Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 8

  • 56 098
  • 741
# 600
Добро утро!  Hug
Хора, гастритът ме мъчи още, както и аз него!  Mr. Green Нещо хич не мога да сложа в ред нещата и да си оправя храненето...Чудя се вече какво да ям на работата, наблизо могат да купуват само тестени нещица . Има и една топла витрина в един супер, но не смея от там да се храня...Ако си донеса от нас - в тая жега всичко се разваля... Rolling Eyes Само плодовете и зеленучицет се запазват....Какво да ям, не знам!  Tired Иначе на калории го докарвам горе-долу, но ме е срам да кажа от какво са!  Embarassed Mr. Green
Виж целия пост
# 601
непокорна, купи си една по-малка хладилна чанта. Има такива в детските магазини, предназначени са за детски храни. Така ще можеш да си носиш храна от вас.  Hug
Виж целия пост
# 602
здравейте  Hug

НеПоКоРнА , карай няколко дни на обикновени бисквити с кисело мляко. Аз само това ядях 10-тина дни, докато ми мине + алмагел и ранитидин , де  Crazy (и понеже ми беше втръснало и ядях все по-малко свалих 3кг , а тогава нямах нужда от това  Rolling Eyes)

отчитам калориите за последните дни
1345кал -   28/26/46
1516кал -   25/22/53
1381кал -  19/31/50
и -1кг, вече съм 69кг  Flutter  Все още не ми се пие кафе ... нещо съм се повредила , толкова обичах кафе!  Shocked И хляб не ям - ден 8-ми  Simple Smile обаче в събота изядох едно кексче  Blush - изповядах се!  Laughing
хубав ден!
  bouquet
Виж целия пост
# 603
Ще пробвам с киселото мляко и бисквитите, мерси!   bouquet
Mikkey, имам детска хладилна чанта и си мислех за нея...но никога не сме я ползвали и не знам колко време ще държи студена храната... newsm78

Вчера се представих добре, с 1268 ккал. bowuu
Виж целия пост
# 604
Mikkey, имам детска хладилна чанта и си мислех за нея...но никога не сме я ползвали и не знам колко време ще държи студена храната... newsm78

ами ако ти е студена храната поне 3-4 часа ще се запази. Ние с ММ за работа си приготвяме от вечерта храната и я слагаме в хладилника. Сутрин я слагаме в една раница, която има някаква изолация, но не е хладилна и до обяд храната си е студена и запазена. Ако е топла храната пак ще се запази така поне 2-3 часа. Пробвала съм всички варианти, но досега не ми се е разваляла храна дори цял ден да стои в раницата.  Hug
Виж целия пост
# 605
добре, че си имаме кухня в офиса  Mr. Green
но дори и да няма хладилник/печка готовата храна съхранявам в шкафа 3-4часа без проблем. Ами така де, като имаш гости и се храните и приказвате по 3-4часа да не би да прибираш и вадиш храна непрекъснато  Crazy
та от дума на дума - варени картофи и свежа салата за обяд   chef
лошото е, че докато шеташ из кухнята винаги може да те прекъсне клиент и да те накара да се заровиш в архива от преди 15години #Crazy

и така, отчет за вчера 1466кал   (16/16/68) - много въглехидрати  Embarassed бях на плодове, ориз, картофи, кисело мляко  Crazy

Виж целия пост
# 606
Дидка като ти видях отчета, че се сетих... от 2-3 дни абе гледам все П и М еднакви стойности, пък В много...а не ям почти никакви...ама нали съм блейка изобщо не се усетих какво е станало...ама снощи нещо ми направи впечатление, че последните дни, все еднакви стойности П и М и като си поглеждам формулата.... аз съм затрила нещо без да искам и то ми смята едно и също.  Embarassed Че така миналата седмица я писахме почивна и пак на ново броя.  Mr. Green
Виж целия пост
# 607
 hahaha гаден номер!
нищо, почвай от начало  Peace
такова ежедневие ми стана броенето, че ако не надзърна тук, чак ми е криво  Crazy

като спрях хляба и други неща не ми се прияждат  newsm78  Така де, като имаш препечена филийка искаш и с масло, и със сладко, или с пастет, пък да си топнеш сосче, или що не запечен сандвич ...  Crazy сутринта спрятам сандвич на полвинът, а на мен к'во  Thinking (не ми се яде филия) - два резена шунка с филийки домат по средата  Joy  много не икономичен сандвич!  Naughty
Виж целия пост
# 608
Мерси за отговрите! Утре ще тествам хладилната чанта!  Laughing
Движа се в прилични граници, но нещо ми се е подул стомаха...Да не е от салатите...Признавам, че прекалявам със зеленчуците!  Crazy
Виж целия пост
# 609
отчитам 1318кал от вчера -   Б 21%   М 29%   В 50%

хубав ден!   bouquet
Виж целия пост
# 610
и пак аз  Whistling
 1591кал   Б 23%   М 33%   В 44%
Виж целия пост
# 611

здравейте  Simple Smile
имам питанка и реших, че вие най-добре ще знаете  Flutter

дадените стойности за черешите с костилка или без костилка ги смятате?
и ако е без костилката, колко ориентировъчно изваждате?

благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 612
тъй като съм най-активната  Laughing ще ти отговоря първа
черешите ги смятам с котилките! не ги вадя от сметките, защото то и черешите не можеш да ги сложиш под общ знаменател - има по-сладки и не толкова, белите череши, или пък по едрите, по-дребните и т.н. на около 100гр череши има-няма 1с.л. костилки, което е макс. 20гр., което са си някакви +-10кал за 100гр. плод. Според мен няма смисъл да се вадят  Peace
по същата логика третирам и кайсиите, и ябълките, и сливите и др.плодове, които нямат прекалено големи костилки (като авокадо, праскови и т.н.)
дано съм ти била полезна  Simple Smile
Виж целия пост
# 613

благодаря ти, и на мен ми е лекичка чашката с костилките,
но винаги съм се чудила стойностите за какво са дадени Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Момичета, завърнах се вчера от Францията...  wavey бях там за кратко (3 дена) ииии.... като се премерих тука установих, че пак съм почнал да дебелея красиво...  Grinning И то баш преди морето... утре заминавам за Варната за около 2 седмици  Rolling Eyes Т.е. първите дни със сигурност няма да съм у перфектна форма там... Взимам си и маратонките, ше гледам да компенсирам тия вече 3 КГ над считаното от мен перфектно тегло за мен именно със спорт - плуване, бягане, отделно си ходя по много пеша, не ползвам автобуси от/до Златните, а базата ми е не-много близко - на 4-5 км посока Варна. Може и друг спорт  Hug Шъ видим, де.... Поне ентусиазъм за такъв екшън не ми липсва!  Twisted Evil Ще драскам по някой ред когато мога  Flutter Hug

непокорна, купи си една по-малка хладилна чанта. Има такива в детските магазини, предназначени са за детски храни. Така ще можеш да си носиш храна от вас.  Hug

Хитро  Sunglasses

Herzen - по-скоро публикуваните данни са за изчистени плодове или зеленчуци. Това звучи логично - нали от тялото на бананите получаваш калории, а не от целия плод (тяло+обелка)? Simple Smile Още: по всички американски тематични сайтове има снимки на количества нарязани и изчистени плодове, когато се говори за теглови мерки и калории от тях... Затуй и аз посмятах преди време и направих следната приблизителна и осреднена табличка за цял плод / чисто тегло... Т.е. като си отмериш 1 кг портокали у магазина - да знаеш какво да си сметнеш (приблизително) чисто като тегло, респктивно - като калории... Ето я табличката тук...   Flutter Точно череши няма, щото не съм мерил череши, но не пречи табличката да бъде обогатена  Party А тактиката на did_ka е добра в смисъл на това, че действа мотивиращо да хапнеш по-малко калории, отколкото реално ще отчетеш, стремейки се да си под някаква обща цифра като цяло Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия