Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 8

  • 56 102
  • 741
# 585
привет  Hug
Маями, аз почти не ям шоколад  Blush най-много веднъж седмично... както и да е, това с което се хранех последните дни са тестени храни от всякакъв вид. А така или иначе си знам че от тестяно се подувам. От бирата също се чувствам зле напоследък.
Вчера карах на салата, супа и извара - чувствам се по-добре. Днес съм планувала отново домати с извара, сьомга и задушен зарзават. Като изключа свежите зеленчуци, все едно съм на диета при гастрит  Crazy
и без кафе!

Виж целия пост
# 586
Аз кретам около 1500-те калории дневно, а ми се ще да ги намаля...вечер - обикновено салата с месце...и нещо алкохолно  Embarassed Mr. Green, без да прекалявам с последното!
Гастрита ми се обажда и минах на ранитидин...и там трябва да внимавам какво да ям, че положението ще излезе извън контрол... Confused
Виж целия пост
# 587
ето и отчета ми в цифри  Simple Smile 1328кал   Б/М/В   33/27/40

НеПоКоРнА , мини и на по-леки храни, освен ранитидина  Peace - зеленчуци на пара, ориз, пилешко месо и бяла риба и др.
Виж целия пост
# 588


НеПоКоРнА , мини и на по-леки храни, освен ранитидина  Peace - зеленчуци на пара, ориз, пилешко месо и бяла риба и др.

Ех, а ако знаеш как ми се яде всичко забранено - люти чушки  Mr. Green, салати, плодове, шоколад, студено...Само от първите съм се лишила за сега... Embarassed
Виж целия пост
# 589
 къде сте smile3506
отчитам от вчера 1395кал   (27/26/47)
да ви се похваля, че вече съм добре  Heart Eyes три дни без тесто, плодове, кафе и проблемите отшумяха. Не знам, обаче, от кое точно  newsm78 Продължавам за сега така, после ще се пробвам с някои плодове  Wink
 
Виж целия пост
# 590
добро утроОО  Rolling Eyes още няма никой  Thinking
нищо, аз ще си отчета калориите - споделени калории, половин калории  ooooh! не бе, това беше за проблемите  Crazy

отчет: 1380кал   (29/35/36) - нив'га не съм постигала такъв баланс  bowuu

успешен ден!
  bouquet
Виж целия пост
# 591
Тук съм , Дидка!  Laughing
Вчера вървяха нещата добре, до полунощ...озовах се на един Аладин и ометох половин парче пица, две пилешки панирани бутчета и пържени картофки  Embarassed, срам, срам....Добре, че едно куче стоеше до мен, та си поделихме калориите... Mr. Green Дано нив'га не достигам пак такъв баланс!  Mr. Green
Виж целия пост
# 592
 hahaha
 Peace
Виж целия пост
# 593
Ехо, хайде и аз да се споделя Simple Smile

В последните дни съм много стриктна, не броя, но не надхвърлям 1200 калории. Ще взема днес да изчисля... Две поредни вечери ям 2-3 лъжици овесени ядки, половин кофичка био кисело мляко, 20 коджи бери и 150 грама белена краставица. Много добре се чувствам, но днес смятам да разнообразя.

Ще видим кога ще бутна поредния кг.

Дидка,  за плодовете аз всяка пролет правя нещо като захранване, защото ако прекаля с тях или ако попадна на много третирани, корема се бунтува. Купувам си по-малко, но тези дни щях да изляза от строя с едни домашни череши, нали са домашни и да не ги хвърля, а според мен бяха леко зелени. Реших да жертвам черешите.

НеПоКоРнА,
добро похапване - като те чета, и като ти знам мерките, се убеждавам, че наистина метаболизма работи по различен начин и няма как да очакваме да ядем еднакви неща, а всеки да си гледаме мерките Simple Smile

Аз от морето имам доста снимки в близък план и виждам как бузките са си отишли. намерих една снимка в лице от преди 3 години, страшна работа. Мисля, че дигиталните технологии много помагат - като видя двете снимки мисля, че винаги ще внимавам да не стигна предишната.
Виж целия пост
# 594
И аз ви следя.... smile3548 т.е. изчитам това, което пишете.... Но нямам какво конкретно да отчета - така и не си направих нов хр.режим. Затова пък не съм качил, нито свалил КГ... закотвил съм се на 79 кг, но това е ОК за мен - само с +1 кг от това което бих искал и всъщност това което теоритично ми трябва. Демек - не е драма!  Hug Peace
Виж целия пост
# 595
Аз също съм тук, след една много лоша (от диетична гледна точка) Mr. Green седмица. Не знам в каква такава серия влязох, но ми се дояждаше от всичко, което по принцип отбягвам, чипсове, шоколади, сладоледи... ooooh!

Имам и въпрос, ментата (алкохол) с колко калории е?  Miami_beach, мисля, че ти ми беше разяснил, назад в темата, как се смятат калориите на алкохола, но при ментата пак ли е същото? Тя е с по-малък процент алкохол, но пък е по-сладка?

Виж целия пост
# 596
ех, че хубаво раздвижване  Hug
отчитам 1390кал за вчера, от които Б/М/В - 30/24/46

last_breath , ще прередя Miami за ментата  Crazy - мисля, че трябва да я смяташ като твърд алкохол/ликьор , т.е. 300-320кал / 100мл с разликата, че ликьорите съдържат въглехидрати (~25-30гр на 100мл)
Виж целия пост
# 597
last_breath - както е писала и did_ka - ако няма директни данни от производителя за калориите на съответното питие (аз за мента такива НЕ СЪМ виждал), то трябва да се съобразят съставките (доколкото е възможно. Ментата си е 40 градуса алкохолно питие, значи си смяташ 7*40 = 280 ккал от алкохола за 100 мл мента.... Това са кухите калории значи... Wink После - има и някаква захар - не знам колко е, но ако по някакъв начин направиш преценка колко е захарта (ако няма данни на етикета) в 100 мл мента - добавяш Х*410/100 ккал и получаваш нужната цифра!  Sunglasses
Виж целия пост
# 598
Благодаря ви!   bouquet
Лято е все пак и трябва по някое и друго коктейлче да се отрази в почивните дни.  Drunk
Виж целия пост
# 599
last_breath - коктейлче, коктейлче... ОК.... И аз си правя, ма безалкохолни (засега)... Е... не съм си спрял бирата, де... ма това е отделно!  Hug Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия