За частното образование, за частните училища (2)

  • 79 658
  • 1 311
# 120
До колкото разбирам тази година частните заведения /училища и градини/ са решили да спестят от разходи за изложение и такова ще има само виртуално:

http://bachu-bg.com/index.php/news/286-grafikproiavi

Разочарована съм. Щеше да ми спести време при първоначалния оглед и да се запозная с повече училища.

Мисля, че БАЧУ всяка година имат виртуално представяне. Друг въпрос е, че не всички училища са в асоциацията им. Peace

А има ли реално изложение, на което да участват повече училища?
Виж целия пост
# 121
До колкото разбирам тази година частните заведения /училища и градини/ са решили да спестят от разходи за изложение и такова ще има само виртуално:

http://bachu-bg.com/index.php/news/286-grafikproiavi

Разочарована съм. Щеше да ми спести време при първоначалния оглед и да се запозная с повече училища.

Мисля, че БАЧУ всяка година имат виртуално представяне. Друг въпрос е, че не всички училища са в асоциацията им. Peace

А има ли реално изложение, на което да участват повече училища?

Хм, сега и аз влязох да погледна на сайта. Странно! Членовете на БАЧУ доста са намалели. Отдавна не се бях вглеждала в това. Говоря при основните училища.

Преди много години участваха доста ЧДГ и ЧУ в тези изложения, после започнаха май все по-малко и по-малко. И аз спрях да ги посещавам, защото много силни участници (по моите си класации) не се включваха, а някои май и никога не са се включвали.

Иначе и сегашните членове на БАЧУ са интересни, но се учудих, че не виждам, например, Увекинд сред членовете. А и други, които преди бяха. Напуснали ли са БАЧУ? Защо? Странно. Хм.

Мисля, че за 2-ра година се провежда виртуално изложение.
Виж целия пост
# 122
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но сега предстои избор на училище за първи клас и направо...трудна работа...Някой да има дете в началните класове на Монтесори? На всякакви мнения ще съм благодарна. Срещнах се с директорката и останах с много добри впечатления, разведе ме из училището, обясни ми подробности за обучението. Ползват базата на НУКК, където се намира училището и има възможности за развитие на децата в сферата на изкуствата, но пък нивото на обучението като цяло на знам какво е. Търся информация за училището, защото почти сме се навили да се запишем там в първи клас. Моля да споделите впечатления!
Виж целия пост
# 123
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но сега предстои избор на училище за първи клас и направо...трудна работа...Някой да има дете в началните класове на Монтесори? На всякакви мнения ще съм благодарна. Срещнах се с директорката и останах с много добри впечатления, разведе ме из училището, обясни ми подробности за обучението. Ползват базата на НУКК, където се намира училището и има възможности за развитие на децата в сферата на изкуствата, но пък нивото на обучението като цяло на знам какво е. Търся информация за училището, защото почти сме се навили да се запишем там в първи клас. Моля да споделите впечатления!
Миналата година класовете бяха с много малко деца - имаше и паралелки с под 5. Според мен това не е добре за децата.
Виж целия пост
# 124
Здравейте   bouquet
Интересуват ме мнения за добра частна гимназия - алтернатива на държавните езикови гимназии. Като че ли най-вече държа на добра среда и поддържана висока дисциплина.
Тъй като, доколкото разбирам, тестовете за тези училища се провеждат най-вече след 1ви срок на 7ми клас, бих искала да се ориентираме навреме за този резервен вариант. В случай, че не успее да влезе в държавна езикова гимназия, никак не ми се ще да остане в държавното СОУ, именно заради средата...
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 125
Интересуват ме мнения за добра частна гимназия - алтернатива на държавните езикови гимназии.


От днес до неделя в НДК има голямо международно изложение на училища: http://www.Edu-Fair.eu/
Може би там ще намериш отговор.
Виж целия пост
# 126
Изпитът за АК е в неделя. Но за съжаление сте изпуснали сроковете за записване.
Другият ви вариант е "Златарски"
http://www.zlatarskischool.org/
Виж целия пост
# 127
Изпитът за АК е в неделя. Но за съжаление сте изпуснали сроковете за записване.
Другият ви вариант е "Златарски"
http://www.zlatarskischool.org/
Това към мен ли? Дъщеря ми е 6 клас в момента, интересувам се за догодина Simple Smile.
Благодаря за сайта на Златарски, не съм чувала за тази гимназия...
Виж целия пост
# 128
http://ivanapostolov.bg/    Някой има ли отзиви?

Виж целия пост
# 129
Знам, че си строят сграда в Мусагеница. Очакванията им са през есента да е готова детската градина, а следващата есен и училището. Не си дават труда да отговарят на мейли, въпреки че им писах с желание за среща и разговори относно моите деца.
Виж целия пост
# 130
Има ли дечица родени през 2008 г. ,които кандидатстват за ПГ в ЧУ ?
Виж целия пост
# 131
Това към мен ли? Дъщеря ми е 6 клас в момента, интересувам се за догодина Simple Smile.
Благодаря за сайта на Златарски, не съм чувала за тази гимназия...
За "Златарски" или за АК? newsm78
Виж целия пост
# 132
Има ли дечица родени през 2008 г. ,които кандидатстват за ПГ в ЧУ ?
Питаш за конкретно училище или по принцип?
Виж целия пост
# 133
Има ли дечица родени през 2008 г. ,които кандидатстват за ПГ в ЧУ ?
Питаш за конкретно училище или по принцип?

В едно конкретно ми обясниха, че "имат принцип да не приемат деца от по - малък набор , а ако са момчета дори и такива, родени през последните месеци на съответната година" , затова се интересувам как стои въпроса по принцип . Струва ми се загуба на време да обикаляме още една година детските градини ... може и да греша, разбира се.
Виж целия пост
# 134
Като цяло за 5 годишните е трудничко да се движат на равно с една година по-големите . Миналата година при моят син в предучилищния клас имаше едно момиченце, което беше на 5 . След това не продължи с тях в първи клас, а остана още една година в пук. Моето лично мнение е по-добре още една година игри в детската градина, вместо 2 поредни години в предучилищен клас.
Друг е въпроса ако има предучилищен клас специално за 5-годишни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия