщи хич не го иска , единствено ако е много гладна , не знам какво да правия .. Ако може да ми препоръчате нещо за облекчение ?  Confused

Здравей,
Много практични съвети ти е писала hopeful_sunshine! Въздушните бани и кремовете ще те облекчат!

От съществето значение е да позиционираш правилно бебето, тъй като разранените зърна се получават най- често от неправилно поставне на гърда и не- добро обхващане на зърното и ареолата. Опитай дори да смениш позата на кърмене. Важно е както начинът по който бебето засуква зърното (да отвори хубаво широко уста и да поеме както зърното, така и голяма част от ареолата), важна е и позицията на тялото на бебето към твоето тяло, а също и позата в която си седнала ти. Ако кърмиш поза люлка, опитай да повдигнеш бебето към гърдата, вместо да се навеждаш към бебето. Би ли могла да опиташ да се отпуснеш леко назад, да подпреш кръста и ако се налага ръцете си с възглавници. Опитай да поставиш и под бебето възглавница или навито на руло одеяло, за го вдигнеш към гърдите, без да се налага да го държиш на мускули, като коремчето на бебето добре да е опряно в твоя корем. Когато позата е неудобна, майката инстинктивно се опитва да намести тялото си в по-комфортна позиция и това може да издърпва гърдата и да разваля доброто засукване. Това най-често причинява разраняването.

За щастие, благодарение на честото кърмене, на естествената "смазка", която се произвежда от жлезите по ареолата, дори и с помощта на слюнката на бебето, след време зърната стават доста еластични и много майки споделят, че порасналите им бебета могат да сучат в уникално акробатични пози без това да създава какъвто и да било дискомфорт.
Виж целия пост
# 544
Благодаря на hopeful_sunshine  Hug

ЛЛЛ
: Благодаря и на вас за отговора   bouquet Сега имам друг въпрос какви обезболяващи може да се пият по време на кърмене освен парацетамол  newsm78 Миналата вечер ме боля ужасно зъб , търпях , търпях то по едно време не се търпеше и направих така : Изцедих се , и след това изпих един аулин и след 2-3 часа пак изцедих и изхвърлих кърмата не съм я давала , чак следващото хранене вече дадох . Дали съм направила правилно ?
Виж целия пост
# 545
Има ли някакви трикове с храненето с шишета на Медела - нещо не можем добре да хапваме с тях,а  уж не отучвали от гърдата ала-бала, май пълни глупости... малката дупчица е надолу в течността, нали?

Малката дупчица е нагоре към бибата, то всъщност не е биба, а една силиконова тръбичка.
И Никола хапва с такова шише, като се цедя, по-различно захапва от бибата на шишето си с вода, тече повече, но следващото му хранене от гърда забелязвам, че е лаком и си търси контакт с гърдата Peace
Само не можем да се разберем да пийва по глътка вода след кърмене, прави такава отвратена физиономия, като му бутна бибата и пийне и установи,че е вода Joy hahaha
Виж целия пост
# 546
Здравейте и от мен!Нямам никакво време да ви 4ета с тия две дявол4ета вкъщи,но поне отвреме на време се вклю4вам с някое питане,да не ме забравите:)По колко капки Вигантол давте вие?Педиатърката ми каза след 20-тия ден да ги запо4на и ми е написала на рецептата 2 капки,ама сега гледам на шишенцето 4е 2 капки се дават на недоносени,а ние не сме...Знам,4е предосирането с витамин Д е опасно и се 4удя колко да давам-1 или 2 капки.А и от една седмица сме всеки ден навън на слъне по 2 4аса поне....
Виж целия пост
# 547
ЛЛЛ, благодаря за отговора! Искам да доуточня въпроса си- малкия започва да реве и да се отблъсква а от гърдата тече доста мляко, значи не е от недостига на мляко, имам чувството че от начало се нагълтва с въздух...ще приложа съветите ви и ще пиша как са нещата
Виж целия пост
# 548
dilandii и аз давам по 2 капки Вигантол сутрин преди хранене с лъжичка смесено с малко кърма.
Виж целия пост
# 549
dilandii и аз давам по 2 капки Вигантол сутрин преди хранене с лъжичка смесено с малко кърма.

А по принцип преди хранене ли се дават?
Виж целия пост
# 550
ЛЛЛ, благодаря за отговора!  Hug

Откъм памперси го докарваме - въпреки че яде на минимум 3 часа (това е на поискване) имаме поне 4-5 наакани памперса и на всяка смяна на памперса е пишкала... Да не говорим за новото й забавление да пишка демонстративно върху новия памперс докато го сменяме  Laughing

Също така - вече сме си върнали теглото от раждането, т.е. качили сме към 250-300грама дотук и мисля, че добре се движим. Вчера дойде педиатърката на преглед (беше болна и затова чак вчера се осмели да се появи) и каза, че вида и реакциите ни са като на бебе на месец и половина и се смееше, че сме закъсняли с викането й...

Изобщо - решението ми е, че ще разчитам на бебето - нека тя си пеценява кога й се спи, кога й се яде... Ето сега например цял ден я мъчиха колики и не можа да мигне, ядеше през 1,5-2часа, което за нея е прекалено начесто... Сега заспа спокойно преди 2 часа и сега спи... което прави, че не е яла близо 4 часа, обаче явно има нужда от повече сън, отколкото от храна... и да пропусне едно ядене, не е фатално. Аз се поизцедих на 3 тия час и ще я чакам да се събуди да ме доизцеди.

Между другото така реших въпроса с изцеждането - цедя се преди хранене с помпата, и после пускам големия смукател, т.е. бебето, което все пак успява да си вземе своето - няма такъв вакууум....

Към ЛЛЛ:

Първо - отново огромно благодаря, че ни помагате - на мен ми е първо детенце и кърменето е нещо ново за мен и вашатае помощ е безценна!  bouquet

1. Ясно ми е, че всяко бебе е индивидуално, както и че всяка кърма е индивидуална и все пак няма ли някаква норма?  - например - 10 дневно бебе трябва да изпива между 40 и 70мл на хранене... Нещо такова?
2. Мен също много ме вълнува проблема с обезболяващите - вчера ми се активира моята стара мигрена и просто щях да пукна от болка - цяла нощ се превивах. Пих 2 парацетамола, след като кърмих, но те не помагат... умирах за аналгин, ама нали не може и търпя... по тоя повод и днес ме боли главата, макар и по-малко... изобщо ше е добре да знаем в краен случай за болка какво да правим.

Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 551
Благодаря на hopeful_sunshine  Hug

ЛЛЛ
: Благодаря и на вас за отговора   bouquet Сега имам друг въпрос какви обезболяващи може да се пият по време на кърмене освен парацетамол  newsm78 Миналата вечер ме боля ужасно зъб , търпях , търпях то по едно време не се търпеше и направих така : Изцедих се , и след това изпих един аулин и след 2-3 часа пак изцедих и изхвърлих кърмата не съм я давала , чак следващото хранене вече дадох . Дали съм направила правилно ?
Здравей,
Съжалявам, че те боли зъб.
Ако с наложи да се приемат лекарства през периода на кърмене е добре да се организира приема на лекарството така, че да е непосредствено след кърмене или преди някоя по-голяма пауза за денонощието, ако има такава. Така  организма може да преработи голяма част от лекарството и да намали концентрацията му в кърмата.
При температура и болка би било добре да се използва Парацетамол и Ибупрофен или лекарствени продукти с тези активни съставки.
Виж целия пост
# 552
ЛЛЛ, благодаря за отговора! Искам да доуточня въпроса си- малкия започва да реве и да се отблъсква а от гърдата тече доста мляко, значи не е от недостига на мляко, имам чувството че от начало се нагълтва с въздух...ще приложа съветите ви и ще пиша как са нещата
Здравей,
Благодаря за уточнението! Наистина е възможно да се нагълтва с въздух или да се задавя. Като вариант освне друга поза за кърмене, би могла след първоначалното потичане на млякото да го отделиш от гърда, докато отмине силната струя. После продължаваш да кърмиш. Честото оригване също по време на кърмене. би могло да спомогне за избягване на евентуален стомашен дискомфорт.
Виж целия пост
# 553
dilandii и аз давам по 2 капки Вигантол сутрин преди хранене с лъжичка смесено с малко кърма.

А по принцип преди хранене ли се дават?
Да преди хранене трябва да се дават.
Виж целия пост
# 554
здравейте, февруарски майчета и бебчета   bouquet
ако позволите и ние да се присъединим към вас - с мартенски термин, но с февруарска рождена дата - 27.02
Да споделя и аз как се справих с кървящите зърна - мажа след всяко кърмене с авентския крем (без отмиване е) и един ден (когато потече кръвта) не й давах да суче, а се цедях и позаздравяха, сега пак са болезнени, но не чак толкова, търпи се, а и няма кръв вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия