Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 8

  • 56 103
  • 741
# 510
Нали това е шампионката по плуване!  Hug Peace


Шампионка е във всичко и не е свикнала да губи.  Simple Smile От това ме е страх най-много...но вярвам, че ще се справи. Днес е великият ден!  Laughing
Мерси на всички за подкрепата!  Hug
Виж целия пост
# 511
Непокорна, стискам палци! Heart Eyes Явно детето на майка си прилича.  Hug

Вчера бях на 1270ккал
з: филия с препечено сирене и домат, капучино
2з; 10г бадеми
о: сирене по шопски, салата домати и краставици
сл.з: 150г череши
в: 2 пилешки шишчета, печени зелечуци, млечен сос
Виж целия пост
# 512
Мики, страхотно меню  Peace
аз обаче прекалих вчера (1780кал) почнаха празници пак  Whistling
Виж целия пост
# 513
Дидка, мерси   bouquet
Аз съм желязна. Няма празници, няма делници вече. Виждам промяна и това ме мотивира. Даже ако искаш вярвай ама ми е съвестно като почна да ям череши, да не прекаля, защото винаги ям, докато се пръсна.  Blush
Виж целия пост
# 514
 никога не се ограничавам с плодове и зеленчуци Blush то от там идат и многото ми въглехидрати де  Rolling Eyes но са полезни!  Wink (вчерашните са си от парче торта  Embarassed)
почти не ям хляб, което стана от самосебе си (не се сещам за хляб) и много увеличих течностите (2-3л на ден) ако продължа в тоя дух може пък и да ми мръднат кг  Laughing
Виж целия пост
# 515
Искам да отслабна 10 кг,на мен най-големият проблем ми е сладкото,мога да ограничавам и спра пици,дюнери и т.н. Когато спазвам режим и тренирам въобще не знам какво количество сладко мога да си позволя. Моля ви,ориентирайте ме,дори просто кажете вие колко си позволявате.Например колко шоколад,бисквити,торта мога да си позволя на ден? Нямате си представа колко много ще ми помогнете  Simple Smile
Виж целия пост
# 516
как на ден бе джанъм  Laughing
извинявай за израза, шегувам се  Peace

аз лично ям торта само на рожден ден, понякога не кусвам с месеци
шоколад ям 1-2 пъти седмично, но по 2-3 бонбона или толкова блокчета. Като цяло май не е проблем да си хапваш черен шоколад по един ред дневно  Flutter
аз не си падам по много сладкото, повтриса ми направо и за това десертите замествам с плодове, мляко и сурови ядки  Heart Eyes

Сега е най-благоприятния сезон за отслабване - има всякакви плодове, зеленчуци, условия за барбекю  Wink  Спри бързото хранене (дюнери, пици, странджанки и т.н.), готови сосве и пакетирани в лъскави опаковки сладости, наблегни на салати и повече течности и без да се усетиш ще започнеш да сваляш!

Успех с отслабването!  Hug
Виж целия пост
# 517
Всичко зависи от калориите за сладкото. При мен това е водещото. Аз не съм се скъсала и да ям сладко де, най-много по 4-5 шоколадови бисквитки от диетичните на Дивела сутрин с капучиното и то не всеки ден.

barabanche, имай предвид, че един бонбон е около 50-60ккал, квадратче шоколад също...така, че сама прецени колко да ядеш. Но е хубаво да си наложиш постоянство, защото ако си мислиш, че си на диета, ще е временно. Като отслабнеш и почнеш да ядеш пак и край... Най-добре е постепенно да си промениш мисленето за сладките неща...Прочети някоя статия например за вредата от глюкозо-фруктозния сироп, с който тъпчат всичко сладко...за соевия лецитин, за хидрогенираните мазнини и мисля, че сама ще решиш, че е по-добре да консумираш нещо друго. Всичко е в главата  Grinning

Дидка, амиии не съм съвсем съгласна  с теб, те са полезни плодовете спор няма, ама трябва да се консумират с мярка заради съдържанието на фруктоза в тях, защото тя може да не повишава кръвната захар, но пък директно отива в черния дроб. Когато консумираме по-големи количества от нея и черния дроб не успее да се справи с преработката и тя се превръща в мазнина, повишава нивото на триглицеридите и се увеличава опастността от развитие на инсулинова резистентност.  Хубаво е консумацията на плодове и в частност плодова захар да не надхрърля 10% от дневния ни калориен прием. Фибрите в плодовете забавят процеса на усвояване на фруктозата от черния дроб, затова е по добре да се консумират цели плодове, а не сокове от тях.
За зеленчуците подкрепям. Ако консумираш 200-300г зеленчук от вид на ден и с тях заместиш въглехидратите може даже и да не им броиш калориите от В.  Hug

за днес менюто е готово и полуизядено: тотал 1350ккал (30П/25М/45В)
з: 40г хляб пържен с яйца; рикота, мед и капучино
2з: 150г ягоди
о: таратор, 50г овче сирене и 200г пресни картофи задушени с чесън и копър
сл.з: 10г бадеми
в: 2 пилешки шишчета с печени зеленчуци и млечен сос
Виж целия пост
# 518
Да де,не казвам всеки ден,ами за 1 ден  Laughing Значи 1 редче шоколад не би навредило.А някои спазващи диети,хапват по половин  Flutter За плодовете съм съгласна,обаче аз и с тях прекалявам Sad(( например имало е случаи за 1 ден да изям 1 кг праскови  Shocked Laughing не знам............. 
Виж целия пост
# 519
Да де,не казвам всеки ден,ами за 1 ден  Laughing Значи 1 редче шоколад не би навредило.А някои спазващи диети,хапват по половин  Flutter За плодовете съм съгласна,обаче аз и с тях прекалявам Sad(( например имало е случаи за 1 ден да изям 1 кг праскови  Shocked Laughing не знам.............  
Аз си хапвам по 200-250 ккал от дневния прием по нещо сладичко за душата!  Mr. Green Понякога даже му поотпускам края  Embarassed... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Важното е да не е много начесто... Wink

Скрит текст:
Мисля, че детето се справи доста добре с изпитите и имам огромен шанс за желаното у-ще. Математиката е песен, единствено преразказа и тезата по БЕЛ ме притесняват, щото там е много субективно оценяването! Ама каквото - такова...важно е, че поне вече си е  постлала това, на което ще седне и сега може да отпочине. Днес смята, че от началото на откомври не е имала свободна неделя, по цял ден на курсове...доста се потруди , спор няма. Дано успее!!!
Praynig
От щастие не се сещам за храна, вече се поуспокоих и може да влезна пак в нормалния си ритъм на живот. Завръщам се при вас!  Hug
Виж целия пост
# 520
Хмм.. ох абе как издържате да не мислите за храна,аз дори като се наям и все съм си гладна,ама гладна ли съм,лакома ли съм,не знам,ама все си мисля за храна и ми се иска,не знам какво да правя Sad
Виж целия пост
# 521
Непокорна - Тенкю за добрата вест! Да поздравиш детето!  Hug  bouquet

barabanche - Ако ще ти е по-лесно, освен броенето на калории, пробвай и простата тактика: "Като ти се яде, пий вода.... Ако и след 15 мин. пак ти се яде - хапни нещо!"  Twisted Evil Успехи!  Peace
Виж целия пост
# 522
barabanche, повечето хора тук имахме по-голям прием на сладкиши преди 1 година, но с времето и желанието да ги намалим успяхме. Аз практикувам 3-4 дни по-белтъчни дни, обикновенно смъквам 1 кг., ако мога да издържа 3-4 белтъчни дни, и после си позволявам около 180 калории от сладки. Торти само по празници,  гледам празниците да са на 2-3 седмици. Постарай се да намалиш с 10% приема на захарни въглехидрати. След 1 месец с още 10 % и т.н.

Mikkey, много добро пояснение за плодовете. Аз мисля същото.
 А може и да си е до организъм, доста хора прекарват на соколечение, аз не мога, много огладнявам. Гледам да ям по 200 грама ягоди или череши.

Непокорна, браво на детето! Стисках му палци и пожелавам ви да влезе в желаното училище!

Аз преживявам второто най-стресиращото събитие в моя живот с един зъб. Мисля, че минах най-страшната фаза... От хранителна гледна точка сега спазвам режим малко ядене - основни ястия подобни на описаните от Мики, лека следобедна закуска, миене на зъби след всяко хранене и накакви междинни похапвания, без алкохол. И за 3 дни,  отслабнах с 2 кг. Това винаги е бил желания от мен режим, по странен начин се вкарах в него, ще видим как ще продължа.
Виж целия пост
# 523
Честит празник на всички!  Hug
Таня, то преди година някои и готвехме много ама сега...  Mr. Green Лошо е това за зъба, но пък си тръгнала в добра посока с храненето.  Hug

Аз трябва да вдигна май малко калориите...днес след скромната закуска от капучино, 100г ягоди, 5 бисквитки и 30 г рикота щях да припадна във фитнеса. Уж преди фитнеса точно се подсилих с малко бадеми и бразилски орех...ама нещо ми падна кръвното като се поизсилих на уредите Sad Много неприятно. Сега си хапнах обилно да компенсирам. Сложих и малко въглехидрати да подсиля. и така днес от 1300 ги направих 1550ккал (31-23-46)

Непокрна браво на детето!   bouquet

Виж целия пост
# 524
И аз съм тук!  Hug  След много празници, поводи и +2кг. Blush Сега пак ще броя, пък да видим какво ще се случи.

Относно сладкото, аз си позволявам веднъж или два пъти в седмицата сладолед или шоколад. Избягвам вафли, торти, бисквити и други подобни.

Вие пиете ли алкохол и какъв? На мен това си ми е проблем, вечер винаги си сипвам по една чаша вино или ракийка със салатата. Когато изляза с приятели също консумирам алкохол. ooooh! Да не говорим, че лятото и бирата са просто взаимно свързани... Crazy (въпреки, че поне бирата успях да огранича).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия