С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 555
dilandii и аз давам по 2 капки Вигантол сутрин преди хранене с лъжичка смесено с малко кърма.

А по принцип преди хранене ли се дават?
Да преди хранене трябва да се дават.

И на нас днес ни преписаха Вигантол , и педиатърката каза сутрин преди хранене 2 капки в малко мляко  Simple Smile

deni_k - Отново благодаря за отговора  Hug
Виж целия пост
# 556
Здравейте момичета  Grinning
Наистина голяма пустош е настанала, ама поне успявам да ви прочета  Peace Ама нормално е, особено сега като тръгнем по разходки, съвсем няма да имаме време  Simple Smile
За капките Ентерокинд - дават се 30 мин преди или след хранене, защото са хомеопатични и няма да имат ефект - по 3 капки до 6 пъти дневно. Аз ползвам само тях и съм много доволна  Peace
Ние имахме млечница и за 2-3 дни ни се изчисти устичката с Дактарин. Аз мажех бибата вечер и му я давах, задължително след хранене.
Ние почнахме с гостите, дано не ни донесат някой вирус, че сме още мънички. Е баткото ще тръгва на градина другата седмица, така че няма спаение  newsm78

Лека вечер на всички и целувки на млките съкровища  Heart Eyes
Виж целия пост
# 557
Само да споделя моето решение срещу разранените зърна - Mustella балсам за кърмене - същ о е без отмиване. Аз се мажа с него от 8мия месец насам и зърната ме болят, но само докато засмуче - нито се разраняват, нито нищо. А бих казала, че имам доста чувствителни зърна - преди да родя ме съветваха да ги разтривам с кърпа - това изобщо не можех да го направя, така ме болеше и дразнеше...

Сега мажа обилно и слагам тампон за кърмачки на сутиена и оставям да действа до следващо кърмене.
Виж целия пост
# 558
Добър вечер,мамчета Hug
При нас положението с коликите е много зле...Много плаче милото,направо ми се къса сърцето
 като я гледам как се гърчи от болка Cry Давам и капки за колики,мажа и коремчето с крем за колики и свещички от вчера и слагам,само се моля ако не минат то поне да намалят...
Някои спомена че детенцето му се дърпа и неиска да засучи (Мисля че беше neli_88 ako не се бъркам) и при нас е така,днес имах посещение от докторка и тя ми каза че това е понеже дъщеричката ми има гъбички в устата и я боли при кърмене,каза след хранене да и почиствам устата с вода с малко сода,трябва да се посъветваш с педиатъра ти,надявам се да нямате и вие гъбички Hug
Лека вечер Hug
Виж целия пост
# 559
другото, което искам да питам е, дали може от коликите акото да е по-рядко? нещо ми се струва като разтройство последните няколко дни.
Нашата педиатъркй каза,  че от коликите може да се промени не само консистенцията, а дори и цвета... може да стане акото зелено дори от колики. Разбира се, трябва да се наблюдават комбинация от симптоми преди да се успокоим, но да не забравяме, че същото трябва да правим и преди да се притесним Simple Smile
Виж целия пост
# 560
Здравейте мами!
Гледам пак около коликите се въртят нещата...
Вчера взех Хумана Антиколик и на първо четене мога да кажа, че още след първото хранене спряхме да охкаме и пъшкаме Simple Smile ...

Исках да попитам, дали има някое друго бебче на такава храна, защото в нета няма много информация за конкретното адаптирано, диетично мляко...

Виж целия пост
# 561
ЛЛЛ, благодаря за отговора! Имам още един въпрос- на последък малкия не само реве и се отблъсква от гърдата, но и яде по много малко количество, от 40 до 60мл, на 1.5 - 2часа,(на 1 месец сме)много съм притеснена, може ли да дадете ориентировъчно количество мляко което трябва да изпива за денонощие! Имаме кантарче бебешко и го меря почти на всяко ядене от там знам, по колко изсуква, а също пробвах да се изцедя и да му дам от шише, резултата беше от изцедени 120 мл изсука 40!Иначе на всяка смяна имаме напишкан памперс и по 2, 3 понякога 4 наакани! Незнам какво да правя вече...
Виж целия пост
# 562
Добре дошли нa новите мaмчетa.Нели aз съм със същия проблем кaто теб.От коликите е.Пробвaм всичко-изцеждaм(нямa ползa,зaщото след 2 3 мин. идвa новото мляко пaк със силнa струя).Кърмя го рaзхождaйки се из стaятa,оригвaм го често и гледaм дa не освирепявa от глaд зa дa го нaхрaня.
Ллл Кърмя нa поисквaне,но се получaвa тaкa,че всъщностт се кърмим непрестaнно и се притеснявaм дa не му нaтовaрвaм стомaхчето.Вместо дa изяждa 100 мл през 3 чaсa , яде по 30 нa всеки чaс ии не спи почти:(
Виж целия пост
# 563
Здравейте мами,
Имам само един въпрос, ние сме само на кърма на поискване, но ми се налага да оставя бебо за един ден на таткото. Тъй като досега не съм се цедила, не знам кога да го направя....след хранене ли да до изцеждам, сутрин или как? Отделно кърмата трябва ли да се топли после преди хранене или стайна температура е ОК? Благодаря
Виж целия пост
# 564
Нели на 1 ч и 30 мин. са към 15-16 хранения х 40 мл = 600 мл
         на 2 ч са около 11-12 кърмения х 60 мл = около 700 мл
Да кажем че средно поема по 650 на ден, ако се задълбочим толкова много.
Не казват ли като нормално 7-8 хранения х около100 мл = 700 - 800 мл, но само на теория. Защото дори и при този режим не ядат еднакво голямо количество, както и ти самата споменаваш. На мен ми звучи задоволително, но нека спецовете си кажат опита! Simple Smile Бъди спокона - няма смисъл всеки ден, камоли всяко хранене да мериш Simple Smile

Ина, нека и други кажат, но май след всяко хранене ще трябва да доизцеждаш, до колкото знам мляко от различни хранения не се смесват, т.е от цедене, ама зависи по колко пускаш след хранене. Щом не си цедила до сега цицата трябва да е регулирана по бебчо и ме съмнява да пуска много. В хладилника до 2 дни съм чела може да съхраняваш, инъче да замръзяваш и се полва 3 до 4 месеца.
Преди да се даде да е около 37 градуса май, като се капне на китката да се провери да е топличко, но не прекалено. Освен това си е важно как се топли, да не остават по- топли и по- студени слоеве, т.е. разклащане на шишето да прави тати преди да капне на китката си.
Май голямо шоу ще ви е. Ако искаш направо звънни и на педиатърката ви, нека даде съвет и тя Simple Smile
floret я кажи как го правиш това почистване на устичката с вода със сода?! Simple Smile
Виж целия пост
# 565
На нас езичето ни беше цялото бяло , и аз почиствах със вода и сода  Peace Аз правех така : Значи малко вода и малко сода забърквам , и с една марличка си намотавам на пръста и топя във водата , бъркам и в устичката и така с пръста почиствам , то всичко остава по марличката и така  Simple Smile
Виж целия пост
# 566
ЛЛЛ, благодаря за отговора!  Hug

......

Към ЛЛЛ:

Първо - отново огромно благодаря, че ни помагате - на мен ми е първо детенце и кърменето е нещо ново за мен и вашатае помощ е безценна!  bouquet

1. Ясно ми е, че всяко бебе е индивидуално, както и че всяка кърма е индивидуална и все пак няма ли някаква норма?  - например - 10 дневно бебе трябва да изпива между 40 и 70мл на хранене... Нещо такова?
2. Мен също много ме вълнува проблема с обезболяващите - вчера ми се активира моята стара мигрена и просто щях да пукна от болка - цяла нощ се превивах. Пих 2 парацетамола, след като кърмих, но те не помагат... умирах за аналгин, ама нали не може и търпя... по тоя повод и днес ме боли главата, макар и по-малко... изобщо ше е добре да знаем в краен случай за болка какво да правим.

Благодаря предварително за отговорите!

Здравей,
Големината на стомахчето на 10-дневно бебе е с големината на около яйце или с вместимост 45-60 мл. Разбира се всяко бебе е индивидуално и се ражда с различно тегло – едно е 2700, друго тежи 3300, а трето над 4 кг. Изследванията показват, че изключително кърмените бебета поемат средно около 25 унции (750 mL) на ден между 1 и 6 месеца. Различните бебета приемат различно количество мляко; типичните граници на количеството прието мляко са 19-30 унции на ден (570-900 mL на ден). За да се определи средното количество мляко, от което бебето ще се нуждае за едно  хранене е нужна следната информация:
-   Определете броя кърмения на бебето за ден (24 часа).
-     След това разделете 25 унции (750 ml) на броя кърмения.
 Това ви дава приблизителното количество изцедена кърма, от която изключително кърменото ви бебе ще се нуждае при едно хранене.

Пример: Ако бебето обикновено се кърми около 8 пъти на ден, то вие може да прецените, че то ще се нуждае от около 3 унции (90 ml) на хранене, когато мама я няма (25/8=3.1; 750/8=93.7).
Следва да уточня, че това са приблизителни стойности, които биха могли да се използват, когато бебето се храни с изцедена кърма.
Повече може да се прочете ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0
В друг източник има информация, че приемът следва да е средно 160мл/кг/ден за едно доносено новородено бебе.

Бих искала отново да спомена, че всяко бебе е индивидуално и нуждите му са уникални.
Виж целия пост
# 567
ЛЛЛ, благодаря за отговора! Имам още един въпрос- на последък малкия не само реве и се отблъсква от гърдата, но и яде по много малко количество, от 40 до 60мл, на 1.5 - 2часа,(на 1 месец сме)много съм притеснена, може ли да дадете ориентировъчно количество мляко което трябва да изпива за денонощие! Имаме кантарче бебешко и го меря почти на всяко ядене от там знам, по колко изсуква, а също пробвах да се изцедя и да му дам от шише, резултата беше от изцедени 120 мл изсука 40!Иначе на всяка смяна имаме напишкан памперс и по 2, 3 понякога 4 наакани! Незнам какво да правя вече...
Здравей,
Били погледнала предишния ми отговор към Leda, който съдържа част от информацията, която те интересува.
Като цяло количеството приета кърма може да варира по време на различните кърмения. Лесно е за разбиране, тъй като и ние възрастните ядем различни количества през различните части на деня. Важно е също да запазиш спокойствие и да продължаваш да кърмиш уверено! Hug
Виж целия пост
# 568
Добре дошли нa новите мaмчетa.Нели aз съм със същия проблем кaто теб.От коликите е.Пробвaм всичко-изцеждaм(нямa ползa,зaщото след 2 3 мин. идвa новото мляко пaк със силнa струя).Кърмя го рaзхождaйки се из стaятa,оригвaм го често и гледaм дa не освирепявa от глaд зa дa го нaхрaня.
Ллл Кърмя нa поисквaне,но се получaвa тaкa,че всъщностт се кърмим непрестaнно и се притеснявaм дa не му нaтовaрвaм стомaхчето.Вместо дa изяждa 100 мл през 3 чaсa , яде по 30 нa всеки чaс ии не спи почти:(

Здравей,
Кърменето от освен задоволяване на хранителните нужди, също е близост с мама и успокоение. Някой бебета имат нужда са прекарват повече време на гърда и да сучат  повече. От колко време се наблюдава това поведение? От едната гърда ли кърмиш или от двете? Като цяло не би следвало да се притесняваш за явление "натоварване на стомахчето", а да следваш индивидуалните нужди на бебето си! Hug
Виж целия пост
# 569
Днес с Никола бяхме на контролно теглене, доволна съм! За 15 дни е качил 370 гр, като е възстановил и дори надвишил рожденното си тегло със 100 гр. И е изключително на кърма LaughingВода пие колкото да изплакне устата, 50 мл.за 24часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия